0 oy
493 göst.
Diğer kategorisinde (462 puan) tarafından
Bebek çeyizi annaannenin hazırladığı. Ben dün eşim almaya gelince getirdim. Annem siz götürün diye ısrar etti sürekli. Bu sabahta aslında hak bizim getirmemizdi dedi. Annemi anlamıyorum o zman neden siz götürebilir misiniz biz götüremeyiz dedi

25 Cevaplar

+7 oy
(4,290 puan) tarafından
Bebegin çeyizi olmaz anne baba hazırlar bebegin ihtiyacini
tarafından
Aynen cnm burada görüyor um bu muhabbeti.
(6,053 puan) tarafından
Walla gina geldi o bunu almadi o bunu yapmadi cocugunuzun zahmet olacak ustunu basinida bi bessiginide ali werin ya
(349 puan) tarafından
Cnm aynı postu bn de açmıştım birisinden beklediğimizden değil. Hep bu kaynar kaynanalar var ya onlar yüzünden.çok sıktı bunalttı bni. Daha hamileyken annen şunu alsın bunu alsın diye sinir etti. Aonuç onlar hepsini getirdi. Kaynanam sadece yırtık 2.el bi araba aldı. Bu adeti çıkaranlar yerin bine batsın eşimle aram bozuldu. Yani kızlar beklediğinden değil kaynan yüzünden
tarafından
Tam ben dicektim valla
-Reklam-
+4 oy
tarafından
Biraz saçma şeylere mi aliniyorsunuz acaba ya 
+2 oy
(205 puan) tarafından
Bebek ceyizi nedir inan ilk defa duydum.. hastaneye mi gidiyor
(205 puan) tarafından
Daha yeni dogmus cocuga ceyiz kelimesi nedir bir kere ben bunu anlamiyorum.. ihtiyac dedigin seyi annesi babasi alir buyuklerde gucu yetiyorsa biseyler alir yetmiyorsa zaten elinden ne gelir.. hersey olmus bebege kavusulmus annem mi getirsin kaynanam mi sukredin ya azicik
(916 puan) tarafından
Size katılıyorum bir de düğün yapın bari çocuk doğdu diye
+1 oy
(25,224 puan) tarafından
Eyvah eyvah büyük dert gerçekten 
(6,053 puan) tarafından
Hahahahah☺☺bu kiz oldurdu beni
(25,224 puan) tarafından
Bu boş muhabbetlerde beni öldürüyo :D
+1 oy
tarafından

Hangi cağda yaşıyoruz ya çeyiz mi kaldı:wassat: oğlumun herseyini eşimle aldık annem sadece hediyeler getirdi o kadar 

+1 oy
tarafından
Burda duydum ben bebek ceyizini sonucta sizin bebeginiz siz hazirlamaniz gerek
+1 oy
(1,396 puan) tarafından
Bizde de bebek çeyizi var bebek doğmadan 1 hafta önce odası serilir kıyafetler yıkanır ütülenir a dan Z ye anneanne getirir bizde böyle 
0 oy
(1,862 puan) tarafından
O ne kız hiç haberim yok bebeğe de mi çeyiz gidiyormuş :D
0 oy
(5,559 puan) tarafından
Benim annem.sadece yaptı çeyizi.  Oğlumun yatağını da abiim aldı 
0 oy
(152 puan) tarafından
Bence bunun hiç-bir önemi yok zamanında kıskanç pislik bi kaynananın uydurması sonunda annelere kaldığını düşünüyorum 

Allah sağlıklı hayırlı evlatlar versin anne baba alsin  kimse almasada  olur 
0 oy
(3,921 puan) tarafından
İki taraf getirsin 
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Buna mi takıldın canım Allah başka dert vermesin araçları yoksa gayet normal 
0 oy
(1,042 puan) tarafından
Bebek çeyizi mi yok artık
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Bi bebegin ceyizi eksikti cnm o ne yaaa..bebek kinasi bebek ceyizi..yakinda bebek dügünu de cikar aaaa belki de vardr..hayatinzda nasil bu kadar bos zamaniniz var ben anlamiyorum valla..
(205 puan) tarafından
Kesinlikle katiliyorum size sabah sabah bu yaziyi gorunce acayip oldum acaba abarttim diyor.. Rabbim vermis evladi.. onlarin derdi ananesimi getirecek babannesimi bide ceyiz yani.. ben riskli gebelik geviriyorum acaba bugun saglikla gorebilecekmiyim diye sabaha kadar uyumadim insanlarin derdi ne olmus
(3,901 puan) tarafından
Tabi cnm seni cok iyi anlıyorum cnki benimki de riskliydi..valla insanlarin hayatlarina şaşırıyorum..bu kadar bos vakti nasil buluyolar diye..cnku surekli alincak bisey buluyorlar doluya boşa..sen de ins.saglikla kucagina alirsin cnm..bak bnmki de cok zorladi ama suan 16 aylik..
(205 puan) tarafından
Insallah Allah razi olsun..Rabbim size bagislasin insallah..
0 oy
tarafından
Bebek çeyizi ne ya
0 oy
tarafından
Bebeğin çeyizi kelimesi hoş değil. Ne alınacaksa anne babası alır o sizin sorumluluğunuz. İlerde başınıza kakarlar kimseden istemeyin gönlünüzce alin.
0 oy
(426 puan) tarafından
Kimse çocuğa çeyiz hazırlamaz ihtiyaçlarını anne babası karşılar annanesi veya babannesi hediye almak isterse alır ama almak zorunda değildir
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Hazırladıysa kendi getirmesi gerekti dogumdan sonra benim annem bir hurç dolusu hazırlamış ama gelemediler gelseler onlar getirecekti ama ben gidince kendim getirdim kayınvalidem de doğumdan önce getirdi 
0 oy
(16,127 puan) tarafından
Annemle aynı şehirlerde değiliz doğuma geldiği zaman kendiyle getirdi. 
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Bebek çeyizi falan bilmem. Bebeğin her ihtiyacıni beklenti içine girmeden anne, baba almalıdır. Aile büyükleri kendileri isterse birşeyler alabilirler.

İlgili sorular

+1 oy
23 cevap 458 göst.
14 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Expertmom (499 puan) tarafından soruldu
0 oy
38 cevap 538 göst.
29 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Svgidrmzz (111 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 120 göst.
6 Mart 2021 Diğer kategorisinde Yagmur1265 (3,055 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 140 göst.
20 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Prenseskizinannesi (28 puan) tarafından soruldu

381,699 soru

11,426,677 cevap

34,987 kullanıcı

...