0 oy
557 göst.
Diğer kategorisinde (4,040 puan) tarafından
Bahsettiğim şey ailemizden bir kız çocuğu ile alakalı mini craft denen oyuna dadanmis pislik. Kızın anne babası oyunu silmiş ama kız oyunu çok sevdiği için tekrar indirmeye çalışmış annesi yakalmis yine silmiş. Ay bilmiyorum oyunu silmek mi doğru yoksa başında durmak mi Allah bunlarin belasını versin

14 Cevaplar

+1 oy
(4,725 puan) tarafından
Ne oldu anlamadım
(4,040 puan) tarafından
Bizim aileden 7 yaşındaki kız oyun oynarken birisi gelip onunla cetlesiyor kaç yaşındasın falan demiş sonra sevgilim demiş kız da annesine anlatmış Allah'tan
(4,725 puan) tarafından
Serefs.z ya Allah'ım dünya nasıl kötü biryer oldu böyle
-Reklam-
+1 oy
(12,861 puan) tarafından
Oyun oynarken mutlaka yanında bı ebeveyn olmalı eline tablet telefon verip saatlerce bakmamak ilgilenmemek olmaz 
(4,040 puan) tarafından
Ben de öyle düşünüyorum yanında olmazsa bu oyun olmaz başkası olur
tarafından
En güzeli hiç vermemek. Bu telefon ve tabletler yüzünden çocuklar çocukluğunu yaşayamaz oldu
0 oy
tarafından
Bence en iyisi Canım telefon tablet bilgisayar gibi şeylerden uzak tutmak çocuğu
(4,040 puan) tarafından
Canlı dersler var bir de uzak tutarsan daha çok merak ediyor
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Ebeveyn sifresi koysunlar ya hesaba ay Allahim bu cocuklar nie boyle
(4,040 puan) tarafından
Ebeveyn şifresi olabilir çocuk yapar ya suçu ona atamazsın ki ama sürekli konuşup ikna etmek lazım
(5,913 puan) tarafından
Allahim.korusun yavrularimizi ya devir cok kotu cokk
0 oy
(11,505 puan) tarafından

Büyük adam mı çocuk oyununa dadanıp kıza yazmış

(4,040 puan) tarafından
Evet canım büyük biri kız 7 yaşındayım demiş bir de
0 oy
(3,935 puan) tarafından
Çocuğu  maksimum  hangi yaşamaktan  kadar uzak tutabilirsek o kadar uzak tutmak teknolojiden. Çünkü  coook açık  bir  alan. Oyundan  uzaklaşır başka  bir seye dalar... rabbim muhafaza eylesin... her seyi bırakıp  onlarla ilgilenmek enerjilerini baska seylere yonlendirmek en iyisi.  .
(3,935 puan) tarafından
Evet canım. Benim  2 tane biri 4 yasinda biri 15 aylik. Küçüğü  uyutup telsiizi alip büyüğü  arka bahceye indiriyorum genelde.  Ya da evde kurabiye kek yemek beraber yapıyoruz. Etkinlik yapıyoruz  vs vs... ya da arkadaş  buluyoruz  ;) küçük  uyumazsa parka  gidiyoruz  dogaya ormana ;) kızıma teli sadece tarih dizileri  izlerken veriyoruz kontrollü  yanimizda bakiyor o öldürme  sahnelerinden  etkilenmesin diye. Sonra tam gaz oyun oynamaca...
(4,040 puan) tarafından
Maalalah ne güzel çoğu anne çıkarmıyor çocuklarini çok yanlis. Ve maalesef tabletten tamamen uzaklastiramazsin 4 yaşındaki çocuk illa arkadaşında görecek kontrollü olmak en iyisi
(3,935 puan) tarafından
Görüyor  illaki istiyor  ama ilgisini  dağıtınca baska yere yonlendirince unutuyor. Ne kadar uzak kalirsa o kadar iyi.   Kış yaz çıkıyoruz . Kar yağar  ineriz hem yeriz hem yanaklarimiz soguktan yanana kadar oynuyoruz  ;) cok şükür  cok da hastalanmazlar.  Camur toz toprak  ... kirlenmek güzeldir. ;)
(4,040 puan) tarafından
Biz de öyleyiz herşeye bulaşır dışarda olan en soğuk havada bile çıkarırım ki ciğerlerine hava dolsun :)
(3,935 puan) tarafından
Tebriklerrrrr ;;;;)))) en iyisi
0 oy
tarafından
Anne baba sorumsuzluğu 7 yaşındaki çocuğun online bi oyunda ne işi var hadi girdi diyelim niye  başında kimse yok 
(4,040 puan) tarafından
Doğru tespit anne temizlik hastası maalesef sürekli evle ilgilenir çocuk hep çizgi film izlerdi şimdi canlı derslerden dolayı eline tablet de gecti
tarafından
Allah yardımcısı olsun ne diyim bakalım temizliğin çocuğa ne faydası olucak
0 oy
tarafından
Cocugunu baska yone yoneltmek en dogrusu evimizde internetimiz sinirsiz laptop tablet her turlu imkan var kizim 7 yasinda tom istedi oglum 9 yasinda ciftlik oyunu istedi ikisinide yukledim her aksam 7de biri 1 saat 8de ise digeri 1 saat oynar bu kadra. Oglum Allahima hamdolsun 9 yasinda olmasina ragmaen kaza namazi bile kilar bir kurtulis degil bilgisayarlar annenin isini gormesi icin anneye verilen bir sure sadece. Ama sonu uçurum....
(4,040 puan) tarafından
Maşallah hep böyle devam etsin. Evet kısa bir süre verilir tablet telefon onun dışında çocukla birseyler yapilmali
tarafından
Allahim hayirli kullar olarak yetistirmeyi nasip etsin diyeceğim bu.
0 oy
(2,064 puan) tarafından
Telefonu alsınlar elinden
(4,040 puan) tarafından
Canlı ders var ders bitiyor çocuk oynamaya devam ediyor
0 oy
tarafından
Geçen gün markette adam 10 yaşlarında bı kıza surekli aşkım aşkım diyordu babasiymis ama bana tuhaf geldi döndüm baktım  
(4,040 puan) tarafından
Normal değil ya Anna baba çocuğuna yavrum diyecek sadece bu kadar yok paşam yok aşkım saçma sapan
tarafından
Ben sevgililer sandım kasadaydik o kadar aşkım dediki dönüp baktım ama görünce tabi şaşırdım, çocuk da yarın herkese aşkım aşkım diyebilir basitleşir kelime
(4,040 puan) tarafından
Evet doğru böyle vıcık vıcık olmamali birçok şey yanlış zaten
0 oy
(97 puan) tarafından
Bir oyun saati belirleyin o saatlerde oynasın sizde başında belirleyin
(4,040 puan) tarafından
Evet kontrollü olması lazım çünkü oynayan arkadaşları var onlara özenir hepten yasak edemezsin
0 oy
tarafından
Ebeveyin kontrolü için uygulamalar var ondan yüklemek lazım  touch lock kullanıyorum ben ama kilit sistemi o oğlum youtube dan çizgi film izlerken başka şeylere tıklayıp filan birini aramasın diye büyük çocuklar için başka uygulama da var mutlaka olmalı bence oğlum yarım saat anca izler telefon bilmez ama var bende olmalı bence her anne baba da
(4,040 puan) tarafından
Araştırmak lazım her oyunu da yuklememek lazım.ne pislikler dönüyor oyunlarda ya
0 oy
(1,523 puan) tarafından
Yanlız burarkmamak lazım daha çok küçük naptiginin farkında olmaz Allah korusun
(4,040 puan) tarafından
Bilmiyor ki zaten kim konuşsa onla konusur
0 oy
tarafından
Tablette TV de güvenli izleme bölümleri var ..kaldirabiliyosun engellyebiliyosun öyle cereezleri siteleri falan bunu bir bilene sorsunlar bence.ayrıca 7 yaşındaki bir çocuk gözetim altında izlenmeli takip edilmeli..böyle pisliklerin nerden geleceği belli olmuyo malesef.cocuklari sokağa cikartamiyoruz..okula tek gönderemiyoruz artık..tek kız çocukları değil erkek çocuklarını da bu şekilde korumak zorunda kalıyoruz..temizlik her daim yapılır..ve lütfen çocuklar 4 yaşına geldiğinde kendisini korumasını öğretmek lazım artık...en başta ogretmemiz gereken şeyler bunlar oldu..mahrem yerleri  iyi niyetli insan.kotu niye insan..bunları bilmeliler..
(4,040 puan) tarafından
Vallahi öyle artık devir çok kötü sürekli çocukla konuşmak gerekir

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 382 göst.
2 Ekim 2020 Diğer kategorisinde Erra (100 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 424 göst.
0 oy
0 cevap 133 göst.
0 oy
33 cevap 1,308 göst.