0 oy
233 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kizlar 9 bucuk.aylik.benim.bildigim 1 yasina kadar domates verilmiyor ama kahvalti yapmiyor tatsaydi.menemen fakan yermiydi acaba merak ettim sizler yediriyor musunuz 

11 Cevaplar

0 oy
tarafından

En İyi Cevap
Kizlar cok sevindim cevaplariniza yarindan itibaren deneyeyim o zaman naska neler verebilirim yasakli olanlardan mesela mandalina portakal veriyorum nar  suyundan versem yada kasar yesil zeytin ananas kivi limon yiyebilir mi salcali tuzlu yemek.vereyim mi artk kendi yemeklerimzden cunku.artk.hic yemiyor  bide mesela merak ediyorum ilk cay ne zaman verdiniz ilk abur cubur nezamn yedi  ilk dondurma ne zaman yedi yada ilk kendisi.ne.zaman yemem yedi artk siz yedrmediniz
tarafından
Hepinize cok cokkk tesekkur ediyorum
-Reklam-
0 oy
(581 puan) tarafından
Tabiki canım 8 ayı bitmişti yedirdiğimde şimdi 10 aylık tüm domates versem yer menemen yer :) 
0 oy
tarafından
Ben veriyorum 7 buçuk aylık şükür bişey olmadı 2 oğlum saha var onlarada vermiştim hep
0 oy
(119,460 puan) tarafından
Ben verdim 7 aykik falanda hatta 5 aylikken cilek bile verdiim
0 oy
tarafından
Valla veriyorum ben benmki 8 aylik olacak menemende veriyorum 
0 oy
(485 puan) tarafından
Ben verdim alerji oldu 7 aylık 3 defa verdim bişey olmaz diye yüzü kıpkırmızı oluyo yediğinde ufacık yese bile
tarafından
3 gun kurali ile deniycem canm benimkinede bazi seyler oyle alerji yapiyor mesela seftali yapmisti  oyzuden az az deniycem
(485 puan) tarafından
Diğer yerdede sormuşsun galiba onada yazdım ☺️
tarafından
Aynen canm en cok cvp burda veriliyor sanki ama cok tesekkur ederim
0 oy
tarafından
valla ben ne bulursam veriyorum öyle alıştırdım herşeyide yiyor 9 aylık
0 oy
(1,012 puan) tarafından
9buçuk aylığız 15 günfür ara ara veriyorum bende
0 oy
(564 puan) tarafından
Bebeğim 9.5 aylık canım biz ne yersek onu yer o yüzden bende bizim yemeklerimizi biraz az tuzlu acısız yapıyorum zaten çok iştahlı değil meyve püresi muhallebi ne yaptıysam yemedi bizim yemekleri yiyor hiç değilse süt bal fıstık gibi alerjen şeyler dışında da herşeyi veriyorum 
tarafından
Benimki de istahli degil doktorlar kilosu az diyorda yapiyorum yemiyorki hepsi.cope gidiyor
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Yorumdakiler neye göre domates vermiş cidden merak ediyorum.Pismis domates 6-7.aydan verilebilir ama taze domates verilemez çünkü içerisindeki asit midesine,bagirsagina zarar verebilir.Yedirince bir şey olmamasi ileriki aylarda da bir sorun olmayacağı anlamına gelmez.Her bebek bir degil onların bebeğine alerji yapmaması sizin bebeğinize de yapmayacağı anlamına gelmez
tarafından
Mandalina portakalda minayni.sekilde zarali.asitli ya
(6,203 puan) tarafından
Pişmiş dokmatesin zaten asiti kactigi için bir zarar vermez midesine ama dediğiniz gibi 3gun kuraliyla verin ilk önce
(6,203 puan) tarafından
Tabiki de çilek,mandalina,portakal,bal vs gibi yiyecekler de yasak aslında internet üzerinden hangi ayda hangi meyve sebze serbest bakabilirsiniz.
tarafından
Yasakti da herkes ben veriyorum deyince mandakina portakal verdim
(6,203 puan) tarafından
Ya dediğim gibi yasaklanan şeyler nasıl veriliyor aklım almıyor.O yiyeceklerin içerisindeki asit bebeğin midesine zarar verir.Bebeginize kola icirmiyorsaniz yaşından önce de asitli yiyecek yedirmeniz saçmalık olur.Bir şey olmayabilir ama ileri ki dönemlerde mide,bağırsak sorunu yasayabilir
0 oy
(395 puan) tarafından
RValla linçleyen çok olur beni şimdi bal vs hariç yediği herşeyi yerken ver sonra yemiyorlar ağızları alışmıyor birde denemelerinde ver vücudunu kontrol et alerjik bir durum yoksa devam et 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 224 göst.
14 Mart 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ebrarkusum (12 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 259 göst.
0 oy
5 cevap 136 göst.
19 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Frtnzn (217 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 170 göst.
11 Mayıs 2021 Aile kategorisinde MehmetEmirr (135 puan) tarafından soruldu

380,989 soru

11,405,900 cevap

34,944 kullanıcı

...