0 oy
909 göst.
Aile kategorisinde (703 puan) tarafından
Kizlar arkadasim nişanlısından  ayrıldı olayi buraya yazdigimdan haberi var beraber okuyoruz  ona nasik moral verebilirim  hikaye. Uzun baya skilirsinjz diye  yazmadim ama aileler yuzunden oldu

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Gidin biraz kafa dağıtın burdan arkadaşına çoook selamm üzülmesin herşey gelip geçici yeter ki mutlu olsun hiçbir şey onun mutluluğundan önemli değil güzel uğraşlar bulun alışveriş yapın keydinize bakın dünya sizin etrafınızda dönsün ❤
(703 puan) tarafından
Kalmak icin bize geldi canm benmde  bebegim var anca yarin cikabiliriz benm bebegime bakip bakio agliyor  bizde hayal kuruyorduk diye üzülüyorum
tarafından
Yaaa kıyaamam kiiii bazen iyi bazen kötü şeyler hepimiz yaşıyoruz önemli olan güçlü kalabilmek şu süreç uzun ve sancılı geçse de sonu çok güzel olacak inşallah
(703 puan) tarafından
Onun icin hayirlisi gibi geliyor  bana insallah toparlar en kisa zamanda.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Evlendikten sonra da ayrılabilirdi kucağında yada karnında bi bebekle Herşeyde vardır bi hayır. İlla ki çok zor bi durum. Ne desen şu an arkadaşım için boş ama Belkide Rabbim uygun görmedi o adamı arkadışına 
(703 puan) tarafından
Hepsini  diyorum  canm ama suan tek algıladığı nasil unutacagim
tarafından
Diyorum ya ne desen şu an arkadaşın için boş ama anlar ileride
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Canim bunda da vardir bir hayir. Aileler cok mudahil oluyor benimkilerde karsi tarafta oyleydi ama henuz nikahim olmadigindan cok savunamiyordum ya da susturamiyordum. Sonucta evlendim ama aileler arasi cekisme devam ediyor. Ancak ben kendimi onlardan soyutlandim sikintiniz varsa virbirinizinxyuzune soyleyin ben aliniyorum kiriliyorum dedim nisanliyken. Ve tartistiklarinda esimi de o zaman tehdit ettim ya sustur ya da bitsin dedim yoksa bende konusacam iyice cirkinlesecegiz dedim. O da hemen iki tarafida sakinlestirdi cay filan yapti boyle kendince ugrasti sagolsun. Arkadasin icin de evlilik yoldas olmak, mutluykennbir yol arkadasiyla mutlukugu paylasmak. Simdidennboyle durumlar cikti ve durduramadiysa evlendikten sonra da boyle devam ederdi hep mucadele etmekle gecerdi. Ayrica hayatina baska kisilerde girecektir. Nisan bozmak ya da ayrilmak vs kotu birsey degil. Gelecek elestri soru vs hic cekinmesin hayirlisi buymus desin gecsin, onun ne yasadigini gerekcesini falan kimse bilmez ve anlamaz.
(703 puan) tarafından
Haklisin canm ayrilabilir evlenmektense nişanlısının  babasi altin yapmicam biz onceki geline yapmadık  evlenincede esin dogu gorevine gitcek bizde kalirsin bize hizmet edersin filan demis ark sevdiginden tamam demis babasida hic razi değildi  babami dinlemedim nasil bakicam yuzune dilan diye agliyir bende duygulandim ya
(1,865 puan) tarafından
Canim benim bildigim kiz tarafi ister birseyler erkek tarafida kendi olcusunce yapar. Zaten takilanlarda ikisine kalıyor. Bunu durumlari varda yapmak istemedilerse hos degil. Ancak nisanlisinin babasindan ziyade nisanlisinin tutumu daha onemli. Yani erkek tarafi biz buyuz kabul edersen evlen demisler resmen. Yani bu kizin evliligini kayonbabami yönetecek.. yani nisanlisi arkadasini seciyor olabilir ama sorumluluk alacak evlilige hazir birisi degil anladigim kadariyla. Bu kiz ne istiyor bu kizi ne mutlu eder diye dusunen olmamis. Bu da arkadasin icin deneyim olmuş. Babasida razixolmadigindan bu ayrılıği normal karşılayacaktır diye düşünüyorum. Sonucta insaniz biz bazixseyler deneyimle ogreniliyor fark ediliyor.
(703 puan) tarafından
Olayları benle paylaştığından çoğu  seyi biliyorum cnm. Istedi aslinda ama oglanij babasi ben o kadar yapamam onceki geline yaotigimi yaparim filan demiş yada kiralarız  filan demisler oglan ark yaninda tamam diyormus ailesinin yaninda susuyirmus en basitinden kız bende geleyim doguya nolcak demis oturmuslar ark babasi dogudan gelince ev esyalarini alalim demis akillarina yatmış  orda duzenli evker var onkardan kiralariz 2 sene demisler oglanin babasida illa simdi alicaz demis alicaklar ama nereye koyucaklar diye konuşulmuş ben anlamam alancaksa simdi alincak demis ark babasida hadi o zaman alalim deyince.biz almiycazki bizimkini oğuz  alip odeyecek siz alacaklarınızı alin demis dusunceye bakar misin onkarinkini oglan odeyecek kizinkileri babasi odeyecek ark suan disardan bakamadigi icin üzülüyor ama em ıyisi oldu
0 oy
(244 puan) tarafından
Kizkardesim Düğüne 5 gün kalasiya ayrildi.

Önce çok üzüldü. Ama iyiki ayrılmış. Şimdiki eşi daha iyi. Diğer nişanlısiyla evleneydi şimdiye ayrılmış olurdu.

Arkadaş düğün salonunda düğün olmuş. Herkes evine dağılırken gelin annesi evine, damat kendi annesi evine gitmiş.

Yani beterin beteri vardir.

Belkide Rabbim daha hayirli bir kapi açmak için böyle bir durumla başbaşa kalmıştır.
(703 puan) tarafından
Zaten benim fikrim hayirli olan ayrilmasiydi o gorumcesi cok eziyet ediyordu ark nisanlisi sevgiliymisler ama ark soylememis babasina kizar diye en ufak biseyde tehtid ediyormuş soylerim diyr nitekimde soykemis senin kizin bizim kardesimizle bulustu konustu diyr haliyke babasi da cok kotu olmus ark tokat atmis simdi bizde agliyor surwkli
(244 puan) tarafından
Hic üzülüp aglamasin.
Yarin düşündüğünde bu haline cok kizacaktir.
(703 puan) tarafından
Insallaj canm. Tesekkir ederiz
0 oy
(3,798 puan) tarafından
Kismet bu isler canm yol yakinken bitmis demekki hayirlisi buymus oturup şükretsin canm evet uzülür ama her gün azalicak ve unutucak merak etmesin 
(703 puan) tarafından
Bende oyke diyirum yeni bi hat alalim sana yeni hesap açalım  is bulalim yepyeni bir hayatin olsun ama yukarda yazdim babasini biraz üzmüş  o yuzden pek umutla bakmiyir
0 oy
tarafından
Hayirlisi degilmia desin gecsin 
(703 puan) tarafından
Zaman gevmesi lazim simdi pek kolay degil demesi
tarafından
Bwnim bak daha yolun basinda olmamis yaa evli olsaydi bitseydi ne olcakti ozamn daha zor. Bende bi rvlilik yaptim bosandim simdi diyorim keske nisanliyken yuzuk atsaydim diye
(703 puan) tarafından
Aynen cabm insallah atlaticak oda
0 oy
(2,633 puan) tarafından
Canım balık baştan kokmuş bence sevinsin. Yorumları okudum da ilerde daha kötü şeyler yaşıyacakmış emin olsun. Gönlünü rahat tutsun. Ayrıca çalışıyorsa devam etsin çalışmıyorsa iş bulsun çalışsın güzel kafa dağıtır. Hayattaki herşey evlenmek ve koca sahibi olmak değil kendi ayaklarının üzerinde dursun. Ve donup de arkasına dahi bakmasın, üzülmeye değmez çünkü. 
(703 puan) tarafından
aynen canm bende dedim yeniden basla hersey cok guzel olur  insan kimleri neleri unutuyor nolcakki omrum eziyetle  gececegine saha neleri cikacak kim bilir 21 yasinda.daha
(2,633 puan) tarafından
Bak daha genç yaşta. Bence yapamadığı hayatında kısıtlandığı şeyleri yapsın. Evet biraz sancılı bir süreç ama emin olsun ki çok büyük bir beladan kurtulmuş. Ben olsam gezmeye tozmaya iş bulup çalışmaya başlardım. Yapamadığım ne varsa yapardım yaşı çok erken üniversiteye gitmediyse gitsin bak o bile hayatının yönünü değiştirir.
(703 puan) tarafından
Insallah canm bi duzene sokacagiz hayatini
(2,633 puan) tarafından
Hadi bakalım inşallah. Rabbim yar ve yardımcınız olsun

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 253 göst.
20 Aralık 2023 Aile kategorisinde Zzzzzz (1,435 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 238 göst.
15 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Elamasel09 (8 puan) tarafından soruldu
0 oy