0 oy
503 göst.
Diğer kategorisinde (1,699 puan) tarafından
Engelli kelimesini yazmak istemedim ama basil soracam şaşırdım ondan yazdım 

Benim kuzenim var benden 1 yaş küçükler ikiz doğdular 1 inin beynine oksijen gitmemiş otizimli doğdu %97 

Konuşamıyor zıplayıp duruyor ama zeka zehir gibi kendi kendine okumayı öğrenmiş mesela bisey söylüyorsun parmağıyla kitapta söylediğin şeyin nerede olduğunu gösteriyor öğretmenleri bile şaşırmış bu çocuğa okumayı kim öğretti diye bilgisayarı telefonu çok iyi kullanıyor bizim bilmediklerimizi biliyor 

Ayrıca o ve ikiz kardeşi 4 yaşındayken ve diğer kardeşleri 3 ve 1 yaşındayken babalari yani eniştem kanserden vefat etti :(( 

21 Cevaplar

0 oy
(7,972 puan) tarafından
Allah rahmet eylesin
(1,699 puan) tarafından
Amin ALLAH razı olsun
-Reklam-
0 oy
(1,523 puan) tarafından
En yakın eşimin kuzeni var hem bedensel hem de zihinsel 27 yaşında ama bİ çocuktan farksız bizi gördüğünde çok mutlu oluyor bizde onu çok seviyoruz 
(1,699 puan) tarafından
Ne güzel ya günahsızlar:))
0 oy
(2,252 puan) tarafından
Allah rahmet eylesin canım. Eşimin ablası engelli 28 yaşında 
(1,699 puan) tarafından
Amin cnm Allah hepsinin yardımcısı olsun
(2,252 puan) tarafından
Amin canım
0 oy
tarafından
Başınız sağ olsun canm
(1,699 puan) tarafından
Allah razı olsun cnm 15 yıl oldu
0 oy
tarafından
Başınız sağ olsun canım evet 3  kuzenim rahatsızdı ikisini kaybettik biri var 16 yaşında adı sıla görsen melek melek gibi zihinsel engelli cnm hiç durmuyor sadece müzikle duruyor
(1,699 puan) tarafından
Ayyy başınız sağolsun cnm :((
0 oy
tarafından
Allah rahmet eylesin canım 
(1,699 puan) tarafından
Allah razı olsun cnm
0 oy
(3,078 puan) tarafından
Kuzenim var belden aşağısı tutmuyor 13 yaşında gördükçe içim gidiyor 
(1,699 puan) tarafından
Oyyy kiyamam onlar mükafatını alacak obur dünyada inşalalh cnm
(3,078 puan) tarafından
İnşallah canım ❤️
0 oy
(4,858 puan) tarafından

Dayımın kızı rahatsız tam olarak ismini bilmiyorum sadece küçükken anlamışlar uc yaşındayken ameliyat olmuş beyninden şuanda 40 yaşında.vardir heralde çamaşırlarını kendi katlar TV de radyo dinlemeyi çok sever Ocak açıksa eğer gözleri az gördüğü için eliyle bakar sıcaklık geliyorsa kapatır kapıyı kim gelirse gelsin açmaz yemeğini kendi yer en büyük seyide eli çok ağır yaaa sanırsın senelerdir boksorluk yapmış :D

(1,699 puan) tarafından
Ayyy kiyamam yaaaaa:)))
0 oy
(1,794 puan) tarafından
Malesef çok var eski öğrencilerim kuzenlerimin çocukları gorumcemin oğlu. Engelli değil de özel çocuklar diyorum ben
(1,699 puan) tarafından
Evet anlatamadım ben sanirim ALLAH yardımcıları olsun
(1,794 puan) tarafından
Amin canım Rabbim onları annesiz bırakmasın
0 oy
(16,508 puan) tarafından
Dayımın 2 kızı da engelli 

Hem zihinsel hem bedensel 

Öyle zor ki bakımları anlatamam 

O yuzden her zmn sağlıklı sıhhatlı evlat dileyelim 
(1,699 puan) tarafından
Sanırım spastik demi ALLAH yardımcıları olsun:((
(16,508 puan) tarafından
Amin cnm Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Eşim var başımın tacı canımın ici 
(1,699 puan) tarafından
Oyyy ALLAH mutluluğunuzu daim etsin cnm :))
tarafından
Amin canım benim
0 oy
(12,516 puan) tarafından
Kuzenim zihinsel engelli ama hiç öyle gibi değil o kadar anlıyor ki her şeyi. Beni en çok etkileyen ne oldu biliyor musun? Babası abisi virüse yakalandı. Teyzem yıllar önce vefat etti üvey annesi var. Babası da vefat etti virüsten abisi evde ayrı odada izole olarak atlatcaktı. Ama tutamadılar kuzenimi durduramamışlar. Gitmiş abisine sarılıp uyumuş öpmüş. Ama bulaşmadı ona. Rabbim korudu. Bu beni o kadar etkiledi ki. 
(1,699 puan) tarafından
Oyyyyy gözlerim doldu valla ne vefalı insanmış kiyamam ya   :(((
0 oy
(1,158 puan) tarafından

Benim abim isitme engelli 43 yasinda kan uyusmazligindan dolayi olmus o zamanlar koylerde igne bilen yokmus ama akli zehirdir sagolsun banada hep yardimci olur elinden her is gelir ogluma o bakar bazen isim oldugunda falan :)

0 oy
(44,800 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Benim 2 tane kız kardeşlerim engelli Cook zor annemin yükü helede evlenirken çok ağladım evden ayrıldığıma asla değil beraber bakiyorduk yediryoduk yıkıyorduk uyutuyoduk napicam dedim tek nasıl yapicam annem yanlız kaldı içimi icimi yiyodu onlar bizim herseyimiz herşeyden ustunler bizim için rabbimin emaneti annemde misler gibi bakiyo hiç bişeyde eksik birakmiyo yedirir giydirir hep dua ederim rabbim nolur anamın babamın bunca emeklerinin karşısında evlatlarıyla birlikte onlarida cennetine al diye çünkü annem bir gün yüzü görmedi ne gezmesi ne tozmasi ne rahatça uyku uyumak düşün 20 yıldır halen bebek gibi bakiyo altlarını aliyo çok zor canım çok zor ama Rabbimden gelen herşeye amenna çok şükür 
(1,699 puan) tarafından
Ahh canım sen hiç merak etme ALLAH onların hurmetine inşallah annene cenneti nasip eder:((
(44,800 puan) tarafından
Amiiiin aminn:((((
0 oy
(895 puan) tarafından
Benim dayimin oglu kucukken menenjit gecirdigi icin hem beden hem zihinsel engelliydi.ve bikac sene oluyo 30 yaalarinda vefat etti.simsiyah saclari gozumun onunden gitmiyo
0 oy
(13,203 puan) tarafından
Annemin kuzeni var havale geçirmiş dediğin gibi aşırı zeki. 
0 oy
(183 puan) tarafından
Ablam var 31 yasinda bende 24 dogum sirasinda ölu dogmus  öldu demisler 2 dakika sonra aglamis beynine oksijen gitmemis oksijensiz kalmis  zihinsel engelki olarak geciyor yuzde 70 raporu var ama cok akilli her isini kemdi yapar 
(1,699 puan) tarafından
Demi kuzenimde öyle çok akıllı maşallah onlara
0 oy
tarafından
Kardesim ve kizim var Rabbimin cennet anahtarlari
(1,699 puan) tarafından
Canimmmm RABBİM acılarını göstermesin:))
tarafından
Amin cnm
0 oy
tarafından
Kuzenim var ama kardeşim gibi 10 yaşında down sendromu melegimiz canımın en içi 
(1,699 puan) tarafından
Allah hayırlı ömürler versin cnm:))
0 oy
(1 puan) tarafından
Oğlum var 1 buçuk yasinda görme engelli  Herşeyim dünyam olur kendileri

İlgili sorular

+1 oy
22 cevap 662 göst.
26 Haziran 2023 Diğer kategorisinde meva1 (1,439 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 539 göst.
23 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Eda06 (3,739 puan) tarafından soruldu