0 oy
584 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Ben mi çok vurdumduymazım yoksa çoğu insan mı çok takık anlamadım. Kaynanam çocuğuma şöyle diyor bana böyle diyor, eşimle kavga ettik vs vs gibi. Birisi bana bir şey dediğinde dalgaya vurup geçiyorum. Lafımı saygımı bozmadan söylerim. Sürekli düşünüp kendime dert etmem. Sizde öyle yapın bence. Yoksa hasta olur gidersiniz. 3 günlük dünya. Çok ciddiye almayın yavv :)

19 Cevaplar

+7 oy
(13,748 puan) tarafından
Sen niye milletin dertlerini dert ettin kız gece gece
tarafından
İnsanlar kendilerine yazık ediyor. Mutlu mutlu yaşamak varken kendilerini en ufak şeyden mutsuz ediyorlar. Üzülüyorum
tarafından
Mervoo napiyon görmüyorum seni coktandir
(13,748 puan) tarafından
Kuzum çok  bulantım var ve çok mutsuzum bu ara :(
tarafından
Yapma yaa kraker falan ye surekli biseyler ye bulantiyi bastirir
tarafından
Bi cevabı yazmaya geliyordum ki yazmissin
-Reklam-
+1 oy
(27,595 puan) tarafından

Bende almim çokta tin diyim totomon altına atıp oturiyim

Tavsiye edilir..:D

tarafından
Ennnn güzeli
+1 oy
tarafından

Bazı şeyler varki ciddiye alınmayacak gibi değil :D

tarafından
Tamam al alma demiyorum. Ama uzatmadan. Uzun süreli değil yani. Kendini harap edecek kadar değil
0 oy
(689 puan) tarafından
Belki bizim.yaptigimiz cok dert etmektir ama sen baya vurdumduymazsin gibi geldi
tarafından
Kendimi mutsuz edecek şeyleri görmezden geliyorum sadece
(689 puan) tarafından
Olabilir ama ben fazla kirilganim.biri bisey deyince uzulebiluyorum ve gormezden gelemiyorum karekterlerimiz farkli iste insanlarda 1001 cesit hepimiz ayni olamayizki
tarafından
Umarım kendini daha fazla yıpratmazsın :)
(689 puan) tarafından
Yipratmiyorum ki sadece  dusunuyorum oyleyse varim adjjshagag deyip sacmalamak istedim
Abartmadan yıpratıyoruz kiz biz
tarafından
Ufaktan böyle :)
0 oy
tarafından
Soylemesi malesf uygulamasi kadar kolay olmuyo
0 oy
tarafından

Takintiliyim ben ne yazik ki .. Dert  ederim kendime. En ufak ayrıntıya dahi takılırım. 

Teşekkürler başak burcu :P:D

(490 puan) tarafından
Beni de kizim oyle ikna eder insallahh:-D
(490 puan) tarafından
Gecmiyor canim icimde hepsii
tarafından
Kuzum mantik olarak sakinken bende kendime böyle diyorum ama olay olduğunda hoop yine aynıyım.  Karakterim bu değişmeem :)
tarafından
Valla içinden çıkarmak istersen öyle bir çıkarırsın ki. Yeter ki iste. Üzmeyin kendinizi mutlu olun
(490 puan) tarafından
Sagol canim benim
0 oy
(188 puan) tarafından
Haklısın dert edinmemek lazım beynimizi, bedenimizi yormaktan başka hiç bir işe yaramıyor bazen bazı sıkıntıları akışına bırakmak gerek 
tarafından
Kesinlikle öyle.
0 oy
tarafından
Herkes bir olmaz ama sana hafif gelen bi laf başka birine göre çok ağır dır yapı meselesi
tarafından
Hafiflik ağırlık değil. Bir şey( laf olsun, insan olsun) seni mutsuz ediyorsa görmezden gel. Yarına çıkacağımız belli değilken, belki de son günümü yaşarken neden mutsuz geçireyim? Bunu anlatmaya çalışıyorum
0 oy
(2,447 puan) tarafından

Yetiştirilme tarzıyla alakalı bence konu canım bebim anne baba rahattı kısıtlama yoktu hiç bir konuda. Anne baba ayrı büyüdüm ben. İstediğim şey istediğim anda alınırdı, anne tarafı baba tarafı hep ayrı verirdi ortaokul olsun lise olsun cebimden para hiç eksik olmazdı. Anneannem büyüttü beni yasli tabi karışan eden yok, derdini tasani soran yok başını okşayan yok. Hep yalnızdim ben. Ağladığımda, mutlu olduğumda, muhtaç olduğumda kimsem yoktu. Yani hep kendimi korumak zorundaydim. Lisede hocayla mahkemelik bile oldum bana laf söylediği için. Onun için şuan da kaynana olsun, esim olsun, başka biri olsun asla susup oturmam ben böyle büyümek zorunda bırakıldım çünkü. Mesela görümcem var babası öyle baskı yapmış ki çeyiz alışverişine gitmemiş bile kız ne deseler susuyor kendini hiç savunamiyor. Buda babasının suçu kendi ezmiş kızı el oğluna karşı. Uzun oldu biraz :D

tarafından
Aslında evet bu da doğru bir şey. Bakış açını sevdim:)
(2,447 puan) tarafından
Oyle kuzum. Cocuk olamadan büyüyünce bakış açısı düşünceler hersey değişiyor :)
tarafından
Belki bende bu yüzden böyle düşünüyorum. Hep hakkımı arayan, kendimi savunan birisi oldum.
(2,447 puan) tarafından
Muhtemelen canım çünkü bende kızıyorum susup hakkını savunmayanlara sonra diyorum ne yaşadığını, nasıl yetiştiğini bilemem  diyorum
tarafından
Ya kızmak değil de herkes mutlu olsun istiyorum
0 oy
(6,978 puan) tarafından
En guzeli seninkisi, b3nde artik umursamadigimi gosteriyorum. Ama esime herseyi soylerim kimin ne olduğunu bilsin diye, zaten esim bosver deyincr ben bi rahatlarim, derdimi paylasmis olurum zaten
tarafından
Eşinle paylaşman çok güzel
0 oy
(485 puan) tarafından
Bende oyleyim kavga etmeye üşeniyorum onun için kocamla hiç küs kalmiyoruz o beni mutlu ediyo ben onu gül gibi yaşayıp gidiyoruz
tarafından
Mutluluğunuz daim olsuuun
0 oy
tarafından

peki nasıl yapacağımız konusundada bilgilendirirmisin?

benim için pek mümkün görünmüyoda :D

tarafından
Kendini mutlu eden şeylerle ilgilenmelisin.
0 oy
(14,058 puan) tarafından
Bende lafımı sokar işime bakarım :D 
tarafından
Ohh mis
0 oy
tarafından

Ammmann hayat kisa.kimseyi takacak kadar uzun degil salla gitsin umurumda olmaz

tarafından
Olması gereken bu.
0 oy
tarafından
İnan ki birlik oturup buraya şikayet edenlerin aynısını hatta fazlasını yaşadım kafaya taksam neler var neler ama ölümlü dünya burda kaynanamın eltimin arkasından konuşacağına kendime çözüm üretiyorm bi şekilde onlara karşı kinlenmiyorum çünkü burda milletin gaızna gelip küsen kavga eden kafaya takan çok oluyo
tarafından
Sorun odaklı değil çözüm odaklı olmak her zaman artı bir özelliktir
tarafından
Bilmiyorum enayilik mi artı özellik mi ama napiyim kendimi sinir edeceğime buraya yazıp burdaki yok ben şöyle yaparım böyle yaparım diyenleri dinleyip ailemle aramı bozacağıma çözüm üretirim
tarafından
Aynen öyle.
0 oy
tarafından
Eskiden fazlaca yakardım kafaya, üzülürdüm huzursuz olurdum vs. Ama yaşadıkça, yaş aldıkça, olgunlaştıkça gerek olmadığını gördüm.. Ne kadar umursamazsan o kadar değerli ve sağlıklı olursun bu bir gerçek 
tarafından
Kesinlikle katılıyorum
0 oy
(1,572 puan) tarafından
Ben de öyleyim kim ne yaparsa yapsın canımın kıymeti mi yok amaan ölces zaten der geçerim 
0 oy
(833 puan) tarafından
Niye sen üst komşunun gürültüsüne tkıyon ozmn
tarafından
O an sinirlendim ve geçti. Sürekli düşünüp başımı ağrıtmadım canım.
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Insanoglu cok duygusal canim ondan
(8,589 puan) tarafından
Kız sen niye post hortlatiyon
(22,070 puan) tarafından
Karanlikta yatmaktan kafam döndü hahaha ondan:DD
(2,857 puan) tarafından
Post  milattan kalmış  bacım ☺️

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 153 göst.
8 Haziran 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 252 göst.
4 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Eylulunannesiiiii (402 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 203 göst.
31 Ağustos 2021 Aile kategorisinde 26032020 (826 puan) tarafından soruldu

385,214 soru

11,519,888 cevap

35,180 kullanıcı

...