0 oy
207 göst.
Aile kategorisinde (478 puan) tarafından

Merhaba arkadaşlar, 
Doğum yaptığımdan beridir kayınvalidem 3 günde 1 illaki görüşmek istiyor. Torununun videolarıyla, fotoğraflarıyla konuşuyormuş o kadaaar çok özlüyormuş. Kayınpederim hep yapılması yanlış olan şeyleri yapmaya çalışıyor. Yok bebeğimi ayağında sallasın, başının altına yastık koysun. Annem de yok reçel bal sürmeye kalkar ağzına. Babam maske takmadan yaklaşık. Biz bebeğimiz doğduğunda 10 gün izin verdik herkes kucağına aldı ama virüs ihtimaline karşı tedbirli olun dedik. Sanki biz öyle denemişiz gibi öpmeler koklamalar oldu. Biz de eşimle karar aldık maskesiz mesafesiz yaklaşılmayacak diye. Zaten bunun sorunlarını anlatmak bile istemiyorum. Çok bıktım çok sıkıldım. Bebeğimi eşim yokken bırakıp mutfağa tuvalete bile gidemiyorum. Kimseye güvenemiyorum. Sadece ben mi bu sorunlarla savaşıyorum ? Abartıyor muyum ? Yorumlarınızı bekliyorum.

4 Cevaplar

0 oy
(5,848 puan) tarafından
Abartmıyosun tabiki şu zamanda koca koca insanlar bile arasına mesafe koyuyor. O daha küçücük yeni dogmuş bir bebek. Bagışıklık sistemi cok gücsüz. Bebegi kucaklarına almaları bile hata hele öpmek koklamak cok cok tehlikeli en dogru kararı vermişsiniz neysek Allah korumuş da birsey olmamış o ilk 10 gün 
(478 puan) tarafından
Evet ama tabi sorunlar bitmiyor. Hep görüşüyoruz hiç rahat değilim.
-Reklam-
0 oy
(1,320 puan) tarafından
Hayır ben daha doğmadan düşünüyorum bunları 

Özellikle eş ailesi kendi doğurmuş gibi davrandığı için hiç istemiyorum kendi başıma kalayım evladimla kimse karışmasın bana. Abartmiyorsun , abartiyorsun diyenlere bakma onlar rahat insanlardır , bazı insanlar doğuştan çok düşünceli olur biz gibi üzülme 
(478 puan) tarafından
Kendi ailemle bu kadar sık görüşmüyoruz ama kayınvalidemle görüşüyoruz. Çok rahatsız oluyorum açıkçası artık eşime de bir şey diyemiyorum zaten o da elinden geleni yapıyor.
0 oy
(73 puan) tarafından
Ben bunu eşime anlatamiorm ki baskasina anlataim senin yine eşin yanında... Benm ailem daha dikkatli annem kimseye yaklastrmio bebegi kendi bile uzaktan sever cok nadir kucagina alır bebegin yuzunu kendine çevirmez ama... 

Eşimin ailesi muck muck bi gun gormeseler ertesi gun kesin gelrler  ve agzinin icine girerler cocugun bisi diyemiorm cnku eşim sorun yok virus yok dio bakinca sanki anlioms gbi.. Allah'a şükür smdiye kadar sorub olmadi yinede.. Allah korusun bundan sonrasi yine
(478 puan) tarafından
Ay canım senin durumun benden de kötü. Benim biraz dilimin kemiği yok o yüzden benden çekiniyorlar. Tepkimi gösteririm Allahtan baska kimseden korkum yok. Ben daha da sert olurdum ama eşim zor durumda kalmasın diye tutuyorum kendimi. Ya 3 günde 1 kayınvalidemle 2.3 saat ne konuşayım ben konu kalmadı yine yine aynı şeyleri konuşmaktan sıkıldım. Kızımı da bırakıp gidemiyorum ne mutfağa ne bir yere güvenmiyorum yanımda yapamadıklarını arkamdan yapacaklar diye
(73 puan) tarafından
Ah ah benm cektigimi gorsen  büyük ihtimalle sen kizarsin kaynanama:)).. Cok enteresan bi rahatliklari var eşimle cok ugrastm sole diye ama yok yok diyip duruoo.. Uzaktan sevseler raziyim ama bebegin dibindeler
(478 puan) tarafından
Allah sabır versin bebeğini de seni de korusun canım
(73 puan) tarafından
Aminn cumlemizi inşallah.. Teşekkür ederim
0 oy
(678 puan) tarafından
Yanı çok normal herkeste var neredeyse bu sorun virüs olmasaydida aynı hissedecektin onlar öyle rahat davrandıkça dahada koruyucu oluyosun aşırı dikkat etselerdi sende esneklesirdin  psikolojik olarak ama işte izin vermiyorlar ilerde büyünce geçiyor valla bu sorunlar ne diyim canım ek gıdaya başlayıncada  yasicaksin  bunları malesef ki allah kolaylık versin 
(478 puan) tarafından
Eşimden başka kimsem yokmuş gibi hissediyorum. En yakınlarımıza bile güvenemiyoruz baksana. Amin canım sağol

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 62 göst.
10 Ocak 2021 Aile kategorisinde GamzeDerin (478 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 296 göst.
0 oy
11 cevap 515 göst.
15 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 583 göst.
31 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Asenaumay (1,881 puan) tarafından soruldu