0 oy
1,117 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Biz im ufak bir bebeğimiz var sadece . 3 kişiyiz. Asgari ücretten az zam aldığımızı öğrendik. Moralim yerlerde.

Linclemeyin lütfen . Hiç kafam yerinde degil

30 Cevaplar

+5 oy
tarafından
cnm kimin ne kazandığını neden merak ediyorsun ki Rabbım herkesin evine cebine bolluk bereket versin
tarafından
Aynen kuzum benim oğlum 15 aylık 5 ay görmüştür en fazla babasını
tarafından
Benimkide 22 aylık 5 kere bile görmedi :( az kaldı Allah'ın izniyle rabbim evlatlarına bağışlasın inşallah cnm
tarafından
Derya aynen her akşam eve gelen adamla 1 sene evine gelemeyen adamın tabikide maaşı aynı olmaz çok doğru söyledin
tarafından
Amin kuzum Rabbim herkese helal rızık versin kimseyi açlıkla sınamasın inşallah
tarafından
İnşAllah canım
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Kafan yerinde değil, cevapları aldıkça iyice moralin bozulur keşke sormasaydin
0 oy
(11,505 puan) tarafından

2 kişiyiz. Eşimle ikimiz çalışıyoruz. 9.5 milyar giriyor aylık eve şükür

0 oy
(6,010 puan) tarafından
Eşim asgari ücretle çalısıyor 3 kişiyiz 
0 oy
(1,296 puan) tarafından
3 kişiyiz bizde 7 buçuk alıyor eşim ama 4 bini krediye gidiyor 3 buçuk kalıyor bize 
0 oy
tarafından
Üç kişiyiz 3aylik kızım var eşim asgari ücretle çalışıyor çok şükür iyi geciniyoruz 
0 oy
(6,833 puan) tarafından
Net 3000 lira canim 
0 oy
(266 puan) tarafından
4 yaşında oğlum var 3.5 aylık kızım var birde ben eşim gelirimiz 2 binllll
0 oy
tarafından
Canim hayat sartlari zor ne kadar gelse o kadar gidiyor malesef market indirimde bir yagin 4 litresinin 50 tl.oldugunu gordum indirimli hali 85 tl olmus yag
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Asgari ücretin zammını vermiyorsa şikayet etme hakkınız var 
0 oy
(620 puan) tarafından
Doğuda polis eşim , maaşıni sormam ama bin tl doğu ücreti aldığını söyledi, tvde zamlar soylenirken laf arasinda sordum. 8bin aliyor. Bi tane bebeğim ve kedim var zor yetisiyor. Tasindik beyaz esya araba falan aldık onun taksitlerine gitcek bi kaç ay daha az ücretle gecincez zorlandık. Allah yardımcınız olsun canım zor gerçekten
0 oy
tarafından

Bu para konularını burda konuşmak bana göre hiç hoş değil. Yüksek maaş alanlar daha asgari ücretin ne kadar olduğunu bilmez. 

tarafından
Herkesin kendi tercihi. Ama tutupta söylemesi kolay demesin ordan doğru. Asgari ücretle geçinenlere.!!
tarafından
Çektiğim kadarını alsamm pop benden zengini olmaz.
Sanki bize bedava veriyorlarda sizi çalıştırp vermiyorlar sabah gidip akşam evine geliyorsndur çocuklarınin babası yanındadir gelmiş burda yüksek alan asgari ücret nedir bilmez diyosun nerden biliyorsun ne çekip o maaşı aldığını.
Sen 24 saat çalışıyorsun benim eşim 24 saat mesaide tatil yok aylar sonra evine geliyor mu belki gidemeyenler gitsin diye.
Git sende çalış o kadar al asgarîden fazla alırsın
(10,076 puan) tarafından
Işte herkes kendi tercihinin ceremesini cekiyor canim. Seninki burda kalmanin bizimkide gitmenin. Sen gecim sikintisindan dert yaniyorsun bizde ozlemden maneviyattan. Hepsinin yeri ayri. Ama fazla para alanfa asgari ucreti halini biliyor meraketme. Bizde evlerimizde otururken eslerimizle bunun zorluklarindan konusuyoruz
tarafından
Kendini niye kattın sen bir tek sen mi yüksek maaş alıyorsun?? Sor zenginlere biliyorlar mı? Kimsenin parasında pulunda gözüm yok elhamdülillah. Sende ordan doğru söylemesi kolay deme. Allah her dağa çekeceği kadar kar verirmiş. Size iyi akşamlar.
tarafından
Melekkk cnm bizde aynı şekilde konuşuruz Allah kolaylık versin diyoruz çok zor yeri geliyor bizde geldiği kadarıyla gidiyor
Benim zoruma gitti açıkçası yoksa art niyetli olraka bişey demedim kimse kimsenin ne çektiğini bilmiyor post konusu belli dediğin şeyde normal değil
0 oy
(1,908 puan) tarafından
Ben hiç soylemeyim ozaman gelirimizi :)))
(1,908 puan) tarafından
Bu arada çok canini yakmisim galiba beni yakından takip.ediyosun maasallh herseyimide biliyosun:)))
(2,252 puan) tarafından
Ya Allah icin ben her sabah deniz manzarasına uyanıyorum sen benim canımı yakamazsın:) Rabbime şükürler olsun ki benim halim vaktim yerinde çok verip azdırma yarabbim. Yakından takip etmiyorum kendini nimetten sayma postları okurken nerde görgüsüz cevap görüyorsam sen çıkıyorsun. Sonradan mi görmesin babadan mi bilmem ama görgüsüz olduğun kesin hem durumu senden iyi olan da vardır mutlaka ama gözüme batmadı neden biliyor musun çünkü naif insanlar da var senin aksine. Ha bir de bir tek benim gözüme batmadın son postumun cevaplarına bak dikkatlice anlarsın kimlerin gözüne battin
(1,908 puan) tarafından
Hickimse umrumda bile.degil soru sormayın ozaman mantıksız konusuyosunuz size kadar bunları söylesen olmadi bana senin durumun iyiymiş kotuymus banane kardeşim bana açıklama yapıyorsun ben sadece sorduğunuz sorulara cvp veriyorum ayrıca sananeki bundan belli canın yanmış Allah sanada versin bu arada ben senin postlarıni umursayip cvp bile vermemismi :))))
(2,252 puan) tarafından
Senin aksine merhamet duygusu yüksek biriyim. Hamile olduğun da aklımdan çıkmış yoksa bu kadar üstüne gelmezdim ne olursa olsun can taşıyorsun. Ama hala yok canın yanmış bilmem ney diyorsun. Istediğin soruya istediğin cevabı verirsin tabiki ama üslup önemli insanlarla bir empati kur önce sonra kırmayacak cevaplar ver yoksa herkesin ekmeği kendine gözümüz yok Rabbim daha da çok versin. Kalbine de merhamet versin
(1,908 puan) tarafından
İnan seninle ugrasicak vaktim bile yok boş şeylerle vaktimi alma benim byy
0 oy
tarafından
Kimin ne aldığını boş ver Allah herkese helal para ve hayırlı para ve harcamayı nasip etsin
0 oy
(1,007 puan) tarafından
Aylik gelirimiz 4500 2.kisiyiz yakinda 3 kisilk olacagiz ev aldik kredi oduyoruz
0 oy
tarafından
Söyleyip te burda olmayanlari uzup gunahlarina girmek istemem canm cok şükür hamdolsun rabbime durumum iyi allah ihtiyacta olana kat kat versin
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Canım üzülme bu kadar. Tabiki parasızlık zor bişey ama sağlık olsun gerisi bi şekilde hallolur. Eger elinden geliyorsa sen de gerekirse evde el işi yapıp destek olursun. Yeter ki aile muhabbettiniz, sağlığınız yerinde olsun. 
(4,668 puan) tarafından
Anlıyorum kuzum insan ister istemez hayal kırıklığına uğrar ama malesef yapacak bisey yok. Bu günümüze bu halimize de bin şükür. Allah sağlık, afiyet versin♡
0 oy
tarafından
Benimde küçük bir bebeğim var eşim ve ben Allah helalinden nasip etsin kimseye muhtaç değiliz yetiyor bize burda söylemeyi doğru bulmuyorum olan var olmayan var 
0 oy
(313 puan) tarafından
18 bin ne iş yapıyorsunuz derseniz sabah 6 da bebeğimi sicacik yatağında memeden ayırıp eşimle işe gidiyorum soğuk ağır çalışma şartları derken ev araba borcu biz evlenirken 300 TL paramız vardı çalıştık cabaladik kendimizi geliştirip bu günlere geldik çocuğumu çok özlüyorum ama ona iyi bı gelecek için mecbur çalışıyorum ha tuzu kuru diyen olursa elimizden geldiğince insanların yardımına koşarız her market çıkışı rabbim asgari ücretliye yardım et diye dua ederiz 
(14,036 puan) tarafından
Mesleğiniz nedir çok merak ettim
(313 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Aaâaaaaaaa
(14,036 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun canım bereketli olsun çocuklarımız için onların geleceği için bazi şeylerden fedakarlık etmemiz gerekiyor :(
(313 puan) tarafından
Amin amin Allah herkese kat kat daha fazla versin inşallah.
0 oy
(2,078 puan) tarafından
Herkesin farklıdır canım, 6 kişilik aileyiz, çok şükür gecim sıkıntımız yok, aylık geliri iyi 

İlgili sorular

0 oy
50 cevap 1,294 göst.
28 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
63 cevap 1,927 göst.
5 Mart 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
66 cevap 1,867 göst.
30 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Svgidrmzz (111 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 289 göst.
8 Nisan 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Nurtopum (612 puan) tarafından soruldu

381,072 soru

11,408,436 cevap

34,945 kullanıcı

...