0 oy
269 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (2,127 puan) tarafından
Kızlar hani 12 haftada felan şeker yüklemesi yapıyolar ya benim 2 saatim yüksek çıktı diyet verdiler bi hafta boyunca sürekli şekerimi olcuyom hep yüksek çıkıyo napcam ben ya akıl verin insilun felan mı vercekler nasıl düzelticem ben bunu etrafında veya kendinde olanlar bi bildiklerinizi yazın hele

8 Cevaplar

+1 oy
(51 puan) tarafından
Gebelik döneminde başlayan şeker hastalığı çoğunlukla doğum sonrası normale dönüyor.Bu süreçte ve doğum sonrası da beslenmenize dikkat etmelisiniz 
(2,127 puan) tarafından
Ayy insallah ya kac gündür nasıl moralim bozuk genç yasta şeker hastası oldum diye
(51 puan) tarafından
Üzülmeyin.Gestasyonel diyabet yani gebelikteki diyabet gebelik sonrası düzeliyor.Ama gebelik sürecinizde ve sonrasındaki diyetiniz çok önemli.Çünkü ilerleyen yaşlarda diyabet hastası olma riskiniz biraz daha artıyor.Hamileliğinizde de gerekli kalori ve mineral-vitamin ihtiyacınızı karşılamalısınız.Sağlıklı günler dilerim
-Reklam-
0 oy
(16,490 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım 
(2,127 puan) tarafından
Saol canım insallh
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Neden 12. Haftada yapılar tahlillerinden mi şüphe ettiler normalde 24-28 arası yapılıyor.bol bol yürüyüş yap 
(11,505 puan) tarafından
Yok normal benimde 4 haftada normal kan testi yaparlarken şeker yüksek çıktı dahiliyeye yönlendirdi diyet verildi. 24 haftada yapılan o kan testinde şeker çıkmayanlar için benim şeker yüklenmesini de öne alacaktı doktor zaten yüksek yapmayalım daha dedi
(2,127 puan) tarafından
Bende yaptirmiycam canım ya çünkü beni kötü ediyo o
(7,441 puan) tarafından
Şeker kilolu zayıf ayrımı yapmıyor hele ki gebelik şekerinin kimde çıkacağını kimse kestiremiyor.ailende varmı şeker .
(2,127 puan) tarafından
Annemde var hemede insulin kullaniyo
(7,441 puan) tarafından
Sende de olması normal
0 oy
(7,940 puan) tarafından
Ben geçirdim inşallahh sen ben gibi çekmesin ben çok çektim sürekli.yesillik domates haşlanmış yumurta bide közlenmiş patlıcan yedim 4 ay boyunca sadece bunları yedim asla bı dilim ekmek dahi yemedim 
(2,127 puan) tarafından
Ay dünde pek dikkat etmedim iyiydi sonuclar bigunde ona guvendim zaten hemen elim ayağım boşaldı şekerim fırladı kuzu zaten daha dun başladım ya bugün den dikkat ediyim 5 gün iyi gelirse belki bunu umursamazlar dikkat etmedim derim
(2,127 puan) tarafından
Ay benimde keşke sen gibi olsa ya kızım yanımda cips yiyo dayanamiyom bende alıyom bi iki :/
(7,940 puan) tarafından
Vala dikkat etm3zsen Allah korusun iyi olmaz benim o kdr dikkat ettim 2 hafta önde gitti gelişimi kalbi delikti 1 hafta kuvezde kaldı
(2,127 puan) tarafından
Off dikkat etcem canım ya Allah korusun bişey olursa vicdan azabından yaşayamam hergün ne yiyecegimi şaştım valla
(7,940 puan) tarafından
Aynen bende öyle derdim vicdan azabiyla yaşayamam diye
0 oy
(3,729 puan) tarafından
Eğer sıkı diyetle duzelmediyse insülin kullanmanız şart 
(2,127 puan) tarafından
Insulin nasıl kullancam canım bebege felan zararı olmaz mı
(3,729 puan) tarafından
Bende gerek kalmadı insuline o yüzden nasıl kullanıldığını bilmiyorum. Ben sadece diyet yaptım. Asıl şekerin dusmezse bebek için sıkıntı
(2,127 puan) tarafından
Gebeligin boyuncami hep diyet yaptın peki
(3,729 puan) tarafından
Evet hatta doğumdan sonrada bir süre dikkat ettim
0 oy
tarafından
Sıkı diyet şart 
(2,127 puan) tarafından
Yürüyüş yapamıyorum bol su içiyorum diyetde ne bilim ya cikolata felan yemiyom ama ne yicem hergun hergun uff
0 oy
(11,505 puan) tarafından

Kaç gündür diyet yapıyorsun benim 10 gün diyetten sonra düzelmeye başladı. Eğer düzelmeseydi insülin verecekti sporda önemli leslie yapıyorum ben diyete tam uy düzelir canım. Birde açlık ve tokluk kaç çıkıyor senin. 

(2,127 puan) tarafından
Daha bu ikinci gün canım açlık 107 tokluk 1.saat 170
2.saat 141
(11,505 puan) tarafından
Açlık 95 i tokluk 140 geçmeyecek. Diyete yeni başladıysanız şimdi biraz yüksek çıkabilir 10 günde düzenliyor kendini daha erkenden düzenleyebilir bünyeye göre değişir
(2,127 puan) tarafından
Insallah canım ya insallah bi sorun olmaz

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 55 göst.
8 Nisan 2024 Diğer kategorisinde ceylancan (1,474 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 70 göst.
26 Şubat 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 55 göst.
21 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sdsdcey5 (40 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 54 göst.
14 Kasım 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,158 soru

11,349,704 cevap

34,815 kullanıcı

...