0 oy
369 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
20 aylık ama 15 gune yakindir iştahsız sabahları yiyor bazen bazen yemiyor akşamları da öyle 

Dişten bu kadar yapar mi bu kadar sürer mi doktorumuz diş dedi ama bu kadar sürmez yani ilk defa böyle yaşıyorum biseyler söyleyin 

Geceleri kavanoz mamayla uyuyor öğlen bisey yemiyor bu keci sütlü buskiviler var onlardan yiyor sütle denedim yoğurtla denedim yok bitek suyla denemedim.. 

Zorlamıyorum da zorlarsam daha kotu olur hepten diksinebilir istemeye bilir diye düşünüyorum napsam bilemedim.. 

Birsey daha boydan dolayı istahsizlik yasayabilir mi yani boy uzamasindan

16 Cevaplar

0 oy
(48,392 puan) tarafından
benimkide istahsiz ivir zivir yiyo hep meyveyle gecistiriyo
tarafından
Kac aylik senin ki peki ya sabah ekmek yemis annemle ekemk almaaya gitmiş yemedi sabah yine kahvaltıda cok istahli bir bebek normelde acliga dayanmaz masallah cok iyi yerdi.
Bir komsumuz dedi nazar degmesin istahina falan dedi
(48,392 puan) tarafından
olabilir benimki 28 aylik ama hic iştahlı olmadi
tarafından
Yok canim masallah ben oğlumu doyuramıyordum iste.. cok üzülüyorum ya
-Reklam-
0 oy
(4,860 puan) tarafından
Doktorun dedigi gibi dişinden olabilir agri yaptığı için yemek istemiyordur 
tarafından
Ama keyfi yerinde ama ne bilim huysuzlugu da yok sukur maşallah .s
(4,860 puan) tarafından
Dış etlerine değince açıyorsa ondan rahatsız olur
tarafından
Olabilir ama ekmeği falan yiyor bisküviyi falan da.yiyor ne bilim acisa onlaru da yemez diyorum
0 oy
(5,252 puan) tarafından
Benimki 14 buçuk aylık 6 aydan beri diş çıkarıyo  Vitamin kullandık şimdide balık şurubuna başladık  Diş çok etkilio
tarafından
Kopek disi çıkıyordu oda çıkmış baska yerdn mk çıkıyor onuda bilmiyorum bakamıyorum göstermiyor yiycem kafayı
(5,252 puan) tarafından
Bende bakamıyorum dokundurmuyo azı olabilir 1 aydır şiş duruyo bazen çok aglıo
tarafından
Azilarimiz cıktı 2inci azilar varmış 2 yasla 3 yas araası çıkarmış acep onlar mi diyorum
(5,252 puan) tarafından
Olabilir uyurken baktım acaip şişmiş kıpkırmızı ama patlamak üzere diş belli oluyo. Uyurken Bi bak istersen tabi uykusu hafif değilse
tarafından
Sanmam bakamam hemen iiiglamaya başlar
0 oy
tarafından
Oglum oyle oldugunda vitamin kan ilaci iciriyorum brn 2 gune aciliyo dene istersen sende
tarafından
Zinco diye bir ilac verdi vitamiinm hemde istahini acar dedi
0 oy
tarafından
Benimki iştahlı bi bebek ama asi zaman i genelde böyle yapio dişte hiç yapmadı 
tarafından
Bende hic yasamadim yasadigim 1 gun olurdu oda ek.gida yemez mama yerdi
0 oy
(471 puan) tarafından
vitamin kullanmani tavsiye ederim cok uzun zMan istahsizlik sorunu yasadim hala da hersey yemez ama yedigine şükür
tarafından
Zinco verdi doktorumuz
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Kan değerlerune baktrdn mi hic peki..demir eksikliği fln varsa i dq istahsizlik yapar 
tarafından
Yok canim cok az kanimiz düşüktü oda düzeldi bir sıkıntı yok ama bir daha baktirabilirim
0 oy
(3,836 puan) tarafından
kızım ikinci disinde perisan olmustu diyebilirim. 1 kilo verdi nerdeyse ve bi buçuk ay ağzına hiç birsey sürmedi. 

dis kimi çocuğu çok beter yapıyor. çevremde de gördüm bunu insanlar kaç kere doktora taşındı dis için. bide büyüktü kızları 2 yaşında falandı. 
tarafından
20 aylik kuzum ilk defa yaşıyorum iste bende ondan bilmiyorum napıcagimi onun istediği zaman yemesine izin versem bisey kaybedermiyix sağlığına bisey olur mu
Kavanoz veriyorum akşamları oglenleri yedigi seye bağlı olaraktan diyorum ya buna alisirsq
(3,836 puan) tarafından
vallahi ben hep kızıma göre yaşıyorum duzen sıfır. bu doğru birsey değil tabi sana öneremem ama diş zamani mecburen esnek davran istediği şeyleri ver sevdiği şeyleri ver.
bi bakıyorum istemiyor beş dakika sonra deniyorum yiyor o zaman mesela hep yokla arada
tarafından
Dogru valla canim bakalim nereye kadar gidicek bu böyle
0 oy
tarafından
Benimki 17 aylık daha bir şey yutmayı bilmez yemiyor kaç doktora gittik yok yemeyince yemiyor

Nutrigen balık yağ ve üzüm ekstresi şurubu aldık biraz etkisi oldu dene istersen
tarafından
Doktora sormam gerekiyor mu ?
tarafından
Doktor önermişti bize eczaneden aldık ilaç değil takviye edici gıda canım
tarafından
Anladim canim olmad ondan da alırız
0 oy
tarafından
Benim oğlum 2.5 yaşında oda fazla yemiyor sağlık ocağına götürdüm hemşire yaşına göre kilosu en üst sınırda yemiyor diye kafana takma kilosu gayet iyi yeteri kadar yiyor demek ki dedi sende kilosuna baktır kilosu iyiyse sorun yok 
tarafından
Kilosu iyi yeterince fazla demişti zaten boyu falanda öyle..
Ama ne bilim kıyamıyorum ya
Kasar peynir falan yiyor sabahlari o kilo yapar falan diyorum yumurtalı sucuk yapıyorum  krep yapıyorum onlarda yiyor ama baska bisey agzina surmuyor aksamda sevdiği seylerde yapiyorum daha cok sevdiği yemek ayirmaz ama suan mesela karninahar verim yemez.. ama önceden yiyordu
tarafından
Kilosu iyiyse sorun etme yedikleri ona yetiyordur
0 oy
tarafından
Bennnn oğlum doğduğundan beri öyle canm ne yazık halada öyle sürekli zorla yediriyorum bazen akşama kadar hiç bişey yemiyor
tarafından
Ben zorlamak istemiyorum oyle daha cok korkuyorum ben diskinir .. zaten otutramiyorum kaçıyor
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Normal kuzum ben ıyınlar oynayark yediriyordum  kule yapaıyorduk topla oynarken veriyordum şimdi kahvaltı yapmıyor ama diğer öğünleri yiyo
tarafından
Yok yok eline telefon veriyorum yook yani.. sabah yemesi aksam yemesi yine az cok iyide oglen gece yatarken hic bisey yemiyor o canimi cok sıkıyor
(5,311 puan) tarafından
Diğer öğünler baskın yedir şart değil kuzum tıkabasa yemesi
tarafından
Elimden geldigince yapıyorum yedikce veryorum..
(5,311 puan) tarafından
Şifa olur sıkma canını bizimkiside 2 yaşına girecek yemesi uykusu herşeyi değişti herşeye ağlıyor
tarafından
Inşallah inşalalh geçer yaa
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Abur cubur veriyosan onlari kes canm onlar cok doyurur karnini.cici bebe falan yiyorsa gece verme artk.oyle dene birde 
tarafından
Yok abur cubur okadar vermiyorum buskiviyi 2 3 gündür veriyorum ac yatiyo diye oda keci sutli saglikli olanindan aldim yeni ki yesin onunla biseyelr yapayim diye ..
Onu yemesse kavanoz veriyorum napim
0 oy
(2,448 puan) tarafından

24 aylik bi süredir o sorun bizde de var. Geçiş döneminde olduğu için çocukların istahsizliklari olabiliyormus canım. Sevdiği yemekleri önüne koy kendi döke saça yer. 

Boyla bir alakası olmaz kiz o nerden çıktı :D

tarafından
Ne bilim insallah oyldir gecis suresidir belki bizim ki erken baslamistir.

Ay ne bilim oyle diyen oldu iste.d
0 oy
tarafından
Oglum 4 bucuk yasinda ve artik bana bıkkınlık geldi yapsam suyunu bile bana icirticek biraktim artik aciktim diyene kadar vermiyorum 
tarafından
En güzeli zaten kuzum fzla ustine gitmeyeceksin daha kotu oluyo sonra hem kendin icin hem onun icin iste..
0 oy
(16,490 puan) tarafından
Ekmek ver eline 

Ciddiyim 

Bnmde kızım bu 2 hafta iştah sıfır 

Kendı haline bıraktım ekmek verıom eline yiyor 
tarafından
Kiz oyle yapıorum zaten ekmek veriyoruz sabah ekmek yemis ekmek yedigu icin kahvaltı yapmadi..
Ekmek yemesine bayılır dedesuni beni annananesi babasini hep firina götürür ekmek aldirir .d evde ekmek yokmus gibi ekmek alırız

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 228 göst.
14 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 43 göst.
23 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 569 göst.
1 Haziran 2021 Diğer kategorisinde ❤sevgi seli❤ (667 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 81 göst.
16 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Ikiz anne adayi (1,113 puan) tarafından soruldu

377,380 soru

11,293,318 cevap

34,711 kullanıcı

...