0 oy
523 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Surekli kizima birsey olursa naparim diye dusunuyorum, mesela yataginda yatiyo tavan ustune cokerse naparim diyorum, yerde oynuyo deprem olsa yer cokse napcam diyorum. Salincagi var kemerr takiyorum yine de duser diye basinda duruyorun. Geceleri sureklu oksuruyo tikaniyo gibi geliyo kalkiyorum ckcuk yatiyo. Mutfakts yemek yapiyorum içeride esim var agliyo cocuk diyorum ama bi bakiyorum cocuk biraktigim gibi yatiyo esim diyor sen deliriyosun heralde. Paranoyak gibu oldum butun gun esim yokken tuvalete gitmiyorum tutuyorum tuvaletimi. Sizde oldunuz mu boyke ya 3.5 aylik kizim 

16 Cevaplar

0 oy
(1,007 puan) tarafından
Bence bi doktora gozukun derim
tarafından
Esimde aynisini diyor bende psikologa gozukmek istiyorum.
(1,007 puan) tarafından
Aynen bi gozukun belki delirme degilde panik atak olabilr skinti etmeyn bi an once bi uzmandan yardim alin insallqh eski halinize donersiniz
tarafından
InsaAllah cok tesekkur ederim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Hayır hiç öyle olmadım 

Böyle yaparak nasıl büyüten kız o çocuğu biraz rahatla oku sürekli iyi gelir 
tarafından
Bilmiyorum ki surekli kotu seyler düşünüyorum ya. Surekli de gergin oluyorum bu yuzden. Banyoya giriyorum toplam 4 5 dk da cikiyorum ki esimde yaninda cocugun. Artik esim 2 dakikada bir getirip gösteriyo oyle devam ediyorum banyoya. Manyak gibi oldum
0 oy
tarafından
Rabbim kötüsünü yazmasın kuzum olacak olan heryerde olur 
tarafından
Dogru tabi cok dogru ama aklima geliyo hep kotuluk senaryolari
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Canım böyle yapma ileride bir dakika gözünü ayırmaman gereken zamanlar gelecek hazır yerinde duruyoken tadını çıkar iş ilerlerse doktora git. Azıcık nefes alman lazım
tarafından
O zamanlar napcam bilmiyorum dusup etse omrumden gidicek heralde hemen evham yapan biriyim. Halbuki cocuk buyuturken cok serinkanli olmak lazim.
0 oy
tarafından
Evet 7 aylik kizim ama bi odada uyutup diğer odaya gecmisligim yok basinda beklerim işimi gücümü onu oyun koltuğuna koyar is yaptığım yere götürürüm sonra 50 kere onun sağına soluna bakmaktan isim uzar. Şeytan vesvesesi.akikasini kestik her gun bismillahillezi duasını da okuyorum sabah aksam 7 kez ama yok. Delircem
tarafından
Akika kestik ayrica benim annemler ve esimin ailesi de ayri 2 kurban daha kesti. Bende surekli okuyorum. Ama vesveseden kurtulamiyoruz bi turlu. Allah hayir etsin bende kafayi yemek uzereyim
0 oy
tarafından
Aynı bende senin gibi oldum ayni
tarafından
Niye boyle olduk ki acaba ya
tarafından
Yalnızlıktan
tarafından
Benim esim cok destek oluyor sagolsun ama kimsemiz yok burda 3.5 aydir tek buyuttuk. Birde kolik bir bebek hep agladi bagirdi bende siyirdim heralde o ara
tarafından
Kesinlikle kimsesizlik yanlizlik hep  evde çocuk bakmak artık sabır taşı çatlıyor
tarafından
Aglar susmazdi bende oturur aglarim. Esim polis gece vardiyasina gidince butun gece kizla ağlardık. Hatta bigun kendimi aticaktim camdan artik kafam beynim kaldirmadi. Yine esim.isten geldi sakinlestirdi. Tayinimiz cok uzak yere cikti herkes sagolsun lafta süperler ama yol uzak bahanesi oluyor simdi
0 oy
(222 puan) tarafından
Oo baya kotu olmuşsun bu durum senide yıpratıyor dur kesin bı poskologa danış istersen
tarafından
Benide esimi de yıpratıyor adam bikti arrik manyak gibi kizi sorup duruyorum yeter diyo yeter burda iste
(222 puan) tarafından
Düşünmüyormusun destek almayi
tarafından
Dusunuyorum tabi cok da isterim ama ordayken de rahây edemem kizi dusunmekten birde ilac verse sersemlil yapar diye kullanamma zaten gunde 2 3 saat uyuyorum
(222 puan) tarafından
İnşallah gidersjn duzelirsib canım rabbim yardımcın olsun
tarafından
Allah razi olsun canim cok sagol
0 oy
(6,136 puan) tarafından
Kötüyü çağırma der susarim
0 oy
(49 puan) tarafından
Panikatak belirtileri gibi bencede bı doktora görünmeniz de fayda var yoksa sürekli içiniz içinizi yer 
tarafından
Bencede gozukmem lazim ama isye bu seger orda kizi dusunmekten bisey anlatamam ki.
(49 puan) tarafından
Ama böyle devam eder mi sizce hem kızınıza hem size zararı yok mu ?
tarafından
Olmaz olur mu hem kizima hem bana hem esime cok zarari oluyor. Adam bile sinirleniyor artik tahammul edemiyo bu duruma. Gecen biktim artik bu evhamlardan dedi. En kisa zamanda gideyim doktora ben
(49 puan) tarafından
Elbette gidin en basit örnek olarak uçaklarda ne diyorlar hava maskesini ilk önce kendinize sonra çocuğunuza sen iyi olacaksın ki kızın da iyi olacak dikkat et kendine
tarafından
Oyle yapayım.  Cok tesekkur ederim
0 oy
(5,908 puan) tarafından
3.5 ayda böyle olduysan daha hareketlendigi zaman ne yapıcan bacım senn
tarafından
Ay bilmiyorum omrumden gidicek heralde bu yururken duserken falan
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Analık deliliktir yavrum. Korkma hepimiz aynıyız. Hepimiz azcık deliyiz :D :D
tarafından
Kiz benim tumden akil gitmesin ahshsh dhaa kucuk cocuk azcik kalsaydi aklim :D
(4,668 puan) tarafından
:d :d
0 oy
(1,572 puan) tarafından
Ben de anne olmadan önce aman ev mi yanıyo yansın napim modundaydim ama anne olduktan sonra tam da anlattığınız gibi oldum. Hele üst üste deprem duydukça çanta hazır kapıda bekler oldum. Deprem olursa cam üstüne düşer mi hep bi sorun bulma ve çözme kafasındayım 
tarafından
Bende oyleydim gamsiz derlerdi hatta bana. Hicbirseyi kafama takmazdim. Benidme deprem cantasi hazir komidinde duruyo. Icine duduk fener koydum. Birde kedim var onun boxuda kapida ikisini alir firlarim diye hergun plan yapıyorum. Dun esime dedim deprem olursa sen kediyi al ben kizi tamam mi dedim. Adam da sasirdi ne dicegini. normal degiliz demek ki
(1,572 puan) tarafından
Annelik ağır bi his bence. Güzel cok guzel bi sey ama zor. Bi can tamamen sana emanet sana muhtaç senden başka kimsesi yok. Allah hepsini korusun inşaAllah
tarafından
InsaAllah Rabbim nerde varsa korusun, bizde zamanla duzeliriz umarim.
0 oy
(2,241 puan) tarafından
normal degil canim kendini cok yipratirsin hele yuruyunce napcan surekli pesinden kosamazsin suan durdugu yerde cocuk ne olsun oyle kotuyu cagirma surekli oku. benimki simdi heryere girip cikiyo surekli pesinde dolansam kendimden gecerim zararli seyleri kaldirdim dolaniyo bebekkende uykuya hasrettim o uyudugu gibi uyuyodum. zaten cit sesine kalkardim simdide ayri odada yatiriyorum gece birkac kez bakiyorum 
tarafından
Cok yiprandim zaten dogumdan beri 10 kilo verdim. Stresten artik birde kizim kolik surekli agladi gaz sancisi cekti 3 aydir hic uyumazdi yeni yemi biraz uyuyor gibi onda da ben uyumuyorum kontrol ediyorum cocugu. Bazen uykusunda durtup uyandiriyorum bisey mi oldu diye. En iyisi psikolojik destek almak bu ileride dhaa da basima bela olucak benim
(2,241 puan) tarafından
kesinlikle destek al canim uyuyan cocugu uyandirmak ne . valla rabbime emanet deyip uyuyorum mecburum kizima daha iyi bakabilmek icin kendim de dinc olmaliyim . ayni sekilde sende oyle sen dinleneceksin kafan dinc olcak ki kizina yetebil boyle surekli dusunce ile olcak sey degil . insallah toparlanirsin canim
0 oy
(68 puan) tarafından
Hele ben kızım 15 aylık olacak her gece mutlaka aklimdan bin türlü şey fever ve ağlarım yok deprem olmuş enkaz altında az susuz korkmuş ben ona ulasamamis  daha neler neler hüngür hüngür ağlıyorum ve şuan yine hamileyim daha kötü oldum geçen gün köye götürdu eşim ben rahatsızdım diye aklıma gelmeyen kalmadi diken üstünde kapıda bekledim 3 4 saat gelince kosa koşa indim aşağıya heryerine bakıyorum bişey olmuşmu diye. Böyle değildim pandemi psikolojimizi alt üst etti doğa olayları felan Allah yardımcımız olsun. 
tarafından
Yemin ederim bende dun sey dusundum emzirirken deorem olsa beraber enakz altinda kalsa emziririm onu nasil olsa ac kalmaz dedim. Normal degiliz baksana bencede Allah yardımcımız olsun.
(68 puan) tarafından
Ayyy aynı şeyleri bende düşünüyorum bu seferde altına doldursa pişik olsa enkazdan çıkana kadar. :( Seni bilmem ama ben delirdim sanırım istisnasiz her gece saatlerce böyle geçiyor
tarafından
Yok yok bende delirdim zaten. Buyuyunce iyice delirirz artik. Yurucek dusucek biyerleri kanicak boyle buyucekler. Sende bende psikolojik destek alalim ama bu seferde ben derdimi anlatamam cocuk disarda napti bisey oldumu diye dusunmekten
(68 puan) tarafından
Hiç güleceğim yoktu ya dimi ya gözümün önünde olcak sürekli yada yok ben doğuma hastaneye nasıl gideceğim o gece nasıl ayrı kalacam onu düşünüyorum şimdiden..
0 oy
tarafından
Çok evham yapıyorsun çocuğu nasıl büyütecen kız böyle sanada yazık kötü düşünüp durma gerekirse psikoloğa git 
tarafından
Bilmiyorum ki. Cocuguda deli edicem ondan korkuyorum.
0 oy
tarafından
Lohusayken filan bisey den mi korktun ya da bisey filan mı gördün ondan olabilir bi destek al bence
tarafından
Lohusayken hep ruyamda kizimin vefat ettigini goruyodum belki ondan etkilendim boyle oldum. Destek alicam

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 475 göst.
18 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Esra gezer (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 326 göst.
29 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Hamzanin annesi 12 (337 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 704 göst.
22 Aralık 2019 Diğer kategorisinde Kerem'in annesi❤ (2,704 puan) tarafından soruldu
0 oy
46 cevap 838 göst.
3 Nisan 2022 Diğer kategorisinde MinnieDm (217 puan) tarafından soruldu

380,039 soru

11,376,212 cevap

34,861 kullanıcı

...