0 oy
385 göst.
Aile kategorisinde (3,163 puan) tarafından
Kızlar az önce bir kadın geldi gönüllü anne olarak bir kızımız var Geçen hafta kaza geçirdi dedi ve Böbrek hastası dedi anne babasını da kazada kaybetti dedi Sonra bu kızın ilaca ihtiyacı var dedi elinde Belgeyi bana gösterdi belge Dede LÖSEV hastası yazıyor Ben de e Böbrek hastası dediniz ama burada LÖSEV yazıyor dedim O da sen ona bakma o temsili dedi Ben de saf değilim tabi televizyonlarda bas bas Bağırıyorlar abla ben sana nasıl inanayım dedim Peki sen o kızın neyi oluyorsun dedim ben dedi hiçbir şey olmuyorum gönüllü anneyim dedi Ben de vallahi param yok dedim kadında Ben senden çok bir para istemiyorum ki dedi Gönlünden ne koparsa o dedi bende biz gerekirse eşimle ziyaret ederiz ev nerde dedim caminin arkasında dedi sonra sen inanmiyosun dedi bende ben bizzat kendim destek olmak isterim dedim kadında bize ücret aksama degil simdi lazım dedi  bende abla yok napiyim dedim iyi dedi üst kata gecti giriş kapısını da acivermisler ona ayri kıl oldum Eşimi aradim az once oda zaten kadin kendi kendini ele vermiş dedi belgede losevmi yazar falan dedi bi güzelde bana kızdı niye acıyın diye yani gunahlarida boyunlarına eğer oyle bi meyveleri varsa tabi

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bu devirde kime güvenecegimizi şaşırdık bunlar yüzünden gerçek ihtiyaç sahipleride arada kaynıyor 
(3,163 puan) tarafından
Evet cidden ya gerçek ihtiyaç sahiplerine bile güvenemiyoruz artik
-Reklam-
0 oy
tarafından
Öyleleri çok gelirdi kapıya. Kağıdın üstünde kurumların ismi...

Hiç bir kurum, kapı kapı  dolaşıp para istemez, yardım talep etmez. 
(3,163 puan) tarafından
Yani kesinlikle kampanya oluncada sms ile oluyor
tarafından
Aynen öyle... Kızıyorum öyle insanlara. Başkalarının iyi duygularını sömürüyorlar
0 oy
tarafından
Kapıyı açmayin valla Allah korusun zaman kötü 
(3,163 puan) tarafından
Öyle canım maalesef
0 oy
(6,053 puan) tarafından
aslaaaa wermem sen dogru olani yapmisin ama gereksizde muhattap olmusun kapativereydin kapiyi sinir oluyorum boyle insanlara eli ayagi tutup duygu somurusu yapip dilenen insanlara disarda cocuk pecete satar alirim yasli sebze satar ihtiyacim olmasada alirim ama boylelerine asla 
(3,163 puan) tarafından
Gerçekten ihtiyacı olan zaten kapı kapı dolaşıp isteyemez diye düşünüyorum
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Ben kapı deliğinden bakıyorum açmıyorum devir kötü oldu kim kim değil belli olmuyor
(3,163 puan) tarafından
Ya Kim o dedim komşu komşu dedi Ben de Hemen şurada oturuyorum dedi ben öyle açtım Hatta ilk önce bir usttekie git komşu sandim kadını tanımıyorum çünkü
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Gerçekten böyle bir kız çocuğu olsa direk adresi verip gelin görün derdi   onun amacı yardım deyil dolandırıcılık
(3,163 puan) tarafından
Evet Bir de paranın bize Şimdi lazım demesi beni çok şey yaptı
(6,919 puan) tarafından
Cidden yardım için gelen  para şimdi gerek demez zatı
0 oy
(222 puan) tarafından
Tanımadığınız kimseye kapıyı açmayın okadr kötü bir zamndayizki kimseye güven kalmamış Allah korumuş senide daha kötü şeyler yapabilirdi dahha dikkatli olun
(3,163 puan) tarafından
Evet canım Allah'tan yani bir de kızım yanımdaydı bak senin de çocuğun var dedi bana Ne kadar doğru yalan bilmiyorum ama günahı boynuna
(222 puan) tarafından
Valla insan kimseye guvenemior çok kötü bir devirdeyiz
0 oy
(119,380 puan) tarafından
Yaa boyle yalanla dolanla aldikalri parayi yiyebilceklermi
(3,163 puan) tarafından
Baksana canım Demek ki hiç vicdan azabı çekmeden yiyorlardır
0 oy
(1,390 puan) tarafından

Bir ara bana da geldi yok işte hastamız var da şutu var para topluyoruz fln. Dediğin gibi elinde bir belge kağıt yok dedim ben inanmıyorum böyle şeylere kimseye de para vermem. Yolladım gitti.

Bi kaç yıl önce babannemin kapısına geliş Bi kadın Allah rızası için çok açım ekmek parası demiş. Babanemde para veremem ama demiş poşete üç beş soğan patates koymuş bunu verebilirim demiş. Kadın almış poşeti giderken aşağı apartman kapısına bırakmış. Acımayacaksın böylesine 
(3,163 puan) tarafından
Işte Onların dertleri günleri para
0 oy
(605 puan) tarafından
Kız bizde geçen hastaneden geliyoruz bi ladın arabanın önüne atladi babam klon kanseri amcama ulaşamıyorum cüzdanımı düşürdüm bi yaşlı adam yanında numara yapıylr ben şok dedikki gelin getirelim evinize kdr yok dedi para verin biz gideriz meeğer herkrsi durduruyo işine bak dedim beni ayar etme herkes yalancı olmuş haktan allahtan korkmuyolar
(3,163 puan) tarafından
Ay inanmıyorum ya Allah ıslah etsin öyleleri resmen duygu sömürüsü yapacak
(605 puan) tarafından
Ya bütün arabaları duruduruyolar bırak dese bırakcaz ama para istiyo yalan söylüyolar

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 966 göst.
17 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 429 göst.
17 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Meriyadairem& (1,405 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 235 göst.
2 Şubat 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Leyla042 (1,274 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 281 göst.
3 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Kizlarimmmm21 (1,313 puan) tarafından soruldu

380,446 soru

11,390,802 cevap

34,899 kullanıcı

...