0 oy
2,057 göst.
Aile kategorisinde tarafından
yeniden gösterildi
Bana 500 veriyor ev giderleri icin de ayri veriyor sizce az mi 

60 Cevaplar

+19 oy
(8,081 puan) tarafından
Az veya çok burada duyduklarinla kendini kıyaslama. Ihtiyaclarini karşılıyor musun ona bak 
tarafından
Amin gizosum ya
(2,443 puan) tarafından
Yalnız sorduğu hiçbir soruyu cevaplayanlara yorum yapmamış. En nefret ettiğim şeydir
(5,721 puan) tarafından
Valla çok doğru dediniz gizem arkadasim♥️
(5,406 puan) tarafından
Ortaya bir laf atıp milleti izliyor zeynep yoksa ne harçlığı ego tatmin etme bunun yaptığı =)
(2,443 puan) tarafından
Aynen öyle valla
-Reklam-
+15 oy
(260 puan) tarafından
Dalgamı geçiyorsun havamı atıyosun amacın ne senin ?

Biz burda geçim derdi yaşarken sen burda eşim bana şu kadar bu kadar veriyor azmı veriyor diyorsun şaka gibisiniz yaa !

Acaba ne yapıyorsun o 500le yani hiçbişeyde almıyosun eve filan kendine ne yapıyorsun acaba ?

Biz ayda bi kere kuaföre gidiyoz kaş bıyık için 15 lira veriyoz ona bile şükür ediyoz yani.
(6,047 puan) tarafından
Eminim şu kadının kocası beş kuruş para vermiyordum gelmiş burda kendini tatmin etmeye çalışıyor.
(887 puan) tarafından
Zaten bı arkadaş dedi demin pandemi destek kredisine başvurmuş bide evde paketleme işi arıyorum demiş bir arada
(556 puan) tarafından
Ağzına sağlık valla japon laf olsun torba dolsun diye konuşuyorlar işte
(6,047 puan) tarafından
500 TL si yetmediyse demekki
(556 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Arkadaş 500 lira harçlığı varmış ama bi pazara da 20 liraya gidip geliyor muş ona ne demeli iyi arıyorsunuz valla helal olsun eski postlarına bakarsaniz 500 tl harçlığı flan yok sürekli kolay yoldan para kazanmaya çalışıyor youtubeden tiktoktan evde paketleme işi yaparak para kazandiran uygulamalardan yani palavra pekte ciddiye almayın böyle insanları
+3 oy
tarafından
Onu bulamayanlar var neresi az canim
+3 oy
(695 puan) tarafından
Bir kadin olarak asla harçlık tabirini kullanmam babam bile okurken masaya koyardi aylik ben alırdım bitse bile isteyemezdim  ama o bilirdi elime verip harcligin demezdi oyle naiftik.

Cok şükür evimizide arabamızida esimle çalışıp  aldik suan bebisten dolayi ara verdim ama genede istemem bu kdar ver bana demem kimseye esim dahi olsa

evin ihtiyaçlarını karşılar banada kartı verdi  ceker getirir bırakır eve lazımsa alırım ama asla onu bana harclik veriyor diye yuceltmem ve onun parasıyla hava yapmaya çalışmam insan kendi zaferiyle övünmeli. Naiflik ve ayaklarinin ustune basmak önemli  

Ovunurkende karşındaki insanlari düşünmek önemli burda bebeğine birtakim alamayip uzulen insanlar varken kendinin bile kazanmadigi parayla nisbet yapma lutfen yazıktır. 
(695 puan) tarafından
Ilkkez yapıyorum bunu notr kalirim normalde ama dayanamadım yeni bir nesil yetistiriyoruz bizde başlıyor hersey biz bilinclenmeliyiz
O kadar zor zamandayiz bu hastalık herkesi iyice zorladı  ya ne gerek var birde dahada moral bozmaya zaten herkes maddi zorlukta niye dahada uzelim insanlari tatminmi ediyor kendini aa kocam cok veriyor deger veriyor die bilmiyorki 5000 alip 500 vermek mesele degil cebinde 20 lira  kalmisken o parayi vermek mesele rakamla ölçülmez bazı  seyler anlayana
Heleki bir insani uzmek burda moral bozup evinde sogukluk yaratmak en kotu sey o paraylada duzeltilmez malesef bu ayni soruyu ikinci soruşu o yuzden dayanamadm erkekleri bu kdar yuceltip kendini dusurmemeli kadin bir erkek bana harclik veremez sadece kazancina ortak eder beni ailesiyim diye .
(695 puan) tarafından
Tebriklerin icinde tesekkurler canim:)
(887 puan) tarafından
Rica ederim canım çok haklısın gerçekten rabbim ıslah etsin umarım bidaha yapmaz böyle bı paylaşım kimseyi üzmeye degmedigini yapılan yorumlardan anlar ve ona göre davranır
tarafından
Artı bitti veremedjm ama alkislouu seni
(695 puan) tarafından
Tesekkur ederim olsun arti almis kadar oldum :)
Umarim canim son olur sadeca arkadas icinde değil dediklerim ustune alınmak isteyen bu düşünceye
+2 oy
tarafından
Bisey dicem de neyse  kalsın  ya
tarafından
Asıl sen diycen catliycam şimdi meraktan
(12,856 puan) tarafından
Nolur söyle yaa :)
tarafından
Japoonum benim yukarda duygularıma tercüman olmuş
tarafından
Şunu diyecektim;

Bir kadın kendini neden bu kadar alçaltır ki kocam bana harçlık verdi tabiri  bir kadının zoruna gitmeli  , bir kadın bu kadar ezik olmamali,  bir kadın ayakları üzerinde durmalı mesleği olmalı ,  ha mesleği mı yok eşi evi gecindirirouorsa parasal olarak oda evde boş boş pturmuyor  o adama bakıyor evine bakıyor çocuğa bakıyor  ve ayın sonunda kocam bana bu kadar harçlık verdi diye konuşuyorsa bu kadın kendini  ezdirmeye  isteklidir  evrilir öyle.

Ve Emile Durkehim diye bir  adam var iş bölümü ve uzmanlaşma dan bahseder .  Evlilikte is bolumu gibidir.  Misal adam para getirir kadın as pişirir.  Kadının ihtiyacı olur elbise  ped, kuaför vs.  E çalışmıyor  nerden getircek ana baba abi kayınpeder kaynana bana para verin ped alın diyemez ki .

Eşinden ister veya eşi verir ama ben buna harçlık aldım harçlık birikirdim  harçlık harcadım demesini esefle kınıyorum...

Post sahibi ile bireysel sürtüşme yasamamk için yazmadım ama dayanamadim
(806 puan) tarafından
Aynen katılıyorum size çok doğru dediniz bizim evimiz de de herkesin kendi mesleği var mesela yine de evde birbirimize de ihtiyaç için para veririz  ama buna harçlık demeyiz.  Benim gözümde de harçlık ufak cocuklara verilendir. Geleneksel ismi olarak öyle bildik.  Ama çok doğru dediniz size çok katıldım ☺️ ❤️
+1 oy
tarafından
yeniden gösterildi
 6 yıldr evlıym daha bi  kuruş vermedi :)  ben veriyomm 
+1 oy
tarafından
Bacım sen iyimisin kime ne ispatlamaya çalışıyorsun?
+1 oy
(507 puan) tarafından
Burda 500 lirayla evini gecindirmeye çalışan insanlar da var. Az olmadığını bile bile gösteriş olsun diye bu soruyu sorduğun çok belli. Benim de aylık elime 5000 geçiyor sence az mı ? Hey Allah'ım ya
(887 puan) tarafından
Valla çok var etrafmda bebeğine bez alamayan. Aldığı bezi bile sayılı kullanan.
(887 puan) tarafından
2020 yılında aynı kişi yine buna benzer bişey daha paylaşmış ne gerek var hey Allah im yaa
0
(507 puan) tarafından
Bakmadım eski paylaştığına ama sırf birilerine gösteriş olsun diye paylaştığı kesin. Şuraya kafa dağıtmaya giriyoruz birbirimizle maddiyat yarıştırsak herkesten iyi birileri çıkar bu tür insanlar kendi akrabası eşi dostuyla hep böyle iletişim kuruyor sonra fesatlık kıskançlıklar başlıyor malesef soruyu görünce sinir oldum valla ya
(887 puan) tarafından
Bende öyle. Çünkü biri var şuanda durumu çok iyi değil bı çok şeye hasret ayda değil 500 TL harçlık 20 TL bile bulamıyor karın tokluğuna hayatlarını yaşıyorlar bu posta bakınca aklıma geldi o yüzden sinir oldum
+1 oy
tarafından
Eşim bana 20 tlde vwrse benim ihtiyacm yok deyio geri veriyorum o bile bana çok geliyor elime ne geçerse kızıma alırım diye dusunuyorum gelmişin 500 tl az mi diyosun ayda bi kuaföre bile 20 tl veririm o bile çok gelir yani herkesin durumu bir değil kendini başkalarıyla kıyaslama burda çoğu annelerimiz bebeğine mama alamıyor amacın ne anlamadim
0 oy
(14,032 puan) tarafından
Bana maaşını veriyor hesap kitap bende 500 fazla bile bence bu dönemde 
0 oy
tarafından
Genel olarak ayda 1500 civarı veriyor eşim kalırsa kenara atarım ama genelde pek kalmaz
0 oy
tarafından
Size yetmiyor mu peki
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Günde 100 tl verir faturalar kira ona ait çoğu mutfak mahzemesinide alir9
tarafından
Evinizin günlük harcaması 100 tl mi
Gerçi artı TL degersizlesti  bi 5 litre yağ bilmem kaç lira  ya
(4,661 puan) tarafından
Yok canim 100 tl günlük harcamıyorum ben birikim yapiyorum eşim harcıyor ben kendine çocuklara harcıyorum kapanışa birikim yapiyorum
0 oy
(16,001 puan) tarafından
0 tl veriyor bana da 
0 oy
(2,853 puan) tarafından

Ben memurum eşim bütün maaşımı almak istiyor 500 lira kendime ayırsam kalp krizi geçirir:D

0 oy
(27,352 puan) tarafından

Yerebbiye şükür de onu bulamayanlar da var :angel:

Ben harçlık istemem gereklidir oldukça atar karta kullanırım

0 oy
(17,801 puan) tarafından
Ne zaman istersem verir aylik limitim yok annemde babamda cok verir biriktiriyorum ben hep toplu harcarim hihahahahah cok zevkli .d
0 oy
(2,064 puan) tarafından
Ayda 500 güzel para az değil alışverişi birlikte yaparız benim biseyi ihtiyacım olursa verir öyle her ay vermez yani duruma göre 
0 oy
tarafından
Burda sallamak bedava canım sana yetiyorsa gerisini boşver ☺️
0 oy
(2,374 puan) tarafından
Bana hiç vermez gereken şeyi zaten kendi alıyor bnde istemiyorum isteklerimi karşıladıktan sonra ayrıca 500 kesinlikle çok ama çok fazla

İlgili sorular

0 oy
56 cevap 1,207 göst.
16 Haziran 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
59 cevap 848 göst.
4 Ekim 2022 Aile kategorisinde Zeynepemine22 (71 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 220 göst.
6 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Hicrannn (1,075 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 175 göst.