0 oy
265 göst.
Diğer kategorisinde (143 puan) tarafından
Kızlar meme ucu aldım o bile işe yaramadı bebeğim kuvezdeydi şimdiye kadar 14 günlük oldu sağıp biberonla veriyorum göğsümü çekemiyor napicam yardım edin ‍♀️

14 Cevaplar

0 oy
(1,426 puan) tarafından
Biberon aldıysa işin çok zor biberon ona kolay geliyor 
(1,012 puan) tarafından
Aynen öyle bende o hataya düştüm de bı haftada anca tuttu gogsumu
-Reklam-
0 oy
(16,490 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım 
0 oy
(12,852 puan) tarafından
Meme ucuna alıştır canım ona çekmek zor geliyor hazır bekliyor ama sen pes etme elbet emicek hangi marka aldın
(143 puan) tarafından
Hanimish diye bi marka verdi eczacı
0 oy
(3,653 puan) tarafından
Pes etme canım ilk olarak göğüs uçlarıni tak ve bebegini emzirmeye çalış o biberona alıştığı için ağzına çok gidiyor ve senden gelmediğinden seni de istemiyor öncelikle emzirmeye çalış ama o emmeye çalışirken sen göğüs ucundan mama damlat ağzına gitsin o ağzına gelmeye başladıkça emmeye çalışacaktır her mama vermeden önce ilk böyle dene en sonda mamasini kaşıkla ver aç bırakma canım inşallah böyle böyle alışır biberon verme
(143 puan) tarafından
Dünden beri biberonla veriyoruz canım memeli ememiyor göğüs ucuyla denerim inşallah tutar
(3,653 puan) tarafından
Biberonla vermemeye çalış kaşıkla ver çok gittiği için ağzına seni emmek istemez
0 oy
(808 puan) tarafından
Pes etme göğüs ucuyla zorla benimde tutmadı çok zorlandım biberonda vermedim göğüs ucuyla zorlaya zorlaya alıştı 
(143 puan) tarafından
Zorluyorum canım ama olmuyor tutar inşallah pes etmicem
0 oy
(3,282 puan) tarafından
Benimde göğüs ucumun biri hafif çıkık diğeri değil  zorla  veriyom çeke çeke çıkıyo ama geri gidiyo mama da veriyom arada sütüm pek yok rabbim yardım etsin canım
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Benimde sağ göğüsümun ucu yoktu tutamadı ben şırınganin küçük  uc kısmını kestim ucuna yerleştirdim   göğüs ucunu ve çektim hep öyle yaptım emzirmeden önce öyle öyle alıştı birde yatarak emzirdim oyl çok kolay tutuyorlar 
0 oy
(2,067 puan) tarafından
Biberon verme. Benim bile göğüs ucum olduysa herkesin olur yani. Ben çok ağladım hatta göğüs ucum yok diye kızım sarılık oldu. Ama Allah razı olsun anne otelin de ki ebeler çok yardımcı oldular onlar çok uğraştı ta ki ucu çıkana kadar 
0 oy
(14,013 puan) tarafından
Pes etme canım eme eme çıkaracak benimde öyleydi gerekirse sürekli memedé tut Allah Yardımcın olsun 
0 oy
(980 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Göğüs ucu çıkarmak için aparatlar var cnm denemek için istersen alabilirsin. Hatta bunu dene 

0 oy
(1,327 puan) tarafından
Canim benim sakin pes etme . bnde 23 aralikta dogim yaptim. Benimde gogus ucum hic yoktu. Dogimdan snra aci falan dusunmeden surekli ikibuklum meme skma ve sut sagmayla gecti zamanim

Bebegimi rahatca kucagima bile alamadim 

Onu doyurmakti tek derdim.

benim bebegimde tutamadi gogsumu. Siringayla ucunu cikartip o sekilde tuttrmaya calsitik

Mak. Ile uc cikarmaya calistik. Her yolu denedik. Sonra emzirma danismani geldi. Ucunda ince hortum olan bi siringa verdi bize. Icine de az mama koydu. Bebek memeye tutunmaya calisirken agzinin kenarindna mama skiyorduk. Kandirmaca li yaptik yani. Sutumu de dediigm gibi. Ilktenntutamasa bile elle sagip cikan olk sutu kasikla verdik. Ben doymuyir diye cok endilise ettim . ama cok sukur kntrole gelen dr doyduunu soyledi. Ve hic pes etmedim. Emzirmeyi cok istemistim. Ve gayretlerimiz cabalarimiz sonuc verdi. Artik son on gundur bebegimi memeye tek basima memeye tutturabiliyorm. Ilk zamanlarimi gorsen inan birak emzirme derdin. Gogsumun uzerinde annemin elleri var biyandan benegi gogsume tuttumaya calsiirken biyandan da gogsumu skiyordu sut insin diye.  Eltim biyandan destek olmaya calsiyor gogsumu skiyor. Vs. Onumde aglamaktan yirtianan bi bebek. Agladigiim iicn terimi ve gozyasimi silen bir es.

Ben nasil emzirircem tek basima diye beynimi saran dusunceler. Oyle boyl canim. Sende vazgecme derim. Hayirli olsun bu arada
0 oy
tarafından
Silikon uç kullandim ben
0 oy
(2,816 puan) tarafından
Aynı ben.. 9 ay süt sağdım biberonla verdim 9 aydan sonra büyüdü çenesi güçlendi emdi baya zor oluyor sürekli göğsünü tutmak zorundasin yoksa ememiyor :/
0 oy
(5,491 puan) tarafından
6 günlüğüz aynı dert bende de var, ama emdikçe geliyo benimki. Kalkam kullanıyorum bide

İlgili sorular

+1 oy
10 cevap 181 göst.
0 oy
7 cevap 118 göst.
26 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 81 göst.
6 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zlyh-a 22& (1,071 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 127 göst.
24 Ekim 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,809 soru

11,308,032 cevap

34,738 kullanıcı

...