0 oy
342 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (41 puan) tarafından

Hanimlar selamlar, 

2 aylik bebegim var mama ve anne sutu aliyor, bebegimin kirki dolmadan sag kaburga altindan agri girmisti ve ben acillik olmustum, dun gece yine ayni sey oldu bugun doktora gittim 12 mm tas varmis safra kesemde, birden fazlaymis ustelik. Doktor hemen ameliyat dusunursen tahlillerini yapayim dedi, bebegim kucuk, ameliyat sonrasi ilgilenebilir miyim bilmiyorum, basina grlen var mi cok uzgunum iki yudum sutum vardi sabahtan beri dogru duzgun bisey yemedim o da azaldi:'(

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
Canım  cok basit bir islem.kapali olarak yapiliyor anneminde safra kesesinde tas kum çamur  vardi safra kesesini aldilar hemen ayaklaniyor insan korkma geçmiş  olsun
(41 puan) tarafından
Ya aslında ameliyattan korkmuyorum bebegime uzuluyorum sadece
tarafından
Yok üzülme  1 gun kalip taburcu olacaksin git bi an önce ihmal.etme artmasin tas falan
(41 puan) tarafından
Tesekkurler
-Reklam-
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Geçmiş olsun canim biraz zor bi ameliyat 1 haftada anca kendine gelirsin yiyecek olarak pek çok şeyi yememen gerekecek hazımsızlık olmasın diye ihmal etme sağlık şakaya gelmez 
(41 puan) tarafından
Dogumu sezaryenle yaptim ben ameliyata aliskinim tesekkurler cevap icin
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Babam olmstu cnm acik ameliyat oldu onda iltihap vardi cok..onunki biraz uzun sürdü gecmesi..agrisi oldu yani..ins.senn coo ağrın olmaz
(41 puan) tarafından
Insallah tesekkur ederim
0 oy
(671 puan) tarafından
Canım ilk önce git bsyler ye bol su iç süt iç sütün bı insin bebeğinin rızkını kesme o sana muhtaç ameliyatı bebeğin biraz daha büyüyünce olursun bence görümcem ameliyat oldu safra kesesinden ilk günü zor geçmiş bsy yiyemiyordu başı dönüyordu falan bebeğine bakamazsin ama yinede sana kalmış bsy o dök düşün taşın karar ver
0 oy
(534 puan) tarafından
Canim benimde vardı safra kesemde taş bende hamileyken acillik oldum anlamadılar doğumdan 3 ay sonra yine acillik oldu bu sefer anladılar ben aynı sen gibi bebeğim küçük biraz daha büyüyünce olayım dedim bebeğim 1 yaşına girene kadar kaç kereler kustum o ağrılar felekatti ömrümde öyle bi şey yaşamadım yani o derece sen de yasiyorsundur bence ben hiç ihmal etmeden bebeğinde küçükken ol derim bebek buyuynce daha zor oluyor çocuk ben hastahanedeyken sürekli ağlamış durduramamislar aklı erdiginden keşke küçükken olsaydım dedim Allah'a şükür kurtuldum o ağrılardan Allah korusun bi de sarılığa ceviriyormus doktor zaten bana senin bu ameliyatı daha ileri atma gibi bi luksun yok demişti artık son gittigimde
(41 puan) tarafından
Evet safra kesesi sendeki agrinin aynisi oldu bende ilk yasadigimda herhalde ölüyorum dedim o derece, her nefes almaya calistigimda sanki bicak sapliyolardi
(534 puan) tarafından
Benim ilk hamileyken oldu heralde doguruyorum dedin ne sırt üstü yatabiliyordum ne yuzukoyun durabiliyordum kivraniyordum yerlerde midem bulaniyordu sürekli istifar ediyordum karnimla  sirtim agriyordu kürek kemiğinin arası bence bi safra kesene baktır canim mahvetti beni o zamanlar
tarafından
Hala az az agriyor orasi ama o kadar korkuyorum kii bi an girecek diye. Bide cok siddetli agri olacağı zaman komple küçüğüm bi sicakliyor ter basiyor ondan sonra oluyor. gidince ameliyat diyecekler büyük ihtimal nerdeyse 7_8 aydir var cunku10 aylikta kizim var pandemide vae gidemiyorum:(((
(534 puan) tarafından
Canim bence ihmal etme Alalh korusun ben ameliyat olduğumda birisinin karaciğerini curutmus safra kesesi nasıl olduysa o da ameliyat olmuş çürüyen bolgeyide almışlar cigerinin
tarafından
En kisa zamanda gidicem canimm sagol
0 oy
(649 puan) tarafından
Eşim ameliyat oldu geçen şubat. 2 gün ağrısı oldu sadece kapalı ameliyattı çok basit bi şey 4 gün evine geldi zaten 
(41 puan) tarafından
Ayy 4 gun hastanede mi kaldi :( bebegim var benim
(649 puan) tarafından
4 gün taburcu oldu ama diyet yaptı 1 ay kadar çoğu şeyi yemedi
0 oy
(2,075 puan) tarafından
Süt olayı nasip işi biraz. Üzülme sütün olmadan da olur ama annesi olmadan olmaz. Sağlığın daha önemli. Ameliyattan snra bol bol sagarsin belki sagımla sütünde çoğalır. 
(41 puan) tarafından
Ben zaten zar zor bu seviyeye getirmistim ya denemedigim sey kalmadi  sagim da yaptim bitki cayi da ictim, merak ettigim sey ameliyat surecinde yavrumdan ne kadar uzak kalacagim, sonrasinda onunla ilgilenebilecekmiyim daha minicik ;(
0 oy
(1,090 puan) tarafından
Bence siz kendi sütünüzü sağıp buzluğa koyun. Zaten mama da alıyormuş. Siz iyi olun ki bebeğiniz de iyi olsun. Allah size hemencik toparlanma gücünü sağlar  :) bebeğinize bakacak olan varsa ihmal etmeyin derim
(41 puan) tarafından
Bebegime bakacak kimse var da bende bebegi birakmaya cesaret yok :(
(1,090 puan) tarafından
Taşınız küçük aslında ama küçük olduğu için tehlike oluşturuyor. Safra kesesini tıkayabilir. Eşinizle oturun bir konuşun. Gerekirse Genel Cerrahi doktorunuzla danışın iyileşme süresi ya da sizi neler bekliyor vs tarzından sonra zaten karar vermiş olursunuz.
(41 puan) tarafından
Cok tesekkur ederim ya bugunku doktor ameliyat olman gerekiyor hemen dusunurum dersen tahlillerini yaptirayim dedi ben de bebegim kucuk dedim, baska bir genel cerraha daha danisacagim ve eger yine bir atak gecirirsem ameliyat olacagim sanirim cunku bu sekilde hem beni hem esimi hem de bebegimi olumsuz etkiliyor, esim dun gece sabaha kadar ayaktaydi benim yuzumden hastaneye getir gotur aksama kadar da mesaisi vardi ona da yazik, agrim olunca bebekle zaten ilgilenemiyorum, boyle herkese kotuluk oluyor
0 oy
(3,897 puan) tarafından
Canim ben 2019 kasim ayinda oldum. Benim bebegim de 34 günlüktü... ilk kizima hamileyken kalp krizi gecirir gibi daralmalarim olmustu doğumdan  sonra gecmisti. 2. Hamileligimde bana illallah  ettirdi o agri sirtima dogru vuran nefesimi kesen ağrı  ama kimse anlayamadi. En son doğumdan sonra habire acillik oldum ve kuvvetli agri kesici yemeden gecmedi. Meger safra kesem tas doluymuş  22 den fazla... doktor ameliyat  dedi. 1 gun yatıyorsun  laparoskopik yontemle yani kapali ameliyat. 4 tane delik açıyorlar  . 1 gün  emziremedim sadece narkoz etkisi gecsin sütten  diye ama ameliyat sonrası  1 ayda zor toparladım. Agrilarimin yara acılarının  gecmesi 1 ayı buldu ancak 2. Haftadan sonra kendim  rahatlikla bakabildim  bebegime... ben sezeryandan sonra  3.gunde ev süpüren  insanken bana acikcasi zor geldi safra kesesi ameliyati. Ama o agrilar gecince coook rahatladim şükür  1 bucuk yildir da iyiyim elhamdülillah  hic tekrarlamadi o agrilar. Aldirmazsan da kanala duserse daha zor bir surece girersin. Sarılık  filan... rabbim sifa versin... kolay  eylesin...
(3,897 puan) tarafından
Rica ederim canim. O atakları  bilirim.  Hele hele yağlı  filan yeyince... tabi ben bilmiyorum  yaaa son zamanlarimda temelli siklasmisti. Esim bir gece git gell git gel hastahaneye  sabahinda da tum gun mesai... eee evde iki cocuk falan... ayyy rabbi. Yasatmasin.  Ol kurtul ameliyat zor degil sadece 4 yerde birden delik olunca her harekette bi tanesi  aciyor. Mesela sezeryanda tek cizgi ya ayni hat uzerinde bunda oyle degil farkli farkli noktalarda delikler. Beni o zorlamisti ama ben suan her seyi yiyorum  cok sukur. En baslarda yumurta  sarisi agir gelmisti simdi oni da yiyorum.  Yok onu yeme yok bunu yeme falan yok yani basta deneye deneye yavas yavas tekrar o organin yokluğuna  alistiriyorsun kendini...
(41 puan) tarafından
Bizzat yasamis birine denk gelmem guzel oldu sagolasin gercekten
(3,897 puan) tarafından
Ayni seyleri yaşamışız  sanırım.  Ameliyat oldugum gece sütümü  sagip sagip döktüm  sabah eve gelince de emzirdim bebegimi ama dedigim gibi 2 hafta kadar baska birine ihtiyac duyarsın canim. Allah  kolaylik versin. Ameliyat  olunca yaz burdan halini ahvalini... gecmiss olsun tekrardan.
(41 puan) tarafından
Tekrar bir genel cerraha gidecegim muhtemelen o da ameliyat diyecek su an tek yapacagim yediklerime dikkat etmek sanirim
(3,897 puan) tarafından
Evet canim. En cok o yapiyor zaten sancı. Ama tez zamanda ol ameliyatını kurtul o sancıdan. Yokkk yoook sezeryanda karnina bastirmak kadar hic hic acimiyor o hortumu çıkarmaları rahat ol... dedigimiz gibi insanın içi  gıciklaniyor sadece.... bak bizim bi akrabanin da agni bebegi vardi 3 aylik. Doktor ameliyat dedi o aman bebegim biraz daha büyüsün  falan  falan erteledi. Neyse bakti ataklar onu rahat bırakmıyor  ameliyata karar verdi o hafta tası kanala düştü  ve sarilik oldu degerleri ameliyat icin normale  dönmedi  cok daha sıkıntılı  geçirdi.  O yüzden  hizla karar ver canim kanala düşmesi  an meselesi çünkü.   Bana doktorum demişti  atak yaşanıyorsa artik ameliyatlik hale gelmis demektir diye... bazi kisilerde tika basa dolu olurmuş  ancak kiseye hicccc sıkıntı  vermezmis o zaman taslar da buyukse ameliyati erteleyebilirsin belki demisti...
0 oy
tarafından
Gecmis olsun cnm Rabbim sifa versin jnsallah
0 oy
(3,794 puan) tarafından
Ben 4 sene önce oldum kapalı safra ameliyatı.  Cam gibi parlak pirinç gibi taşlar çıkmıştı.  
(3,897 puan) tarafından
Ne ettin peki? Azmış ama seninkiler... bir de ameliyat  sonrası  dren çıkarıyorlar ya o benim  icimi mahfetmisti..
(3,794 puan) tarafından
Hortum mu diyon. Ayyy hic sorma onun acısını hiç unutmadim yaa.  Üstü bantliydi içimde olduğunu bilmiyordum pansumanci gelip banti açınca bunu çıkarcaz dedi o zaman anladim.  Acirmi dedim yok yok hic acımaz dedi güldü bi çekti.  Allahım nasıl oldum içim dışıma çıktı sandım
(3,897 puan) tarafından
Aynenn o hortum... ama arkads okur korkar belki yaaaa...  rabbim baska dert vermesin saniyelik bir iğreti  olma durumu... o ataklardan daha iyidir... şükür  allahima
(3,794 puan) tarafından
Doğru diyosun evet ama o kadar da acımadı kız demi yani şimdi aslinda hani
(41 puan) tarafından
Hepsini okudum :) ama safra kesesinin sancisi hemen gececek deseler ona da katlanirim kaldi ki ameliyat olduktan sonra onu mecbur cekecekler hortumla gezemem sonucta :) bende sezaryende karnima bastirdiklari ani unutamiyorum cok canim yanmisti
0 oy
(3,897 puan) tarafından
Ne yaptın  canım. Ameliyat oldun mu? Aklıma  takıldın..hani derler ya eşekten  düşünenin halini eşekten  düşen  anlar diye...; D
(41 puan) tarafından
Yok canim ameliyat olmadim simdilik yediklerime dikkat ediyorum kirmizi et yagli yemek ve cok yemezsem iyiyim sukur gittigi yere kadar devam edicem bakalim insaallah yine kotulesmem
(3,897 puan) tarafından
Hadi bakalım inşAllahh o ağrıyı  bir daha yaşamazsın.  Ama nacizane tavsiyem cok bekletme derim.  Anlik bir şey  çünkü  kanala düşmesi;(

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 20 göst.
13 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 72 göst.
22 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Glcnkbba (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 77 göst.
19 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Hilalseyiss61 (86 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 85 göst.
2 gün önce Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Feyzaer1998 (23 puan) tarafından soruldu

379,754 soru

11,368,354 cevap

34,850 kullanıcı

...