0 oy
255 göst.
Aile kategorisinde (826 puan) tarafından
Çok merak ederek soruyorum bebeğinizle nasıl konuşuyosunuz?? Ben normal bebek gibi deöilde normal konuşiyorum ağzını aç yemeyini ye falan derim yani. Kayınvalidem diyoki gelin bebekıe öyıe bi konuşuyoki sanki büyük adam. Bende dedim nasıl konuşuyum?? Normal konuşmal gerekki bebek alışsım anlasın zamanla. Yok yani daha bebek ne anıar senin dedikıerini diyo. Doğduğundada ismiyle hitap ettiğimde gülüyodu hep sanki büyük adamla konuçuyo büyük adam hakkında konuşuyo. Dedim ismini söyüıyorum ne demem lazımki. Bebek de diyodu. Normalde bebeğime sinirıenmem ama kayınvalideme sinirlenib beğede sabrım kalmıyo 

17 Cevaplar

0 oy
(1,630 puan) tarafından
Ne yapacağız agu bugu mu diyeceğiz. Anlamadım ki. 
(188 puan) tarafından
Hahhaha  çok iyi ya gerçekten benim de görünclerim diyor sanki çocuğun seni anliyacak öyle konuşuyorsun ağzını aç diyorum yada kalk otur diyorum dalga geçiyor beyinsizler
(826 puan) tarafından
Ben anladıöım kadarıyla konuşma diyo
(1,630 puan) tarafından
Pedagog arkadaşımız var onun önerisiyle hayır dememeye dikkat ediyorum ama arada kaçıyor, yapma, onu yapma şöyle olur, bunu yapma böyle olur gibi şeyler söylemek lazımmış. Bir de otur kalk gibi emir cümlesi değilde oturur musun, yer misin, ağzını açar mısın gibi konuşmak daha iyi diyor.
Emir cümlesi ve hayır hayvanları evcilleştirirken söylenir diyor, o bir birey ve onunla düzgün konuşmak gerektiğini söylüyor. Çok mantıklı geldiği için dikkat ediyorum ben de. ☺️
(188 puan) tarafından
Ben bilmiyorum bunları ama hep böyle konuşuyorum kızım nerdeyse 5.5 aylık kaşık mama verirken kızım ağzını acarmisin yada annecim yermisin diyorum yürüyecegimiz zaman annecim hadi kalkıp yürüyelim diyorum eşyaları tanıtmaya çalışıyorum evi gezirirkn şimdi düşündüm de hayıri kulanmiyormusum hep olmaz falan diyorum böyle devam edeyim :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kaç aylık yeirn gelince çocuksu yeri gelince büyük adam gibi konuşurum 
(826 puan) tarafından
10 aylık oıucak. Bebek gibi komuşmam normal konuçurumki oda öyle kpnuşsun
tarafından
Ben severken bazen çocuksu konuşuyorum ama ciddi olunması gereken yerde ciddi konuşurum bana göre öyle olması gerek
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Konuşulmayan bebekler ileride de geç konuşur.Ben kızımla sürekli konuşuyorum ve normal ses tonuyla bebek gibi değil çünkü bebek ses tonuyla konuşunca çocuk büyüsü bile öyle konusuyor
(826 puan) tarafından
Bende bebek gibi konuşmam normal kendim nasıl konuşursam öylede konuçurum. Bende senin gibi dqşünüp zaten diyorum konuçmak gerekki oda anlasın zamanla konuşsun
0 oy
(344 puan) tarafından
Ağzını açar mısın yemeğini yer misin  bu şekilde hitap ederim ismini nadir kullanırım oğluşum derim :-)
0 oy
(119,263 puan) tarafından
ben dertlesirim sohbet ederim az buyusun karsilikli kahve bile iccez
(25,224 puan) tarafından
Kuzeeyy bugün babanneni Bi dövdün ki Allah seni inandırsın feleğin şaşar da diyon mu :D
(119,263 puan) tarafından
Ohoooo daha neler diyom bi bilsen
0 oy
(202 puan) tarafından
Dogrusunu yapiyosun. Simdi anlamasa bile surekli kullandigin kelimeler hafizasinda yer edio. Konusamasa bile bi yerden sonra ne dediğini anliyo. Özellikle bebekle bebek gb konusmayin kelimeleri duzgun telaffuz edin derler. 
0 oy
tarafından
Valla bende büyük gibi sohbet ediyorum kizimla daha 5 aylık bebek bebek mi diycem adını söylüyorum Lina kızım ac agzini si vercem falan diyorum onlar bence anliyor 
0 oy
(608 puan) tarafından
Doğru olanda bu zaten normal Türkçeyle konuşulmalı doğru yapıyorsun canım. Onlar şuan herşeyi kaydediyor 
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Bebekle büyük adam gibi konuşmak lazım ki dilini adam gibi öğrensin suya buu iç demek yanlış. Ben de ismiyle sesleniyorum doğduğundan beri çok erken ismini anlamaya başladı. 
0 oy
tarafından
Onlar alışmış b.kunu yerim gotunu yerim falan oda onu mu bekliyo senden:
0 oy
(892 puan) tarafından
Doğduğu günden beri yetişkin bir insanla konuşur gibi konuştum bebeğimle 1 hafta sonra 1 yaşına gircek dediğim herşeyi anlıyo yapiyo çok şükür.bebekle bir yetiskinle konuşur gibi konusunki  büyüdükçe kelimeleri doğru cikarabilsinler der uzmanlar.niye kitap okuyon bebeklere diyorlar daha çok kelimeye maruz kalmak için bizde daha cok konusacaz ki daha çok öğrensinler.bakma sen kaynananlara onlar gitsin kendileriyle alay etsin  
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Kaynananı dinleme sen doğru yoldasın. Uzmanlar da bebek gibi konuşmayın diyor 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Sen doğrusunu yapıyorsun valla bende öyle konuşurum hadi mama yiyelim demem yemek yiyelim derim. Ee paptın mı derler bide nefret ederim ee paptın mı ne yani uyudun mu demek varken. Attaaa gidelim derler o ne saçma bişeyse gezmeye gidelim demek varken. Sen doğruyu yapıyorsun cnm boşver kaynanayı
0 oy
(14,027 puan) tarafından
Ayyyyyyyy kusucam bi karismadiklari bu kaldı 
0 oy
(4,725 puan) tarafından

Kızımla sabahtan akşama kadar normal bı şekilde konuşuyoruz oda anliyo :D

0 oy
(575 puan) tarafından
Ben genelde bebek gibi konuşurum 8 aylık normal konuşunca yüzüme bakmıyor çünkü hitap şeklide kızdığım zaman ismini söylüyorum anlıyor normal zamandada bebeğim aşkım bitanem diyorum :) 
0 oy
tarafından
Eminim kaynanan oğlunu bebek diliyle büyütmüş dur;))

İlgili sorular

+1 oy
28 cevap 296 göst.
10 Şubat 2024 Aile kategorisinde Tekcocuk (1,214 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 184 göst.
15 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Flowershome19 (44 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 230 göst.
8 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde 525253 (93 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 241 göst.