0 oy
688 göst.
Aile kategorisinde (393 puan) tarafından
8 aylk daha degerleri dusuk konuscak kimsemde yok anneme desem yarin kansiz diye başima kalkiyor eşim konuşmaz benle uyur

Cok üzüluyorum cok kafam agryor 1 onceki postta degerlerini paylaştim sagolsun bazi arkadaslar yardimci oldu

Ama içim sogmuyor yaniyor cayir cayir adam akilli anne sütü alamadi hep mamayla destek verdim acaba ondanmi dusuk cikti degerleri ben iyi bakamadimmi :'( 

Hergun farkli yemek yaparim mutlaka et koyarim et olmazsa kiyma koyarim

Sabahlari yumurtasini peynirini pekmezini veririm 

Meyvesini ihmal etmem

Ama nedenn böyle oldu neden :'(

14 Cevaplar

0 oy
(6,203 puan) tarafından
Bunun yiyecekle alakası yok yiyecek destekler ilaç kullanmadım mi?
(393 puan) tarafından
Vegafron kullandik
(6,203 puan) tarafından
Düzenli kullanman gerekiyor kan ilacını.Kara üzüm suyu içir her gün düzenli 90cc
(393 puan) tarafından
4. Ayndan beri duzenli veriyorum cnm
(6,203 puan) tarafından
O zaman ilacı degistirmeni öneririm.
(393 puan) tarafından
Degstrcem canm saol
-Reklam-
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Demir ilacı alıyor muydu?
(393 puan) tarafından
Evet vegafron aliyodu
(3,213 puan) tarafından
O zaman sen elinden geleni yapmışsın zaten canım benim oģlumda da almasına rağmen kansızlık çıktı. Doktorla konuşmadan buradan duyduklarınla kendini yeme.
(393 puan) tarafından
Saglk ocagni aradim degerleri sordum kansiz cok dedi sonra inanmadim bide buraya soraym dedim cogu kisi oyle deynce korktum
0 oy
tarafından
Olabilir canım 29 yaşındayım bende bile kansızlık var yıllardır ilaç kullanıyorum bu kadsr harap etme kendini biraz büyüsün herşeyden yemeye başlayınca toparlatacaktır
(393 puan) tarafından
Bendede var sanirim
0 oy
tarafından
Kan ilacını vermedin mi sağlık ocağının verdigi ilacı 
(393 puan) tarafından
Veriyodum duzenli
0 oy
(1,539 puan) tarafından
İyi bir kan damlası kullan canım. Sen kendini suçlama çok ta gzel besliyorsun. Bazen ilaç takviyesi gerekebiliyor
(393 puan) tarafından
Evet sidefer demişti durumumuz yok dye alamamştk ama artk nolursa olsun alcam
0 oy
tarafından
Yiyeceklere o kadar da bağlama canım ilaç tavsiyesi lazim demek
(393 puan) tarafından
Iyi bi ilac istycem doktordan
0 oy
(140 puan) tarafından
Aman aman bir düşüklüğü yok. Hemoglobin 12.8 iyi bence. 
(393 puan) tarafından
Blmyorum cnm kafam agridi aglamaktan anne olmak ne zor
(140 puan) tarafından
Canım bence bu kadar evhamlu olmak da iyi değil. Biraz geniş ol. Nedir yani benim de kan değerlerim hep düşüktür. Bir kere görmedim annemin benim için ağladığını. Ağlasaydı eğer boğulmuş hissederdim. Gayet iyi bebeğin. Doktor ne dedi peki
(393 puan) tarafından
Daha gtmedik canm pazartesi gtcez insallah tedavisi vardir
(140 puan) tarafından
Canım 9 olsa 8 olsa tamam haklısın bir sorun var der. Bak doktor gayet iyi diyecek
(393 puan) tarafından
Insallah dedign gbidir cnm
0 oy
(2,785 puan) tarafından
Ben anne sütü verdim halde kanı çok düşük canım pekmez ver yeşil mercimek yedr senle ne alakası var sen öyle olsn istermsn istemzsn canım üzülme o kadar kan ilacını yemekden 45 dk önce ver canım sür ürünü verme 1 saat boyunca 
(2,785 puan) tarafından
Canım değeri düşük değil ki çocuğun 12 iyi benm kızım 9 du değeri korkma yani içini ferah tut
(393 puan) tarafından
Saol kuzum siz olmasaniz napardim
(2,785 puan) tarafından
Kendni suçlama boşuna canı üstnde olsn canım benim kızım 1 yaşında 9 700 dü milletn ki 12 kiloydu ne yapım kendmi üzsemde kilo almıcak canı üstünde olsn canım
(393 puan) tarafından
Bnm oglumda zayf ama ben kiloyu takmyorm cnm seende takma
(2,785 puan) tarafından
Bnde takmıyorm canım ne yapıyım sağlıklı olsunlarda
0 oy
(1,134 puan) tarafından
Benim kizimda çok zayıftı özel doktora götürdüm maşallah dedi zayıf olmasına rağmen kan değerleri gayet iyi dedi 1 yaşına kadar  kan ilacını kullandim ama son aylarda gebelikten verememistim
(393 puan) tarafından
Anlamadimki canm neyi veremedin
(1,134 puan) tarafından
Kan damlasını veremedim son aylarda canım
0 oy
(1,635 puan) tarafından
Kahvaltıda verme pekmezi.

Çünkü peynir yoğurt ve sütle verilen pekmez hiç bi işe yaramaz.

Süt ve süt ürünlerini tükettikten yada tüketmeden en az 1 saat önce ver pekmez.

Çekirdekli kara üzüm kurusu yedir bi de
(393 puan) tarafından
Tamam canm saol
(1,635 puan) tarafından
Bişey değil canım
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Canım yorumlarda gördüm de vegaferon veriyomussun onu bian önce değiştir sidefer kullan biraz maliyetli ama gücün varsa onu al yoksa hakiki keciboynuzu özü pekmezi al hergun 1 çay kaşığı içir senin yüzünden kansız değil canım kan damlası belli ki ise yaramamış 
(393 puan) tarafından
Keci boynuzu özü var cnm
(9,626 puan) tarafından
Onu kullanabilirsin canım pekmez zaten faydalı o yüzden içirebilirsin
0 oy
(1,426 puan) tarafından
Ne alakası var mamayla canım bende kızımı mamayla büyüttüm ve hatta kızımın kırımızı et ürünlerine alerjisi var ve sevmiyor içinde olunca yemiyor ama çok şükür 2 hafta önce kan sayımi yapıldı kanı çok güzel dedi doktor o birazda çocuğun yapısından kaynaklı bende kendimi bildim bileli kanım hep düşük annem bebekken de öyleydi dedi kırmızı et kan hapı meyve sebze herşeyi yiyorum ama yok çıkmıyor hep haplarla destek alıyorum sen bol bol pekmez ver ve süt ürünü veriyorsan pekmez verme arası geçsin aynı anda hem kan hemde demir emilimi olmaz vücutta ve çocuğa bol bol kefir ver 
(393 puan) tarafından
Taamam kuzum cok saol
0 oy
(202 puan) tarafından
Uzme sakin kendini. Oglum 11 aydir emiyo ek gida da cok guzel yio. Ama surekli memede yani fazla fazla emiyo. Ona ragmen kan degeri olmasi gerenden dusuk cikti. Bestiron kullaniyoruz biz de ek gidayla da desteklemeye calisiyorum. Yani emzirmeyle hic alakasi yok. Olsaydi benim oglumun kan degerlerinin tavan yapmasi lazimdi :) bi saglik problemi yoksa cok takma bence onlaein bunyeleri oyle guzel calisiyorki toparlar mutlaka
(393 puan) tarafından
Insallah kuzum sqol
0 oy
(1,572 puan) tarafından
15 aylik bebeğim bizimde değerlerimiz düsuk bu ara yemek yemiyo. Ve sütüm vardi bol bol vardi yazin dalindan meyve yedirdim ama yine var yine var. Canını sıkma takviye ilac kullaniyor musun?
(393 puan) tarafından
Vegafron veriyodum

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 219 göst.
17 Ocak 2021 Aile kategorisinde Leylasoydan (393 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 417 göst.
11 Temmuz 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yumudukk (207 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 283 göst.
8 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde _Reyhan-0 (1,674 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 204 göst.
29 Mart 2021 Aile kategorisinde Habis57 (2,350 puan) tarafından soruldu

379,417 soru

11,357,221 cevap

34,835 kullanıcı

...