0 oy
479 göst.
Aile kategorisinde (2,368 puan) tarafından
5 ay snra işe baslıcam kızlarımın biri 23aylık digeri 4aylık kaynanam yan cizdi 5aydır konusmuyoruuz oglunu arıyor arada sırada ..bebeye bakmamak için  kvga buldu benle ...annem ise 2 bebişle benı yanlız koyuyor hep kaynanan gelmiyo hep ben yoruluyorum diye düşünüyo annem .. üstleri basları evin telası yemek fln cok yoruluyorum kendime vakit ayıramıyorum sacım sureklı bağlı sureklı pıjama ileyim.. bugün agladım sinirden yetişemyirom bişeye büyük kızıma aktivite yapamıyorum annem yarın gelym dedi 7de kalkması lazım esim işe gitmeden alması ıcin kıamadım yok dedim bi tükenmişlik hali bi mutsuzluk var esimle cok cıvıl cıvıldık hergün atışıyoruz hergun kvga ediyoruz cocuga sunu yap yemek yedir ılacını ver die  aramızın Boyle olmasınada üzülüyorum tmm kısa sürüyo ama her laftan birbirimize laf sokuyoruz kızıyoruz alttan al bak sinirlyken diyorum oda sinirleniyo simdi küçügü yeni yatırdım benimde uyumam lazm ama ev berbat makıne bosalacak DHA of of sizin günlük yasantılarınız nasl  işe baslamadan düzene koymam lazm sayılı zamanım var  isyan etmeyim diyotum walla sabah kaşkıyorum gece 2 3e kdar hiç durmuyorum

6 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Canim iste ondan 2 çocuğun arasindaki yas faeki cok olsun diyorum hep en az 5 yas olsun. Digeri de cok kucuk sen ikisine de yetisemezsin yaninda biri olmadan. Benim 3.5 aylik kizkm var vallahi ona yetemiyorum ev kalkmis gidiyor. Esim olmasa cildiricam artik. Isin cok zor ama onemli olan cocuklarin boşver evin işini o olmasa da olur 
(2,368 puan) tarafından
Evet ama rabbim nasip etmiş günaha girmek istemiyorum ve Boyle düşğndğgğm için cok üzülüyorum keske DHA dıkkatlı dvransaydık tabbm saglıklarını versin tabikide iyiki olmuşta verimli olamıyorum birinin ilacı altları birinin emmesi birinin üstü uyku egıtimi yola koydum bide tuvalet egitimi baslıcam ücretsiz aldım onlar için kimse yanasmıyor kı kendi annem bile  komsularıyla pturmak DHA cazip bide bana ozledım onları dio gelse de mutfaga giriyo 3 4 celit yemek yakınız dimi yine gel bebeleri sev git hazır spyleyelım bi günde .. walla esim sabahcıyken mahvoluyrm  evi büyük kız dagıtıyo bazen sinir olup topluyorum buyuk kızda can skntısınna pesımde gezio oynayalım die kardesı uyanıo cok uzun emio bak sen tek cocukla bile zorlanıyosm ah ah suan kalkamadım toplamaya hal yok artk
tarafından
Rabbim ikisine de saglim versin tabiki ama bak sen mahvoluyorsun. Yetememen cok normal ikiiside daha bebek cunku büyügu 2 yasinda bile degil bak daha. Diyorum ya benimkiyle ugrasmaktan aynaya bakiyorum sanki 26 degil 36 olmuşum ama gecicek bunlar. Buguk kizin 3 4 yasina gelince farkindaligi articak hatta sana destek bile olucak sabretmek lazim.
(2,368 puan) tarafından
Senle oncede konsmustuk pek iç acıcı olmasada bide suffle tarifi vermiştin yaptm  evet subatta girecek iki yasına ..bende diyorum sabret ezgi sabret gecıcek aynı kalmıcak bi 3 4lere gelsinler senin dediin gbi zpr gunumde yanımda olmayanların bende muhtac kaldıklarında bugınu hatırlatıcm ozellıkle kaynanama .. ben işe baslayana kadar yorulsamda bu tempoda kosmak zorundayım cnkü sonra işe başlayınca kesın aglarım sikayet ettim iyi bakamadım die ah annelik delilik kızlarım için calısıyorm eger 11yılımı vermeseydm cıkardım kmseye muhtac olmazdm
tarafından
Dusun o iki kizin biraz buyusun 7 8 yasina gelsinler sana bile ihtiyaclari olmayacak kendi aralarinda anlasicaklar,oynucaklar. Buyuyunce en buyuk destek olucaklar birbirlerine. Boyle motive et kendini. Calismak keske zorunda olmasan senden iyi kimse bakamaz ki sen bu kadar zorlaniyorsan baskasi napsin. Inan bende evlendifimden günden beri hergun arayip bana torun soran insanların simdi yalandan goruntulu arayip nerdee torunum diye sormalarina deliriyorum. Tum zorluklariyla ben başa ciktim. Ileride hicbirinin tek kelime etmesine izin vermicez.
(2,368 puan) tarafından
Vermicez aynen kaynanamın hiç bir hakkı yok ben isteyken 2ay baktı kavga dövüş kactı sonra annemde ayrı dert hastaym gelemyrm der rahatlatmak için kendini kuzularıma iyi bak kurban olurım büyük kızıma sürekli yiyecek dep ev işi bsber ay ne tatlılar die arar görüntülü bi nevi kendini rahatlatma .. bi bakarım kapı onunde komsuları ıle oturur bana gelince evın dsgınıkta bukadar olurmuda Esin de dagınık piste annem gelince cok geriliyor m insan rahat etmez mi annesnn yannda yarn için bna dua et kızlarım üzmesin yine aksamın 7bucugna kadar kosturmalı gecıcek esim gelene kadar .. aynen az byuseler bana yardım edecekler birbirleri ile bı kac seneye kalmaz oynayacaklar işte bu 3yıl kritik dönem ya cok iyi bakmak istiyorum dil gelişimi cok cnm sklyp yeterli olamyrm die beslenmesi de onemli yarın birgün küçük te ek godaya gecicek bana yazın cişe alıstır diyolar işe baslama zamanım gelicek annem ay yordulsr ay soyle demeye duracak biraz rahatlatymda bazı seylerı onlar kolay bakabılsin diyrm... annem msjatmos 1saat omce bizi evine kabul etmıon die kızıyodum bu hafta hep sendeyim sende gelirsin bize yazms
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ne işte çalışıyorsun ki annen bakamaz mı bence bir annenden destek al bari
(2,368 puan) tarafından
Annem hep gelecegi zaman hastayım dio kacıyo komsularıyla kapı onu DHA iyi . Cok bunaldm herkes kar da resim cekiliyor küçüğü az da olsa anneme bırakıp bizde gitmek istşyoruz yok herkes kafa dinleme derdinde ben tuvalete alıstrcm tek nasıl olacak bilmyrm herseye yetişmeye calsyrm bakalm ne zaman arkama asarım bakanlıkta calısıyorum 11yıl oldu
tarafından
Bence ücretsiz izne ayrıl sonra kreşe verirsin ilerde biliyorum zor ama kimseye güvenmemekten iyidir
(2,368 puan) tarafından
Zor hemde gözümden sakınıyorum dogumdan snra asırı duygusal oldum byuk kızım la ilgilenemedim cok agladım öksüz kaldı babannesnde die sezerynlıydım alamadm fln aman hayatın her yanı zor ya of of ücretsiz iznim basladı zaten suan 6 gun oluyor 5ay ücretszdeym rapor alıp 1yasına kadar uzatmak istyrm
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Çalışıyorum dogum isimleri sadece evde durdugum zamanlardi üniversite 3.siniftan beri ayni şirketteyim 13 yil oldu devam. Ama benim çocukların arasında 6 yas fark var ilk oğlum da 9.ay ise başladim 3 yaşına kadar annem bakti sonra şirket kresi okul derken zaten 8 yaşında oldu 2.cocugumda  surekli ücretli ücretsiz izin derken 1 yaşındaydı ise basladim 3 ay kadar annem bakti sonra pandemi girdi araya evden çalıştık 3 aydır düzenli gene gidiyorum kucuk oğlum benimle geliyor şirket in kresi var buyuk oğlum annanesi ile evde. Vallahi saat 6 da eve geliyorum Yemek yoksa hemen yemek işine koyuluyorum yedi buçukta yemek yiyoruz çocuklarla ilgileniyorum 9.30 10 gibi uyuyorlar hemen Çamaşır yıka bulaşık makinesini boşalt evi topla pazar günü dip köşe temizlik yapıyorum 15 günde bir kadın alıyorum haftada 3 kere 3'er çeşit de yemek yapıyorum bir şekilde devam ediyor işte
(2,368 puan) tarafından
Anneniz kabul ettimi bakmayı kaynanan baksın demedimi benm annem kolu bacagı yırtık sürekli onu öne sürüyo.. ilk oglunuzda erken baslamıssnz masallh Allah yardm etmiş büyütmüşsünüz 6yas bile fark olsa ancak oluyor degilmi işler bende ücretsiz aldım 5aya düştü  haziranda iş bası :( rapor fln alıp 1yasına getirmek istiyorum diger kızımda 11.5 aylıkken işe basladm snra hamile oldugumu ögrendm idari izinlydim sen gbı osekilde evde kaldım snra kaynanamı gönderdm 4ayında hamileleigmin bir izin basladysa smdiye kadar kızm 4ayşık oldu bende 11yıldır calısıyorum bayanlar 15yılda emekli oluyor sanrm dmi sizinde baya olmuş .. işte hep kostrmaca gecıyor bak ne güzel planlamıssnz hayran kaldım haftann üç günü yemek geceden de yapmakmantıklı yemekleri bende kadın almak istiyorum yoksa dip Jose temizleyemiyprz ki onların bakımı fln ancak oluyo herseyı yaptırıyomsnz kadına kaca geliyor
(5,938 puan) tarafından
K.validem uzakta annem bel fıtığı ameliyatlı ve sag kolda sjnir sıkışması var bakıcı tutacağım dememe rağmen ölürüm de bakiciya bırakmam çocukları dedi.yani rutin e alışıyor insan gerçekten evet 15 18 yil arasi çalışma şartları sgk ödenekleri değişiyor benim mesela 3 yilim kaldi emeklilik yılını doldurmaya.kadin 200 tl geliyor ama sabah 9 aksam 6 a kadar dip köşe giriyor ütü yapıyor. Yani uyku eğitimi çocuklara şart canim düzenli uykusu olduğunda herseyi yapıyorsun.sukur esim de hep yardim eder bugün yemeği yaptık birlikte mutfagj eşim topladi ben çocukları yikadim uyuttum
(2,368 puan) tarafından
Negüxel ya hasta olmasına rağmen kendinden odün vermiş masallah benm annemde öyle rahatsz ama  sürekli  hastayım Alya yı kaldırdım kolum agrıyo bacagım agrıyo der ben bakıcı tutalım dedignde dur bakalm nasl olr belki yanıma yardımcı birini buluruz der esim de bende vardiyalıyız bazen evde oluyoruz bence hiç gerek yok iki bebişle ve kğcğklen ben nasl basediyorsam onlarda dişlerini sıkıp etmeli bnce ..rutine alısıyoruz dedigin gbi bazen hiç gocunmuyorum cocuklara verimli olamayınca strese giriyorum 15 18yıl demişssin ya aylıga hak kazanılıyor mu peki buarada yasın kac .. aa cok az kalmıs emeklilik yıllıgonı doldurup Massa baglanackmsn.. annen büyükle sende mi kalıyor ? Temizlikçi yanında biri oluyormu .. kücügün uykusu yok cok zorluyor büyükte gece 12de yatıyor ama biraz öne ckmem lazım sabahta 11 .30da ancak uyanıo esimde saolsun yardım eder makıneyı bosaltır mutfagı temızler yemekler 2gundır ondandı  az bi dinlensin hırsını ondan alıyorm cpcukşarım herseyı bende die ilacları dişi fln
0 oy
(157 puan) tarafından
Ah cnm seni çok iyi anlıyorum :( ikizlerim var 9yaşına girmek üzereler, kaynanam sözde yardımcı olmak için 4ay yanımda kaldı ikizlerimle beraber onada baktım kocasınada bekar oğlunada :( işe başladım 3.gün kaynanam kaçtı gitti pislik, bahaneler uydurup gelmedi, anacığımla babam sağolsun evlerine çağırdılar, 8ay orda kaldık, eşimle ben haftaiçi sabah işe gidiyorduk akşam dönüyorduk, benim evlatlarıma benden iyi baktılar. Borcumuz bitti ben işten ayrıldım evime geçtim, kaynana lafın geçmez belki ama annenle güzelce konuşsan anlamaz mı?
(2,368 puan) tarafından
Hemen hemen aynı benim kaynanada ben nezaman 2.ye hamile oldugumu ogrendım gönderdm bunu 1.5sene oldu evime gelmedi biz gtitk sana bıde kocasına ogluna baktırms sözde ysrdm edicek suna bak bizimde 9ay kaldı krediye ama ben emekli olmak istiyorm bukadar calstm bırazda bırıkım yapmak istiyorum kızlarım için 11yılımı verdim annenler neguzl sahıplenip bakmıs .. annem kaynanamla iddia edio hep ben yoruluyorum onunda torunu diyo Boyle olunca da üzülüyorum smdi demio onu ben gücüm yetene kadar bakarım dio olmadı yanıma yardımcı dioda annemle de anllasamyrmki cok fena biri oldu kaynanama asla minnet etmem ha derki gelip ozledım bakcam işe baslaynca ozmn bile zor ama sırf annem tek yprulmasın die neticede iki cocugu bırakcam wlla annem benım üzüldüğümü görünce  hastada olsam su kadına minnet etme bakarım ben dio ama smdıden kolum bacagm diyip druo yan cizmesnden korkuyorm kocamın üstüne iki bebeyide atar gelmez kavga ederler die korkuyorm smdilik bakarım dıyo ama eve glmio smdi özledim deyip
0 oy
(1,306 puan) tarafından
Ne iş yapıyorsun cnm? Valla 1 kızım var 8 aylık. Ben de her gün pijamaylayım, saçlar toplu ve sadece banyodan banyoya tarıyorum. Mutfağa girince çıkamıyorum. Eşimle hayatımızı tamamen artık çocuk yönetiyor. Bana yardımcı olmasına rağmen işler bitmiyor. Biraz dışarı çıkalım diyoruz ama bebekle hazırlanmak 1 saat sürüyor. 2 saat çıksak gelince pestilimiz çıkmış oluyor. Mutfak işi inanılmaz yoruyor. Bebek uyudu, uyandı, yedir, içir, altını temizle, yemek hazırla, ye, iç derken akşam oluyor.  Sen 2. Ye iyi cesaret etmişsin helal olsun. Ben edemem o cesaret yok bende 
(2,368 puan) tarafından
Cesaretten degıl benım 3yıl bebegim olmadı asılama ile hamile kaldım snrasnda  tam anlamıyla korunmasız korundukta tam degıldi hamile oldugumu sürpriz sekılde ögrendim yoksa 3yıl 4yıl ara cok mantıklı ilgi ikiye bölünmüyor bezini cişini ögreniyor bakanlığın huzur evindeyim cnm ..bi yürüsün ozmn DHA zor bılere hep topladk banyoda taramadım iki elimin büyüklüğünde sac kestim aglayarak okadar dolasmıs ki spreyler işe yaramamıstı aynen bizimde hayatımızın cocuk yometiyor saolsn benim esimde cok yardımcı ama yetişilmiyor annem gelsgnde bile 3kişi ancak oluyor 4kişi olursak oyun oynarız bebkle dısarı cıkmak ölüm wlla ben ilk kızımda da herşeyimi hazırla araogun koy cok yorulurdum eve gel cantw bosalt dedigin gbi altı üstü eli yüzü banyosu yemek yedir ortalıgı  topla snra sen ye tekrar topla cay bile zor içiyoruz ben dısarı cıkmayı cok severım iki bebişle cok zor oluypr büyük kızım beni istyo küçük bazen arabada uzun emmek istyo babanla takıl parkta ben burdayım diyorm hertürlğ zor pestilimiz cıkıyor gercekten
(1,306 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun cnm. Onları büyütmeye çalışırken de işte ömür de bitiyor, yaşlanmaya başlıyoruz, çok güzel bir duygu ama gerçekten de çok zor. İnsanın öz annesi bile taşın altına elini koymazken, kaynana zaten yapmaz,bekleme cnm. Hatta benim kaynanamın meşhur bi lafı var. Gotuune güvenen çocuk yapsın der.
(2,368 puan) tarafından
Oyle ben cok güzel bakıyordm ama haliyle birileri yardım etmeden cocuk büyümez biz onlara herzmn gelin demiyorzki onlara güvenipte yapmıorz ama zor az buyukler destek atmalı ya  annem evt oyle 2yasına girecek bak kızım bkere bile gel dayanamyrm demedim yeni yeni ypruldum diyorum hep kendim baktım anneme baktrmdm o ara sıra geldi gitti hep kendim baktm skntdan patladım sabret ezgi kocan gelecek dedim bela havle cektim bazen annemler alıp gezdirdi ilac gbi gelirdi
(391 puan) tarafından
Ben de hiç destek görmüyorum ikinci asla yapmam sizlerde iyi cesaret var maşallah kendim bakıyorum aylardır. Ücretsiz izindeyim ama 18_19 aylık gibi bakımevine gidecek
0 oy
(140 puan) tarafından
Canım ben anneni haksız buldum. Annem beni anlamıyorsa kim anladın. Annesi çağır yanına yardımcı tut. Böylece kaçmaz belki

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 204 göst.
14 Haziran 2022 Aile kategorisinde Esrat (9,247 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 312 göst.
0 oy
11 cevap 456 göst.
24 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Berfinisa (920 puan) tarafından soruldu
+1 oy
23 cevap 490 göst.
24 Ocak 2024 Diğer kategorisinde BusraC (183 puan) tarafından soruldu