+1 oy
490 göst.
Diğer kategorisinde (186 puan) tarafından
Kızlar linç yemeye geldim. Üç makine kirlim var bi o kadar ütü, kocam evde 20 gündür, kaç gündür ev süpürmedim. 7 aylık bebeğim var peyniri bitti yoğurdundan emin değilim onları yapmam lazım. Mutfak aldı başını gidiyor, dolabımı toparlamam lazım aradığımı da bulamıyorum. Bütün gün napıyorum onu da bilmiyorum. Valla linçleyin beni ya. Üstüme linç fırlatın. Müstahak bana 

23 Cevaplar

+2 oy
(15,224 puan) tarafından
Benim de 7 aylık kızım var. Bı de 3.5 yaşında.oglum.var. dün süpürüp sildim evi. Bugün yapmadım artık. Sadece ortalık toplayıp yemek yaptım. Ben de yetişemiyorum. Özellikle 1 2 aydır. Zaten 1 aydır hep hastayım hiç halim yok. İyilesemedim bı turlu. Yıkanmış camasirlar sepet sepet birikmisti. Geçen gün hepsini durdum yerleştirdim. Bugün de yenileri yerleştirdim. Bişey yapasim yok. Sana da linç yapacak son insan benim agsgsggs. Hem ev bizim hayat bizim kim niye linclesin ki . Millete ne. Beğenmeyen küçük oğluna almasın ahsgdgeg
(186 puan) tarafından
almasınlar valla.. Çok geçmiş olsun yine maşallah bak ev silip süpürmüşsün ortalığı toparlamışsın.. Maşallah Allah bağışlasın iki çocukla çok zor zaten
(15,224 puan) tarafından
Olup olup gidiyoz şükür. Sağlık olsun da gerisi hallolur
(186 puan) tarafından
Aynen sağlık olsun da gerisi bir şekilde hallolur
-Reklam-
+1 oy
(2,912 puan) tarafından
O telefonu sessizce yere bırak 
(186 puan) tarafından
Ah işte.. tam on ikiden vuruldum
0 oy
(13,091 puan) tarafından
Her şeye yetişemezsin ama bir yerden başlaman lazım 
(186 puan) tarafından
Biraz oradan biraz buradan yapa yapa gün sonunda elde var sıfır..
0 oy
tarafından

2 makine yerleşecek çamaşır var katli duruyor mutfak karıştı kaldı oturma odamın camları silinecek yatak odasının dolapları yerleşecek süpürülecek makinede şu an yıkanan çamaşır var ve ayrı olarak 1 makine kirli yikanacak çamaşır var şu an ortada yemek yok 5 aylık bebe 4 yaşında bı kızım var akşama hizmet hürmet bekleyen koca var bide vücudumun üstünde çok fena ağrıyan bir kafam var :ninja:

(186 puan) tarafından
Gel ağlayalım kardeşim  Allah şifa versin inşallah geçer hemen
0 oy
(450 puan) tarafından
ne demek hic biseye yetişemiyorum

yetiseceksin çünkü sen bir annesin 

süper guçlerin var senin

istesen o evi 2 günde pırıl pırıl edersin

telefonu bırak çocuğu esine ver 

Ve hemen bir yerden başla

kolay gelsin....
(186 puan) tarafından
O şeye ulaşmış gibi hissedemiyorum kendimi ya, tam anne olamamış gibiyim. Tam bugün verecektim kızımı kocama, kahvaltı da ellerinden öper diyecektim adam dışarı çıktı. Biraz ütü yapıyorum biraz çamaşır yıkıyorum bı bakıyorum saat 5
0 oy
(362 puan) tarafından
Ben bugün 1 de uyandım 2 tencere yemek evi sil supur sipsak olacaksın bacım miy miy olmican
(186 puan) tarafından
Ya ben evde biri varken iş yapamıyorum.. Onu fark ettim. Yoksa elim hızlıdır da.. Annem gelirdi yardıma vs, bütün gün otururduk akşam bı kalkardım ev toparlanırdı. Bu ara çok saldım
(362 puan) tarafından
Eşim olunca bende oylee
(186 puan) tarafından
neyse iki günü kaldı
0 oy
(239 puan) tarafından
Yetişememen normal canım bende de 2 tane var biri 1 aylık  biri 2 yasında en onemli işleri yap yeter canım zamanla cocuklar buyıdukce hersey duzene girer 
(186 puan) tarafından
Maşallah Allah bağışlasın iki çocukla çok zor zaten ben bir taneyle yetişemiyorum
(239 puan) tarafından
Saol canım kusura bakma gec yazdım internette sıkıntı vardı zor ama guzel bu gunler gecici
(186 puan) tarafından
Estağfurullah canım :) çok şükür toparladım evi, şimdi tadını çıkarıyorum kızımla :)
(239 puan) tarafından
Oh en guzeli:)
0 oy
(6,364 puan) tarafından
Kocan evdeyken nasıl bu kadar işin oluyor kız :)
(186 puan) tarafından
Kız ben evde biri varken iş yapamıyorum işte ya  hazır kocam evdeyken onunla vakit geçireyim istiyorum pislikten ölmeyecek kadar iş yapıyorum sadece
(6,364 puan) tarafından
Beraber yapın çabuk biter geri kalan zamanı size
(186 puan) tarafından
Ben bişey isteyemem kolay kolay bir de işime karışılmasını da sevmem o yüzden kocamla ya da başkasıyla pek iş yapamam. Ama başladım toparlanmaya
0 oy
tarafından
Eşin  ne diyor bu duruma onu merak ettim sadece 

Ölmeyecek gibi bu dünyaya ölecekmiş gibi öbür dünyaya çalışmamiz lazım

Temizlik imanın yarısıdır bir silkenelen ve hayatibi düzene köy ki senden gelecek nesillerde temizlik öğrensin 
(186 puan) tarafından
Çamaşır daginigim çok sadece, mutfağı günlük zaten topluyorum banyoları da yıkıyorum. Ama benim istediğim gibi değil ev, sıkıntım o. Pis bı insan değilim yani  
Eşim aman boşver yarın yaparsın diyor
0 oy
(2,736 puan) tarafından
Benim 4 yaşında oğlum var çok da yaramaz bir çocuk sürekli evi dağıtır bir şeyler yer elini sağa sola sürer ve aynı zamanda çalışan bir anneyim oğlum kreşe falan da gitmiyor hani bütün gün evde ona rağmen işten koştur koştur gelirim ne yeme yeme ne temizliğimi ne çocuğumun makamını ne eşimle ilgilenmeyi ihmal etmem genelde böyle oluyor ama çalışan kadınların her şeye enerji yetiyor niyeyse ev hanımları hiçbir şeye yetişemiyorlar çünkü sürekli evde olup bunaldıkları için hiçbir şeye enerjileri kalmıyorlar yani benim şahsi fikrim böyle
(186 puan) tarafından
İnanın çalışırken de hamileyken de ben de öyleydim ama işten çıktığımdan beri yetişemiyorum. Ev kadınlığı bana göre değilmiş zaten onu anladım ben. Beni yoran iş değil, sahip olduğum psikoloji
(2,736 puan) tarafından
Kesinlikle ben de öyle düşünüyorum ev hanımları sürekli evde oldukları için hiçbir sosyal aktivite bir çevre olmadığı için bunalıyorlar bunaldıkça daha çok ev işini yapmak istemiyorlar
(186 puan) tarafından
Sonuna kadar katılıyorum. Bir de yetismemiz gereken bir saat olmayınca, aman yarın yaparım sabah yaparım diye diye birikiyor.
0 oy
tarafından

Plan plan plan

Program program program

İstikrar istikrar istikrar

:D

(186 puan) tarafından
Ah o kafamda dönen işler  beni en çok yoran şeyler de onlar.. İstikrar henüz oluşmadı bende evet
0 oy
(303 puan) tarafından
Evde olsam yetisecem ama gün içinde büyük oğlumu dil terapisine götür getir yapyorum.gunum bölünüyor 
(186 puan) tarafından
Ben evdeyim genelde ama yetişemiyorum ya
0 oy
tarafından
Kalk bi besmele çek herifle çocuğu parka gönder sende ilk önce kıyafetleri katla utule yıka yap en son süpür sil kahve yap iç:))
(186 puan) tarafından
ben daha yeni fırına yolladım babasıyla, onda da arkalarından bakıyorum. Parka falan büyük sözüme tövbe yollayamam
0 oy
(298 puan) tarafından

Aslında eşiniz evde iken daha rahat iş yaparsiniz bebege göz kulak olan biri olunca . Benimde 7 aylık bebeğim var calisiyorum  her isimide yapıyorum üstüne kendime zaman ayırıyorum yani biraz yerinizden kalkmaniz lazım :) eski rahatlık olmuyor bebekli olunca

(186 puan) tarafından
İnanın çalışsam ben de daha düzenli temiz olurum. Çalışırken öyleydim çünkü ama şimdi olmuyor maalesef
(298 puan) tarafından
Zamanla düzene girer ya çok canınızı sıkmayın böyle dönemler oluyor .bebeğim olmadan önce daha az temizlik yapıyordum şuan da hergun süpürüyor un evi temiz olsun her yer diye yaptıkça yapasi geliyor insanın biryerden baslarsiniz sizde
(186 puan) tarafından
İnşallah geçecek bu dönem de.. Kafamda sürekli bir iş planı var da, yapacak gücü yeni buluyorum
0 oy
(647 puan) tarafından

Hz. Fatma Peygamber Efendimizden, kendisine ev işlerinde yardımcı olacak bir hizmetçi isteyince, Efendimiz kızına bir dua öğretmiş ve bu duanın daha hayırlı olacağını söylemiş. Bu dua hangisidir?

Yatağa girdiğiniz vakit otuz üç defa sübhânallah, otuz üç elhamdülillah, otuz üç Allahü ekber deyiniz; bunu demeniz, sizin için hizmetçiden daha hayırlıdır.

Ayrıca bu hadis, yatarken bu zikri sürekli tekrarlayanların yorgunluk duymayacaklarının delilidir. Çünkü Hz. Fatıma yorulduğu için hizmetçi istemiş Resulullah (asm) da bu zikri tavsiye etmiştir.

(186 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim Allah razı olsun ☺️
(647 puan) tarafından
Amin canim ben faydasini gördüm gercekten işlerim biraz daha düzenlendi sende yaparsan hergun inşallah faydasını görürsün
(186 puan) tarafından
İnşallah canım denicem ben de :)
0 oy
(13,821 puan) tarafından
Oyle de boyle de sen yapacaksin bacim:) ondan birktirmemek lazim
(186 puan) tarafından
Evet ya çok birikti benim :(
0 oy
(2,572 puan) tarafından
Kız 2 çocuklusun mecbursun her şeye yetişmeye.Bende başta öyleydim ama insan yapa yapa alışıyor. 

Mesela bugün sabahtan kalktım kahvaltı bulaşık temizlik fln derken öğleyi buldu.Pogaca hamuru yaptım.Gittik kızımla ahıra 2 çuval tezek kırıp çuvalladik.Ondan sonra geldik yemek yaptım.Yemek yedik sonra 2 tepsi poğaça pişirdim.Şimdi 3 yaşındaki kızımla 7 aylık bebemi banyo yaptirdim.Camasir asicam.Tam dalmalarini bekliyorum.Bulasik yıkamaya gidicem birazdan.Ha bide gittim un getirdim hamur yapicam.Yarin ekmek yapmam lazim 

Yani sen benden daha avantajlısın.Bizim hem soba uğraştırıyor.Hem su taşıma suyu.Kullandigimiz depo ayrı.Bide tuvalet dışarda.Orayada bidonlarla su taşıyorum.Bunlardan olmasa ev işine rahat yetisirdim
tarafından
Sen sakamisin ?
Ya masssallah sana
(2,572 puan) tarafından
Teşekkürler ❤️
Köy olduğu için mecbur canım.Bende Allah'tan hay.van fln yok.Hay.van olsa daha fena.K.pederlrin var ama karışmıyorum hic.
(186 puan) tarafından
Valla maşallah sana ya.. Bunları duyunca insan kendinden utanıyor ama işte iki saniye falan  Allah yardımcın olsun canım köy hayatı zor gerçekten
0 oy
(7,411 puan) tarafından
oğlanın oyuncakları yerlerde bulaşıklar yıkananlar yerleşcek bir düzüne katlancek eşya var daha yıkancek eşya var yerler süpürülcek benim evde 1 günde bu hale geliyo bakmayınca
(186 puan) tarafından
Onun için dedim ben de, keşke komşular izin verse de gece açabilsek süpürgeyi
(7,411 puan) tarafından
keşke canım kücük sese tamülü yok akşam 7 duvara civi cakcaktım aşadaki adam acayip bağırdı bir kere artık ses yapmıyom
(186 puan) tarafından
Ben 9'a kadar süpürge açabiliyorum yine ama çivi sesi için falan bana da laf etmişlerdi sanki her gün yapıyoruz bir de üst kattan nasıl gitti o ses ona da kalkıp laf etti anlamadım
(7,411 puan) tarafından
bende anlamıyom canım napalım artık dikat ediyom akşam olduğu gibi ses istemiyo
(186 puan) tarafından
Mecbur canım napalım
0 oy
(2,508 puan) tarafından
Elin evde ama evde değil gibi mi yani bebeğe pek bakmıyor olabilir mi? 
(186 puan) tarafından
Yoo bakar da genelde geç kalkıyor sonra kahvaltı faslı, e izinliyken gezelim diyoruz günübirlik kaçamak yapalım falan derken birikti hep çamaşırlar..
0 oy
(1,737 puan) tarafından
Depresyondamisin acaba ... Bende benzer süreci yaşadım bı dönem elim kolum kalkmaz ev savaş alanı o kadarki erkek kardeşim bana evi toplamaya gelirdi karısıyla    ... ilaç tedavisine başlamıştım. 
(186 puan) tarafından
Depresyon değil ama, evet birkaç gündür iyi değildim.. Zaten ne zaman psikolojim biraz düzelmeye başladı, evin hali gözüme battı. Sadece çocuğumla ilgilenebiliyordum çamaşırı gözüm görmedi bile.. Sen nasılsın şimdi, geçti mi?
(1,737 puan) tarafından
Evet şükür geçti benimki ama berbat bir ruh hali görünürde hiç bı sorun yok gibi ama içten içe beyninde duvarlar orulude o duvarlarda sıkışmış gibi hissederdim
(186 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun. O boyutta olmadı benim, ama benzer şeyler hissettim ben de
(1,737 puan) tarafından
Kardeşim hariç dışardan kimse nasıl olduğumu anlamazdk dışarda aşırı mutlu davranıp evde içime kapaninca depresif hal ortaya çıkıyordu. Ne babam anladı. Ne kocam. Kendi kendime çare aradım doktora anlattım. Majör depresyon teşhisi kondu
(186 puan) tarafından
Helal olsun size o durumdayken fark edip çare aramak, tek başına doktora gitmek çok zor.  Kimsenin anlamaması da çok kötü..

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 203 göst.
24 Ocak 2024 Diğer kategorisinde BusraC (186 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 220 göst.
18 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Es-Es (811 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 247 göst.
11 Mayıs 2022 Aile kategorisinde KEBELEK (1,733 puan) tarafından soruldu
+1 oy
18 cevap 555 göst.