0 oy
598 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
1-) bebegim 2 aylık banyosunu kakasını yapıyor çok da huzurlu bir bebek gazını da yapıyor ama gece 3den aşağı uyumuyor. 3 e kadar gözler fal taşı. 4 yaşında bir kızım daha var hali ile erken kalkıyoruz uykusuzluktan öleceğiz eşim de bende. Ne yapabiliriz.

2-) bir bebeğin kolik veya gazlı olduğunu kaçıncı ayında anlarız

16 Cevaplar

+1 oy
tarafından
1. Sorunun cevabı..  

Akşam olunca gazi varsa al karnını doyur burnunda bişey varsa temizle ve güzelce oyna onla yor gezdir dolaşır hemen uyur.

2. Soru ise zaten sürekli ağlar gazdan 15.günden baslar diye dusunuyorum
tarafından
Çok teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(16,490 puan) tarafından
2 soruyu cevaplamak istiyorum 

Doğduğu andam bellidir ağlamalarından
tarafından
Akşamları biraz ağlıyor ama uzun uzun sürmüyor meme istemiyor kucak istemiyor yatmak istemiyor kısaca hiç bir şey memnun etmiyor bu gaz sorunu mu yani. İlk kızım hiç gaz problemi yaşamadi o yüzden bende bilemedim
0 oy
tarafından
Canım gündüz çok uyuyor olabilir kimi bebek gündüz uyur gece uyanık olur . Suda rahatladigi için kakasını yapıyordur. Banyodan önce masaj yap öyle yaptır banyosunu. 
tarafından
Öyle yapıyorum yağ ile iyice masaj yapıyorm ama evet gündüz de çok uyuyor kalkmak istemiyor demek o yüzden
tarafından
Gündüz uyutmamaya çalış  o gün zor geçer ama düzene girer
0 oy
(12,481 puan) tarafından
Yemin ederim sana 6 ay ne günüm belliydi ne gecem benimde şuan. 4. 5 yaşında oğlum var gece 1 saatlik uykuya dururdum bazen o bile olmazdı ne yaptıysam olmadı gece gündüz kavramını yapamadık şuan 1 yaşını doldurdu hala gece uykusunu sevmiyor ama o zamanlarda ki gibi değiliz tabi zamanla düzen oturur 
tarafından
Ayy daha yolum uzun demek ki :( Allah sabır versin inşallah sana da. İlk kızım akşam 7 de yatar sabah 8 de kalkardı o yüzden ne yapacağımı bilemedm suan
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Canım.son uykusu kacta oluyor yanlış saatlerde uyutuyosun muhtemelen 
tarafından
Ben gruba dahilim şuan ama küçük bebek hakkında bilgileri olmasıdigini söylemişlerdi. Yıldızli mesajlar da 4 aylık bebek için mis. En az. Ben de kendimce uyarlama yapsam o zman olmaz mi
(3,036 puan) tarafından
Tablodaki gündüz uykusuna 1 uyku daha ekle onlar 5 te şekerleme yaparken mesela sen 8 de yap ama şekerleme yarım saat olsun çok değil zaten en geç 11 gibi uyumuş olur bi kaç gün zorlar seni ama 4 aydan sonra uyku eğitimi vereceksen eğer senin için çok iyi olur sadece desteği kesersin bide saatleri biraz önceye alırsın bebekler düzeni sever diğer türlü sende oda huzursuz olursunuz
tarafından
Çok teşekkür ederim çok yardımcı oldu bu bilgiler çok sağolun
(3,036 puan) tarafından
rica ederim canım ne demek bi sorun olursa özeldende yazabilirsin okul öncesi öğretmeniyim bu arada yardımcı olabildiğimce olurum
tarafından
Yaa ne tatlı bir meslek. Yeni mezun oldum inşallah dusledigim bir meslek çok teşekkürler
0 oy
(4,860 puan) tarafından
Ablaminda iki oğlu var biri üç yaşında diğeri bir yaşında yegenimde gündüz uyur gece uyumaz geçen gün sabah 6 da uyumuş gece uyumamista doktora götürdüler yapacak birşey yok keyfi nasıl isterse onu yapıyor demiş 
tarafından
Ayy amaan :D
0 oy
(322 puan) tarafından
Canım rutine bindir akşam 8 gibi karanlık bi odaya geç diğer bebeye eşin baksın uyutmaya çalış öyle öyle alışacaktır gündüzde uyut ama akşam üstü 3 saat falan uykusuz tutmaya çalış uyuyacaktır o zaman 
tarafından
Çok teşekkür ederim hemen başlayacağım
(322 puan) tarafından
Rabbim kolaylık versin canım bu arada telefondan piş pişi indir çok faydası oluyo tabi kafa gidiyo piş piş dinlemekten ama uykusuzluktan iyidir
tarafından
:D aman kafa önemli değil valla gitsin umrunda değil. Prenses uyusunda
(322 puan) tarafından
Hahay inşallah uyur canım
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Canm ilk sorun uykularini one cek.mesela 3te uyudu sabah 10da mi kalkiyor sen 8 de uyandir.bikac gn byle devam et.bylece gecede 3 te degl 1 de uyur dger uykularinisa ona azalt.oglen 3 saat uyuyorsa 2 saat uyusun uyandr.seni cok zirlar ama baska caresi yok.

Ikinci sorun ise koliksr genelde dogduktn 1 hafta snra falan basliyor.bnm kizda kolikti allahm neler cektim kac ay. Allah kolaylik versin
(3,101 puan) tarafından
Yani drek dayanabilcegn saatte basla.atiyorum sen 7 kalkarsan 7de kaldir.ilk gnler cok zorlanacaksin.uykusunu almadigi icin xok huysuz olacak.snra bi gn 7 de bi 6 da uyanablr simdi farkli bise yaoiyosun ya bikac gn afallicak.ama snra cok rahatkicaksin canm.insallah duzene grer.yardim edeblcek biri olsa iyi olur.gece sen gec uyudugnda sabah esin kaldirsa mesela.saatlerini sen ayarlarsin.allah yardimcin olsn.ise yararsada yazarsan sevnrm merak ederim :)
tarafından
Evet öyle dönüşümlu bakıyorz ama emzirmek için mecburen kalkıyorum ikimzde paramparça :D bilgiler için Cook teşekkür ederim
(3,101 puan) tarafından
Nedemek canm ben cok cektim tektim yapamadm.aylarca sabahlara kadr otrduk.bilrim neler yasadigni insallah ise yarar.birde bebekler fon ve elektrik suourge sesine bayilir.ikisinn karisimi bir muzik vardi onuda indireblrsin.eger  hosuna gderse devam edersin.
tarafından
Yaaaa Allah bin kere razı olsun sizden bebeğinize de sağlıklı ömürler diliyorum inşallah çok faydalı bilgiler verdiniz
(3,101 puan) tarafından
Amin sende de razi olsn canm saglikla huzurla buyut insallah
0 oy
(73 puan) tarafından
Gündüz cok uyuorsa biseylerle oyalayip uyutmain.. Bide alışana kadar bi kac gun aksam 8-9 gibi dusunu aldirip masaj yapin uykusu gelebilir..

Gazi dogdugundan beri olabilior.. Bi anda aglar bacaklari toplr
tarafından
Bu dediklerinizini akşam 8 gibi yapıyor iyice kasılıyor 9 da cis yapıyor sonra rahat rahat aguluyor 3e kadar. Ama yinede varmıdir gaz
(73 puan) tarafından
Gaz olsa anlarsnz tepkilernde rahat oynuorsa olmayabilir
0 oy
tarafından
1.) Gece gündüz ayrımını öğretebilirsiniz. Mesela herkes pijamalarını giyer, ışıklar kısılır, hareketlerinizi ve sesinizi yavaşlarısınız. Birde toplamda kaç saat uyuyor ona gore hesaplayip az bir kısmını gunduze bolebilir aksam daha saglikli uyumasini sağlarsınız.

2.) Kolik bebekler durmayan sakinlesmeyen uzun sureli aglama nobetleri gecirir. Memeyi tutup birakiyor ve ayaklarini surekli karnina dogru çekiyorsa birden şiddetli agliyorsa gazdan suphelenebilirsiniz. 

Cok zor 21 aydir cekiyorum bu uyku durumu Allah dusmanima vermesin.
tarafından
Ayyy anladımmm çok açıklayıcı olmuş Cook teşekkür ederim
tarafından
Rica ederim yardimim dokunduysa ne mutlu
0 oy
(48,368 puan) tarafından
3 aylikti gece uykusuna alistirdigimda keyfine biraksam hala ayni sabahlar zorla uyutuyorum 

kolik olmasida bir aylikken baslamisti ilk bir rahattik sadece
tarafından
Nasıl alıştırdinz acaba öğrenebilirmiyim
(48,368 puan) tarafından
canim o hafta esim gececi diye halam bende kaliyodu ikimiz sirayla gece uc dort kucakta gezdiriyoduk son iki gece halam gelemedi bende uyutmak icin aliyorum bagriyo sozde agliyo ama gozyasi yok yatırıyorum gülüyor ☺️ aldim.kucagima ayakta salladim pis pis dedim sürekli oturunxa kalkiyodu derken derken uyuttum.zorla sonralari da hep ayni sekil devam etti sonra sallamayi bıraktım emerek uyuyodu
tarafından
Smdi aynı şeyi yaşıyoruz işte bir eşim bir ben nöbet tutuyoz :D bende deneym bir ayakta sallamayi hiç aklıma da gelmedi
(48,368 puan) tarafından
benimkinin uyku problemi var 28 aylik hala uyumamak ixin cabaliyo. bide bende astim var hem ayakta dur hem salla hem pispisle ölüyodum resmen en son esimle benim sesimizi cektik telede oyle rahat etmistim ☺️
tarafından
:D :D garanti çözüm muhtesemm :D
0 oy
(12,851 puan) tarafından
Her gün aynı saatlerde başlayan ağlama krizleri olur 3-4 saat sürerse kolik bebektir canım 

Gün içinde uykusu nasıl
tarafından
Gün içinde çok uyuyor uyandırınca ağlıyor ondan kaynaklı sanırım öyle dediler
(12,851 puan) tarafından
Aslında küçük uyuması lazım canım gece ağlıyor mu yoksa sadece bakıyor mu
tarafından
Aguuu aguuu sabaha kadar :D
(12,851 puan) tarafından
Benim yeğenim de öyleydi ya sabaha kadar beşiğin içinden bakardı hiç ağlamazdı ama uyumazdı bende o zamanlar sabaha kadar başında beklerdim :)
tarafından
Bizde öyle yapıyoruz mecbur ama iki çocuk olunca hadi anneeeem diye yalvarmaktan başka bsi yapamıyorum şuan :D
0 oy
tarafından
Gündüz uyurken yüzünü kapatma gecede bütün herşeyi kapat karanlık.olsin
tarafından
Gece gündüz farkı için sanırım çok teşekkür ederim
tarafından
Evet canım benimki iki aylık ışık kapandığı an uyur ışık açık olsa uyumaz
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Canim bebeğinin gece uyku düzeni olmaması çok normal çünkü bebek : ) 

Gaz bizde iki haftadan sonra başladı ağlıyordu karariyordu kilo kaybı oldu özele gidiyorduk batin ultrasyonu çekilmişti doktor midesinin gazla kaplı olduğunu söylemişti mama değiştirdik. Gaz ve kusmalar 7aya kadar devam etti 
tarafından
Anladım çok teşekkür ederim çok sağolun :)
(5,721 puan) tarafından
Rica ederim canım.
0 oy
(5,311 puan) tarafından
1 .soruna cevap veriyorum gündüz uykusu fazla ise gece uykusu azalır  bu zaman diliminde oyna kendiai ile ve ikindi vaktine yakın kesinlikle yatırma çünkü o saatlerde uyuyan bebek gece uyumaz   sabah ve öğle saatlerine ayarla uyku saatlerini 

2  sorunada şöyle cevap vereyim eyer hergün aynı saatlerde durmadan ağlıyorsa ve  memeden ayrılmıyorsa sadece memede susuyorsa bebek gazlı bir bebek olabilir kimi bebekde hiç gaz olmaz kimside durmadan ağlar  hep gazlıdır gazıda en az 3 en fazla 6 aya kadar sürebilir 
tarafından
Coook teşekkür ederim çok sağolun çok memnun oldum cevaptan dolayı
(5,311 puan) tarafından
Rica ederim cnm
0 oy
(808 puan) tarafından
1sorunun cevabı..  gündüz uyuyodur o yüzden bide gece yatırırken mutlaka gece lambasiyla falan yatır karanlık olsun yani gece gündüz ayrımı bu aylarda yapıyorlar bide sessi bı ortamda alıştır bir kaç gün rutine baglar
tarafından
Yaa umarım inşallah çok teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 200 göst.
0 oy
15 cevap 348 göst.
17 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Papatyalar (1,099 puan) tarafından soruldu
+3 oy
13 cevap 714 göst.
2 Şubat 2023 Diğer kategorisinde ZelihaAytac (636 puan) tarafından soruldu
0 oy