0 oy
1,234 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Hep kaynana sorunlarıni okuyoruz kızlar. Şimdi sorum sizlere siz 9 ay taşıyorsunuz, büyük bir acıyla çileyle dünyaya getiriyorsunuz yetmezmiş gibi sabahlara kadar uykusuz kalıyoruz. Doyurmasi altını açması her şeyi bize ait. Bir meleği dünyaya getirip yetiştiriyoruz. Büyüyor düğün masraflarını karşılıyoruz evini dayayıp döşüyoruz. Ama düşünün ki oğlunuzu torununuzu görmek istediğinizde gelininiz çok gidiyorsunuz diye rahatsız oluyor. Yada torununuzu annem diye sevince sinir oluyor. Ben öyle gelini vallaha kapının önüne koyarım net. Ben çok zor büyüttüyorum günlük 3 saat uyuyorum ve tüm gün ayaktayım. Çocuklarım için. Elin kızı gelip benim yetiştirdiğim evladı benden koparamaz. Yada benim biriktirdiğim parayla aldığım eşyayı kullanırken o eve beni almamazlik yapamaz. Tabikide istisna olabilir. Örneğin durup dururken kıza laf ederim eyvallah haklıdır oğlum o zaman onu tutsun. Yada evine gider her şeyine karışıyorsam yine eyvallah haklıdır. Ama torunuma annem demişsem ne olmuş bazen çok abatiriyorlar. BABAANNE Adı üstünde anne yine geçiyor o kelimede. Babasının annesi. Böyle cümlere yerinizde olsam takılmam seviyorlarsa ne mutlu size. Bırakın annem desin kuzum desin. Eğer torununa karşı çok pimpirikliyse ne mutlu yine size. Bunlar güzel şeyler. Böyle iyi kaynanam olsun yeminle el üstünde tutarım. 

43 Cevaplar

0 oy
(48,907 puan) tarafından
kizanlar zaten kaynanadan çekenlerdir 
tarafından
Kaynana eğer laf ediyorsa haklılar onlara lafım yok zaten ama orayada yazdım istisnalar hariç
-Reklam-
0 oy
(8,121 puan) tarafından
100 de 100 aynı fikirdeyim bazen sohbetlerde bende aynısını derim onun icin elimden geldiği kdr kaynanama iyi davranirim yeni ayrı eve ciktik ilk defa bana geldi eve gitme diye tuturdum gidecem ama sana söz başka sefere kalacam dedi öyle bıraktım kadini
tarafından
Ben anlamıyorum gerçekten bazı kadınları erkeklerin bunları kadınların annesine karşı demesi söylemesi bizlerin zoruna gitmez mi?
0 oy
tarafından
Benimkini cok severdim canm ama cocuk olunca gittim 1 ay kaldim baktim diyor ben buyutecem 1 yasina gelsin benim kizim o benimm diyor ustune basa basa sen ikinciyi getir ona bakin bende saka yapiyor sandim hani guldum anne ben senin oglunu aldim sende kizimimi istiyorsun diye falan ama baktik inatla soyluyor diyor bazi cocuklar babaanneye cok duskunler ona alisirlar onla yatarlar iste falan vermem ya cocugumu desim sinurlendim kocan verirse ne yapacan dedi mahkeme orda dedim ve kizim bana guluyor diye kizima sinirleniyordu bak getirmw.beni oraya diyordu resmen sahiplenmisti mutfaktaydim baktim bagiriyor kiza5 aylik daha sirf kendisune gulmuyor diye ugrasiyordu oysaki onun adinida verdik biz pisman degilim ismini verdigime ama haketmiyor iste canm bazıları ve ben 2 hafta ordayken annem diye sevmezdi baktim sonra ben annem diyorum bal.kizim.diyorum o da ayni seyleri soyluyor ve zoruma gidiyor benim ama bak goruntulu konusurken hic annem demez yani orda bana gicikkigina derdi kizim falan desin takilmam ama kiz.olacagini ogrendiginde oturup aglayan uzulen vay oglumun kizi olacak oglum.tek kaldi diyen bir kadin ben bu saatten sonra nasil ona eskisi gibi olayim ki ha saygim olur yine bana yaptiklarina ragmen esim icin saygili olurum evimede gelse bende gitsem iyi olurum.ama.eski gelini olmam.artik mesafe koyarim
tarafından
Kuzum bak orayada yazdım zaten İstisnalar kaideyi bozar. Eğer suçluysa haklı olan gelindir. Ama durup dururken sorun yaratan gelinlerde var
(5,406 puan) tarafından
Aynen canım benim gorumcem de oğlan doğunca ben yanıma alacam diyor ne münasebet biz bakamıyor muyuz hayır yani ne amaçla diyor bana da demiyor ama eşime hep öyle diyor. Sürekli alttan girip fişfikleme peşindeler hiç samimi bulmuyorum hiç arkamı döndüğüm an eminim ki dedikodu mu yapıyorlar
tarafından
Aaa kaynana neyse gorumce saka mı ya ayy gebertirim o gorumceyi benimkileri zaten sevmiyorum asla boyle diyemezler esim yiyenkerunun kulagini ceker hep kucukkende yapmis hep onlar diyor senin kizin buyumesini bekiyoryz diye ben ses etmiyorum esim diyir hele biriniz dokunun hani zaten yapmazlar takiliyorlarda ama cocuguma az bagirsalar bile kiyamet koparirim cunku sevmiyorum ben onlari cocuklar kendi aralarinda kavga eder falan olur uyarirlir cocuk ama gorumceler cocguma seslenemez izin vermem hele ki ben bakacam demesi ayy sinir
(5,406 puan) tarafından
Ben de hiç sevmem inanki en baştan beri sözüm den nişanım dan beri kavga çıkartıyor hep sorunlu eşim için hiç büyültmedim onlari ciddiye bile almadım ama sevgi gösterisi de yapamam mesafeliyim. Ev aldık çok şükür ona laf etti eşimin bana yıl dönümün de aldığı pastaya kadar karıştı Şimdi de çocuklara taktı =)) şaka gibi gerçekten eşim de ona olan nefretimin farkında ama ben açık açık birşey demedigim için bu konu konusulmuyor
0 oy
(12,861 puan) tarafından
Benim kayınvaldem oğlumu annem diye sevdi alıştırdı her gördüğü kadına anne diyor ben bunu kaldıramıyorum çok uyardım şimdi de babam diye seviyor bunu yapamaz hoşlanmıyorum iki düşükten sonra oğlumu kucağıma aldım her gün kan sulandırıcı iğne oldum avuç avuç ilaç içtim dikişlerim çoktu haftalarca oturamadım 22 ay oldu hala dikişlerim iyileşmedi doğum yaptım bı çorba yapıp getirmedi her akşam eşim gelip kahvaltılık hazırladı bütün gün aç aç oturdum evde evide iki sokak arkada kayınpederim de hayatta değil elini kolunu bağlayan kimse de yoktu demem o ki kimse oğluma annem diyemez kendi annem de dahil canım
(1,208 puan) tarafından
Sonuna kadar haklısın canım biz doğurana kadar aramayacaklar sormayacaklar sıcak bi tas çorba getirmeyecekler sonra bi de kimetlileri olup annem diye sevecek yok öyle dünya
(12,861 puan) tarafından
Etrafımızda pervane olsalar da annem diye kimse benim çocuğumu sevemez bak şimdi 22 aylık sokakta gördüğü kadına anne diyor bunun nasıl bir duygu olduğunu yaşamayan bilemez canım
0 oy
(2,244 puan) tarafından
Bende okumuştum o postu tepkimi söylemiştim ne var sanki grur duymalı öyle canı yürekten seviyorlar diye hadi o kaynana ben Bi post okudum kadın neymiş başka memlekette memurmuş kendi annesi falan günde 3 defa görüntülü arıyormuş çocuğu görmek istiyormuş diyecek bişe bulamıyorum aile ya iki tarafında Bi zararı yoksa syayagı duyun kalbiniz dar olmasın. Ve çok haklı konuştun tebrik ediyorum seni 
tarafından
Ben bir oğlan annesi bir kız annasiyim Allah yaşatmasın gelinimde damadımda iyi olur inşallah hepimizin
(2,244 puan) tarafından
Amin canım Allah evladında evlendiği kişilerinde hayırlısını versin
0 oy
(774 puan) tarafından
Oy nenem sen baya role girmişsin şimdi oğlun var belki kızında olacak ne demek kapının önüne koyarım ne saçma konuşuyorsun gelininden saygı bekliyorsan gelinini seviceksin çocuğunu nasıl sahipleniyorsun oda evladını sahiplenicek torununu sevmek hakkındır ama karışmak değil bende kız annesiyim tutumunu çok gerici buldum açıkçası ayrıca bir kızın olsa böyle düşünemezdin eminim. 
0 oy
(5,375 puan) tarafından
Benim de oğlum var yazdıklarının bi kısmı doğru annem diyebilir bi sakıncası yok bence onun da canı kanı ama bunu her alanda göstermeli hiç bşy yapmayıp yalandan annem demesin mesela benimki asgari ücretliyiz yetemiyoruz dediğimiz halde umurlarında değil ellerinde de var yani yok olsa anlarım benim annem babam ayrı ama annem elimiz ayağımız bezini alır herşeyini alır canını verir oğlum için kışın bizimle duruyo arada 2 3 gün ananeme gider giderken ağlar oğlumdan ayrılırken kaynanam 15 saat uzaklıkta hayatta ağladiığını görmedim kendi oğlunu bile sarılıp öpmez bilmiom bana çok sevgisiz sahte geliyolar annem dicek kadar seviyosa bunu gerçekten gösterir bi insan öyle olmayınca sinir oluyosun işte benimki yeni doğduğun da alıp gitcem oğlumu diye yüz kere dedi bnde oğlumu veremem kimseye kendin doğur dedim yani herkes hakkettiği kadar bnce canm herşey karşılıklı:) 
tarafından
Kuzum ben oraya İstisnalar harici yazdım bir post gördüm aklımda kaldı gelin doğum yapmış kaynana bakmaya gelmiş vay efendim bebeğime annem dedi bu çok saçma
(5,375 puan) tarafından
Aynen normalde bi sıkıntı yoksa annem demesi tuhaf değil bence canı ciğeri gbi sever annem diyebilir sıkıntı yok :)
0 oy
(34 puan) tarafından
Bazıları da çok takılıyor geçen gorumcem oğlumu telde severken annem dedi ne olmuş yani öyle dedi diye annesi mi oldu bence içten gelen sevgiden ibaret sürekli söylemiyor sonuçta:)
0 oy
tarafından
Coookk doğru bencede 
0 oy
tarafından
Annem diye sevse kızı mi benim zoruma gitmez ilgilense falan da gitmez bazi gelinler çok gaddar hic gelip gitmesin istiyolar bi yandan da cocuguma bakmıyor bisey takmadi bana bunu dedi napim gerçekten çok sacma
tarafından
Evet bencede işte benimde anlatmak istediğim buydu
0 oy
tarafından
Valla haklı olduğum yerlerde var haksız olduğun yerlerde canim ben kızıma hamileyken eşim 8 ay issiz kaldi  ayaklarım aşırı şişti otobüse dolmuşa binip hastaneye gidemiyordum arabaları vardı oğlum al kârını hastaneye götür getir demediler daha neler neler şimdi ben bu insanlara kızıma annem diye seslendiginde sinir oluyorum hamileyken torunu degilmiydi doguncami kıymetli oluyor ne ekersen onu biçersin demişler kimse kusura bakmasin
tarafından
Kuzum bir daha oku İstisnalar hariç dedim zaten
tarafından
Biliyorum canim sinirlendim yazdım yaşanmışlıklar geldi aklima
0 oy
(1,399 puan) tarafından
Haklısınız sonuna kadar hak verdim bazıları gerçekten gereksiz abartiyor yada abartmayi seviyor zaten bana en saçma gelen sorulardan biridir kaynanam çocuğumu annem diye seviyor ne kadar gereksiz bi kıskançlık mı artık abarti mı artık neyse 
0 oy
tarafından
Sen oğlunu yetiştiriyorusun o kızi gokten leylek mi getirdi. Sabaha kadar uyumadiysan oğlun için uyumadın. Ne yaptiysan kendi evladına yaptın. Sen şimdi yok alırım onun kapının önüne koyarım diyorsun. Mal mı alıyorsun benim istediğim gibi olursa otursun da istemedigim olursa kapının önu. Bir kadın olarak böyle konusmaman gerekiyor 
(7,224 puan) tarafından
Kesinlikle........
tarafından
Şimdiden böyle diyorsaa ileride gelen gelinin vayy haline yazik ama
(7,224 puan) tarafından
Gelen gelmesin en iyisi.
tarafından
En iyisi.
0 oy
(7,224 puan) tarafından
Senden tam bir kaynana olur he.  Ne demek el kızı seninki de el oğlu .. sen eşya alıyorsun da kız anası almıyor mu sanki ? Eşya almak senin vazifen bir kere lütuf değil yapılan . Eğer karşındaki insana kendini sevdirirsen zaten geldiğinde hürmet görürsün ama bu düşünce ile kapının önüne koyarım falan sen hayırdır kadın senin nikahına mi girmiş ki koyuyorsun? Her evlat kıymetlidir. Saygı gösterirsen, karşında ki insanın kişilik haklarına tecavüz etmezsen , vir vir konuşup insanı darlamazsan , durup durup oğlunu doldurmazsan zaten normal olan her insan evladı iyi gecinir merak etme... Gerisi için annemdi cart curt bunlara katılıyorum çocuğa hususi olarak annen benim demedikce severken demesinde de sakınca görmem ama benimki söylemez orası ayrı çokta sever kanıma sokasim gelir der ...
0 oy
tarafından
Bizim anamız da bizleri ne zorluklarla büyüttü. Bunu kız annesi erkek annesi diye ayırt etmek doğru değil. Ben erkek annesiyim diye elin kızını ezmek hakkım değil. Benim kızım da el kızı olacak benim kızıma yapılmasına istemediğimi el kızına yapmam. Demem o ki erkek annesi olmak herşeyine karışman gerektiginin anlamına gelmez. Düğün dernek ev yerleştirme masraf falan bunu sadece el kızı için yapmıyorsun kendi evladına yapiyorsun. Sen şimdiden böyle düşünürsen  oğlun evlendiğinde çok yıpranırsın kıskançlıklar bitmez ben sizde bunu gördüm.
(9,626 puan) tarafından
Valla bende kaynanaligin bütün olumsuz yönlerini şimdiden gördüm
0 oy
tarafından
Senin gibi kaynanam olsa ben kapının önüne koyardım her şeye burunlarını sokanlar yüzünden bitiyor evlilikler 
(7,224 puan) tarafından
Valla yorumlarda kendisi de demiş zaten kaynanalar bitiriyor evliliklerin  çocuğunu ,bende bitiririme getirmiş şok oldum ya ...
(9,626 puan) tarafından
Bu düşünceye sahip olduğu için zaten karşısında da onun ilerdeki versiyonu var ☺️☺️
0 oy
(1,327 puan) tarafından
iki tane kizim var büyük 19 yaşinda ben hep derim kızım evlencen sakın annesine kötü davranma kıskanma çünki bende istemem kızımı benden kıskansın sen nasilsan oda ayni diye İnşaAllah karşisina hayırlı biri çikar oğlum olur 
0 oy
(3,848 puan) tarafından
Haklısın canım annem diye sevebilir benimde hoşuma gider ama bazı postlar da görüyorum kaynana geline inat yapıyormuş tabi anlatılanların ne kadarı doğru bilemeyiz 
0 oy
(3,212 puan) tarafından
Işte bu konuda iş kadına düşüyor canım iyi adamlar yetiştireceģiz ki bunlar başımıza gelmesin evlatlarımız seçimlerini düzgün yapabilsinler.
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Valla kaynanam sirf esimle düğünümüz olmasın bozulsun aramiz diye hic bir eşyamı almadi beş kuruş para çıkmadı esim öğrenciyi yeni is bulmuştu kredi çekti borca girdi her seyi kendi aldi . Evet o büyütmüş olabilir her şeyini o yapmış olabilir ama artık bi esi cocugu olduğunu kabullenmesi lazim hep ben hep ben olmamalı yani tamam hayatımdasın annesisin ama oğlunun bi evi ilgilenmesi gereken karisi cocugu varsa da agzini acmayacaksin ayırmak için her seyi yapmak yerine nasil mutlu olurlar diye düşüneceksin demi. Her seyi laf edip hemen oglunu arayip yetiştirmek yerine gelini karşına alıp konuşacaksın kaynanam en.kucuk seyde esimi arar sikayet eder benle konuş derim sen çocuksun ben seni tinlamiyorum dedi boyle diyen bi insana ben nasil sevgimi göstereyim ya da nasil içimden iyi olmak gelsin kadin ben doğum yaotigim gun butun akrabalari evime çağırıp yedirdi içirdi pisliği birakip gitti benden de hizmet bekledi istisnalar vardır anne olabilir ama sadece annelik yapsınlar o zaman 

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 447 göst.
21 Aralık 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 107 göst.
15 Mayıs 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sardunya (610 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 620 göst.
31 Ocak 2023 Aile kategorisinde Esrat (9,247 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 290 göst.
15 Eylül 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Leyla042 (1,274 puan) tarafından soruldu

383,249 soru

11,470,208 cevap

35,073 kullanıcı

...