0 oy
1,214 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Hep kaynana sorunlarıni okuyoruz kızlar. Şimdi sorum sizlere siz 9 ay taşıyorsunuz, büyük bir acıyla çileyle dünyaya getiriyorsunuz yetmezmiş gibi sabahlara kadar uykusuz kalıyoruz. Doyurmasi altını açması her şeyi bize ait. Bir meleği dünyaya getirip yetiştiriyoruz. Büyüyor düğün masraflarını karşılıyoruz evini dayayıp döşüyoruz. Ama düşünün ki oğlunuzu torununuzu görmek istediğinizde gelininiz çok gidiyorsunuz diye rahatsız oluyor. Yada torununuzu annem diye sevince sinir oluyor. Ben öyle gelini vallaha kapının önüne koyarım net. Ben çok zor büyüttüyorum günlük 3 saat uyuyorum ve tüm gün ayaktayım. Çocuklarım için. Elin kızı gelip benim yetiştirdiğim evladı benden koparamaz. Yada benim biriktirdiğim parayla aldığım eşyayı kullanırken o eve beni almamazlik yapamaz. Tabikide istisna olabilir. Örneğin durup dururken kıza laf ederim eyvallah haklıdır oğlum o zaman onu tutsun. Yada evine gider her şeyine karışıyorsam yine eyvallah haklıdır. Ama torunuma annem demişsem ne olmuş bazen çok abatiriyorlar. BABAANNE Adı üstünde anne yine geçiyor o kelimede. Babasının annesi. Böyle cümlere yerinizde olsam takılmam seviyorlarsa ne mutlu size. Bırakın annem desin kuzum desin. Eğer torununa karşı çok pimpirikliyse ne mutlu yine size. Bunlar güzel şeyler. Böyle iyi kaynanam olsun yeminle el üstünde tutarım. 

43 Cevaplar

0 oy
(1,012 puan) tarafından
Ben haddjmi bildikten sonra gelinim hala beni disliyorsa sorun ondadır canım benim evladım TM ama benim düşüncem el kızıyla iyi geçinmek şart kendi kızın sana saygı duymaya mecbur zaten ama el kızı öyle değil kendin de diyorsun dokuz ay biz taşıyoruz diye niye başkası annem diye sevecekmiş ki bu hayat benim niye kaynanamı her şeyime karıştırıyim ki 
-Reklam-
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Sen kaynana olmadan kaynana olmussun canm oooo dsuncelere bak benimde iki oglum var tabi yapcam bn ogluma yapiyorm onlar mutlu mesut olsn haddimi bilirim istemiyosada gelin gitmem oglm gelir gorurum gider onlar iyi olsnda tek herseye maydonoz olursam istemez gelinde tabi
0 oy
(29 puan) tarafından
Canım hiç kusura bakma ama oğlunuda torununuda seven kadın herşeyi alttan alır onu anası büyüttü etti gelinleri kim büyüttü kendi kendine mi yetişti bence alakası yok kimsenin kimseden sakındığı bir durum yok Kaynanalar kaynanalık değil annelik yapsınlar o zaman kız anneleri gibi anladın mı ben hamileyim kayınvalidem birkez beni arayıp canın birşry istiyor mu diye sormadı ama annem her saat başı arıyor mesela ve birde 13 aylık oğlum var evde anca yemesini içmesini hesap sormasını bilirler 

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 429 göst.
21 Aralık 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 96 göst.
15 Mayıs 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sardunya (610 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 616 göst.
31 Ocak 2023 Aile kategorisinde Esrat (9,247 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 282 göst.
15 Eylül 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Leyla042 (1,274 puan) tarafından soruldu

381,691 soru

11,426,259 cevap

34,985 kullanıcı

...