0 oy
1,209 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Hep kaynana sorunlarıni okuyoruz kızlar. Şimdi sorum sizlere siz 9 ay taşıyorsunuz, büyük bir acıyla çileyle dünyaya getiriyorsunuz yetmezmiş gibi sabahlara kadar uykusuz kalıyoruz. Doyurmasi altını açması her şeyi bize ait. Bir meleği dünyaya getirip yetiştiriyoruz. Büyüyor düğün masraflarını karşılıyoruz evini dayayıp döşüyoruz. Ama düşünün ki oğlunuzu torununuzu görmek istediğinizde gelininiz çok gidiyorsunuz diye rahatsız oluyor. Yada torununuzu annem diye sevince sinir oluyor. Ben öyle gelini vallaha kapının önüne koyarım net. Ben çok zor büyüttüyorum günlük 3 saat uyuyorum ve tüm gün ayaktayım. Çocuklarım için. Elin kızı gelip benim yetiştirdiğim evladı benden koparamaz. Yada benim biriktirdiğim parayla aldığım eşyayı kullanırken o eve beni almamazlik yapamaz. Tabikide istisna olabilir. Örneğin durup dururken kıza laf ederim eyvallah haklıdır oğlum o zaman onu tutsun. Yada evine gider her şeyine karışıyorsam yine eyvallah haklıdır. Ama torunuma annem demişsem ne olmuş bazen çok abatiriyorlar. BABAANNE Adı üstünde anne yine geçiyor o kelimede. Babasının annesi. Böyle cümlere yerinizde olsam takılmam seviyorlarsa ne mutlu size. Bırakın annem desin kuzum desin. Eğer torununa karşı çok pimpirikliyse ne mutlu yine size. Bunlar güzel şeyler. Böyle iyi kaynanam olsun yeminle el üstünde tutarım. 

43 Cevaplar

+3 oy
(3,036 puan) tarafından
Kiz annesi olrak söylüyorum kız anneleri bazı şeylere susuyorlarsa kızının mutluluğu için erkek anneleride oğlu için her şeye maydanoz olmamalı sorunlar hep bundan çıkıyor evlilik iki kişiliktir.
tarafından
Yanlış evlilik 2 ailenin arasında da olağan bir şeydir. Sadece çocuklar değil ailelerde evleniyor. Ben nasıl ki eşimin annesine anne diyorum o benimkine diyor bu durumda ailelerde evleniyor
(1,207 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum canım sonuna kadr haklısın kapının önüne koyarım falan senin oğlun çok kiymetliyse o kız da başka bi annenin kıymetlisi
(3,036 puan) tarafından
Benim ailemle eşimin veya benle eşimin ailesinin arasında hep bi çizgi vardır saygimi korurum eşimdi aynı şekilde ailelerde bize görüşlerimize ve isteklerimize saygı duyarlar olması gereken bu eğer aynı evde yaşasaydık söylediğinde haklısın ayrı evler ayrı aileler demek gittiğin zaman oğlunda olsa kızında olsa başkasının evine başkasının düzenine giriyorsun yani ailelerle evlenilmiyor artık eskiden mis o
tarafından
Evet oda annesinin kıymetlisi olsun benim kimsenin kıymetlisine dediğim bir şey yok bende bir kız annesiyim ama durup dururken kadına laf eden gelinlerde var öyle deme
(3,036 puan) tarafından
Tabikide var bir insandan hoşlanmayınca her yaptığı gözüne batar pireyi deve yapan gelinlerde var bide bizim ülkemizde komşu arkadaş gazına gelme olayı var burdan bile etkilenip kaynanasına kavga eden vardır kaynana helin olmak değil olay iki tarafta huzur kaçmasın diye sussa aslında büyümeyecek olaylar
-Reklam-
+2 oy
(1,635 puan) tarafından
Torununa iyi olup onu doğurana iyi olmayanlara lafım.

Eğer kaynana bana iyi davranmıyosa benim çıkardığıma annem diyemez. Gösteriş yapıp çok seviyo ayaklarına yaramaz. Ufak tefek şeyler olur kabulümdür çok şükür kaynanamla hiç bi sorunum yok. Kızından ayırmaz ve oğlumu annem diye sever.

Eve gelme konusuna gelince çat kapı gelip günde 5 10 kere kapıma dayanırsa kabul etmem ve tepkimi koyarım elbet.

O kadar çok lüzumsuz insan var ki düğününü ev eşyasını gelin damat aldığı halde biz aldık diye gezinen. 

Kimse durup dururken kimseye tepki göstermez kötü davranmaz. Eğer yapıyosa da vardır bi psikolojik sorunu yada çekememezliği
tarafından
O çocuğu sen çıkarıyor olabilirsin ama tek başına yapılmıyor değil mi? Kadınlar ve erkekler eşit ben burda kaynana değilim aksine bana s.iktir git diyen bir kaynanam var. Ama saygım var oda bir anne sonuçta. Ve benim gelinim ben çıkardım diyemez sonuçta benimde oğlumun çocuğu
(1,207 puan) tarafından
Ya al benim kaynananın eşi benim kayınvalide de tohumunu oğlum ekti sanane demişti bende diyorum ki o da bahçeye bisey ekin ve bakımını yapmayın bakalım o ektiğiniz seyler yeşeriyor mu
(1,635 puan) tarafından
Tek yada çift yapılıyo farketmez. Kaynanamla yapmadım çocuğu anne ve babası olarak söz hakkı bendedir.
Ununu elemiş eleğini asmış. Çok meraklılarsa çocuk büyütmeye yenisini yapsınlar benim çocuğumu sahiplenemez kimse.
Karşımdaki saygı göstermiyosa bende göstermem.
Senin annen kaynana olarak eşine s.git dese eşin senin yaptığını yapar mı
+1 oy
tarafından
Çok doğru canım  kaynanam oğlumu annem diye sever hoşuma gider ama bazıları sinir oluyor eltilerinin çocuğuna annem dese bu sefer diyecekler çocuğumu dişliyor
tarafından
Evet bende onu anlamıyorum nasıl bir psikoloji acaba xbsnndndnd herkes ayrı bir dünya kuzum
tarafından
Aynen öyle canim
(1,908 puan) tarafından
O kızan bazıları varya saçmalıyor resmen anneleri dese hoşlarına gider bazı insanlar.nekadar bencil yaa valla bende koyarım kapının ônune
tarafından
Aynen canim
+1 oy
(5,406 puan) tarafından
Işte senin gibi düşünen kaynanalar sevilmiyor ne demek b3nim biriktirdiğim para ile alınan eşyalar veya oğlumu benden uzaklaştırma falan zaten bu zihniyette olanlar sevilmiyor. O eşyalar artık gelinin oğlan onun kocası herkes yerini bilecek tabi ki gelip gidecek torun sevecek ama herşeye karışmayacak öyle o eşyalar benim oğlan benim yok öyle 
(9,626 puan) tarafından
Tamam da her sene kurban kesilicez diye bise yok Allah bile uygun görmünüyo borçluyken kurban kesmeyi bunun tasası kaynanana mı kalmış..ama olurmu et veriyosun ya zoruna gidiyo oğlunun parasıyla alındı sonuçta o yüzden annenler yerse zoruna gider..Allah bu zihniyette olan insanları ıslah etsin
(5,406 puan) tarafından
Amin canım şimdi arkadaş postta diyor ya istisnaları ayırıyorum diye iyi olanı zaten herkes sever ama bunlar gibi olanı gel de sev her gün evine al =)) ben eşim için çok saygı duyarım unuttum sanarlar ama asla unutmam
tarafından
Canm vala bizde dogu gorevindeyiz her seyi esim aldi cunku ben dedim altin isi zor ozaman evimi dort dortluk istiyorum diye nisanliyken cocuk apra birikterememis haberim yok hep.babası istemis ondan hazirdaha evlenmememisken koparalim.hesabı bende suan hic birine kurus verdirtmiyorum baktim hep soyluyorlar kaynanam bizdeyken sogan domates hic bir sey almadim su yemegi yapak diyo sogan yok diyom al diyor para var mi ki alayim derdim okadar yoldan geliyorsunuz ikinizde elinizi kolunuzu sallayarak geliyorsunuz niye yastiginin altinda para var cikarmiyorsun belki bizde yoktur yoksa senin parana niye muhtac olalim.ama siz hep bizden bekleyij bak ekmek almaya para yok derdim oyle.oyle artik isteyemez oldular esim kendi diyemiyor ben diyorum esimde seviniyor icten ice ne yani evimde bir igneleri yok yani iyikide yok.bak o arkadas gibi demekki kaynanam der benim evim.benim.esyam bu arada benimde kaynanam esime diyordu besikde anasi alir diye esim dedi senin kizlarinin cocuklari var 5 torun sen hangi birine aldin dedi sustu kaynanam.bir daha soylemedi madem.annemden bekliyorlar kendileride alsin bir sey izin vermedim.annemin almasına ama nerdeyse cocugun odasini yapacak kadar hep para verdi bana kucuk bir besik aldi o da zorla aldirtti vala
(5,406 puan) tarafından
Zaten annem de biliyor beşik alınacağını alacak kadın rızası ile alıyor ben alma biz alırız dedim yok ben alacam dedi. Benim kızdığım bu kadın nereleri düşünüyor ona ne. Benimkinin de kardeşleri biz evlendikten sonra da hep para isterdi eşim de bana sorardı 100 200 neyse ayda kaç  kere ben de ev aldım artık para yok dedim =) şükür kurtulduk herşey de gözleri var bana çok batıyor çok.
tarafından
Aynen oyle canm bende gondertmiyorum borcumuz bitecek insallah iki ay kaldı sonrasinda yatirim yapacaz ev icin ve bunu her ailesi aradiginda dile getiriyorum babasi diyor uc bes biriktirin dedim uc bes degil maasin hemen hemen hepsini altin yapacam ben kira faturalaz ve mutfak mazemesi kalsin yeter hani o oyle diyor ki borc bitince isteyebilsin bugune kadar borc var dedik vermedik kimseye simdide ev alacam diyorum verdirmem vala bosanmaya kadar gider ben ordan burdan kisacam o ailesine verecek zaten ailesi sadece buyuttu ben esimle tanistigimda hem okuyordu hemde kantinde calisiyordu daha kantinde calsitigi parayi bile isterlerdi igneleri yok bu evde o yuzden asla vermem kavga cikaririm
+1 oy
(678 puan) tarafından
Işte bu söylediklerinize çok karşıyım çocuğu siz istediğiniz için yaptınız büyüttüm uykusuz kaldım yemedim yedirdim  bu laflar yanlış anne olmayı siz istediniz o çocuk doğmayı istemediki  bu yaptıklarınızı one sürüp zırt pırt torun  sevmeye giderseniz zaten olmaz hiç mi çocuk doğurdunuz kendi çıkarınıza bisey yok çocuk sahibi oldunuz nasip  oldu o çocuk sayesinde anneliği tattiniz  bir topluma gittiginizde  benimde kucağım  boş diye üzülmediniz siz istediniz  bunu anlatabildim umarım çocuğa yapılanlar biz o duyguları tatmak istedigiimiz  için çocuğun  kafasına kakilsin  diye değil ben böyle düşünüyorum size katılmıyorum 
tarafından
Nasıl yani bir saniye ben oğlumu evet isteyerek yaptım ve evet istereyekte torun sahibi olup seveceğim. Bir insanın belirli bir yaştan sonra seveceği ya kedidir ya torun. Tabikide bütün ilgimi torunuma vereceğim. O benim canımın parçası annesi istemiyor diye benim sevmeye hakkım yok mu?
(678 puan) tarafından
Tabikide sevebilirsiniz ama ben zaten torun sevmekten çok bahsetmedim çocukları ne zorluklarla  büyüttük kıvamından bahsettim yani babanne olunca hakkımı savunurum her olayda ama seni ne zorluklarla büyüttüm  konularına girmem  oğlumu böyle bir durumla karsilastirmam  he ayrıca torun sevecez  ama gelinde  asla istemem seni asla sevemezsin derse ewet çocuk onların çocuğu dicek bişeyim de kalmaz peki derim
+1 oy
tarafından
Kız annesiyim kimse kızımı kapının önüne koyamaz oğlan evlat kız değil mi

Kız anneleri alttan alır kızım mutlu olsun gerisi boş der kaynana öyle mi her şeye karışır laf sahibi olur. Demem o ki iyi davranan kaynanaya kimse kötü gelin olmaz 
+1 oy
(667 puan) tarafından
2 tane oğlum var eğer allah nasip ederde oo günleri görürsem tabiki hiç bişeylerine karışmam dediğin gibi çok zorluklar çekerek büyütüyoruz ama kaynana olunca oğlumu gelinimden kıskanırsam suçku benim herşeylerine karışırsam yine suçlu benim bi yere gezmeye gidince laf edersem yine suçlu benim ama annem falan deyip sevmiş umursamam sonuçta onun kanı canı ben 7 sene birlik oturdum inan yazdıklarımın hepsini yaşadım ben gelinimden sadece ailesine bağlı olmasını isterim rabbim benim eşime can sağlığı versin hergün oğlumu torumu görmeye gitmemde haftada bir 15 günde bir giderim 
+1 oy
(152 puan) tarafından
Postunu okurken acaba buraya bi kaynanamı sızdı diye düşündüm benim evim benim eşyalarım deyince kaynanam ve kocası geldi aklıma 

Onlarda işlerine gelmeyince 2 aylik bebekle beni sokağa atilar tapuyu gösterip burası benim evim falan dediler elekrigi suyu doğalgazı falan kesmeye kalktılar ben gidiyim diye 

düşünsene el üstünde tutuyosun insanların gözünde padişah ilan ediyosun onlar icin ailene yüz ceviriyosun ve sirf kocanla  kavga ettin diye  yapılan iyiliği unutup seni düşman ilan ediyolar ve senkn dedikleri evden seni kapıya kovuyorlar 

Üstelik bi emekleride  yok parmağındaki  yüzüne kadar satıp evinizin borcunu ödemeye çalışıyosun  esine kredi çıkmadığı için kayinpederin çekiyo krediyi ve yayınlık yapiyo 

Hic te düşündüğünüz gibi değil benim çocuğumu annem diye de asla sevemez 

Eğer çocuğumu evlat olarak görseydi annesine inat olsun diye 2500 gr cocugu 3 kere yoğun bakima aldırıp midesini yikattirip annesinden alması gereken sütünü  rızkını elinden almazdı 
0 oy
tarafından
Bizde sıkıntı yok çok şükür oğlumu bile isteye yolluyorum yanlarına eşim dışında bna emri vaki karışmasın kimse can feda bn seviyorum kayınvalidem ile kayınpederimi sevmeyenler bu dediklerini yapanlar utansin
tarafından
Evet annem dedi diye kaynanaya bağıranları okudum bu ne dedim ya. Ben parka her çocuğa annem diyorum bir meleğe söylenecek en güzel kelime annem bence. Annem deyince annesi olmuyorum ama seviyorum
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Ya herkes haddini bilse sknti olmaz aslnda.ama  herseyi kendilerinde hak gorunce olanlar oluyor.simdi kizin yedirdigi mamayada karisamazsnki mesela.yaktigi dogalgaza yedigi hazir yemege gezdigi yerlere.herseye burun sokup snra byle oluyo iste.insallah bizde ilerde byle olmayiz da gelin yada damat biz evlerine gdelim dye bize dil doker 
tarafından
Bunlar istisna yazdım zaten oraya annem diyen kaynanaya bağıranlar oluyor burda benim lafım onlara.
(3,101 puan) tarafından
Ha tabi  4 4luk kaynana olup ta bnlari tabiki yasamak istemem.damat kizi bana gondermicek falan.allah korusun.ay buyuk konusmiyim.allah iyilerle karsilastirsin.
tarafından
Bende onu diyorum işte 4 4 lük olup bunlara maruz kalan annelerde var kuzum
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Ben varya o gelecek te olacak gelini bacaklarını çatır çutur ayırım ha  
(9,626 puan) tarafından
Ben size demedim post sahibine dedim
LMIHRACE Canım sende bana mı yazdın
(9,626 puan) tarafından
Amin Allah herkesi iyi insanlarla karşılaştırsin inşallah
(6,919 puan) tarafından
Karıştı :,-):,-):,-):,-) tmm anladım
(7,196 puan) tarafından
Metenin annesi Yok canım arkadaş sormuş ya bana mı yazdınız diye ben ona yanıt verdim . Yani ilk yorumumu gönderiyi acana yazdım çünkü bu yoruma da yazmış tutamadım kendimi.  Ve senin yorumuna da katılıyorum.
Zhlfrk kardeş şaka ise sıkıntı yok :) kadın yazmış ya yuvasini bozarım diye ben ona saydirdim sen kimsin pardon da bu kadar rahatlıkla bir insanın yuvasını bozabilmekten bahsediyorsun . Sanki çocuğu değil sahibi .. gece gece sinirlendim bak :)
(9,626 puan) tarafından
Aslında çok yanlış düşünceler içinde halbuki bunları düşünmeden oğlunun mutluluğunu istese hiç böyle olmiyicak..erkegin aklına fitne fesat sokulmazsa zaten gelin mükemmel olur gelinlerde durduk yere delirmiyo sonuçta
0 oy
(1,244 puan) tarafından
O kadar doğru yazmışsınız ki. Bende denk geliyorum öyle sacma sapan postlara. Çoğunun  kendi anneleri de kayınvalidedir.  Acaba abileri Ya da kardeşlerinin eşleri annelerini kötülerse nasıl karşılarlar.  Ne olursa olsun kayınvalideleride   bi anne yani
tarafından
Öyle diyorlar ama kuzum eskiden bez yokmuş elle yıkarlarmiş çamaşır makinesi yokmuş mama yokmuş pirinç unu gecenin bir vaktinde verirlermiş. Anne hakkı ödenmez
0 oy
tarafından
Benim de oğlum var bende kaynana olucam ama karşım da ki gelinimi de el kızı olarak görmem herşey den önce o çocuğu dünyaya getiren annesidir leylekler getirmiyo saygı duyarım her zaman kuşak farkı da oluyo mesela 10 yıl önce doğru olan şeyler şimdi yanlış denile biliyo burda orta yol bulunmalı 
tarafından
Babaanne derkende mi rahatsız olacak sonuçta anne kelimesi var onun içinde de ayrıca bu ne cahillik bence çok cahilce ben parka gördüğüm her bebeğe annem derim çünkü bu bir meleğe gösterilecek en güzel sevgi sözcüğüdür
tarafından
Ben ona laf etmedim ki ne alaka cahil filan. Bidaha oku bence yazdığımı.
tarafından
Ben sana cahil demedim zaten anne kelimesine sert çıkan gelinlere cahil dedim noktalama işaretlerine dikkat etmedim diye cümle kaymış
0 oy
tarafından

Açılın geleceğin kaynanası olarak bu soruyu ben yanıtlamalıyım:D

tarafından
Bencede sen yanıtla geleceğin dadlu kaynanası xbdbdbdb
0 oy
(2,127 puan) tarafından
Çok doğru diyosun canım oğlum yok ama empati yapınca cidden çok sinir bozucu ben aksine mutlu olurum annem desin bağrına bassın benim çocuğu ama yook nerde işte olanda kıymet bilmiyo
tarafından
Kuzum her anne kutsaldır bence
0 oy
(151 puan) tarafından
O is öyle olmuyor ama canım ne kaynanalar var bu hayatta bir bilsen sanirim kaynana yönünden şanslisin o yüzden bu yazıyı yazdın.. Benim de o kadar afacan bir cocugum var ki her gun aksam nasil olur anlamam gece uyumaz sabah erken kalkar kimi zaman 24 saat uyumadan geciririm yemegiydi ara öğünüydü cebellesirim ama kaynanam cikip gelir bana der ki "bir cocuga bakamiyorsun" cocugun alti temizdir pür paktir karni toktur kiyafetleri temizdir oyun oynuyordur ama böyle der hasta olur ben ona kofteler yapatim sen yapmiyor musun bu cocuga der halbuki neler yaparim simdi bu kaynanayi sen her gun gormek ister misin? Ve daha bircok şey var ki benim nu anlattiklarim kimisine kucuk dahi gelebilir mesela dogunca cocugun gozune limon damlatmadi diye kocasiyla arasini acan kaynanalar var sen bu kaynanayi lohusayken basında ister misin? Onun için bu konu tartisilabilir elbette. 
tarafından
Kuzum eski kadınlar öyle der hangisi demez mah aşkına çoğu söyler. Çağ farkı var onlar o lafı söylerken aslında bence kötü niyetle demiyorlar aslında değil gerçekten demiyorlar düşünsene yine senin çocuğun için diyor
0 oy
tarafından
Evet bunu düşünüp asla.kayananama sürat asmam ama.karsiliklk böyle şeyler
tarafından
Evet zaten yazdım istisna durumlar hariç annem diyenlere sinir olup kadına bağıran insanlar var Allah aşkına nasıl bir vicdan acaba
tarafından
Ay yok ama annesi valla bana bişey olsa bakacak ikinci kişi
0 oy
(5,721 puan) tarafından

Saygı oldukça sevgide olur bazısı seviniyor oh eşim karısından yana oh eşim anacı değil. Tabiki herşeyin ortası karar. Ama Kaynanalar öcü değil tabiki yuva bozan laf taşıyan gelini istemeyenlere diycek lafım Yok. Bende ömrüm olurmu bilmem kayınvalide olucam hem anneanne hem babanne olcam hem kızım var hem oğlum ikizler:) istemem torunumu sevdirmesn karsidaki kotulesin beni. Kendine yapılmasını istemedign şeyi başkasına yapma demişler..bu dünyayı iyilikler kurtaracak

tarafından
Evet bende hem kız hem erkek annesi olarak yazdım kuzum zaten çağ farkı varmış bilmem neymiş o zamanlar çocuk büyütmek şimdi ki kadar rahat ve lüks değildi. Ayrıca kaynanası laf söyleyenler için karışanlar için değil bu laflarım annem diyene sorun yaratanlar için
0 oy
tarafından

Aynı fikirlere sahip olduğumuz için çok sevindim 

Tamda can alıcı noktası BABANNE 

lafı uzatmanın bi anlamı yok 

Kısa ve net 

İyi geceler canım öptüm güzel kalbinden :angel:

tarafından
Bende seni öptüm kuzucum xbsbdb❤️
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Karşılıklı canım kaynana kim bilir ne yapıyor da gelin gitmek istemiyor 
tarafından
Kuzum öyle deme geçen gün bir post okudum kaynanası aramış oğluna geleceğini söylemiş gelin aramış gelme demiş. Vay efendim neymiş beni aramamış oğlunu aramış. Kadının oğlunun evi tabikide oğlunu arıyacak
(5,134 puan) tarafından
O istisnai olabilir ama daha kaynanalar karştıgı yada arayı bozmak için istemiyorlar yoksa niye istenmesin tabiki onun da oğlunun evi

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 426 göst.
21 Aralık 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 580 göst.
31 Ocak 2023 Aile kategorisinde Esrat (9,247 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 281 göst.
15 Eylül 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Leyla042 (1,274 puan) tarafından soruldu
+2 oy
64 cevap 947 göst.
16 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Nur.nurr (37 puan) tarafından soruldu

380,131 soru

11,379,738 cevap

34,868 kullanıcı

...