0 oy
322 göst.
Diğer kategorisinde (2,479 puan) tarafından

Kızlar kesinlikle cinsiyet ayrımı yapmıyorum bir kaç sağlıksız bebek gördüğüm için onu baştan söyliyeyim en başta sağlıklı olsun 

Hamileliğimin başından beri kız hissediyordum sanki erkek olma ihtimali yok gibi hissediyordum 16 haftalıkken gittim erkek dedi bende gördüm yani pipiydi net bir şekilde çokta mutlu oldum hatta herkes şaşırdı bir oğlun vardı zaten dedi ama yok ben severim erkek çocuklarını ama yine de sanki kız olacak gibi hissediyorum hala kendime şaşırıyorum bugün de ultrasona giriyordum kız deniliyordu neden böyle hissettiğimi bilmiyorum emin olduğum halde anneme sordum sen koz istemişsindirdedi ama hiç alakası yok beni hep çok korkutmuştur kız çocuğu hep ezildiği için kadınlar açıkçası bu yüzden bekarlığımdan beri istemezdim bizde de çok kız çocuğu vardı o yüzden hepoğlum olmamasından korkar çok isterdim sizlerle paylaşmak istedim hislerimi biraz karmaşık yazdım kusura bakmayın çocuktan kaçırarak yazıyorum görünce telefonu alıp oynamak istiyor :)

5 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Yani hep oglun olmamasindan korkman, kiz cocugu hic istememen vs detaylari beni üzdü acikcasi. Kiz cocugunu nasil yetistirmene bagli ezilmesi, ailesinin arkasında durmasina bagli, okumasina ayaklarinin ustunde durmasina bagli. Ne diyim Allah gonlunr gkre vermis uste oglun oluyormuş 
(6,859 puan) tarafından
++++aynn oyle
(2,479 puan) tarafından
canım koz çocuğunu sevmiyorum demedim aksine koz çocuklarını çok seviyorum 6 koz yeğenim var ama herşey  kadınlara zor ne kadar iyi yetişirsen de belki de kendim çok sıkıntı çektiğimden bilemiyorum beni korkutuyor yoksa koz çocuğum olsa ne kadar korkutsa da mutlu eder beni yani benim bir oğlum var zaten
tarafından
Sevmiyorum dememissin de baska herseyi demissin valla. Erkek cocuklarina da coo kolay degil hayat bence. Bir kizim var butun birikimimizi onun uzerine yaptik. Sıkıntı cekmesin diye. Allah izin verirse istedigi meslegi okutmak icin de elimizden geleni yapicaz. Kadinlara hersey zor degil. Ben cook sukur hic zorluk gormedim.
(2,479 puan) tarafından
Yanlış anlaşılmışım gerçekten tanımıyorum seni ama yine de yanlış anlamanı istemem ben koz çocuğunu seviyorum tabi ki heleki ayrımcı bir ailede büyümüş bir kız  çocuğu olarak  sen şanslıymışsın görmemişsin iyiki de görmemişsin ama kadınların yüzde sekseni çok zorluk yaşıyor bu bir gerçek bende çok yaşadım en ufak örneği ablalarım babam gilin  evine korkudan gelemiyorlar hatta biri telefonla dahi konuşamıyor düşünsene onlarda bir anadan doğdu ne kadar büyüse de hala ihtiyaç duyuyorlar  şiddet, kısıtlama,hakaret herşeyi yaşadılar yaşamaya da devam ediyorlar annem hastalık hastası oldu stresten guatr, şeker, kemik erimesi v.s kadın bir deri bir kemik kaldı bende yaşıyorum benim eşim aileme gönderiyor ama hakaret, şiddet yaşadım yani bir annesinin adının yanına bende bir isim koyacam dedim diye ****** dedi annesini aradı gelin bunu alın babasına bırakın ben bunu istemiyorum dedi düşün ya aslında o kadar çok şey var ki benim anlatmak istediğim her zorluğu kadınlar yaşıyor yok sayılıyor inşallah anlatabilmişimdir kendimi çünkü rahatsız oldum yanlış anlaşıldım bunu içten söylüyorum kızım olsaydı da ki hala değişeceğine inanıyorum cinsiyetinin ben çok mutlu olurum evlat evlattır hı sadece  kızım büyürken daha çok üstüne titrerim o kadar yeterki sağlıklı olsun evlatlarım
-Reklam-
0 oy
(1,475 puan) tarafından
Benm 1ci evliligmden oğlum var 2ci evliligmide bekar biryle yaptm 7yil oldu 8e giricek evlendgmz ve 2kizimz oldu 3cu bebrgmzi erkk diye cok beklemistk cvremdede erkk karnı senin demislerdi ve ben o piskoljiyi zor atlattım kizm doğunca atlattm resmen erkege odaklanmistik kız olucagni duynca ben eve gelip hüngür hungur agladm o hamilelik pisikolojisicok farkli bisey ve kizm 32 haftalik dogdu sancm oldgu icn smdi 3aylik oldu bile 
(2,479 puan) tarafından
Benim etrafımdakiler hep erkek hissediyordu ama bilemedim belki ben de farkında olmadan o psikolojiye girmişimdir
(1,475 puan) tarafından
Emin ol sende o psikolijidesn
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Ben kızim olsun çok isterdim özellikle ilk çocuğum kız olsun ki abi baskısı olmasın benim yoldaşım olsun diye ve çok şükür önce kızım oldu ben ne acılarla dogurdun onu sezwryan oldum kalkamadım dünden beri uykusuzum ikimizde hastayız ugrasiyom öyle ve ben kızımı sırf bunlar için bile ezdirtmem Allah in izniyle bu sizin elinizdedir oğlum olsa da basım ustuneydi tabi ama kızım oldu çok şükür rabbim sizinde gönlünuze göre versin
(2,479 puan) tarafından
Tabi ki kuzum evlat evlattır doğumun acısı bile yeter ben normal yaptığım halde 40’ımdan sonra iyileşmeye başladım düşün ne zorluklarla doğurup büyütüyoruz Rabbim evlatlarımızı kötüyle karşılaştırmasın
(7,791 puan) tarafından
Amin canım inşallah
0 oy
tarafından
Benimde hep oğlum olsun istemisimdir olmadı tabiki sağlık olsun hep exildim ,hep kucumsendim ,hep bı yere gitmeme engel konuldu ,adım kız di çünkü ,şimdi kızım var bı tane de oğlum olsun istiyorum ama öyle bı dua ettim ki ezan okunurken eşim le isim konusunda çok tartıştık beni dövmeye boşalmaya kalktı şimdi oğlum olursa babamın adını koycam diyodu ,bende ezna okunurken inşallah nasip etmez Allah böyle biseyi deidm ,yani bence 5 tanede olsa kız olacak gibi geliyo hyirlisi ben kızımı da çok seviyorum
(2,479 puan) tarafından
Ah ah o isim  yüzünden bEn de çok kavga ettim benimki de kızım olursa annemin adını ve soyadını koyacam diye hergün kavga ediyordu evden kovuyordu koy ama bende yanına bir isim koyayım diyordum yok diyordu annesi sadece kendi ismimi koyacaksan koy yoksa benimle toprağa girsin ismim diyor diye şiddet bile uyguladı bu yüzden bunda da kaynanam tamam dedi eşim kavgayı kesti diye umudunu kesti galiba bu sefer de erkek ismini sadece ben koyacam demeye başladı Buda erkek oluyor bu sefer de bunun tartışmasını yapıyor oğlumun adını subutAy koyacam diyor diğer oğlana herkes senin koyduğun ismi söylüyor bunu da ben koyim yada birlikte karar verelim subutAy koyarsan herkes dalga geçer komik bir isim diyorum takmış artık kafaya yok diyor
0 oy
(1,320 puan) tarafından
Bastırdığın duygular var kendine itiraf edemediğin tamamen bilinçaltı söylemlerin 

Çocuklar neden ezilsin ?? 

Yetiştirme ile alakalı ayrıca , haklarını savunmayı özgüvenli olmayı ogretirseniz hiç kimse ezemez hiç kimse 

Oğlan çocukları veya kız çocukları diye ayrım yapmak çok yanlış bence. 
(2,479 puan) tarafından
Pişman oldum bu postu açtığıma yanlış anlattım ya da yanlış anlaşıldım bilmiyorum çocukların ezilmesinden bahsetmedim ki ben bizim çocuklarımız hiç büyümeyecek mi? Benim ne zorluklarla büyüttüğüm çocuğu elin oğlu alıp belki de bana göstermeyecek belki de şüddet uygulayacak yakından şahidim bu ve buna benzer durumlara siz hiç kadının erkeğe şiddet uyguladığını gördün mü hergün  neler duyuyoruz yani beni korkutan bu etrafımda yaşanan olaylar bilinmediği için tabi bişey demek istemiyorum

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 186 göst.
29 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 632 göst.
14 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Azerin annesi (202 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 194 göst.
11 Mart 2024 Aile kategorisinde Simaygule (36 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 791 göst.