0 oy
2,376 göst.
Aile kategorisinde (7 puan) tarafından
Kızlar Yaklaşık 4 yıllık evliyim  hamileyim eşimle genel olarak anlaşamıyoruz hamile olduğum  halde beni üzmeye devam ediyor en sonunda bana beni sevmediğini söyledi sinirden söylüyorsun dediğimde Hayır sana karşı olan sevgim bitti dedi boşanmak istediğini söyledi Ya da istersen çocuk doğuncaya kadar beraber dururuz çocuk doğduktan sonra boşanırız dedi .Hangisini kabul edersin diye sordu ? 22 haftalık hamileyim ilk bebeğimiz olacak inşallah ne yapacağımı şaşırdım.Siz benim yerime olsanız ne cevap verirdiniz? Sevmediğini Bile Bile doğum yapıncaya kadar durur muydunuz yoksa boşanmayı kabul eder mıydınız?

28 Cevaplar

0 oy
(66 puan) tarafından

22 hafta önce seviyormus da şimdi mi sevgisi bitmiş . Allah hidayet etsin valla . Bazı erkekler eşleri hamileyken maalesef bu tarz bunalımlara girebiliyor. Eşi beğenmeme hatta küçük görme gibi bide arkadan gazlayan varsa tamam yani . Sen bence biraz daha idare et 

(7 puan) tarafından
burdaki yorumlarda genel olarak idare et olunca bende kendisine tamam çocuk doğuncaya kadar birlikte duralım ancak sen beni sevmiyorsan Ben de seni sevmiyorum sende bunu bil dedim grur yaptığım için öyle söyledim ama bunu söler sölemez evden çıktı gitti çocuk doğuncaya kadar durmaktanda vazgeçtim boşanıcam dedi ve ben arayıp yanına gitmezsem gelmezde son durumlar böle oldu yorumunuz için teşekkürler
-Reklam-
0 oy
(8 puan) tarafından

Canım ben 8 senedir evliyim eşimin beni sevmeme gibi bi problemim yok ama benzer bi durum gibi benimkide çok kıskanç bakkala bile çıkarken sıkıntı heleki izin alma büyük olay çıkar aşırı baskısı yüzünden ben soğudum ama onda tık yok üç tane çocuğum var dördüncüsü olcak inşallah emin ol çocuk hiç bişey duzeltmiyo sevgi yoksa yoktur şu an tek sevgim çocuklarım yani 

(7 puan) tarafından
Anladım teşekkürler
0 oy
(22 puan) tarafından

Bu sıkıntılar genelde hamilelkte ortaya daha fazla cikiyor canm sana bi kac tavsiye vericem oncelikle durup durmaman senin tercihin ama senin yerinde olsam soyle yapardim diyebilirim oncelikle dururdum o kaynanan ve gorumceye tavrimi koyardim herkes yoluna madem kocan bosanalim diyor simdi sana karismaya hakki yok kaynanain bide gorumcenin cevabini iyi bir sekilde veriridim bidahada gorusmezdim daha sonra kocam gitse bile asla pesinden gidip almazdim sonra oldugumdan bir kat daha guzel bakimli olurdum neyi kaybettigini anlasin diye hic konusmazdim o konussa duymazdim , sonra onu kendime muhtac ederdim sonra esinle bosanmayi kabul ettigimi soylerdim hatta doguma kadar degilde kendime bir duzen kurup en kisa zamanda gidecegimi solerdim ki hatta canininda soyle yakardim hemen evlenirim cocuguma daha guzel baba bulurum diye kelimeler kullanirimki neyi kaybettigini anlasin erkeklik duyfusu kabarsin  sonra baktin yanadmaya calisiyor buyuk yemin ettiridim ya evden tasinacak yada kaynana olayini bidaha ne olursa olsun kavga konusu etmicek anlacagin bu sekilde ginde ne olursa olsun hic birsey ivin oes etme yuva yikmasi kolay olur biz bisan deriz ama senin ondan sonraki hayatinda kimin sana faydasi olur belki daha peter biriyle karsilacaksin o yuzden en kotu anda bile sukur et sen rabbim yardimcin olsun canm

(7 puan) tarafından
Amin canım sağol yani doğuma kadar beklemezdim giderdim diyosunuz doğrumu
(22 puan) tarafından
Gitmezdim gidecegimj soylerdim dile getiridim bide cideyitini o kadar goster ki ciddi oldugunu anlsin korksun kendi gucunu goster ona birak haline sende o ara kafani topla arkadaslarinla konus surekli biseyler yap kafana takmamaya calis
(7 puan) tarafından
Tmm anladım teşekkür ederim vakit ayırıp yazdığınız için
0 oy
tarafından

Yolun açık olsun derim...ne diyecektim ki bu durumun üstüne... Üzücü bir durum ama güçlü olmak zorundasın bebeğin bu şekilde sağlıksız ortamda büyüteceğine sağlıklı annenin yanında büyümesi daha iyi olur diye düşünenlerdenim ben.Ama burada nihai karar senin ne yaşadığını sen bilirsim. ben bu durumlarda çok katı ve netimdir. 

(7 puan) tarafından
Anladım teşekkürler Ben neden bu şekilde yapamıyorum anlamıyorum Aslında çalışan bir bayanım da sanırım insanlar ne diycek diye korkmanın etkisi ve yalnız kalma korkusu
0 oy
(12,773 puan) tarafından

dur kendi evinde baba evine o halde gitme konusmayin biraz mesafeli davranin bebegin olduhunda ins duzelir herseh

(7 puan) tarafından
Bende bu şekilde düşünmüştüm ama grur yapıp benimde onu sevmediğimi söyleyince gitti doğuma kadarda durmaktan vazgeçtim dedi
0 oy
(38 puan) tarafından

Ne zaman oldu bu konuşma canım, sinirle ya da egosu için söylemiştir bi müddet sabret. 

(38 puan) tarafından
Erkeklere evlenmeden önce bi adamlık testi yapılması lazım bence. Çoğu erkek daha adam olamadan koca oluyor sonra böyle vakalar yaşanıyor.bizde de akıl yok. Bi insan evleneceği adamı önce bi tartacak test edecek. Kötü huyları varsa. Ya evlenince düzelir demiycektim. Hayır kardeşim öyle bi dünya yok evlenince daha beter olacak. Allah sonumuzu hayr etsin. Arkadaşım inşallah sende barışırsın hamile halinle bu durum çok zor. Ama eşinin de aklı başına gelmeli. Anladığım kadarıyla ailesinden de düzgun bi insan yok ki. Yahu oğlum sen burdasın o kadın hamile haliyle evde yalnız git evine diyemiyorlar. Dışarıdan bakıp boşan demek kolay. Ama ben direk boşan demem. Eşin bi ders gerekiyor. ailenle konuş danış bişeyler yapın. Ama diyorsan  bu iş daha olmaz sen bilirsin canım
tarafından
Dışardan bakıp boşan demesi kolay değil... Gayet güzel bir şekilde bir adama yol vermiş biri olarak boşan dedim!!! Aldatıldığımı hissettim öğrendim akşamına valizi eline verdim ben... Asıl size hayret ediyorum evlik kolay kurulur ama zor yıkılır hayır efendim böyle bir adamla ömür tüketmek daha mı kolay acaba???Çok da kolay yıktım valla çok net!!! Şiddetle psikolojik baskıyla aldatılma ile nereye kadar tüketeceksiniz kendinizi??? O adamlar düzelmeyecek düzelmiyor beklemeyin boşuna!!! değmiyor bir gün siz de annemle aynı kelimeyi söyleyeceksiniz DEĞMİYOR!!! Çünkü benim babam da düzelmedi!!!
(7 puan) tarafından
Annenizin durumuna çok üzüldüm Allah şifa versin inşallah en yakın zamanda. ailem de aynı sizin gibi düşünüyor kocanın yüzünden sağlığını kaybedeceksin peşinden gitmeyi bırak artık boşanacaksa boşansın çocuk oyuncağına çevirdi bu işi diyorlar
(38 puan) tarafından
Canım senin için demedim kendim için dedim. Sana boşan diyemem dışardan kolay dedim. Arkadaş aldatılmıyor. Tamam zor durumu ama ben dılardan boşan da diyemem boşanma da diyemem. Dediğine katılıyorum ayrıca düzelmeyen düzelmiyor
(7 puan) tarafından
Eşim en ufak bir tartışmada bile evi terk eder dükkana gider Ailesi de oğlum hamile karını niye bıraktın evine git diyeceklerine evlerine götürürler annesi başına masaj ablası sırtına masaj yapar velhasıl el bebek gül bebek sürekli takip halindeler zaten eşimi ama ben böyle olduklarını bilmiyordum 3 ay içinde tanışma söz nişan Düğün hepsi oldu bitti iyice tanışarak evlenmek gerekiyormuş ailesinide tanıyarak ama nerden bilceksin
0 oy
(141 puan) tarafından

Nasıl yaa?? Okurken donup kaldım. Eşin evliliği evcilik mi sanıyor! Hamile bir kadına söylenecek bir şey mi bu? Allah ıslah etsin. Vicdansızlık bu! Ne demek doğum yapana kadar evli kalırız ya? Ah Allahım nasıl insanlar var;((

(7 puan) tarafından
Öyle canım hamileliğimi burnumdan getirdi Allah'a havale ettim psikolojimi bozdu benim
0 oy
tarafından

Boşanmanı tabiki tavsiye etmem nekadar sevmesede seni sen ilk önce elinden geleni yap sevgiyi tekrar geriye al sevdir kendini otur konuş mesela yüz yüze ve doğuma kadar bekle boşanma belki çocuğunu eline aldıktan sonra babalıģı tadar ve aranızdaki sevgi güçlenir ama doğurduktan sonra hala öyleyse değişmemişse düşüncesi ozaman boşanırsın ani düşünüp hareket etme 

(7 puan) tarafından
Ben de zaten doğuma kadar bekleme taraftarıydım belki çocuk olunca değişir diye,doğuma kadar duralım ancak ben de seni sevmiyorum dedim grur yaptığımdan öyle dedim söyler söylemez doğuma kadar da durmaktan vazgeçtim boşanacağım dedi ve yine gitti

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 1,372 göst.
26 Şubat 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 441 göst.
10 Kasım 2021 Diğer kategorisinde ikbal (48,390 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 136 göst.
28 Mart 2024 Aile kategorisinde Nuray0408 (90 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 170 göst.