0 oy
871 göst.
Diğer kategorisinde (1,303 puan) tarafından
Öncelikle varlıklarına şükürler olsun, Allah isteyen herkese nasip etsin. Bizde evlendik 2 yıl düşünmedik ve sonra da isteyerek yaptık. 1 kızım var 8,5 aylık. Yaşımda 34 olcak. Neyse kızlar ben de eşimde hep rahatına düşkün,uykuyu çook seven insanlarız.  Bekarken de öyleydim, evlenince de aynı şekilde.  Zaten evlenince de üzerime ağır sorumluluk binmedi. Gerçekten evlendiğimi, ve sorumluluk aldığımı çocuğum olunca anladım. Gazı,kolikliği, uykusuzluğu pek çok anne gibi sonuna kadar yaşadım. Şimdi de diş sıkıntısı mahvetti bizi. Eskiden her zaman bakımlı ve gezmeyi çok severdim. Tüm günüm pijamalı ve anne topuzu ile geçiyor, bugün dedim azıcık kendime bakayım, inanın ki akşam yaptığım makyajı silerken bile çok yoruldum. Hayat enerjim hiç kalmadı.eşiminde aynı şekilde. Hiç bir şeye vakit ayıramıyorum.. Zamanla da artık durumu kabullenip zaten içinden de gelmiyor bişey yapmak. Eşim yardımcı olmasına rağmen gerçekten ikimizde yorulduk.  Geçmişi özlüyorum...  Allah kızıma uzun Ömür versin, belkide bu yaşadığımız tükenmişlik sendromu 

27 Cevaplar

+1 oy
(1,307 puan) tarafından
Çocuk dan öncesini değil de kocamdan öncesini yani evlenip bu eve gelin gelmezden öncesini özlüyorum bekarlığmı yani bu eve geldim den beri ailesi bezdirdi eşimnde klr yanı yokda Allah evlatlrmza uzun ömür versin inşallah hayırlı evlat olurlar
(1,303 puan) tarafından
Amin cnm inşallah, umarım seninde yüzün güler, kurtulursun eşinin ailesinden cnm
(1,307 puan) tarafından
Kurtulmam heralde de bana huzur versin ler ytr bktm artık
-Reklam-
+1 oy
(1,337 puan) tarafından
Dile getirmek istemiyorum sanki kötü bir anne gibi hissediyorum ama özellikle uyumayı çok özledim ve gezmeyi ama Rabbim evladımiza hayırlı,sağlıklı uzun ömür versin
0 oy
(2,479 puan) tarafından
Canı sağolsun evet evlat bambaşka.. ama deli gibi özlüyorum eski günlerimi. Sessizliği sakinliği en çokta uykuyu 
(1,303 puan) tarafından
Hemde nasıl. Bi uyanıyorum çocuğa ayrı yemek hazırla yedir içir altını temizle biraz yanında ilgilen sonra teker uyut. Akşama yemek hazırla ( makarna yapmak bile zor geliyor)  biraz da dağılan yerleri topla hoop akşam olmuş. Günüm hep böyle
0 oy
(6,978 puan) tarafından

Merak etme canim cok cok iyi anliyorum seni, inan bana biraz daha sabret benimki 2 yasina girecek inşaAllah az kaldi, eakisine bakarak cok daha rahat ettik. Yurumeye baslayip oyun oynamaya baslayinca biraz yukun hafifliyor, cok cok daha sevimli oluyorlar :) az daha sabir, bikac ay sonra biraslz daha rahat nefes alacaksin, o pijama topuz artik uniformamiz oldu :))  ozluyorum tabi eski rahatligimi ama esiminde cocugumunda varligona binlerce sukurler olsun, iyi ki olmus diyirum :)

(1,303 puan) tarafından
Büyürken de bizden alıp gidiyorlar. İnşallah o günleri de görürüz cnm. Her günüm aynı, pijama topuz
(6,978 puan) tarafından
Eeee bosuna dememis annelerimiz, anne olunca anlarsin diye :) cocuk olana kadar cok rahat yasadim elhamdulillah, bu kadarcik zahmette oluverisn napalim, hayirli duzgun evlatlar yetistirmek nasib olsun :) kolay gelsin canim
(1,303 puan) tarafından
Amin cnm inşallah hepimize allah kolaylık versin
tarafından
Ne güzel yazmissin inşallah bende o günleri görürüm 10 aylik benimkide  2 yasina kadar kendimi geçtim.diyorum çünkü emzriyorum o zamana kadr sütüm yeterse emzireyim yeterki süt.olsun diyorum zayıflamaya çalışmıyorum mesela yada hep sac topuz giyime.onem vermiyorum evde etyen bile takmiyorum.gelen giden yok takincada süt azalıyor diye yani ama bebiş 2 yasina gelsin yine eskisi gibi yaparım sac falan Rabbim.herkesin  evladına uzun ve güzel ömür versin
(6,978 puan) tarafından
Amin amin o kadar hizli buyuyorlar ki,evet cok zahmetli bende bazen son noktalara geliyorum ama bi anne deyip gelip sariliyor, iste bitti :)hepimize Allah guc kuvvet versin hanimlar
0 oy
tarafından
Ben 21 yaşında 2 çocuk annesiyim keşke böyle sorunlarım olsa kuzum, ayrılma eşiğinde olan bir koca 2 çocuğumuz, dünya tersine dönüyor sanki
(1,307 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun kuzum ❤️ rabbim hayırlı iyi insanlar la karşılaştırsın
(1,303 puan) tarafından
Ooooff ki be offff cnm benim ya, sen daha çocuksun, Allah yardımcın olsun inşallah, hakkında hayırlısı olsun cnm benim
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Eskiden de yaptıklarımı şimdi de yapıyorum o yüzden ozlemiyorum
(1,303 puan) tarafından
Canın nasıl peki?  Zaman, enerji nasıl buluyorsun
(6,203 puan) tarafından
Ben bebeğim doğduğu günden beri geziyorum hiç kisitlamadim kendimi ama bebeğimle geziyorum kimseye emanet etmiyorum.Evin içinde makyaj yapmam çünkü cildime yazık ama dışarıya çıktığında yaparım.Sen istersen yaparsın aslında tükenmişlik değil usengeclik yaptığın.bebegini koy bebek arabasına boş bı orman yolu ya da ne bileyim yürüyüş alanı varsa yürüyüş yap.Kolik bebekler arabada,bebek arabası gibi sallanan şeylerde sakinleşir gazlarını rahatlattı icin.Bak ben şuan okuyorum.Okulumun yanında evimiz sıkılınca öğrenci kartımla okula girip,yürüyüş yapıp cikiyorum bebeğimle bu bile çok iyi hissettiriyor
(3,901 puan) tarafından
Aslinda insanin önceki hayatina da bagli..onceden yaptığın seyler yürüyüş,avm flnsa bebekle zatn yapilir..ama pandemi olmadığını düşünürsek hadi kalk sinemaya gidelim olmaz bebek var..hadi gece sahile gidelim olmaz bebek uyuyo..yani her sey bebekle yapilmiyo..dedigim gibi bebekten önceki hayatina bagli..
(6,203 puan) tarafından
Valla benim önceki hayatım kafe,AVM den ibaret değildi sadece ve ben kızımla tiyatro,sinemaya da gittim.Dedigim gibi uslu bir bebe sürekli ağlama modunda değil ve uykusuna düşkün olduğu için çok fazla sesli yerlerde uyumayı tercih ediyor kendisi.Emzirme örtüsü kullandığım için kafe,restoran,tiyatro,sinema vs gibi yerlerde örtüyü takip,rahatça emzirmemi de yaptim
(3,901 puan) tarafından
Bebekleri tiyatroya aliyolar mi bildigm kadaryla sessizlik onemli diye almiyolardi ama size denk gelms demk ki..bn ögretmenim ve yatılı okul gezileri yurtdışı gezileri vs.gitmem artik cok zor..dedigim gibi eskiyi ozleme yasam tarzına bağlı bisey..anlik yasayamiyosun kendi açımdan bakarsam ki cogi zamn anlik plan yapardim..
0 oy
(107 puan) tarafından

Cocuktan onceki hayatim işimden dolayi pek ozlenecek gibi degildi. Yorgunluktan ölüyodum ve mobing, stres de cabasi. Evet bakimliydim, dizisidir gezisidir yemegidir filmidir alisverisidir yapiyodum kalan bos zamanlarimda ama yine de mutsuzdum. Şansıma hamile kaldim ve ardindan kuresel bir salgin basladi bu yüzden butum hamileligi evde gecirdim. Simdi de 3 aydir kavusmus haldeyiz oglumla<3Beni tesadufen kaygidan stresten depresyonumdan uzaklastirdi gelme zamaniyla. Anasinin paspal hali ona kurban olsun:D

0 oy
tarafından
Oğlumun sayesinde her günüm bir öncekinden daha güzel onu verene şükürler olsun.  Her gün daha enerjik daha sabırlı daha çok seven daha çok sevilen daha çok ...  çocuk büyütmek kolay iş değil ama kendini de ihmal etme inan istersen herşeye vakit buluyosun
0 oy
(5,134 puan) tarafından
En çok deliksiz uykuyu özlüyorum hatta şimdi bile içimden geçiriyordum allahım söyle saat 8 e kadar bi uyusa diye 
0 oy
tarafından

Söyle düşün onlar büyüyecek hazlida bitecek herseyide bitecek ama bebekligi geri dönmeyecek bol bol op onu simdi butuynce opemoceksin kucsgina alamiyacaksin :)

0 oy
(4,061 puan) tarafından
Uyku haricinde gecmıs istemem kızım geldı bı nede oldu bize hayat oldu oyuzden nekadr bos musuzdu dıyorm 
0 oy
(2,241 puan) tarafından
beni bitiren cocuk degil pandemi oldu canim . bebegim kolikti ve cok huysuz bir bebekti ama biz dogdugundan beri piknige de gittik her yeri de gezdik bebek arabasinda uyuyodu kisin bile uzerine yagmurlugunu taktim battaniyesini orttum gezdim . evde bir saat bile uyusa esimle uyumayi degil film izlemeyi oyun oynamayi sectik hala da oglen bir saat uyusa ben susleniyorum sevdigim seyleri yapiyorum . ama pandemi basindan beri dışarı sadece yuruyuse cikiyorum ya da anneme iki saat birakip yemege gidiyoruz pandemi bitince kendinizi kisitlamayin gezin tozun emin ol bebeklerinde hosuna gidiyo :) 
0 oy
(772 puan) tarafından

Evlendik 1buçuk yıl sonra isteyerek çocuk yaptık şuan 2buçuk yaşında ve 2gün sonra tekrardan doğum yapıcam yaşım 31 die değiştiriyorum ve gerisinin altına imzamı atıyorum :D

0 oy
(397 puan) tarafından
27 yaşındayım 2 oglum var cnm biri8 aylik biri 4 yaşında uykusuzluk en büyük sorunumuz gerçekten ama ben çocuktan değilde babamla geçirdiğim bekarlık zamanlarımı özlüyorum 3 yıl önce kaybettik babami. Bakarken her yaz marmara sahilden bi başlardık ege akdeniz kamp kura kura gezerdik 2 ay boyunca en çok o günlere dönmek isterdim 
0 oy
(16,504 puan) tarafından
Bazen. Özlüyorum ben ya
tarafından
Sennnnnn
(16,504 puan) tarafından
Hıhı ben :) yaa sessizliği yalnız kalmayı özlüom yoksa Durukuşumla herşey şahana şükür :)
tarafından
Rabbim bozmasın inşallah canım.
0 oy
(2,852 puan) tarafından
Ben sadece geç yatıp geç kalkmayı özledim.. çocuk yokken 3 günde bir işe gidiyordum nöbet usulü.. şimdi mesai çalışmak zorundayim baya zorlanıyorum her gün işe gitmek çok sıkıcı.. onun dışında zaten çocuk her geçen gün büyüyor gittikçe toparlar inşallah ilerde kızımla kahve içmeye gittiğimi hayal ediyorum falan.. senin yaşın büyümüş de :D
0 oy
tarafından
Ben oğlumdan önce yaşamamışım ki onla geldim  dünyaya nefes almayı oğlum öğretti bana 18 yaşımda anne oldum 
0 oy
tarafından

Evlenince üstüme cok sorumluluk bindi herşey bendeydi yemek yapmayı bilmezdim pek anne evi daha rahattı tabi ama şimdi alıştım uykuyu arıyorum sadece millete göre oğlum çok hareketli kaynım filan iki dakika durmuyo bizim evi alt üst edip gidiyo diyo ama ben alıştım belki ondan yaramaz gelmiyo :D insan uykuyu arıyo en çok 

0 oy
(10,511 puan) tarafından
21 yaşında iki bebeğim var ve gerçekten çok zor çok şükür İyiki varlar ama gerçekten bekar hayatımı özledim :) 
0 oy
tarafından
Benim evlâdım yok o yüzden bilemem 

İlgili sorular

0 oy
38 cevap 791 göst.
9 Eylül 2020 Diğer kategorisinde Mormenekse (1,403 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 339 göst.
30 Aralık 2022 Diğer kategorisinde ...Merve... (48 puan) tarafından soruldu
0 oy
40 cevap 477 göst.