0 oy
334 göst.
Diğer kategorisinde (1,790 puan) tarafından
Çok bunaldım bir oğlum var 7 yaşında o kadar iyi bir çocuktu parmakla gösterirlerdi her hareketi ile ama şimdi çok değişti 

Bir kardeşi oldu kardeş kıskançlığı biliyorum ama kardeşini cok seviyor az ağlasa içi gidiyor koruyor kolluyor ama huylari çok değişti hiçbir şey dinlemiyor derslerinde çok iyi olan ekstra olan bütün sınavları kazanan kendi kendine plan yapıp ödev yapan kitap okuyan çocuk gitti tamamen yerine bambaşka bir çocuk geldi 

Çok üzülüyorum kardeş olayına hiç girmesemiydim diyorum 

Evde sürekli üzgün suratı asık bir anne olarak dolaşıyorum 

Eşim işi dolayısıyla çok yardımcı olamıyor bana ama yanımda annemde var 

Ama yine olmuyor yani evden herşeyden çok soğudum biliyorum burdan okuyorum bir sürü derdi olan insan var hakkınızı helal edin ne olur senin ki de dert mi diyebilirsiniz 

Ama kendim için birşey istemiyorum oğluma bakınca içim sızlıyor ben onu bu hale getirdim kardeşi olmasiyla demek ki ben iki çocuğa birden bakabilecek yetebilecek bir anne değilmişim 

Kendimden nefret ediyorum 

7 Cevaplar

0 oy
(13,202 puan) tarafından
Pedagogtan yardım alabilirsiniz canım. Sevse de sonuçta çocuk o da. Babası da yoğunmuş ilgi konusunda problem yaşıyor olabilir 
(1,790 puan) tarafından
Babamız bir gününü sadece ona ayırıyor yanında bebeği kucağına almıyor uzaktan seviyor o da beni ama oyun oynamayı bilmiyor diyip büyüğü ile oynuyor
Pedagog olayı benimse aklıma geldi canım ama muayene ücretleri bir hayli fazla araştırdım
Ama olmadı en son mecburen öyle böyle gidecek
Benimde gitmem lazım aslında :(
(13,202 puan) tarafından
Devlet hastanesinde var canım pedagog virüs var biliyorum ama zor durumda kalmışsın
(1,790 puan) tarafından
Biri daha demiş canım devlet hastanesini araştırıcam bakayım
-Reklam-
0 oy
(2,838 puan) tarafından
Arayı açınca bu sorun oluyor demek ki arayı yakın tutsan nasıl baş edecen kadınların derdi bitmiyor ://
(1,790 puan) tarafından
Arayı açmak istemedim ama 2.5 sene olmadi canım ikinci yoksa daha önceden istemiştik
Şimdi  birde onun vicdanını yapıyorum neden bu kadar istedim olmaması demek daha iyiymiş diye
(2,838 puan) tarafından
Allah hayırlısını versin tek çocukla da kalmayalım tabi ki :)
(1,790 puan) tarafından
Amin canım tek çocuk değil 3 4 çocuk isteyen ben şimdi acaba diyorum :(
0 oy
(2,078 puan) tarafından
Kardeşi olduktan kısa bi süre aktif ise durgunlaşabiliyorlar, durgun ise dikkat çekmek için söz dinlememezlik yapıyorlar, 7 yaşına kadar ilgi alaka kendisindee iken şimdi ilgi alakasını bölüştürdüğü bir kardeşi var, bu dönemler geciyor canım kendini yetersiz hissetme, bebeğinin uyudugu zamanlar, evi işi boş ver onunla ilgilen, herşeyi anlayacak yaşta bebeğin oynamayı sevilmeyi henuz bilmediği için oğlunun yanında pek ilgili gibi davranmayın 
(1,790 puan) tarafından
Zaten öyle yapıyorum canım sırf onunla ilgilenebilmek icin annemi aldım bizimle kalıyor uzun süredir ama git gide daha kötü oluyor önünü alamıyorum valla küçüğünü almaya çekinir olduk ailecek
0 oy
(107 puan) tarafından
Benimki de dert mi deme dert bence:) kiyaslamak gereksiz olur. Eger derslerine de yansiyorsa okuldaki rehber ogretmenden yardim alabilirsin. Eger o gerekli gorurse terapi icin rehberlik arastirma merkezlerinde psikolog esliginde sorunu cozersiniz:)
(1,790 puan) tarafından
Ders sırasında başarılı su an sadece canlı ders olayı var zaten ki bizi bitirende bu oldu okulu çok seviyordu okul kapandı kardeş geldi eve kapandık sonra canlı ders olayı başladı
Ama ders bitip kitaplar kapanınca bir daha açılmıyor günlük olarak yapması gerekenleri yapmıyor evet şu anlık etki etmiyor ama zamanla gerileme olucak başarısızlık olunca daha beter oluyor sonra hazmedemiyor da onu
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Kendinizi üzmeyin canım. Devlet hastanelerinde de artık pedagoglar var bir götürün. Bende ikinci çocuğu yaparken çok kararsizdim yetebilecekmiyim bakabilecek miyim. Daha hamile kalmadan kızıma aşılamaya başladık kardeş konusunu. Oda istedi. 4bucuk yaşında bu arada ve bebek delisi bı kız çok seviyor bebekleri ama doğumdan sonra nasıl olacak bende merakla bekliyorum. 
(1,790 puan) tarafından
Ah he kuzum biz ne kadar konuştuk aşıladik bir bilsen zaten iki buçuk sene olmadı kardeş o arada sürekli ona anlattık ilk öğrendiğimizde ona söyledik okulun kapanma sürecine geldi doğum o esnafa ona bisiklet aldık kardeşin getirdi gibilerinden ama yok yani
Çok seviyor aşırı seviyor ama kıskançlığı engellemiyor ama bu maalesef
Umarım sizde de bu durum yaşanmaz
Devlet hastanesi fikri için araştırıcam canım çok teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Öyle düşünme canım benim kardeşini de Rabbim verdi sonuçta sen sabırlı olmaya bak çocukların bir günü bir gününü tutmuyor ki sakın kendine haksızlık edip boşuna moralini bozma 
(1,790 puan) tarafından
Valla biri beni söyle evire çevire dövsun istiyorum evet ikinci bebeği çok istedik ve çok istedik diye bunları yaşadığımi düşünüyorum tek umudum okulların açılması :(
tarafından
Öyle düşünme canım Rabbim sabır versin benimde bir kızım var bende pek istemiyordum ama ikinciye hamileyim vardır Rabbimin bir bildiği sınav işte
0 oy
(305 puan) tarafından
Canım benim kizimda aynı durumda 3yaşında oglum dogdugundan beri daha da alıngan oldu inatlasti oyuncaklariyla oynamaz oldu ne dersem tersini yapıyor çok normal böyle olması sadece onlara zaman vermek lazım alışma sürecindeler zamanla düzelecek evladın merak etme eminim sen mükemmel bir annesindir kendini suçlama her iş biz kadınlarda ve bu yüzden evlatlarımıza yetememe duygusuna kapilabiliyoruz zamanla düzelecek 
(1,790 puan) tarafından
Aynen canım ona özel ayrıca vakit ayırıyorum çok şükür annem yanımda ama verdikçe yaptıkça daha beteri ile karşılaşıyorum tek umudum şu an okulların açılması belki evden uzaklaşır ortamı değişirse o da değişir diye düşünüyorum :(
(305 puan) tarafından
Ne kadar ilgiyi ilk çocuklara versek de kardeşi kabullenemiyorlar işte senin yine annen yanındaymis ben hep yalnızım canım
(1,790 puan) tarafından
Allah kolaylık versin canım hepimize inşaallah
(305 puan) tarafından
Amin canım napalim bu günlerde geçecek inşallah

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 489 göst.
5 Nisan 2021 Diğer kategorisinde ANMD (36 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 601 göst.
1 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,295 soru