0 oy
428 göst.
Aile kategorisinde (416 puan) tarafından
Yaren uyurken suratı, kulağı buz gibi oluyor taksam mı acaba ya :( bir kere taktım baktım şapkayı indirmiş gözlerini kapatmış. Burnunu falan kapatır mı acaba diye düşünüyorum. Vücudu sıcak oluyor ya ama yüzü hep buz gibi. Siz nabıyonuz kızlar takıyonuz mu şapka

15 Cevaplar

+1 oy
(2,067 puan) tarafından
Bebeğin kaç aylık canimm acıkası bebekken takıyorudum şimdi buyduu artik 
(2,067 puan) tarafından
Takabilsin canım ben takıyordum  gece soğuk oluyo du  şuan kizi. 14 aylık hayyta taktitmaz
(416 puan) tarafından
Takayım bence de ya. Bol olanlardan değil de tam kafasına göre olanı takarsam ağzını, burnunu kapatamaz heralde
(2,067 puan) tarafından
Kapatmaz sanırım canimm  gozleirne Gel se brisey olmaz da huylanır safece benkm kozz varya kafasına sag sola çevire cevire cikartirdi bbeken
(416 puan) tarafından
Bizimki de aynı şeyi yapar diye düşünüyorum. Kurtlu gibi bi o yana bi bi yana :D
(2,067 puan) tarafından
Canim.o zaman dikat etmelsin  beni. Kzda  kurtlu  hala oyle uyuyor gece kaç defa kalkipı bakiom  ustunu çok aciyor:)
-Reklam-
+1 oy
(591 puan) tarafından
Bnın kızımıda oyle oluyo bugun taktım valla banyo yaptırdım çünkü 
(416 puan) tarafından
Korkuyorum ağzını burnunu kapatırsa diye ya
(591 puan) tarafından
Valla benim kız gözü kapanınca çığlığı basıyo o yuzen sıkıntı olmuyor
+1 oy
tarafından
Ben üç aya kadar taktım burnu tıkanıyordu takmayinca küçükse takabilirsin
tarafından
Büyükmüş aslında kuzu benimki de beş buçuk aylık uyurken dediğin gibi yüzü falan soğuk oluyor ensesine bakıyorum hemen sıcaksa sıkıntı yok. Bu aylarda şapkayla uyumayı pek sevmiyorlar zaten
(416 puan) tarafından
Evet ben de direk ensesine bakıyorum o da soğuksa alıveriyom yanıma ısıtıyorum :D
tarafından
Oh mis ☺️
(416 puan) tarafından
Valla yarene mis de bana mis olmuyor korkuyorum Allah korusun üstüne falan çıkarım diye uyuyamıyorum :D
tarafından
Öyle kuzum iyi yapıyorsun ben de çok korkuyorum hiç yanıma alıp uyumadım alismadigi için durmuyor da zaten yanıma alınca saçımı başımı yoluyor ☺️
0 oy
tarafından
Takiyorum takmaz miyim ama o uykunun icinde cikariyor ya birde kupesine takildiysa vay halime
(416 puan) tarafından
Ben de takayım bari bu gün. Ne zaman deldirdin kulağını
tarafından
Tam 1 yasinda dogum gununde 14 aylik simdi
(416 puan) tarafından
Ben de tam yaşında deldirmeyi düşünüyorum
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Doğduğu günden beri hiç takmadım şimdi saçına bisey değsin ağlıyor istemiyor babası kılıklı:D
(416 puan) tarafından
Dışarda takıyorum da uyurken bakalım napacak bizim ki :D
(3,036 puan) tarafından
Dışarı bikac defa çıktık uyurken taktım anlamadı:Ddd
0 oy
tarafından
Hiç takmıyorum çünkü sevmiyor ağlıyor takinca
0 oy
tarafından

Benim bebiş 3 aylık cano şapka takıyorum bağcıklı olandan, diğerini çıkarıyor kafasını döndürünce çünkü yüzü ve kulakları buz gibi oluyo sende takmalısın

(416 puan) tarafından
Takayım ben de, soğuk olunca yanıma alıyorum kendim uyuyamıyorum bu sefer ya üstüne çıkarsam diye :D
tarafından
Bende yanımda yatırıyodumda şimdi beşiğe koyuyorum
(416 puan) tarafından
Bebişle uyuması da ayrı bi güzel oluyor yaa :D
tarafından
Aynen yumuşacık
0 oy
(305 puan) tarafından
Canım bebekler ısıyı en çok kafalarından kaybeder ben dogdugundan beri takiyorum  burnu tıkanıyor çünkü 
(416 puan) tarafından
Takayım ben de. Teşekkür ederim kuzum
0 oy
(395 puan) tarafından
Bence yatınca yine kapatır burnunu falan sen doğalgazın yanına yer yatağı yap 3 ay
(416 puan) tarafından
Doğal gazımız yok malesef kuzum. Uyuyor şimdi içerde ufoyu çalıştırdım içeriyi iyi yapana kadar. Kapattım şimdi ufoyu. Korkuyorum burnunu kapatmasından takamadım şapka
(395 puan) tarafından
Takma o zaman canım bence de Allah korusun bende her uyandım sağka çocuğun burnundaydı ya uyumadım yada takamadım
(395 puan) tarafından
Mesela şey yapabilirsin altına bir battaniye ser ince olandan yani örtü diyeyim kafasının etrafına doğru u yapıcak şekilde getir örtüyü yanakları falan biraz korur
(416 puan) tarafından
Kuzum şapkalı kazak buldum evde. Çok kalında değil. kimden geldiye artık öyle bir şey almadım ben :D şapkası biraz ince ama idare eder yine. Her sabah kalktığımızda üstünü değiştirince elimde çitilerim akşama kurur. Gecelik niyetine onu giydirecem hep
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Bebeģinin göğsü ensesi sıcaksa gerisinden korkma canım eller ayaklar burun yanaklar soğuk olabilir. Eğer ki şapka burnu kapatabilecek türdense çok tehlikeli hiç takma. 
(416 puan) tarafından
Takamadım zaten kuzum. Ufoyu çalıştırdım oda da kapıyı kapattım. Içerisi iyi olunca kapattım ufoyu
(3,213 puan) tarafından
Canım yorumlarda gördüm kocamanmış kuzun korkma ben 40ına kadar bile takmadım. Şimdi banyodan sonra 10 dakika takıyorum. Bebekler üşümekten değil terlemekten hasta olurlar.
(416 puan) tarafından
Kulağımız buz gibi şimdi yine :( alnı, yanakları falan iyi ama
(3,213 puan) tarafından
Bebek elden ayaktan yüzden kontrol edilmez canım bu noktalar ısı ayarlama noktalarıdır eskiler yanlış biliyor araştır oku yüreğini ferahlat bebişin hasta olmasın. Terden de buz gibi olur oralar vücut dengelensin diye ısınır soğur.
0 oy
tarafından
Benim oğlum 16 aylık gündüz bile şapkayı zor takıyor dışarıya çıkarınca. Uyurken yeni doğan dönemindenden sonra hiç takmadım. Ama vücut ısısı sıcak bizimkinin. 
(416 puan) tarafından
Kızımın da vücut ısısı iyi oluyor ama yüzü hep soğuk oluyor. Burnunu kapatmasından korktum ya takamadım
0 oy
tarafından
Tak kuzum vallaha hava buz hasta olmasından iyidir
(416 puan) tarafından
Kuzum takamadım ya. Korktum burnunu kapatmasından
tarafından
Kaç aylık canım
0 oy
(774 puan) tarafından
Taktirmiyor ki dışarı çıkarken bile zor takıyorum
(416 puan) tarafından
Takamadım ben de, korktum burnunu kapatmasından. Dışarı çıktığımızda hep kapatıyor zaten. Uyurken de çok haraket ediyor. Ne olur ne olmaz takmayayım dedim
(774 puan) tarafından
Bence de takma ev sicaksa
0 oy
(10,497 puan) tarafından
Kızım taktırtmazdı 8 aylık kulağını deldirdim sonra hiç takmadım oğlum 4 aylık taktığım gibi çığlığı basıyor takmıyorum 
(416 puan) tarafından
Takamadım ben de burnunu kapatacak diye korktum
0 oy
(492 puan) tarafından
Doğduğundan beri takıyorum 
(416 puan) tarafından
Kaç aylık kuzum
(492 puan) tarafından
Beş buçuk aylık canım

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 196 göst.
1 Haziran 2021 Diğer kategorisinde & Madamcoco & (2,196 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 124 göst.
0 oy
10 cevap 196 göst.
10 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Zumra rana (4,152 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 92 göst.
22 Ekim 2023 Aile kategorisinde Havin06 (2,068 puan) tarafından soruldu

379,310 soru

11,353,754 cevap

34,827 kullanıcı

...