0 oy
202 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,396 puan) tarafından
İyi geceler hanımlar ben iktiyozis yani balık pulu hastasıyım denemediğin bişey kalmamıştır herhalde bu sefer çok rahatsız ediyor benim durumumda olan bilen varsa yardımcı olun lütfen... 

6 Cevaplar

0 oy
(1,396 puan) tarafından
Kimse bilmiyor mu çok çaresiz kaldım vücudum kor gibi yanıyor
tarafından
Niye yaniyo ki ya catlaklar felan mi var
(1,396 puan) tarafından
Kuruluktan çok kaşınıyor ve yanıyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
İlk defa duydum canım.cok geçmiş olsun
(1,396 puan) tarafından
Çok sağol bende canım ilk defa duydum herşey Rabbimden...
0 oy
(6,136 puan) tarafından
Doktorlar ne diyor bu duruma
(1,396 puan) tarafından
Irsi diyorlar sadece
0 oy
tarafından
Ben de iktiyozisim sasirdim dogrusu burda ayni dertten muzdarip birini gorunce . Bazi haplar var onlari kullaninca hafifliyo sertlik kasindi ve dokuntu yok oluyo gibi diyolar . Ben evlenmeden doktora gittim bi hap yazicam ama cocuk yapmadan 3 yil once birakcaksin yoksa down sendromlu olma riski var demisti ben de hic riske atip kullanmadim.  Baska haplar, elde hazirlanan kremler ve ozel sampuanlar kullandim ama hic fayda gormedim o ilaci merak ediyorum . Ben sadece sicak dustan sonra vazelin kullaniyorum gun icinde de elime yuzume suruyorum sadece . 2 3  gunde bir yikaninca pek dokuntu olmuyo ama . 
tarafından
Ilacin adi psöretin . Normalde cok pahali ama raporla epey indirimli alabiliyomussun bu cildiyeye danis  kendin alirsan belki yanlis yaparsin ve pahali alirsin
(1,396 puan) tarafından
Çok sağol Dr danışayım öyle alırım
tarafından
Aynen . :)
(1,399 puan) tarafından
Benim oglumda iktiyozis o yüzden bu konuda çok araştırma yaptım o hapin yan etkisi çok körlüğe falan da sebep oluyor mus kullanan birinden duymuştum
tarafından
Yan etkileri oldugunu duymustum . Kullanmayi dusunmedigim icin simdilik arastirmaya gerek duymadim . Oglunda cok belirgin mi bu hastalk nesi var mesela anlatabilirmisin
0 oy
tarafından
Allah yardım etsin ne olduğjnu bilmiyorum ama rabbim şifa versin inşaAllah
(1,396 puan) tarafından
Aminnn çok sağolun
0 oy
(1,399 puan) tarafından
Canim postunu görünce önceki postlarinada bakim merhaba dedim benim ablam ve abimde iktiyozis ayriyeten abimin kızı ve benim oğlum da ayni şekilde doğdu tedavisi yok çok bakim gerektiren bi hastalık ve yeterince bakim yapıldığında belli belirsiz oluyor o yüzden sürekli banyo yapmak lazım ve banyonun uzun sürmesi gerek bütün derinin yumusayip keseyle atılması için banyodan sonra tüm vücudu kremlemek gerek sonra sabahları el yuz yıkadıktan sonra ayni şekilde krem yapılmalı benim kardeşlerim gün içinde her abdest aldıktan sonra hemen krem sürerler ki çatlayıp deri atmasın diye dedigim gibi çok özenmek gerek ben oğluma o kadar bakim yapıyorum ki bebekken doktorlar anlamiyordu bile en son cocuk cerrahina götürmüştüm o farketmisti ben gliserin ve gulsuyunu sprey sisede yari yariya karıştırıp kullanıyorum oğluma günde 2 veya 3 bazen 4 defa kullanıyorum ama her kullanmadan önce yüzünü önce ıslak bez ile siliyorum sonra sürüyorum 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 33 göst.
3 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Gadjs (33 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 164 göst.
0 oy
3 cevap 110 göst.
23 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 196 göst.

385,112 soru