0 oy
841 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Uyku saati geldi yatırdım devamlı emmek istiyor meme düşkünü. 16 aylık.. Ama bende bir süreden sonra sinir olmaya başlıyorum. Yarım saat emilir mi ya? Bide uyumuyordu bağırdım biraz. Eşim duydu o da bana kızıyor niye bağırıyorsun diye. Yahu hem çocukla ilgilenmiyorsun bide üstüne üstün ben onca işimi bitirip uyumakla uğraşırken bide neden bağırmışım.

Aynı yaşta olan anneler sizde durumlar nasıl? Moralim çok bozuk ya. 

18 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Sen sinirlenip bağırsan da uyumayacak. Bazen sinirlerimize hakim olamayabiliyoruz  haklısın ama bizim sinirli olmamız çocuğu daha çok etkiliyor. Benim oğlum 25 aylık daha az önce uyudu. Uyumak istemezse çok zorlarsa konuşuyorum, biraz kikirdiyoruz oyun filan oynuyoruz öyle tekrar deniyorum ben de önceden çok kızardım ama 3 aydır filan çok sakinim ben sakinlestikce çocuğumun huyları da güzelleşti maaşallah 
(12,494 puan) tarafından
Bak buna katılıyorum kızınca uyuyası varsa bile uyumuyor benim kız
tarafından
Canım babasının yanında resmen huyu değişiyor. Şımarıuor sanırım. O varken uzatıyor uyku süresini
tarafından
Benim oğlum da öyle babası oturuyorsa hayatta uyumaz ben de uyutmadan önce babasını kullanmadığımız bir oda var oraya kaç hemen seni görmesin diyorum bi kaç kere soruyor baba uyudu hadi biz de uyuyalım diyorum gidiyor geliyor babasını göremeyince uyuyor öyle de deneyebilirsin
tarafından
Onun uyanık olduğunu anlıyor heralde ondan da olabilir. Sağol canım
(3,836 puan) tarafından
aynen doğru söylemişsin canim. çocuğa herkesi anlatmak lazım niye yanlış olduğunu niye uyumasi gerektiğini büyük insan gibi laf anlatmak gerekiyor. ilk baslarda biraz zor oluyor ama alışınca daha kolay.
-Reklam-
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Bende bazen sesimi yükseltiyorum benimki uyumamak için direniyorum resmen 13 aylık olacak istemeden kızıyorum sonra pişman oluyorum 
tarafından
Al benden de o kadar ya. Pişmanlıktan artık yaşama sevincimi kaybettim. Ama elde olmuyor ki
0 oy
(102 puan) tarafından
Kizim 19 aylik emmiyor artk ama bende kziiyorum caresi yok cunku yoksa daha da buyuk yaslarinda durdurulmaz hale gelecek
tarafından
2 yaşında düşünemiyorum. Sanırım bıraktırması çok zor olacak ya:(
0 oy
(2,590 puan) tarafından
Yarim saate raziyim ya sabaha kadar memede :(( 
tarafından
Kaç aylık canım seninki
(2,590 puan) tarafından
17 aylik her gece diyorum artik sutten kesecem yeter dayanamiyorum ama sabah olunca kiyamiyorum napalim annelik boyle iste zorluklari oluyo insallah deliksiz uyuduklari gunleri görürüz
tarafından
İnşAllah canım ya. İnan çocuk büyütmenin en zor yanı uyku sorunu
0 oy
tarafından
Sadece emiyorsa yine yine huysuzluk etmiyorsa bazen dura dura emiyorlar oda uzun sürüyor 
tarafından
Sadece emiyor. Yarım saat birini yarım saat diğerini
0 oy
(1,787 puan) tarafından
İki oğlumda 4 aylıkken memeyi bıraktı ilk çocukta bilemedim acemiyim beceremedim diye kendimi suçladım ve sırf emzirme hazzını, o büyülü anı tekrardan yaşamak için ikinci çocuğu düşündüm tek başıma bakmayı göze alarak yanımda kimseyi istemedim sırf onu sessiz sakin emzirebilmek için o kadar kutsal bir his ki her emzirdigimde ağlayarak emzirdim mutluluktan ağladım hep. Yani demem o ki keşke çocuklarım emseydi de bütün gün işimi gücümü bırakıp oturup sadece onu emzirmekle meşgul olsaydım zerre kadar şikayet etmezdim. Çok şanslısın..
tarafından
Canım şanslı olduğumu bunun Allah ın bir nimeti olduğuna devamlı şükür ediyorum ama bir süreden sonra bildiğin emzik oluyorum ben ya doyuyor ayrılmıyor memeden
(7,194 puan) tarafından
Bunu bende dedim bebeğim 4 aylıkken sütüme bir şey oldu azaldı ve açlıktan ağlamaya başladı bende onla.agladim dedim Allahım sütüm olsun yeter ki ek gıda bile vermeden iki sene emzirirm ben dedim sonuç çocuğum 14 aylık namazda bile.gelip gogsumu açıp ağzına almaya çalışıyor surekli meme meme meme diye üzerimi basımı yırtıyor ek gıda veremiyorum yemiyor hiç bir şekilde sabah akşam emiyor geceleri 5-6 kere emmeye uyanıyor uykum bölük pörçük... Bazen diyorum kendi kendisi bıraksa bir kaç ay sonra.  Ben nasıl becercem bilmiyorum asla emzik biberon tutmuyor kıyametler kopuyor o göğsü ağzına alana kadar . Bir zaman sonra insan kendinden bikiyor ... Allah'a çok şükür yine de sadece ne dilediğine dikkat etmek gerekli diye bu kadar uzattım ..
tarafından
Sağol yorumun için. Gerçekten öyle ya devamlı ağzında meme olduğu için insan artık kendini eşine karşı kadın gibi de hissetmiyor. Ee onun yanında da devamlı emiyor
(7,194 puan) tarafından
Kesinlikle bende öyleyim :/
tarafından
:///...
0 oy
(2,078 puan) tarafından
Yarım saat uykuya dalmaması memeyi bırakmaması normal canım 40 dakika 1 saati geçtiğini bilirim, bir memeyi en az yarım saat veeiyorum sonra diğer meme ile 1 saati geçtiği oluyor 
tarafından
Kaç aylık canım
(2,078 puan) tarafından
15 aylık kuzum
tarafından
2 yaşına kadar böyle devam heralde :(
(2,078 puan) tarafından
Oğlum iyice dalınca uyanmıyor, uyudu sabah 5 6 gibi uyanır
tarafından
Benim ki de güzel uykuya geçerse hemen hemen öyle. O saatlerde de yine emmek için uyanır
0 oy
tarafından
18 aylık ve hala ayakta. 
tarafından
Allah sabır versin bize
tarafından
Amin canım
0 oy
(616 puan) tarafından
Bebekler uyudugunda anneler tüm günü düşünüyor vicdan azabı duyuyor her anne gibi yorulabiliyoruz üzülme ama vakit normal geçen gün ben oğlumun yatağında iki saat oturdum o içeri gitti biraz oynadı biraz mzildandi git gel git gel yaparken salondan yatağına yoruldu sonra emdi uyudu her gece en az üç kez babasının yanına gider gelir öyle uyur ben onun yatağında onu uyutmayi beklerim :))
tarafından
Canım bide düzene sokmak istiyorum artık uykuya geçiş dakikalarını. 2 yaşına bişey kalmadı. Memeyi bırakınca zorlanmayım diye
(616 puan) tarafından
Kaç aylık benimkide 21 bende düzene sokmak istiyorum ama minikler epey inatçı :))
tarafından
16 :) baya inatçı :)
(616 puan) tarafından
Cok usteleme ters tepiyor :))
tarafından
Yok zaten üstüne gitmiyorum ya huy edinmesin diye. Mecbur katlanacaz..
0 oy
tarafından
Kız yarm saat ne ki benm ilk kızım 18 ay bak dile kolay 18 ay ek gıdanın e sini ağzına sürmedi sürekli emdi gece uykusundan sabaha kadar öğlen uykularnda bile meme ağzından çıktığı an uyanıp kıyameti kopariyordu artık doktormz ne yaptıysak ek gidayi yemediği için memedn kes dedi kesince başladı yemeye varya eriyip almıştım illahlah etmiştim öğlen ağzında memeyle uyurdu o uyanasya kadar agzindaydi kipirdaymzdm aşırı meme duskunuydu 
tarafından
Hadi ya. Senin ki daha fenaymış ya. Benim oğlum o kadar değil
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Her geçe uyurdu bu gece boyna tekmik atıyor bana uyumuyor. Uyumuyor ayyyy ayyyy  da benimki 7 aylık ama 
tarafından
Sanırım böyle devam edecek 2 yaşına kadar
0 oy
(1,219 puan) tarafından
İlk degilsin cnm sonda olmayacaksın benimki meme ile alakası yok ama arada avazı çıktığı kadar bağırarak ağlıyor susturamayinca kızıyorum bağırıyorum tabi eşimde bana sonunda guzel bı kavga sonrasında bi bak bizim kız susmuş ne oldu olan yine bize oldu uyu uyuya bilirsen 
tarafından
Kız varya aynısı ya. Babası geldi bana bağırınca anında uyudu.
(1,219 puan) tarafından
İşte bizde o durumdayız bende çok benim kine çok biliyorsan horul horul uyuyacagina bı gecede sen uğraş sonra gel bağır çağır öyle yataktan bağırmayla olmuyor o işler diyorum çünkü ben sussarsam eşim tepeye çıkıyor bu sefer hiç olmuyor
tarafından
Onların işi anca öyle insana bağırmak işte
0 oy
(3,729 puan) tarafından
Kızım 17 aylık yarım saatte bıraksa şükrederim. Saatlerce emiyor gece gündüz hep emiyor
tarafından
Allah kolaylık versin canım
(1,219 puan) tarafından
Aynen cnm
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Kızım 16 aylık Benim kızımda w gündür meme emmiyir keşke emse 

Bugün zar zor tuttu biraz 
tarafından
İşte emdiği için şükür edecez devamlı artık yapacak bir şey yok 2 yaşına kadar böyle herhalde
0 oy
(1,578 puan) tarafından
Mama verebilirsin belki doymadigi için öyle yapiyo olabilir. Bide eşine de kızma gündüz elin işinde calsiip akşam eve geliyo demekki napsin yoruluyo ben eşime buyuzden kizamiyorm bakmıyosun diye onlarda başkalarıyla ugrasiyo gündüz çünkü
tarafından
Doymadığını düşünmüyorum çünkü yemekle arası iyi
(1,578 puan) tarafından
Calsmiyo sandım canm seni ozaman yardım etmek zorunda konuş anlamada biraz ağır konuş . Eğer bebeğin biraz büyükse emzirmeyi de birakablirsin
tarafından
16 aylık daha bırakmam 2 yaşına kadar devam sanırım yapacak bir şey yok
(1,578 puan) tarafından
Ozaman yapcak biseyim yok canm mecbur cekiceksin böyle 2 yaşına kadar
tarafından
Sağol canım
0 oy
(10,372 puan) tarafından
11 aylık kızım sanırım memeye düşkünlükeri artıyor bu aydan sonra 45 dk bile kalıyor bazen memede kızma annesi korkmasın sakin sakin halletmeye çalış 
tarafından
Sağol canım
0 oy
(814 puan) tarafından
Cnm bazen evet sibirlenio bende sesini yukseltiyorum ama anlamiyorlar malesef bebimkininde cok uyku sorunu var hele gece beni bitiriyor ya belki 10 kere uyaniyorum
tarafından
Sinirlerim bozuldu zaten yeterince artık koyverdim gitti

İlgili sorular

0 oy
65 cevap 1,540 göst.
12 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Hilay (332 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 874 göst.
26 Kasım 2022 Aile kategorisinde Zelis... (446 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 382 göst.
25 Nisan 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Gammmze (1,315 puan) tarafından soruldu
+1 oy
24 cevap 601 göst.
28 Ocak 2022 Aile kategorisinde Kubra.mirac (494 puan) tarafından soruldu

379,974 soru

11,374,656 cevap

34,857 kullanıcı

...