0 oy
1,356 göst.
Diğer kategorisinde (245 puan) tarafından

image

Kızlar ayağa kalkamıyorum uzanırken titrer gibi olunca hareket ettiğimde yırtılacak gibi oluyor ikizlerim var eltim de kalıyorum kendisinin uğraşı zaten çok yük oldum millete yürüyemiyorum ne zamn iyileşir kızlar çabuk iyileşmesi için öneriniz varmı doktora gittim ağrı kesici ilaç verdi ama böyle yürümez eltimin uğraşı zaten var yük oldum onlara oğlu kızlarımı vuruyor oda küçük sonuç ta 4 yas anlamıyor gurbetteyim başka yardım edecek kimsem yok üfff kızlar ya moralim çok bozuk  

57 Cevaplar

+2 oy
(6,047 puan) tarafından
Canım varsa bebeği olan biri emziren biri. Anne sütü yaniga çok iyi geliyormuş. Ablam anlatmıştı hoca olan bir arkadaşı var onun yakını 2.derece yanmış anne sütü sürmüşler . Doktor bile iyileşme hızına şaşırmış varsa yakınında bir dene.
(245 puan) tarafından
Ala ala ilk defa duydum nerden bulacam şimdi ne komşu ne akraba da yok ki yeni doğan  :///
(6,047 puan) tarafından
Yeni doğan şart değilde emzirende olur. Ben iki yaşına kadar emzirdim varsa öyle sorun.
-Reklam-
+1 oy
(4,458 puan) tarafından
silverdin anestolu karıştır temiz bir kapda  sür doktorun açık kaldın dediyse açık kalsın temiz tut ayağını bol bol dinlendir 

silverdin yanık kremi anestol ağrı kesici krem ikiside yanık tedavisinde kullanılır

Üzerine döktüğünüz ilaç rif ampul. antibiyotik mikrop kapmasın diye eğer doktorunuz ondan yazıp pansumanı onunla yapmanızı istedi ise başka birşeye gerek yok çok geçmiş olsun 
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Ne sürdün üstüne niye böyle olmuş cokk üzücü geçmiş olsun 
(245 puan) tarafından
Doktorun verdiği ilacı canm kan gibi
(5,406 puan) tarafından
2 kaşık zeytin yağı koy  tavaya az kizarsin ile 1 tane beyaz mum rendele içine krem kıvamına getir sabah akşam sür. Inşallah şifa olur. Zeytun yağı yoksa sıvı yağ da olur
(68 puan) tarafından
En etkili bildiğim ve duyduğum yöntem bu benimde bal mumu ve zeytinyağı inşallah dener şifa olur  çok geçmiş olsun
0 oy
tarafından
Ay allahım çok çok geçmiş olsun için bi kötü oldu nasıl oldu ya
(245 puan) tarafından
Sağol canm kaynar su döküldü:(
tarafından
Ay çok uzuldum;( benimde seneler önce olmuştu ben doktora gittim serum suyu falan döktüler temizlediler iki oansumanda düzeldi ama seninki baya var 1 haftaya geçer eğer pansuman gidersen cnm
0 oy
tarafından
Çok geçmiş olsun canım kantoron yağı biliyosan bulabilirsen her gün sür çok iyi geliyo benim arkadaşım yandı kolları bacakları filan çok iyi geldi 
(245 puan) tarafından
Tavsiye eden oldu doktora sordum yazdığım merhem kantoron yagı gibi dedi birde iyileştikten sonra uygulanılıyor ben şimdi iyileşsin istiyorum:(
tarafından
Anladım canım tez zamanda iyileşir inşallah
0 oy
(285 puan) tarafından
Ya çok gecmiss olsunn. Çok kötü olmuş. Rabbim açını hafifletsin insallh. Daha zaman ister iyileşmek için baksana çok yeni. Inşallah çabucak iyileşir.
(245 puan) tarafından
Aynen canm dun oldu bi basabilsem yeter ama oynatamıyorum bile bana ait değil sanki. Çok sagol
(285 puan) tarafından
Basmamaya çalış. Inşallah rabbim şifa versin.
0 oy
tarafından
Aloe Vera bitkisi sür cnm hem acını alır hem iyileştirme hızı artar.
(245 puan) tarafından
Nerde bulabilirim cnm
tarafından
Çiçekçiler de olur konu komşuda olabilir.sok migros vb. Marketlerde de olur
0 oy
(5,557 puan) tarafından
Ayyy çok geçmiş olsun canım yaa . 
(245 puan) tarafından
Sağol canm
0 oy
(5,359 puan) tarafından
Offf yaaa kız kırmızı nedir senın etın mı yoksa bşey mı surdın
(245 puan) tarafından
Canm boya gibi bi ilaç verdi doktor onu sürdüm sürülmemiş hali var korkutucu o yüzden boyalı atmayı tercih ettim
(5,359 puan) tarafından
Ayy cnm şişmiş bıde Rabbım şifa versin inşallah
0 oy
(349 puan) tarafından
Geçmiş olsun çok kötü olmuş ya 
(245 puan) tarafından
Sağol canm Allah razı olsun
0 oy
(152 puan) tarafından
Çok gecmis olsun ya çok Üzüldüm bi an once iyilerisin inşallah 

Eltinden de Allah razi olsun dast kötü günde  belli olur ilerde o senden yardım ister uzulme 
(245 puan) tarafından
Oda 1 ay yataktaydı bel fıtığı travması geçiriyor oda bende ona yardım etmiştim 1 ay ama ben utanıyorum ama gerçekten sağolsun kendi evimde gibi hissettiriyor valla dünden burdayım ilgileniyor
0 oy
(3,274 puan) tarafından
ayy cnm geçmiş olsun cok kötü olmuş yaa açıkçası doktorlarin önerdigi seylerin haricinde birşey kullanmanı önermem ben olsam kullanmam en azindan gelmiş geçmiş olsn 
(245 puan) tarafından
Sağol cnm beterinden korusun rabbim ama zor oluyor ya onda çocuk bende 2 yas ikiz valla cok rahatsız oluyorum
0 oy
tarafından
Bunun daha kötü hali yandı tam 1,5ayda geçti ağlaya ağlaya o gece oğlumu uyuttum kimse yardım etmedi mecbur tüm evin işini yaptım yürüdükçe içinde ki su sallanıyordu hissediyodum 1 ay ayakkabı giyemedim
(245 puan) tarafından
Canm nasıl yaptın tek başına ben oynatamıyorum balon gibi şişmiş tüm bacağım agırlasmıs
tarafından
Fazla hareket edince agrıyodu yürüyemiyodum oğlum da 6 aylık filandı küçüktü doktora bile gitmedim 3 gün sonra gittim her gün silverdin anestol sürdüm pansuman yaptım kendim ağrıdığı zaman buz kalıbı ile buz koydum açık kalsın hava alsın bende iz kaldı zaten Allah bi şekilde yardım etti sargı bezi filan yapısıyodu hep
(245 puan) tarafından
Canm benim değil fazla lavaboya bile eşim götürüyor dibine kadar şişmiş yırtılıyor sanki
0 oy
(544 puan) tarafından

Nasıl oldu öyle yaa:'(

(245 puan) tarafından
Yemek yaparken kaynar su döküldü canm :(
0 oy
tarafından
Ay çok kotuuuu nasıl aciyordur allahimm kötü oldumm geçmiş olsun çok inşallah tez zamanda iyilesirsin
(245 puan) tarafından
Canm çocukları mı düşünüyorum kendimi geçtim keşke basabilsem
0 oy
(813 puan) tarafından
Oyy geçmiş olsun canım yanık çok zor ya benim de bacağım kasıktan dizime kadar yanmıştı.

İlk 2-3 gün zor oluyo ama sonra ağrısı kalmıyo doktorun verdiği kremi düzenli sür o üstündeki deriyide soyda iz kalmasın. 

Elrin sorun etmiyosa 3-4 gün kal sonra kendi işini kendin yapabilirsin ama ikizlerin varmış zor olabilir 

Bide sargı yapmıyomusun ?
(813 puan) tarafından
Ne bir ayı canım tamamen iyileşmesi bir ay sürer evet ama ağrısı sızısı kalmaz 3-4 güne
Benim bacağım yanalı 3 gün flan olmustu bacağımda kocaman su toplamış bı yer vardı pansumana gidip geldim oturdum biraz ayağa bı kalktm patlamış o üstüm ıslanmış altıma kaçırmışım gbi güldük eğlendik onada ağrım flan yoktu
O kremler ağrıyı kesiyo zaten üstündeki deriyi sıyırmazsan yapışır kararır kalır ama orda
Ben avuç içi kadar bı yeri soyamamıştm bı tek orda iz kaldı baya bı yanmasına rağmen iz yok
Ben çay dolduruken çaydanlığın kulpu koptu kucağıma düştü
(245 puan) tarafından
Bende ıspanak kaynattım süzgece dökecektim kapak düştü camdı kırılmasın diye ayağı mı altına alacaktım derken tencere devrildi ayağım a çok kötü oldu canm cok sagol yorumun için moral oldu bana basabileyim de izinde değilim:)
(813 puan) tarafından
Kapak kırılmasın diye düştüğün hallere bak ya bende senin gibiyim bide çok panik olurum öyle durumlarda :)
 Sen moralini bozma hiç canım 1-1.5 ay diyenleride anlamadım valla çok güzel moral veriyolar
O kadar sürmüyo merak etme en geç 1 haftaya öyle çok bı ağrısı kalmaz rahat yürürsün
Benimki seninkinin 2 katı fazla yer yanmıştı ona rağmen rapor bile almadım yandktan iki gün sonra okula gittim derse girdim benimki hep sargılıydı ama açık bırakma demişti doktor
(245 puan) tarafından
Ala ala ya bende bunu anlayamadım sargılıiken zorluk çekmiyor dum ama doktorum sargıyı acın hava alsın ki kurusun sargılı terler mikrop kapar dedi napim bilemedim ki keşke benim kini de sarsalar bu sekilde inanılmaz ağrıyor
(813 puan) tarafından
Canım ben anlamadım senin doktoru
Benim kardeşim de yandı benden sonra bide göğsü yani sarılacak yerde değildi ona rağmen açık bırakmayın dedi hep pansumanını ben yaptm sardım
Asıl açıkta kalırsa mikrop kapmazmı
0 oy
(1,158 puan) tarafından

Cok gecmis olsun canim yaa tez zamanda iyilesir insallah acin hafifler :(

(245 puan) tarafından
Sağolasın canm benim
0 oy
(1,399 puan) tarafından
Ayy Allah yardımcın olsun ama en az bir ay birinin bakmasi lazım sana esin nerde peki oda gelsin ettin gile çocuklarla falan ilgilense kantaron yağı iyi geliyor varsa ondan sur sürekli çok çok geçmiş olsun yaaa 
(245 puan) tarafından
1 ay mı :(((( eşim de burda
0 oy
(349 puan) tarafından
Sarı kantoron yağı iyi geliyor
0 oy
(44,603 puan) tarafından

Off off rabbim yardımcın olsun inşallah çok çabuk geçer içim çok kötü oldu yaa çok geçmiş olsun:'(

(245 puan) tarafından
Amin canm sagol :)

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 455 göst.
0 oy
3 cevap 131 göst.
0 oy
3 cevap 88 göst.
28 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde S. A. M05 (77 puan) tarafından soruldu

379,659 soru

11,364,967 cevap

34,841 kullanıcı

...