0 oy
391 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Eşimin halasının gelini var bebeği bir aylik doğduğundan beri bana yazıyordu sütüm az ne yesem artar diye bende hep soylerdim şunları falan ye diye bebek 20 günlük oldu hala yazıyordu sürekli ağlıyor diye bende dedim doymuyor mama ver yok yok sen karışma sütüm var onun gazi vardır dedi yazik  bebek hiç uyumuyormus öyle ağlıyormuş neyse bugün kontorle goturmusler sadece 250 gram almış 

doktor mama verin demis bana bugün yazıyor mama verdim sustu iki üç saat uyudu diye 

Lütfen anneler sırf emziriyorum diye ac birakmayin sütü az olanlar için diyorum gerçekten ben çok üzüldüm bir ay ac kaldı bebek 

23 Cevaplar

0 oy
tarafından
Yazık yaaaaaaaa
-Reklam-
0 oy
(3,276 puan) tarafından
Bizim bir tanıdıkda sütü olduğu halde mamayı dayadı bebeğe sonra hava atıyor herkese benim oğlum iri ağır kilolu diye sağlıklı olsunda tek herkes bir tuhaf süt yoksa mecburuz vermeye 
0 oy
tarafından

Yazık günah :'(

Mama zehir değil ya

0 oy
(325 puan) tarafından
Her annenin sütü çok olacak diye bir durum yok benim ilk oğlumda sütüm vardı ama yağsızdı ilk ay kilo aldırmadı 1-2  ay takviye amaçlı mama verdim sonra kestim sütüm yaramaya başladı doymayan çocuğa kesinlikle mama verin güzel bir paylaşım teşekkürler  
0 oy
tarafından
Yazık bir ay çocuğa işkence çektirmiş 
0 oy
tarafından
Ay bazı anneler kabul edemiyo mama vermek kötü bişey değil rabbim onu o şekilde yaratmış sütü yokmuş yani yapcak bişey yokki herkez ister emzirmek ama olmayınca olmuyo...

Öyle de anne oluyo mama veriyo diye sanki annesi olmuyomu
0 oy
(325 puan) tarafından
Bebeğine acıyorsa vermeli mama neyin inadı bu
0 oy
tarafından
Evet mama vermeye gönlümüz hiç razı olmuyor. Benim de bitmeye gelmişti sütüm. Çok üzülüyordum bebeğim emmiyordu. Eşim dedi niye bu kadar takıyorsun kafana en fazla mama veririz sen elinden geleni yaptın. Sonra Allahın rahmetiyle zorladım tutturdum elhamdülillah düzeldi artık ama insan çok üzülüyor ya iyi bilirim. 
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Görümcem derim. Şimdi 2 yaşında bebesi açlıkla sınayarak büyüttü bebeğini benim oğlanın gelişimini kıskanıyor derim ki para falan olmadığından değil. Diyor ki bana hep sütün yetmiyor dediler aslında yetiyordu hep sustum he dedim geçtim. 
0 oy
tarafından
Bende tedaviye giderken stresten sütüm azdı mama veriyordu annem gelene kadar benim psikolojim bozuk dengesiz biri gelip bana ben mama vermiyorm anne sütü alıyor demişti sonra tedavim bitince sütüm geldi o mama verdi sütü gelmiyordu benim ahımı aldı o halimle
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Yazık vala hiç mi anlamamış ya nasıl.anneymiş
0 oy
(119,225 puan) tarafından
Kiyamam yaa         
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Bazı insanlar gerçekten tuhaf benimde bi arkadaşım var kızımla arasında 10 gün var sutum yok yok diyordu bende üzülüyorum bunu ye sunu yap falan diyorum  bi gün onlara gittik kendi çayından götürdüm bana 1 hafta sonra dedi benim sütüm 40 'tan sonra kesildi dedi sanki ben onu kinayacam niye söylemiyor sa bende ***** gibi onun için üzülüp biseyler yapmaya çalışıyorum bastı mamayı çocuğa 2 buçuk aylık 7 kilo çocuk şuan 
0 oy
(2,075 puan) tarafından
Bile isteye değildir tecrubesizlik eksik hissetme hali. İnsanların emzirdimce çoğalır baskısı
0 oy
tarafından
Doğum dan önce doğumda sonra neler dediler ona da kim bilir aklı aldım biride çıkıp dememiştir ki yazık günah ac bırakma diye oda öcü bildi mamayı vermedi demekki ne deyim bilmiyorum sebep olanalrdan sorsun allah hesabını ağızsiz dilsiz sabi dert diyemez yemek su isteyemez çok üzüldüm 
0 oy
tarafından

1 ay onu aç bırakacan bakalım dayanabilcekmi 

0 oy
(12,489 puan) tarafından
Birinin sütü olduğu halde mamayı dayatır biri aç olsada mama vermem diye diretir kurban olduğum Allah akıl fikir versin ne diyelim 
0 oy
(814 puan) tarafından
Ay kiyamam yavrumm 
0 oy
tarafından

Benim de kocam öyle ya sanki mama öcü mama bu çocuğa yaramıyor  yok iyi gelmiyor diye diye çocuk benide emmedi mama da içmedi 4 aylıkken süt vermeye başlattı zaten hamileyken de ben seni evde doğum yaptırırım  anamla  diyordu:D gülsemmi ağlasammı  bilmiyorum

0 oy
tarafından
Sütü olan tutar mama verir olmayan inat eder vermez herkes farklı işte ya 

İlgili sorular

+1 oy
19 cevap 460 göst.
9 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Acemianne (202 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 340 göst.
0 oy
2 cevap 58 göst.
0 oy