0 oy
338 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (233 puan) tarafından
10 aylık ve daha büyük bebeği olanlar eline birseyeler veremeyen anneleri soruyorum 

14 Cevaplar

+2 oy
tarafından

18 aylik ben vermiyorum:DCunku cabuk boguluyor zamani gelince elbet yiyecek diyorum

(233 puan) tarafından
Aynı ben ya :)
-Reklam-
+1 oy
(822 puan) tarafından
Kızım 19 aylık bende çok kusuyo diye zamanında eline bişi vermedim taneli yedirmedim şimdi sadece çorba ve yoğurt yer ver eline ne yerse ama gözünü üstünden ayırma 
(233 puan) tarafından
Cok şukur benimki taneli katı yiyor çiğniyor yutuyor ama kendim veriyorum kendi yiyince büyük koparıyor korkuyorum bende
+1 oy
tarafından
Kız niye korkuyon, öğürme refleksi var onların. Benimki 7 aylık eline mücver ekmek koca parçalar veriyorum yiyor
(233 puan) tarafından
Ay ödüm patlıyor benim ya nasıl aşacam bu korkumu bilmiyorum
(458 puan) tarafından
Bende herşeyi veriyorum eline 8 9 aylığından beri çok şükür şimdiye kadar korkunç birşey yaşamadım
0 oy
tarafından
Nasıl yiyecekler anlamadım 
(233 puan) tarafından
Neler veriyorsun canım mesela
tarafından
16 olucak kraker veriyorum ekmek veriyorum ceviz üzüm hurma yaptıgım bastıklardan veriyorum elma muz yemekleri de kendi yiyor sıvı şeyler hariç
(2,792 puan) tarafından
Kız geldi mi eşin naptın:D
tarafından
He geldi :D yaninda misafir getirdi :D konuşmuyorum ama
(2,792 puan) tarafından
Yalniz kalınca sor hesabını:D sınavın nasıldı nasıl geçti felan de gir konuya:D
0 oy
(622 puan) tarafından
Bende vermiyorum korkuyorum boğazına kaçar diye bir yaşını almadan vermem
(233 puan) tarafından
Ayrnn ben verince yiyor ama onun eline verince k9caman ısırıyor
0 oy
(55 puan) tarafından
Benim kizimda 10.5 aylik hala eline bisiler veremiyorum en son verdigimde bogazina takildi ödüm patladi isiriyor buyuk parca  sonrada yutamiyor o yuzden kendim kucuk parcalar yaparak veriyorum zaten genelde corba veriyorum uzun bi sure veremem galiba korktugum icin ayni durumdayiz canim
(233 puan) tarafından
Yaa dimi sonuçta illaki kendi başlarına yiyecekler. Benimkide büyük koparıyor korkuyorum
0 oy
(44,604 puan) tarafından
10 aylik.oglum elinde butun seyleri cok seviyo ugrasiyo disliyo felan ama aliyorum geri bogazina kacacak diye odum kopuyo
(233 puan) tarafından
Aynı bende öyleyim işte izin vermiyorum biraz uğraşsın  öyle öyle öğrenecekler ama bende elinden hemen geri alıyorum ozmnda sinirleniyor elimden alıyon diye
(233 puan) tarafından
Demek ki sadece ben böyle değilmişim benimde ödüm kopuyor diyorum acaba ben mi çok pimpirigim
(44,604 puan) tarafından
Ayy yok allah korusun bogazina durdugu an ayy dusuncesi bile kotu bemde alinca kizma surda dursun ortaligi yikiyo olsun aglasin ona bisey olmasindansa varsin cok.aglasin
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Eline ekmek parçası verdiiğimde oğlum 8aylıktı.Tabi gözümün önünde duruyordu.Şuan 15 aylık 8 dişi var .Yiyebileceğini düşündüğüm her şeyi veriyorum, kontrolümde
0 oy
(1,390 puan) tarafından
7,8 aydan beri veriyorum eline. Salatalık veriridim uzun suyunu emerdi dişi çıkmadığı zamanlar. Onların öğürme refleksi dillerinin ortalarında o yüzden hemen öğürüp çıkarabiliyorlar çok da endişelenme. Haşlanmış sebzeleri çubuk gibi yapıp eline verebilrisin. Pankek tarzı yapıp parçalara bölerek önüne koy kendi yesin. Yaşına az kalmış 10 aylık bebek yapabilir bunları. Sen korkuyorum diye yaptırmadımça kendi y de mek yemesi katı gıdaları yemesi zorlaşır 
(233 puan) tarafından
2 dişi var altta sadece aslında versem iyi de çok korkuyorum onleyemedim bu korkumu
(1,390 puan) tarafından
Korkma canım sen gözünün önünde ver çksürürse fln elinle alıveririsin müdahale edersin. Ama öğürürse hemen korkma :) güven bebeğine
0 oy
(13 puan) tarafından
Benim kızım haftaya 13 aylik olacak .10 aylıkken eline vermeye başladım. Öncesinde cesaret edemedim korkuyordum boğazına kaçar diye .Ama öncesinde de hep puturlu verdim sehriyeli çorbalar  verdim o şekilde alıştırdım. Karşısında da hep çiğnedim gösterdim nasıl yiyeceğini. 10 aylik oldugu zaman anneme gitmiştim orda alıştırdım.Basta küçük küçük verdim işte omlet pankek mücver kofte tarzı. Sonra karpuz falan da verdim.Oyle öyle alıştı şükür. Şu anda kendisi yiyor .Ama tabi findik badem ceviz gibi sert ürünleri direk vermiyorum elimle ezip veriyorum .Bu bir süreç ve zamanla oluyor .Korkmayin yavaş yavaş gözetim altında vermeye başlayın.
0 oy
(426 puan) tarafından
Benim oğlum 9.5 aylık haşlanmış parmak sebzeler veriyorum eline benim kontrolümde yiyor
0 oy
(22,072 puan) tarafından
Vermelisin alismasi lazim ekmek ici olsun kofte olsun ver yesin yaninda dur snradan alismassa gorursun
0 oy
tarafından
Ben hep verdim hâlâ da veriyorum boğazına kaçırıyo bazen ama onu da öğrendi yeni yeni artık yutamıcağı şeyleri zorlamıyo ama verirken hep gözünün önünde tutmak gerekir bebek sonuçta boğazına kaçırabilir
0 oy
tarafından

image

ben veriyorum 6.bucuk aylik agzinda islatiyor yiyor salatalikta ayni sekilde :D

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 301 göst.
15 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
19 cevap 459 göst.
9 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Acemianne (202 puan) tarafından soruldu
0 oy