0 oy
559 göst.
Diğer kategorisinde (53 puan) tarafından

Yeğeniyle yakın arkadaşız demis ki onu da çağıralım gelsin oda demiş ki gelip napcak otururz cay kahve içeriz demiş, geliyorlar yatıyorlar gidiyorlar demiş tam da bu cümleyi kurmuş demis sadece mutfağı topluyor gidiyor bisey yapmıyor demiş :D cok istedi hizmetcisi olayım zamanında oglu hep yardım eder yaparmis bekarken, evlendigimiz gunden beri bizi çağırır is yaptırmaya çalışırdı yapmadım ya düşünün is ayrimi yapıyorum sen bunu sen bunu diyen biri bende dinlemezdim tersini yapardım, oldum olası canımın istediği zaman yaparım ince is hayatta yapmam gittigim de mutfak toplarım sofra kurarım o kadar ama cok dert olmuş belli :D he oğlu da eskisi gibi yapmadığı icin annen kızını verdiyse bende oğlumu verdim der :D 1 haftalik evliydim kizlar hic unutmam eve bi gittim salonda süpürge yerde, utulencekler koltuğun üzerinde mutfak darma dağın :D evlendigimizin ilk zamanlari hep arar çağırırdı hep ama bi giderdik isler duruyor yapmazdım, eşim yardim ederdi simdi esim de elini ayagini çekti yasli da degil ha 50 yasinda turp gibi. Kendi parmaginda oynatamadi onun acısı var malesef.. Yapmak zorunda miyim?

9 Cevaplar

0 oy
(53 puan) tarafından

En İyi Cevap

Kızlar tek gelinim geçen bayramda yegenini çağırdı temizliğe bana demeye bile yüzü olmadı:D

-Reklam-
0 oy
(774 puan) tarafından
Tabi ki değilsin sağlık problemi yoksa seni hizmetçi almadi sonuçta geline is yaptırma çabası da saçma 
(53 puan) tarafından
Yok kız hastalik hastasi doktora gider hep ama bisey çıkmaz
0 oy
(78 puan) tarafından
Kizlar ya bu kaynanalar neden  oyle gelin köle gibi ayni herseyi yapacak oldu başka yani aynı dert bendede vardi ilk gelin geldiğimde her hafta komple temizlecek bide bana demesi yok mu ben diğer gelinede kızımda ben demeden niye yapmıyorsunuz temizliği diye halbuki kizi kac kere kavga etti iş konusunda bide demesi yok mu ben bu evin gelini değilim temizlik yapamam diye görümcem hepimiz evli evimiz ayri eltimle hep yapardık baktık sonu yok zamanla bıraktım şimdi Varınca cocuklar dağıttığını yediğimiz şeyleri  kaldırıyoruz hep sen ne kadar yaparsan daha fazlası bekleniyor çünkü 
(53 puan) tarafından
Benim kine ben o gücü verseydim hizmetci olurdum eminim ama yapmadım artık sadece arkamdan konusuyor
(78 puan) tarafından
Konuşsun cnm biz kendi evimizi anca yapıyoruz bide kendilerini bekliyorlar yapılsın diye iste ama yapmayan daha iyi bu zamanda kızına ve en küçük gelinim gidip kendisi yapar elinde olsa herseylerinj
0 oy
tarafından
Çenesi kopsun gudubet
(53 puan) tarafından
Hep böyle anacım hep böyle lafa gelince evi kızı olmamı istediğini söyler onun iicin evi kızın olmak evini temizlemek
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Değilsin boyle yapanlarda inat yapasin gelmez zaten. Benimkide sagolsun hic bir gun sunu bunu yap demedi, yasli olmasina ragmen, ama ben Allah rizasi icin o demeden evi süpürür toz alirim duzenlerim, o beni düşünüyorsa ben onu 2 düşünürüm. 
(53 puan) tarafından
Aynen ya bana anne gibi gelseydi ben ona kız olurdum ama hep beni çekemedi oglunu kıskandı oldum olası laf sokma cabasina girdi
(6,978 puan) tarafından
Herkes ektigini biciyor işte...iyilikle gelseler ah..
0 oy
(324 puan) tarafından
Yapmak zorunda değilsin ama yeğenide ordan oraya laf taşımamalı.. yememiş içmemiş  koşa koşa sana gelip anlatmış ben olsam anlatmam bazen bazı şeyleri içimizde tutmak gerekir 
(53 puan) tarafından
Canım.yeğenleriyle anlaşamaz kimseyle anlasamaz gerci de iste
0 oy
tarafından
Benımkide aynı öyle hizmetcileri zannediyolar bizi kendı anasına gidiyo her işini görüyo ama kendı evindede sakat gibi yerinden kalkmıyo kaynanalık yapıyo aklınca bende yapmıyorum pek alıstırınca görevimiz gibi görüyolar
(53 puan) tarafından
Aynen buda öyle
0 oy
(16,708 puan) tarafından
Aferim kız bende kendimi hiç alıştırmadım kaynanama. Dediğin gibi softa kurar kaldırırdım bulaşıkları yıkardım. 3 yıllık evliyim toplasan 10.kere süpürmemişimdir evini. Eşim de bana temizlikte yardim edince kıskanırdı bana nasıl kıyıyorsun kocana temizlik yaptırıyorsun derdi 
(53 puan) tarafından
Alışınca cılkı çıkıyor valla

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 422 göst.
11 Eylül 2021 Aile kategorisinde Azranin annesi (24 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 619 göst.
19 Kasım 2022 Diğer kategorisinde elis (2,025 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 386 göst.
2 Ekim 2020 Diğer kategorisinde Erra (100 puan) tarafından soruldu