0 oy
1,114 göst.
Aile kategorisinde (276 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
3 hafta oldu dogum yapali. Kaynanamgille ayni yerdeyiz kaynanam gunluk sevmeye geliyor bebegimi. Severken cok opuyor bende bu duruma kiziyorum hastalik var korkuyorum. Asil anlatmak istedigim konu buydu ama kendimi ifade edemedim arkadaslar. Ha illaki herkesten kiskaniyorum bebegimi burdaki arkadaslarin dediği gibi inşallah duzelir zamanla ama asil mevzu opmesiydi belki ben bu duruma kızınca kendimi kıskanıyor olarak ifade ettim k.bkmayin ama herkes de cok geldi ustume anlayan arkadaslarda oldu sağolsunlar

52 Cevaplar

+5 oy
(119,317 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Şuan lohusasin cok normal yorumlara baktimda lincleyenler olmus 3 haftalik lohusa bi kadinin ustune gitmeyin arkadaslar hepimiz yasadik sonucta
(276 puan) tarafından
Valla benim çok zor geciyor. 3 haftadır bi odanin icinde tikandim kaldim. Evlerimiz soguk olunca salonada cok cikamiyorum sezaryen oldum. Bide aniden dogum oldum. Kontrole diye gittim doktor aniden doğuma aldi çocuğun boynuna kordon dolanmis hepsi bi anda gelince ben neye ugradigimi sasirdim. Durup duruken ağlıyorum filan cok degisik
(119,317 puan) tarafından
Gececek az sabret bacim cok zor biliyom anliyom seni ama zamanla geciyo inanki
(276 puan) tarafından
Insallah cnm cok sagol
-Reklam-
+12 oy
(1,284 puan) tarafından
Kusura bakma ama çok bencillik yapiyosun. Babaannesi yavrusunun yavrusu tabiki cani ciğeri sevecek. Sevmese de daha çok üzülürsün emin ol.
(276 puan) tarafından
İnşallah olur cnm. Amin inslalh daha dun gibi dogdugu an ama simdi nerdeyse 1 aylik olacak Evet bazen kendimi anlatamiyorum benim hatam var burda ve bi cok kisiden linc yedim ama sağolsun aylin arkadaşımız sayesinde duzelttim. Cogu kez takmamaya çalışıyorum ama olmuyor her geldiginde biseyime karisiyor yok sutume karisiyor yok baska bisey ses etmiyorum gene kirilmasin diye. Cunku gercekten kirmayi sevmem ama bu halde olunca onuda kiracam diye korkuyorum ama cok geliyor ustume.
(1,284 puan) tarafından
Kırma tabiki ama tatlı dille uyarmaya çalış veya eşine soyle o uyarsın sonuxta annesi sensin çocuğun icin herşeyin en iyisini sen bilirsin canim..
(276 puan) tarafından
Aynn cnm. Esime su opme mevzusunu söyledim annesine söyledi benden cocuk kiskaniyorsunuz diye esime kustu 1 hafta esimde virusten dolayi dedi ama cocuk gibi anlamıyor. Bu öpme mevzusunda ben kendi ailemi uyardim. Sevin ama opmeyin ne olur olmaz dedim bizimkiler anlayış gösterip tamm dediler kaynam da esime kustu
(1,284 puan) tarafından
Allah ıslah etsin isin zor cnm malesef Allah yardımcın olsun
(276 puan) tarafından
Sagl cnm
+5 oy
tarafından
Çocuğun çocuğu olunca da sen sevme o zaman
(1,466 puan) tarafından
Kız ben hep denk  geliyorum  profilini  gorunce  hemen o yorumu  okuyom  çok guluyom  çok denk geliyorum  sana :D
(2,323 puan) tarafından
Keşke eski hesabı silmeseydim de artı vereydim☺️☺️ Ayşe cvplarıyla benim idolüm :D ama bende çok sinir olduğum bir huyum var aman kimse kırılmasın dediğim için söyleyemiyorum böyle hemen ☺️☺️
(1,466 puan) tarafından
Aynen pat diye yapisdiriyor  ben bakdim  kötü konuscam  genelde yorum  yapmiyorum:D
(2,323 puan) tarafından
Aynen ☺️☺️
tarafından
Tutamıyorum çenemi :D üç tane oğlan var benim gelinler yandı :D
+1 oy
(1,986 puan) tarafından
Torunu sonuçta sevecek canim lohusaliktan o düşüncen zamanla duzelirsin :) 
(276 puan) tarafından
Insallah ya. Biraz zor geciyor lohusaligim degisik bi haldeyim
+1 oy
(1,277 puan) tarafından
Peki eşin senin annen hakkında düşünse ne hissedersin canım dese annen bebeğimizi sevmesin diye üzülmezmisin bence yanlış düşünüyorsun
(276 puan) tarafından
Tabi üzülürüm cnm. Ay inşallah duzelir zamanla
(1,277 puan) tarafından
İnşallah canım inşallah
+1 oy
(11,505 puan) tarafından

Torun baldan tatlı derler bırak sevsin

(276 puan) tarafından
Iste demi. Ben galiba zor geciyorum bu lohusaligi
+1 oy
(43 puan) tarafından
Sevmese de benim çocuğumu hiç sevmiyor dersiniz sevsin işte çocuklar sevgiyle büyür bu kadar bencil olmayın bence anne sevgisi baba sevgisi dede sevgisi hepsine ihtiyacı var çocukların 
(276 puan) tarafından
Ya normalde demem ama dogumdan sonra kendimi anlamiuorum
(43 puan) tarafından
Şuan duyguların hormonların çok farklı o yüzden boyle hissediyor olabilirsin ama kötü bisey yapmıyorsa sevsin sevildiğini hissediyor bebekler o mutluysa sende mutlu ol :)
(276 puan) tarafından
Elhamdülillah herkes mutlu. Sukur iyi biri ama bn lohusalik berbat ya
+1 oy
tarafından
Kuzum senin oğlunsa onunda yavrusunun  yavrusu  sevecek tabiki torunu ben mutlu oluyorum kaynanam  oğlumu severken  oğlum diyor yavrum diyor hiç kıskanmıyorum belki lohusalık  piskolojisi  dir seninki ama atlatmalısın bu durumu eşin de sevecek annende babanda kaynanan k.Babanda  kayın görümce kardeşlerin  herkes sevecek bu çok normal
(276 puan) tarafından
:)) ayni ya esime diyorum ki eve gelme niye diyo iste gelme diyrm kafayimi yedin sen diyor. Valla yedim dedim. Ayy cok farkli bu
tarafından
40 ın çıkınca düzeliyor☺çokmu senin daha
(276 puan) tarafından
15 gun var daha
tarafından
Sık dişini az kalmış☺
(276 puan) tarafından
Evt cogu gitti az kaldi
+1 oy
(5,326 puan) tarafından
Lohusalık tan canım sonra alışırsın hatta bebeğine ilgi gösterilmesi seninde hoşuna gider. Bende sevmesin ellemeyin isterdim şimdi de sevsinler hediyeler alsınlar diyorum. O zamanlar hediyeye bile sinir olurdum begenmezdim:) 
(276 puan) tarafından
Ya inşallah zamanla bende oyle olurum. Su an o duygular var bende inşallah duzelir
+1 oy
(14,032 puan) tarafından
Bende başta sinir oluyordum şimdi eline veriyorum al bak ben bi tuvalete gidem ya da kahvaltı edem ya da başka bir şey için :D lohusaliktan oluyor 
(276 puan) tarafından
Yaa demk ki sadece ben degilmisim. Insallah bende oyle olurum
(14,032 puan) tarafından
Olursun inşallah canım. İnsan yeni doğurduğu zaman sanıyor ki alacaklar bebeğini yani benim bebeğim sariliktan yattığı için belki de bilmiyorum ama ben öyle hissediyordum sanki başkası alınca ona alisacak diye korkuyor insan ama geçiyor ve bebeğin kucağına kim alırsa alsın yine de annesine bağlı oluyor merak etme :)
(276 puan) tarafından
Evt ya aynilarini hissediyorum. Dogru anlatmisin
+1 oy
(9,626 puan) tarafından
Lohusa psikolojisi canım zamanla düzelir emin ol bu psikojiden kurtulduktan sonra keşke böyle düşünmeseydim dersin çünkü aynısı seninde başına gelse çok üzülürsün eğer şuan bi nebze de olsa bundan kurtulmak istiyosan gelinin olduğunda senin torununu sevmeni  istememesini düşün o zamn için rahatlar çünkü oda onun torunu evlattan daha tatlıdır torun..cok şanslısın ki alıp bağrına basiyo bazı insanlar bebeğin yüzüne bile bakmıyo gelinlerini sevmedikleri için o yüzden kaynananin yaptığı düşmanlık değil sadece torun sevgisi 
(276 puan) tarafından
Evt ne guzel anlatmisin ya çıkamıyorum bi türlü durumun içinden. Psikolojim darma duman
+1 oy
tarafından
Lohusalıktan canım hormonlar tavan şimdi geçer zamanla. Ben ilk zamanlar eşime bile vermiyordum tutamaz diye
+1 oy
(2,323 puan) tarafından
Lohusalık psikolojisi çok kötü oluyor inşallah geçer canım ama babaannesi sonuçta ve torun evlattan tatlıdır ☺️ düşün sen nasıl seviyorsun evladını ama ona daha tatlı gelirmiş o yüzden alıştır kendini o düşüncelere kapılma ☺️☺️
(276 puan) tarafından
Insallah gecer cnm. Valla ben kendimi anlamıyorum inanamıyorum kendime
+1 oy
(27,352 puan) tarafından

Hormonların horon cekiy senin sakin ol hele

(276 puan) tarafından
:))) yaa hemde nasil. Psikoloji alt ust durumda ne yaptığımı bende bilmiyorum
0 oy
tarafından
Lohusasın canım 

Ama burda keşke evladımı biraz sevse kayınvalidem diyen o kadar insan var 

Annesi sensin 

Torun evlattan tatlıdır 

Ne güzel seven insanlar var bırakın gönüllerince sevsinler 

Seviyor diye sinirlenmek neden 

Ben tam tersi mutlu oluyorum 
tarafından
İnan böyle şeyler duyunca çok üzülüyorum kıyamam sana
(1,019 puan) tarafından
Eşim de farkında ve diyorki onun sevgisine ihtiyacı Yok  oglumun bizim sevgimiz yeter.. ve haklı da :)
tarafından
Bugün değil ama sende Allah nasip ederse kayınvalide olcaksın
O zaman senin de gelinin sana aynısını yapsa
Ne hissedersin
Dürüst ol
(1,019 puan) tarafından
Kim kız ben mi?
(276 puan) tarafından
Tabiki kotu olurum cnm ama hergun hergun gitmm kiz dmezmi annen bizden çıkmıyor diye
0 oy
tarafından
Annelikten değil canım bu lohusalıktan alışırsın zamanla ☺️
(276 puan) tarafından
Insallah cnm ya evet galiba zor geciyor lohusaligim
0 oy
(5,913 puan) tarafından

Lohusalik zor :angel:

(276 puan) tarafından
Berbat haldeyim
(5,913 puan) tarafından
Anliorum seni gececek biraz daha sabir yeterki kndine daha fazla zehir etme bu lohusaligi sadece bunu ben tek yasamadim herkes yasadi bu durumda olan ben tek degilim.die dusun
(276 puan) tarafından
Tmm cnm çok sagol
0 oy
(1,019 puan) tarafından
Abartma canım.ya sevecek tabi torunu kadının..  sevmese sevmiyor soğuk duruyor diye dert yanarız..  Bende dahil..
(276 puan) tarafından
Aynn dogru ama kendimi anlamiuorim iste
(1,019 puan) tarafından
Lohusalık dan dır cnm sıkma kendini bırak sevsin yazık.kiz kadın mutlu işte sende onun mutluluguyla mutlu olmaya çalış takılacak Bi durum değil.
(276 puan) tarafından
Dogru cnm haklisin
0 oy
tarafından
Babaannesinin sevmesinde ne gibi sakınca var ki onu anlamadm ben sevmese uzulurdum asıl 
(276 puan) tarafından
Iste ne biliuim cnm ya bende anlamiorim
tarafından
Herseyi o kadar ciddiye alma bosver ben 34 haftalik hamileyim kaynanam diyo cocuk dogunca bana verin gidin siz baska yapin ben onu kafaya taksam ohoo
(276 puan) tarafından
:)) alemsin. Normalde bnde takmm
0 oy
(2,479 puan) tarafından

Zamanla geçiyor canım aynısı bende de oldu lohusa olduğun için o :)

(276 puan) tarafından
Zor geciyor lohusaligim

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 410 göst.
28 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 250 göst.
10 Kasım 2022 Aile kategorisinde Veraaaa. (96 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 361 göst.
13 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Kelebekk.. (14 puan) tarafından soruldu