0 oy
1,692 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Iyi geceler herkeze 20 yaşındayım temmuzda evlendik kimsem yok benimde eşiminde zaten taaa türkiyenin bi ucundayız eşimin maaşı 7.000 tl ama ay sonuna paramiz kalmiyo üstelik eksiye düşüyoz ve hicbişey almıyoz (950 kira)mutfak alisverisimi nasil yapmaliyim öyle pahalı cesit cesit seylerde almiyoz normal peynir zeytin sebze

70 Cevaplar

+4 oy
(6,926 puan) tarafından
7 bin TL'ye 3 ev geçinir napiyonuz siz öle
(57 puan) tarafından
7000 lira gibi bir maas İstanbul gibi şehirde dahi yeter
(6,926 puan) tarafından
Ciddi misin çok harcıyoruz demek ki
(6,926 puan) tarafından
2 kişiydik 6 maaş aliyodu 3500 kenara attiyoruk 1500 kira faturaları  1000 bizim herseyimide aliyodum İstanbul gibi bı yerde geçen sene
tarafından
Helal.olsun vallaha istanbul gibi bir yerde oyle yapabiliyosaniz bende istanbuldayim kira sırf  1650
(6,926 puan) tarafından
Kiram 1100  du o zaman şimdi kira derdim yok Bursa'ya taşındık kendi evimiz var  çocuk masrafı felan syda herşey dahili anca 2500 gidiyor
-Reklam-
+3 oy
(3,901 puan) tarafından
Kiz her seyi normal aliyosan 7bin tl nereye gidiyo acaba..demk ki anormal bisiler var:)
(2,257 puan) tarafından
:))) ne güldüm
(3,901 puan) tarafından
Ahajjaja yalan mi ama her seyi normal aliyoz normal yiyoz demis ama para yok ortada:))
tarafından
Kız valla bise almiyoz gel bak dolabimda bi domatezim bi limonum kaldi bide peynir zeytin salca yag mag iste etim bile yok dusun :)
(2,257 puan) tarafından
Ayenn gii bizimkisi asgari ücret valla bal gibi geçiniyoruz şükürler olsun birikim bile yapıyoruz arada
(3,901 puan) tarafından
O zamn şöyle yapin..her ay maaşın 3000 tl sini bankaya yatirin..4000 hayli hayli yeter..hem bankada birikiminiz de olur..ele ne kadar cok para gelirse o kadar gider..
+3 oy
(10,768 puan) tarafından
Yazarak canım. Ne aldıysan kalem kalem yaz nereye fazla gidiyor görürsün onu kısarsın
+1 oy
(393 puan) tarafından
Kumbara alin buyuk boy her ay 1000 tl atin icine
+1 oy
tarafından
Asgari ücret alıyoz beş kişiyiz evde 

620 kira 500 kredi ödüyoruz 

Bilmem anlatabildim mi 
0 oy
tarafından
Merak ettim peki nereye gidiyor bu kdr para? 
tarafından
Mutfak,kira,benzin,eşimin sigarası,
Kira 950
Benzin 400 en fazla
E sigara 500-600 civari
Biz mutfak icin cok harciyoz gaaliba markette girdimizde 130 150 dej assa gitmiyo
(1,521 puan) tarafından
Kuzum hesap da bi yanlislik var 7 bin TL bunlar tutmaz bi yerde fazla kaciriyosunuz :)
tarafından
Sanmıyorum bu kdr paranın böyle şeylere gideceğine bnm bütçem 4 bin 5 bin civarı hemen hemen senin masrafla hmn hmn aynı 1500 hatta 2 bine yakın mutfak masrafım oluyor hiç zorlanmadk sizin hesapta bir hata var bnce
tarafından
Kocamin hesabini kontrol ediyom gelen giden paraya ama bu benden gizli bacilarina para gonderiyo olmasin kuzuk bi ihtimal da olsa aklima gelmiyo değil
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Paranızın hayrimi yok ne 7000 nasil yetmez kiz 
tarafından
Benimde aklıma o geldi. Parada bereket yok Allahualem
0 oy
tarafından
950 kiraysa 6000 lira size kalıyor 2 kişi nasıl yetmiyor ki yaşadığınız yer mi çok pahalı 
(393 puan) tarafından
Hic sorma buyuk ihtimal disardan yiyorlar ve cok marka giyiniyolar
tarafından
Hayır para mi kaliyo marka giyinsem bak ayin 15 inde aldik şuan 135 tl kaldi hesapta ne alcam ki o paraya şubatta doktora gitcem yine eksi hesapdan harciycaz
tarafından
Canm ben marka giyiyorsun demedim yaşadığıniz yermi çok pahalı dedim bizimde yasadigimiz yer merkeze uzak olduğu için 3 ü 10 a satıyorlar
(393 puan) tarafından
Eşin biyere harcyor olmasin
tarafından
Yok ya en kötu ihtimal bacılarına yolluyodur biri dul birinin kocasi iflas etti haa bide evimiz var ablasi gil oturuyo kayin peder vefat etti o aliyodu kirayi  2 aydir kirada vermiyolar bize lafinida etmiyolar hic
0 oy
tarafından
Kız neryee harciyon o zaman :D
0 oy
tarafından
Valla 7000 tl ile nasıl geçinemiyorsun yaa benim esim askeri ucret bile almıyor biz yine kırk kanat edip geçiriyoruz 
(992 puan) tarafından
Ne kadar alınırsa okadar çok harcanıyor:(
tarafından
Içim gidiyor söyle postları görünce yaa
(992 puan) tarafından
Bende aynıyım ama benim çocuğum var Allah var ben tutsam eşim tutmuyor eşim tutsa ben çocuğa alıyorum anlamıyorum nasıl gidiyor
tarafından
Bizde çocuk yok çocuk varsa yine tamam ama çocuk yok bir şey yok yeni evlenmişler  her gün kebap yemeleri lazım
0 oy
(120,058 puan) tarafından
Normal yiyonda acaba markami giyiyonuz 7binntl cok para
(992 puan) tarafından
Sevda ben her gün et tavuk yiyorum 7000 öyle gidiyor ama benim 3500 brocum vardı haziranda o bitiyor hshshshs
0 oy
(1,320 puan) tarafından
Borcunuz vardır muhtemel ondan yetmiyordur 
tarafından
Yok borc ödedik coktan
0 oy
(1,584 puan) tarafından
Eşim o kadar maaş alacak ben baya bi para toplarım iki kişiniz çocuk da fazla masrafınız olmaz ben çocukla 1 ay boyunca 700 tl geçiniyorum kiramda 1250 senin kiranda çok yüksekte deil eşin sana verdikçe kendine kumbara yap birikim yapa bilirsin ole
tarafından
Yok ben daha dogru duzgun üst bas almadim kendime bidede coxuk olcak onada basladim ufaktan biriktiremiyom ki
(1,584 puan) tarafından
Nasıl biriktiremiyirsun ki 7 bin tl yi 3 bin tl geciniyoruz biz
0 oy
(2,257 puan) tarafından
Naptn sen gii 7 bin tle ile 3 ay geçinirim abartısız. Biraz kıs yani mutfaktan giyimden
0 oy
(449 puan) tarafından
Paranız bereketsizdir belkide dışarı yemeğime çok harcıyorsunuzdur
tarafından
Bit kadar ilcede yaşıyoz elbise alcak mağza bile yok disardan dürüm yiyoz sadece oda 2 hafta oldu keşfedeli bereket yok galiba
0 oy
(790 puan) tarafından
Biraz tutumlu olmak lazım mesela 10 liralık alacağınıza 5 liralık alın veyada bireyden kisin 
0 oy
(1,475 puan) tarafından
Giyim makyaj alma markete her ay 300 400lira ayır doğalgaz su vs onunda ayır.parasni bu tür parayı bölersen sıkıntı olmaz
tarafından
Makyaj yapmasini bile bilmem tek rumelim var :)
(1,475 puan) tarafından
Genel saydm cnm
(1,475 puan) tarafından
Bukadr para kasnak kocan sen makyaj giyim vs vs almican biz yesil kartliyiz 3 tne cocuk var 3cusu 3aylik esimin bankaya borcu en en hazrladgmiz 250bindi  ev kira geciniyorz
0 oy
tarafından
Normal canım hayat çok pahalı ama aylık alışveriş yapın temel ihtiyaçlarınızı yazın öyle çıkın alışverişe faturalarınızı kiranızı çıkın içinden kendinize bi miktar harçlık ayırın geri kalanı direkt çeyrek yada gram yap yokmuş gibi davran diğer türlü birikim yapamazsın
0 oy
(2,241 puan) tarafından
kira 2bin versen bile 5bin kalir kiz napiyonuz o kadar parayi nasil geçirmiyonuz . Allah bin bereket versin canim ama harcamalarinizi yazin da nereye gittigini goruun 
0 oy
(5,720 puan) tarafından
Bu duruma tavsiye verilcek bişey yok 7 binle ay sonunu getiremeyende nebileyim. Biz dört kişi 1000tl ile bir ay geçiniyoruz

İlgili sorular

0 oy
72 cevap 1,657 göst.
0 oy
22 cevap 626 göst.
15 Haziran 2022 Aile kategorisinde Kayramball27 (87 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 627 göst.
22 Mart 2023 Diğer kategorisinde Gulbeyaz21 (3 puan) tarafından soruldu

384,941 soru

11,513,345 cevap

35,174 kullanıcı