0 oy
653 göst.
Diğer kategorisinde (373 puan) tarafından
Esimin annesi ve kardesleriyle komusmuyorum. Esimin buyuk ablasi annemin arkasindan konusmus o yuzden .kaynanamda esimi doldurmus bana karsi.ıste seni bizden sogutcak dye korkuyorm dye esimin yaninda aglams. onu duydum o yuzden mesafe koydum bnde. Dugun felan olursq qyni masqya otryoruz ama konusmuyirm . Oglumu iatedikleri zaman veriyorm. Ben yokken fotogrqf cekiniyolar profil yapiyolar nispet yapar gibi bnde kiriliyorum. Esim gizli gizli mesajlasiyor onalrla.Esimde tavrini koysun istyorm. Ya ne biliyim belki abarti ama 2 yilda tukendim ya. Hafta sonu dugub var yuzlerini gormek istemyorm. Napcam bn yaa

13 Cevaplar

+11 oy
tarafından

İleride evladınında sana tavır koymasını ister misin kuzum. Şartlar yaşanmışlıklar ne olursa olsun öncelikle bunu düşünmen gerekiyor.

Bugün nasıl bir insan olduğunu biliyorsun ama ileride nasıl bir insan olacağını asla bilemezsin o yüzden sen sen ol anne evlat arasına ne pahasına olursa olsun girme. Asla kazanamazsın. Bugün kazansan yarın evladın ile sınanırsın. O yüzden böyle şeylerle ne eşinden soğu nede kendini mutsuz et.

O insanlar karşı komşu değil, dostun değil,düşmanın değil ki sen küsünce kocanda tavır alsın. Et kemikten ayrılmaz canım. 

(373 puan) tarafından
Kesinlikle oyle bnde aksamlari esime dyorm bn kus olsam bile anneni ara konus dyorm.bazen aramiyo bn arattryorm .oglumuz bizi aramazsa onu dusun dyorm
Ama bn bi anne olarak oglumu doldurmam mutlu yuvasini huzursuz etmem. Gelinimin olmadigi ortamlari kollamam mesela. Bana cok degisik geliyo 2 yil oldu hala alisamadm
-Reklam-
0 oy
(41 puan) tarafından
Benim hayatım olmuş hayal kırıklığı ölürsem belki dinlenirim ama küçük bebeğim var bebeğimi çok seviyorum
(373 puan) tarafından
Ya okadar cok sey varki artik tepkisiz kalmaya basladim. Esimi cok swvyorm bi okadarda cok kirilyorm
(41 puan) tarafından
Ben artık sadece koca olduğunu düşünüyorum sevgi de bilmiyorum bende susuyorum diyecek bir şey yok çünkü
(373 puan) tarafından
Bnde sewsiz kaliyorm simdilik sadece bekliyorm zamana birakiyorm ama unutamiyorm hergin kinim artiyo
(41 puan) tarafından
Sadece yandım Allah daha fazla yakma diyorum
0 oy
tarafından
10 yılda görüşsen herşey güllük gülüstanlık  ama ne hikmetse evlenince bir hal oluyor bu erkeklere
(373 puan) tarafından
Aslinda hep bni tutan kollayan bi eş. Ama annesi hasta olxak dye ödu kopuyo yada ona bisey olcak dye sessiz kaliyo oda bni cinlendiriyo
tarafından
Annesi sonuçta tabi endişelenecek hasta olur diye bak ben sana bisey anlatım yengem amcami aldattı yetmedi sevgilisiyle öldürüp bir ormana attı 7 yıl sonra iki kemik parçası çıktı iki tane oğlu vardı herseyi biliyorlardı Esirgeme yurdunda kaliyolardi babam ve amcalarim her ay para gönderiyordu ki babamın durumu hiç yoktu o aralar sonra bigün ortaya çıktı ki o çocuklar gönderilen parayi cezaevine annelerine gönderiyor babamlar kesti artık para yollamayi ama evlat anneden anne evlattan ne olursa olsun vazgeçmez
0 oy
(112 puan) tarafından
Bu nasl bir anne ya nasl eşini sana karsındoldurabiliyor eşinde afersinnannesine kanıp onunn dedgni yapacak kadar ahmak degildir umarım canm
(373 puan) tarafından
Yok esim onun lafina bakip bna bisey demez.ama annesinde hiper tansiyon var. Esim asiri duygusal onu bildigi icin hastaligini kullanarak esime bnle ilgili seyler aoyluyo.eger esim cevreyi dinleyen biri olsa simdiye bosanirdik kesin
(112 puan) tarafından
İyi canm sewerim böle insanları gwrçktenn
0 oy
tarafından

Canım bu her kaynanada var sana bana yaptıklarını anlatsam. Hâline inan şükreder sin eşin onların aziyla sana kötü davranıyor sa tamam mesafe isteye bilirsin ama annesinin aziyla sana gelip Bir şey demiyorsa. Annesiyle gorusmesin mesafe koysun isteyemezsin. Çünkü bizim ennemiz nasıl bizim annemiz. 1 gün konuşmasak ulasamasak kafayı yiyoruz. Kocanın da annesi. Eşlerimiz ağaç kavundan çıkmadı. Sen konuşma. Mesafeni koy ama eşinden bunu bekleme. İyi veya kötü. Sonuçta anne kakki ödenmez

(373 puan) tarafından
Evet cok haklisin uzuldum senin icinde insallah hakkinda hayirlisi olsun seninde. Bn gorusme diyemem zaten. Oglum var empati yapiyorm cok uzucu. Belkide cok birikti olaylar kabullenemiyorm
tarafından
Sende haklısın cnm ama arkadas tavsiye si bunun için eşine yüklenme sakın ters teperse. Ailesine yönelir ve evinde huzur kalmaz. Erkekler bizim gibi değil çok çabuk ters tepe biliyor
tarafından
Hakliykende haksız olursun. Burdakilerin sakın dolmuşuna gelme klavye delikanlıligi kolay oluyor
(373 puan) tarafından
Evet biraz fevri cikiyorum boyle durumlarda esim sadece bnim icin onemli olan. Onun ailesine karsi saygimi da yitirmekten korkiyorm cok tesekkir ederm sirf yazmak icin yorum yapmadigin icin cunku 2 yillik evliyim cok tecrubesizim boyle olaylarda . En onemlisi eşimi arada birakmak iatemiyorm. Onlara kizdikca esimi onlardan uzaklastirip galiba onlari cezalandrmak istedm blmyorum ama suan onlar naparsa yapsin bu bir grrcek esimin ailesi yapcak biseyim yok
tarafından
Aynen cnm öyle. Kabullenemiyoruz ama kabullenmek zorunda yiz
0 oy
(222 puan) tarafından
Sen konuşmak zorunda değilsin ama eşinden aynı şeyi bekleyemezsin onlar onun ailesi, yaptığın çok yanlış bence
(373 puan) tarafından
Bn konusmasin demiyorm btanem zaten.esim aramadigi zaman bile ara anneni bekler dyorm.istedgm hocbisey olmamis gbi devam etmesinler. Bana yapilanlarada sessiz kalmasin. Kabullenip susmasin. En azindqn bn yokken resim cekiniyolarsa profil yapiyosq derya kirilgan birisi suan konusmuyosunuz o yuzden profili gorurse iyice mesafe girer deyip kaldrtmasini isterdim.evet basit ama dusunce meselesi. Inadima yaptiklarini blyorm cunku
0 oy
(2,330 puan) tarafından
Abartma canım kayinvalidenin oyke bı korkusu endişesi varsa eğer sende tam tersine üzerine gitseydin esinindegismedini dolduruşa gelmediğini gosterseydin .hem konuşmayın ayrı durup sonrada kırılmaya hakkın yok bence  daha çok yenisininiz  sen böyle yaptıkça eşini gizli gizli onlarla iletişimi gözüne batar sende fazla uzatma alttan al gecinin gidin yoksa üzülen sen olursun ve arada eşin yipranir
(373 puan) tarafından
O yipraniyo valla bnde ona uzuluyorm peko sen olsan evlimisin blmyorm ama gorumcen annenin arkasindan konissa ve evine gelup gitse. Kaynanan esini doldursq .gercekten akil almk icin soryorm
(2,330 puan) tarafından
9yillik evliyim canım bende bı cok seyi takmicaksin kafana  ayıp eden konuşan kendine yapar tavrını koyarsın o an için ama uzatmazsin yinede . Çünkü kimseyi yonetemezsin herşey olacağına varır akışına bırak olayları biraz unutmaya bak .evlilikte biraz sağır bira kör olacaksın ki gecinesin.neler diyor mesela kayinvaliden nasıl dolduruyor
(373 puan) tarafından
Mesela laflari cok kiviriyo. Dedigi seyi demedim dyor. Bnde dedin deyince oglum derya boyle yapiyo bana inanmiycaksin derya seni bziden sogutacak gbi .yani bn yalan soyluyomusum gbi yada esimi dolduriyomusjm gbi. Bana dediki sen hasana olaylari farkli aktaryosn dedi.seninde hatan cok gormezden geliyorm dedi.bnde esime bn boyle yapiyomusum dedim. Oda annesine sormus. Bn oyle demedim hatasiz kul olmaz kizim dedim. Hatan var demedim demis. Kivirmis. Esimde annesi kabul etmedigi icin gorusmeyin bir sure daha iyi dyo. Mesafeli ol dyo bana.ama ayni yerdeyiz ve bebegim var.işe basladigimda bakicak daha cok gorusmemiz gerekicek
(2,330 puan) tarafından
Biraz görüşmeyi madem belki çocuğa bakmaya aranız yumusar. Sen kayinvalidemle konuş direk araya eşini sokma
0 oy
(763 puan) tarafından
Ben kayinvalidemle hic gorusmuyorum hatta daha hic tanismadik bile kendisiyle. Ama esimede asla gitme,konusma demem. Hatta aramadigi zamanlar ben derim bi ara diye. Mesela benim ailemlede eşimin bazi problemleri oldu,araya sogukluk girdi. Ama oda bana şoyle yap,boyle yap demedi. Biraz oluruna birak,takma bu kadar canim bosver. Aile iste insan kolay kolay koparamiyor butun baglari. Onemli olan.orta yolu bulabilmek
(373 puan) tarafından
Evet bndr kus olsamda esim annesini aramadigi xaman arattrdigimda oldu.bukez biraz fazla.laf soz girdi olaya.ondan esimde tavrini koysin karisiyim dye fazla beklenttye grdim.1 aya yakin da biz.konusmuyorz galiba uzadikca sogukluk girdi bna.her yaptiklari batar oldu.suan daha.mantikli.dusunuyorm yorumlarinoz cok etkili oldu tesekkur ederm
(763 puan) tarafından
Ne demek canim. Hep mutlu olursunuz insallah❤
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Boş saçma muhabbetler için eşin anasından mı vazgeçsin
(373 puan) tarafından
Hayir tabiki bu degil istedgim sey ogluna gelip esi arrkasindan atip tutmamasi meselaa.  Uyarilara ragmen haksiz.yere devam edyosa esimden bi tavir bekledim onlara karsi.
(7,768 puan) tarafından
Eşinin tavrı en fazla annesini uyarmak  olur dahası olamaz
0 oy
tarafından
Canım benim eşimin ailesi oğullarına fırsatçılık yapan bir gr sevmeyen para duşa da bir gr saygı duymayan insanlar ona ragmen görüşme demem hakkım yok. Ama bana karşı doldurslarina mesajya denk geldim bir daha olursa hukuki yollara başvuracağım. Bende görüşmüyorum ama onların bana karşı her lafı sayip sövme evimin dirliğine karışma hakkı vermiyor. Eşimle evlendim evlenene kadar her türlü saçmalamslar sonucu görüşmeme kararı aldım istediklerini yapınca istemedikleri mesafeyle karşılaşınca kudurdular her gün dolduruyorlar ama yine de görüşme demiyorum sadece onlara evine kimsenin müdahil olmaması gerektiğini uygun dille söyle diyorum 
(373 puan) tarafından
Gercekten ben biraz esime karsi bencil.davrandigimi farkettim. Her ne olursa olsun ailesi . Bni ezmiyo ezdrmiyo sonucta.aslinda cok kinli sinirliydim bu postu acarken ama cok hak verdim yorjmlariniz icin tesekkur ederim.
tarafından
Ck rica ederim canım umarım hersey daha güzel olur. Bak aslında ailesi iyilikle gelse bana dese biz hatamızi anladık asla bir daha yaşanmayacak gel sende bizim namusumuz kızımız olsun soyadınızı taşıyorsun unutalım. Bugün yeniden tanışıyormus gibi yargılamadan sormadan bir başlangıç yapalım deseler inan bende görüşüdum. Ama kırmızı kar yağma ihtimali bile daha yüksek. Canim esin sana ve yuvana zarar vermiyor koyuyorsa görüşün ailesi ölümlü dünya düşünsene aniden kaybettigini anne babasını ömür boyu seni sorumlu tutacak bide işin o yani da var
0 oy
(61 puan) tarafından
Canım kendini onlarin yerine koy belki onlarda senin bibhareketine kırılıp gucenmislerdir sen uzak onlar uzak zaten araya mesafe girer ama ben bu konuda tabiki akıl verecek konumda değilim sen yasiyon daha iyi bilirsin ama sana tavsiyem yolun daha çok başındasin kocan iyiyse onun hatrina ne yaparsan yap kocanın senden soğumasına sebep olacak şeyler yapma madem seviyorsun sonra istesende toplanmıyor bazen idare ederek daha çok kazanyon emin ol hem dünyayı hem ahireti boşver böyle şeyleri gelir gecer sen huzuruna yuvana bak
(373 puan) tarafından
Bu soru postunu acarken tereddut etmistim ama guzrl tavsiyelerinizi dinledim eşime soguk tavirli  davraniyodm . Sonra burdaki yazilanlari okudum gittim sarildim suan okadar rahatladm ki. Ida sabah işe gidecek bn konusmuyirm dye bu saate kadar oturdu. Bazen insan ne kadar buyuk olgun tecrubeli gormus gecirmis  olursa olsun .goren.goz goremez oluyo .bi yorum derya kndine gel diyo. Cok tesekur ederm yorumlar icin.
(61 puan) tarafından
Ne demek hayatta bazı kırgınlıkların tamiri olmuyo küçükte olsa kalp soguyo umarım eşinle muhabbetin daha çok artar azalmasına fırsat verme tabiki hep kıymet bil bilki rabbim daha çok versin umarım faydam olmuştur Allah'a emanet
0 oy
(61 puan) tarafından
Canım bu arada gerçekten kendini toparla diye söylüyorum bu derdi nimet sayan çok kocan kişilikli olsun aldatıp gözü dışarda olmasin tek dert aile olsun orta yol bulunur bu neki herşeyden önce arkanda o yeter
(373 puan) tarafından
Cok sagol canim.cok.hakli yorumlar aldm . Fazla buyutuyorm galiba onuda firenlemeye caliscam. Esim oglum icin yuvam.icin firsat vermiycem kimseye insallah.
0 oy
tarafından
Sizin aranizda ne geçerse geçsin eşini ailesinden uzak tutamazsin torunlarınida tabi 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 119 göst.
5 Nisan 2022 Diğer kategorisinde CEYLAN BILGI (118 puan) tarafından soruldu
+1 oy
17 cevap 561 göst.
1 Nisan 2021 Aile kategorisinde Rrrrrrt (92 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 691 göst.
14 Aralık 2020 Aile kategorisinde Seda yavuz (3,888 puan) tarafından soruldu
0 oy
72 cevap 1,641 göst.