0 oy
763 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kizlar oğlum 16 aylık hayvanları çok seviyor telefondan videolarını açıyorduk  bağımlılık yaptı  sabah uyanıyor mee diye ağlıyor açmazsak kıyameti koparıyor bazen otururken çığlık atarak ağlıyor korkuyor oda hafif karanlık olsa etrafa bakım bağırıyor  gece uykusunda hav hav diye ağlıyor telefonu vermeyince ağlama krizine giriyor ne yapıcam ben ya korkuyor hayvanlardan sanırım ama izlemek  istiyor

25 Cevaplar

+2 oy
(12,777 puan) tarafından
Telefona alışmış ve ağladığında verdiğiniz için ağlaması bı taktik olmuş aglasada vermeyeceksiniz 24 aylık kızım asla telefon için ağlamaz ilk defa 2 gün önce sabah ağladı asla vermedim uyuduk sonra ben verdim 1 cizgiflim izledi geri aldım bağımlılık sebebi siz olmussunuz siz duzelmeniz lazım malesef vermeyerek gerekirse pedegog yardımı alın psikolejisi de bolumus 
tarafından
İnşallah  kuzum ağlıyor ama vermiyorum
(12,777 puan) tarafından
Ağlasın bı şey olmaz ağlamak çozum olmadığını anlar 2 yaş sendromu da böyle ağlama oluyo ama sağ da solda hayır dediğinde anlaması dinlemesi lazım ağlar yoksa
tarafından
Eşim de hiç yardımcı olmuyor çocuk kendine oyuncak attı diye senin oyuncağını s... diye bağırdı ben bile korktum  sadece maddiyatla baba oluyor
(12,777 puan) tarafından
Çocuğun yanında öyle küfür edilir mi hic bence çocuk uyudugunda bı konuş çocuk bu kızım nerelerime vuruyo kızsa da küfür etmsn
tarafından
İnsan olmayan ediyor kuzum
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Canim inan bana ağladığında verirsen bi sonraki zaman daha fazla ağlar. Istediğini ağlayarak yapmaya alışır. Sen kararlı ol ve asla verme. Benim oglum annemlerde kaldığımız süre boyunca anneannesinin telefonuyla oynar ama eve gidince bana ver bile demez çünkü öğrendi vermediğimi.  Sen istikrarlı olursan bebek de vazgeçer 
tarafından
Artık kafasını duvara  vuracak  kadar şımardı malesef vermeyeceğim   Allah korusun gözleri bozulur
tarafından
Canim gözlerinden önce kalpleri imanları bozuluyor malesef bugün gordum annemin telefonunda tıktok videosu çıkmış arkasında eğlenceli müzik çalıyor diye dikkatini çekmiş oğlumun. Videoda çinli bi adam bacaklarına ağda yapıyor. Hemen aldim elinden.
tarafından
O kadar kötü birşey ki bu telefon
+1 oy
(3,213 puan) tarafından
Ben senin yerinde olsam çatlayana kadar ağlasa da açmam eğer ki böyle bi durum varsa bile bile çocuğun eline onu vermek çok yanlış. 
tarafından
Kafasını  duvara vuruyor korkuyorum deli olacak artık vermem asla
(3,213 puan) tarafından
Çocuğuna bunu yaşatmaya hakkın yok canım keşke bu boyuta gelene kadar farketseydin çok üzüldüm. Telefonla ilgili bunca şey konuşulurken nasıl bu boyuta getirdin olayı? Umarım kalıcı bir zararı kalmaz umarım...
tarafından
Kuzum hamilelik mide bulantısı derken telefon ne bilmeyen çocuk 2 ayda böyle olu unutur allahın izniyle
0 oy
(3,078 puan) tarafından
Sürekli okuyup üfle canım bide dikkatini çekecek başka şeyler aç ki vazgeçsin 
tarafından
Kuzum  telefon sürekli elinde uyanık olduğu zamanlar da hep elinde eli den alınca kıyamati koparıyor
0 oy
(3,036 puan) tarafından
A101 re bu perşembe flaş kart ve hayvanlar sebzeler vs kitaplar gelicek mutlaka alın yavaş yavaş azaltın dikkatini başka yone çekin ve esin sen çocuğun birlikte oyun oynayın 
tarafından
Hallederim kuzum ben oğluma 16 aydır nasıl tek baktıysam bununda üstesinden gelirim
(3,036 puan) tarafından
Baba sürekli model oluyor meteye zor olucak ama üstesinden gelirsin doğuma kadar bu konuyu hallet
tarafından
Babasını çok örnek alıyor yürüyüşü bile babası gibi
(3,036 puan) tarafından
Olması gerekende o babasını örnek alacak ama babası da oglunna ornek davranışlar yapmalı bu yaşları bida geri gelmeyecek telefonla yine oynar eşinle uygun bi zamanda konus tekrar
tarafından
Keşke konuşunca anlayan biri olsa
0 oy
tarafından
Başka şeylerle dikkatini dağıtşu oyuncak telefonları falan al onlarla oyala
tarafından
15 gün sonra kontrole gidecem o zaman alırım kuzum ses çıkaran farklı oyuncaklar gözleri de bozulacak  Allah korusun
0 oy
(7,189 puan) tarafından
Tek yapman gereken telefondan uzak tutmak 
tarafından
Ama nasıl kuzum ağlıyor sürekli onun yanında telefon kullanmayalım desek eşim elinden düşürmüyor telefonu
0 oy
(1,908 puan) tarafından
Verme teli oyuncak hayvanlar.al.canm
tarafından
Alıcam kuzum korkuyor ya o kadar çok üzüldüm ki sağa sola bakıp çıklık attı az önce hayalini mi gorüyoraceba
(1,908 puan) tarafından
Tuhh üzüldüm valla
0 oy
(102 puan) tarafından
Oyun oynayin.Disari cikin..
tarafından
Kuzum ben elimden geldiği kadar oynuyorum da farklı oyuncağı yok ses çıkaran farklı oyuncaklar almam lazım
(102 puan) tarafından
Etrafta gordugum kadariyla ve kizimda gordugum kadariyla :D 19 aylik su an ,hep oyuncak olmayan seyelrle oynadi,ornegin pet siseler, evdeki tencereler, perdeler,.
tarafından
Bizimki de perdeyi sever☺
0 oy
(2,257 puan) tarafından
Ya Allah aşkınıza ccklara telefon vermeyin ne kadar zararlı hepimizi biliyoruz madem dikkatini hayvanlar çekiyor bir sürü oyuncak yapboz vs vs seyler var onlardan al
tarafından
Alıcam  mutlakacanım
(2,257 puan) tarafından
Bncede al canım dikkatini baska seylere versin surekli onunla oynarsan unutur telefonu
tarafından
Şimdi oynadık iki saat telefonu sakladım maşallah  hiç mee demedi
(2,257 puan) tarafından
Ohh be güzel böyle devam et inanki unutacak
tarafından
İnşallah  kuzum ağlasa da vermiyorum
0 oy
tarafından
Aglasa da verme bence unutur mecburen 
tarafından
Vermem ya artık pisikolojisi bozuluyor
0 oy
tarafından
Dikkatini başka şeylere çevir dışarı cikart saklambaç gibi oyunlar oynayın bir kaç gün sonra unutur umarım
tarafından
İnsallah kuzum ya dua edin ne olur
tarafından
Rabbim yardımcın olsun
0 oy
tarafından
Keşke baştan telefonu eline vermeseydin. Ben hiç vermedim inşallah vermeyide düşünmüyorum. Telimi görünce alıp bana verir. Dikkatini çekecek oyuncaklar al ver belki unutur. 
tarafından
Kuzum mide bulanlarım oluyor o yüzden sussun diye veriyordum ama artık aslaşimdi oynadım  güzelce oğlumla
0 oy
(2,590 puan) tarafından
Yaninda telefonu elinize almayin gordukce ister bi sure hep sakla unutur. Hayvanlari seviyorsa oyuncaklar alabilirsin canm 
tarafından
Alıcam kuzum bensakladım telefonu artık o uyudukça alırım elime
0 oy
(6,053 puan) tarafından
Benimkide araba izliyor sadece araba araba manyagi resmen bizde aciyorduk bktik kiyameti koparacak ewde telefonlari sakliyoz canim aglayip istedimide mandal legen oyuncak ivir zivir biseyler bulup dikkatini dagitiyoruz tek cagre telefoblari saklamak ay sonu 18 aylik olacak benim oglumda
tarafından
Saklarım kuzum yeterki unutsun yavrum
0 oy
(12,854 puan) tarafından
Telefonu hiç bir şekilde gösterme yanında sende alma şimdiden bu kadar bağımlı olması hiç iyi değil
tarafından
Alıcam  kuzum 10 gün kaldı konturolüm var çıkınca alıcam biz lojmanlarda oturuyoruz çarşıya çok uzağız
(12,854 puan) tarafından
Trendyoldan alsana canım çarşıyla uğraşma hiç ben ordan aldım
tarafından
Fiyatı nasıl kuzum
(12,854 puan) tarafından
Bakıp ekliyim canım
tarafından
Çok sağol kuzum yeni postuma  da bakabilirmisin
0 oy
tarafından
Telefon verme eline ağlasın bişey olmaz bi kaç gün ağlar sonra unutur alışır tabii yanında siz oynamazsanız telefonla
tarafından
Ben oynamam da evin gereksiz üyesi  bırakmaz oynar
0 oy
tarafından
Agliyo diye verdiğiniz için alışkanlık olmuş.oda her seferinde kullaniyo..bir ağlar iki ağlar sonra baktı ise yaramiyo vazgeçer..kontrolü çocuklara verirseniz .parmağında.oynatirlar..ben telefon işini kestim..ağladı iki baktı olmuyo sustu...iradeli olmanız gerekli.
tarafından
Yeterki  düzelsin vermem  asla artık
0 oy
(349 puan) tarafından
Ya bnde bir hafta önce kırmızı balık açtım küçükken açardım severdi durmadan kırmızı balık bakıyor aynı dediğin gibi durmadan istiyor ağlıyor başka bişe de baktiramiorum 17 aylik
tarafından
Piskolojileri  bozuluyor canım ilk önceleri masum ca geliyordu bana ama fark ettim ki oğlum kendini  ******  zandediyor  ve korkuyor hayalini görüyor ağlasada vermedim az önce 1 saat ağladı vermedim
0 oy
(6,978 puan) tarafından
****** rezimli kartlardan alin canim bayagi oyaliyor
tarafından
Alıcam kuzum yeterki telefonu unutsun

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 121 göst.
13 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Sunehriiii (1,766 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 117 göst.
0 oy