0 oy
651 göst.
Diğer kategorisinde (319 puan) tarafından
Çok hemde kızlar geçen sene temmuz ayının  4 tunde en son adet oldum böyle bir gündü birdaha olmadım adet çünkü gebe kaldım hastane de yatmadir  carti curtu derken eşimle bir karar aldık sigarayı bırakalım bebegimizi daha sağlıklı hayat sunalım diye ikimizde tiryaki iyi içenler deniz ve biz bıraktık hamilelikte çok çekerdi bir umut doğumu beklerdim kızımı beral ederdim öyle böyle bitirdik doğum uapali 3 ay oldu ve canım çok istiyor eşim le bir kaç kez konuştum tekrar baslayacam diye tepkili ben de senin gibiyim diyor ben icmessem sende icemesin diyor izin vermiyor bende 1 yıldır icmemisim bu kadar acı çektin kurtuldun  diye ne gerek var gene basliyacaksin çocuğunun riskini o illete verme diye hep aklımdan geçer ama ben tamamen silip atamadim aklımda biri içtiği gibi yada bir an kalkarım sigara ararım sonra bıraktığım aklıma gelir çeken bilir kızlar sizce ne yapmalıyım boğazıma kadar doluyum sunuda ekliycem çok kilo aldım çok haddi hesabı yok yani bitik durumdayim

12 Cevaplar

0 oy
(6,137 puan) tarafından
Benimde beyaz toprak istiyor kendimle beynimle nefsimle mücadele ediyorum 
(6,360 puan) tarafından
Canm senin vitamn eksiklgnden olabilir doktoruna danistin mi? Bizim bi tanidik vardi surekli sigara kulu yerdi kağıt falan cignerdi vitaminsizliktenmis
(6,137 puan) tarafından
Biliyor kuzum doktor da bisey yapamıyor tahliller normal artık kadın toprak yeme pişmiş kahve telvesi ye dedi
-Reklam-
0 oy
(2,189 puan) tarafından
Aslında bayaa icmemissin canim nefsine hakim ol icme bence eşin haklı 
(319 puan) tarafından
Su an öyle yapıyorum sizden de destek alamadım :)))))
(2,189 puan) tarafından
Veremeeeemmm :)))))
0 oy
tarafından
Emzirirken sigara oldugu gibi bebege geciyor diye biliyorum ama ben birakamadim ki ahh seni cok iyi anliyorum :/
(319 puan) tarafından
Oyle de kendime edebilsem
0 oy
(406 puan) tarafından

Ay beni anlatmışsın ama benim eşim bırakmadı bende 1 senedir içmiyordum dogum yapalı 3 ay oldu dayanamadım ve başladım günde 2 3 tane içiyorum işte. Oda emzirdikten sonra içiyorum 

(319 puan) tarafından
Ben hani bisi yapmak istesem herkezin gönlünce olsun isterim herkez karşı icmeme  o yüzden elim varmiyor
(406 puan) tarafından
Benim eşim içtigi için canım çekti başladım içmeseydi gözüme baka baka bide
(319 puan) tarafından
He eşin iciyorsa iç şansa benim esimde bıraktı
0 oy
tarafından
İçme lütfen ya hiç kinseye yararı yok sigaranın :/
(319 puan) tarafından
Evet yok canim
0 oy
(1,430 puan) tarafından
Kuzum hem kendine hem cebine zarar ne kadar güzel 1 yıla yakındır içmemişsin nefsine kendine hakim ol. Yararı yok zararı çok kendine yapma bu kötülüğü kendini oyala aklıma geldikçe başka şeylerle ilgilen kurtulmuşsun istemem tekrar başlamanı inşallah kendine hakim olursun 
(319 puan) tarafından
Çok teşekkürler inşallah canim
0 oy
tarafından
Aklina geldikce sakiz cigne canim ben bu sekilde biraktim
(319 puan) tarafından
Sakız çekirdek daha çok aklıma getiriyor
0 oy
(3,798 puan) tarafından
O kadar zaman icmemissin hic baslama canm gereksiz bisey keske bende birakabilsem
(319 puan) tarafından
Keşke ama bırakma hergün biraktigin güne lanet edersin şunu unutma sigara içen bırakmak için can atar bırakan kiside bir bahane bulup içmek için can atar:(((
(3,798 puan) tarafından
Öyle  lanet bsy iste
0 oy
(638 puan) tarafından
Eşin çok haklı aman kardeşim dinle. Yoksa seninle o da başlar tekrar bak çok uzun zaman olmuş. Patlıcan ye söğüş yap valla ondaki nikotin sana yeter ama lütfen içme 
(319 puan) tarafından
Şimdi bende görse hemen başlar ben icecemde o eksik kalirmi  haklısın bence sizden de onay alamadım bana da içmemek  düşer :)))
(638 puan) tarafından
Evett, tut kendini. Annesin sen, heyttt bi sigara mı yıkacak seni hem çok pahalı ye iç gez boşver :))
(319 puan) tarafından
Ben sigarayı biraktigimdan  beri o parayla sade yiyorum gezmiyorum  vinç beni zor kaldırır eşime diyorum sonuçta yiyorum ha sigarayla ha abur cuburla:)))))
(638 puan) tarafından
Olsun ye :))
0 oy
(1,449 puan) tarafından
Ya boşver içme hayatımda hiç denemedim merak etmedim faydası yok ki boşver 
(319 puan) tarafından
Haklisin canim
0 oy
(20 puan) tarafından
O kadar iyi anlıyorum ki hamileyken bırakmak için o kadar çabaladım ama yine de tamamıyla bırakamadım bırakmak istedikçe daha çok içesim gelir hep sanki bırakırsam artık ne çayın ne kahvenin ne bileyim birşeyin tadı eskisi gibi olmayacak ne aptalca bir düşünce ama öyle bir illet ki insanın hem sağlığıyla hem piskolojisiyle oynuyor...1 sene dile kolay o kadar süreden sonra yenilme bu illete bence emin ol içersen daha mutsuz olursun bu saatten sonra
(319 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum
0 oy
(58 puan) tarafından
Uzun süre olmuş bi tiryaki için bir yil onu başarmışsan bence bi daha kalkışma hem cebe hem canına zarar bırakmışken bırak zorluyordur eminim ama bak ne güzel eşinde sana destek bu konuda kafandan atmaya çalış 

İlgili sorular

+1 oy
13 cevap 252 göst.
5 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde mathildaa (770 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 410 göst.
0 oy
8 cevap 249 göst.
29 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Asafin anasi (42 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 105 göst.
1 gün önce Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde mrcn06 (49 puan) tarafından soruldu