0 oy
412 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (3,136 puan) tarafından

Dayanamıyorum artık. Kalça bacak ağrısından uyuyamıyorum. İlk hamileliğimde de ağrırdı ama böyle şiddetli değildi. Sağa  sola dönemiyorum, oturduğumda kalkamıyorum kalktığımda rahat oturamıyorum. Yürümekte zorlanıyorum*****k yumuk yürüyorum. Henüz 29 hadtalığım öyle aşırı irileşmedim de yüküm çok ağır olsun. Şimdiye kadar 4 kilo almışım sadece. 

Bahçeyi yıkadıktan sonra veya lavaboları yıkadığım zaman iki gün bu ağrıyı çekiyorum. Ayaklarım ıslanmıyor çizme giyiyorum ama yine de böyle oluyorum. Bu şekilde şiddetli ağrı çeken var mı benim gibi? 

14 Cevaplar

0 oy
(3,107 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Magnezyum eksikliği var büyük ihtimalle. Doktoruna söyle de sana magnezyum ilacı yazsin. Azaltır ağrılarını
(3,136 puan) tarafından
Söyledim kuzum daha geçen hafta doktpra gittim magnezyum eksikliğinden oluyor hangi ilaçları kullanıyorsun dedi. Vicium ve zentius dedim. Zaten kullanıyorsun başka da önerebileceğim yok ki dedi. Ama fayda etmiyor
(3,107 puan) tarafından
Ben de çok çektim vala dogurunca geçiyor anca. Ben oturarak uyuyordum o da sabaha karşı
(3,136 puan) tarafından
Aynen ilkinde doğumdan sonra geçmişti inşallah bunda da doğumdan sonra geçer. Dün gece uyku haramdı sabah 6 dana sonra uykuya dalmışım 3 saat tek uyuyabildim
-Reklam-
+1 oy
(407 puan) tarafından
Ben varım canım aynı senin gibiyim bi iş yapıyorum ama gelse bana sor sonra yatakta bile yatamıyorum magnezyum kullan canım doktorundan iste anlat durumunu inan çok faydası oluyor daha doğumuna da var benimki bitti Çarşamba günü doğuma giricem inşallah tez zamanda geçer ağrıların 
(3,136 puan) tarafından
Aynen yatakta yatamıyorum. Doktoruma anlattım ilaç verdi kullanıyorum ama bana mısın demiyor. Kızım var 1 yaşında ona bile bakamıyorum. Allahtan annem yakınımda da böyle şiddetli olduğu günlerde bakıyorlar.
Gözün aydın canım sağlıkla kucağına alırsın inşallah
(407 puan) tarafından
Amin inşallah canım sağol sende bir an önce kurtulursun inşallah
(3,136 puan) tarafından
Amin inşallah canım son 10 hafta
+1 oy
(25,224 puan) tarafından

Canım ben çektim son 2 ayımda doktor bebek başını kasıklarına dayanış o yüzden ağrın olur dedi. Son 1 ayımda yürüyemiyordum resmen eşim kucaklayıp kaldırıyodu düşün tuvalete bile o kollarımdan tutup götürürdü benim böbreğimde de sıkıntı vardı ondan oluyodu birde çok kilo almıştım ben 21 kilo :) en sonunda dayanamadım 38+2 dr doktorla konuştum ben dayanamıcam yürüyemiyorum diye ve ertesi gün doğuma gittim. Yoksa 39 da alıcaktı

(3,136 puan) tarafından
Benim sanmıyorum kasıklarıma dayasın daha zamanım çok birde normal değil sezeryan doğum olacak benim ki. Yürüyeceğim zaman bütün bacağım zonkluyor resmen. Benim ki normalde pek ağrı olmuyor gece yatarken huzursuz bacak sendromu olur genelde. Bahçeyi yıkadığım gün mahvoluyorum resmen. İki hamilelik arası çok az benim ki vücut tam dinlenemwden toparlanamadab hamile kaldım acaba onunda etkisi var mı?
Sen baya kilo almışsın canım ve ağırlaşmışsın ve böbreğin de etkiliyordur muhakkak
(25,224 puan) tarafından
Benimde 30.haftada başlamıştı canım belki seninde dayanmıştır bebek. Bacaklarımada çok vururdu ağlardım yürürken valla hele ki son 1 ay.
(3,136 puan) tarafından
O zaman olabilir. Geçen hafta doktora gittim kan uyuşmazlığı için herhangi birşey söylemedi acaba yeni mi olmuştur. Zaten son ayı hiç düşünemiyorum
(25,224 puan) tarafından
Olabilir cnm valla allah yardımcın olsun
(3,136 puan) tarafından
Amin inşallah canım hepimizin yardımcısı olsun
+1 oy
tarafından
Benimde oyle kuzum ya. O kalcanin agrisi bacaga atiyor ya sanki oluyorum. Bide hic bise yokken bi hareketimle aniden giriyor resmen sakat gibi oluyorum. Gecer heralde dicemde ilk hamileligimin uzerinden 3 sene gecti suan hamile kalmdan once de fazla is yapinca falan agrirdi.
(3,136 puan) tarafından
Aynen öyle insanın canından can gidiyor. Hem kalçanın ağrısı bacağa vuruyor hem de bacağım ayreten ağrıyor. Senin baya geçmiş üzerinden allah korusun bel fıtığı falan değil mi. Benim ki sadece hamilelikte oluyor
tarafından
Vala kuzum hamileyken gitmsitim hatta ozele gittim devletle ugrasmayim diye. Adam oturttu kaldirdi bakti etti yok dedi ama sen bu gidisle zor digurursun asiri kilo almissin buyuk ihtimal kilodan dedi. Cidden ben dogum sonra eski kiloma donmek icin cok calistim 4 kilom kalmisti ve ciddj anlamda agrim azalmisti.
Ben onu besi bilmem vallla vucudun bas dusmani kiloymus onu orda anladim.
Simdi yine hamileyim yine agrilar artiyor 28 haftaligim 9 kilo almisim kesin ondan agriyor oram buram hayirla dogurayim yine zayifmicam cidden bedenim rahat degil kiloyla ustune bide astimim var yururken resmen tik nefes kaliyorum
(3,136 puan) tarafından
Bende özele gidiyorum kuzum magnezyum eksikliği diyorlar. Sen baya almışsın herhalde. Ben ilkinde 11 kilo aldım. Şimdi de 29 haftalığım 4 kilo almışım öyle aşırı değil. Ama 71 kiloyum belki normal kiloma göre ağırlaşmışım ondan da olabilir. İlk doğumda bu kiloyla doğuma gitmiştim.
İnşallah hayırlı sağlıklı doğumun olur
tarafından
Aynen hepimizin ins canim benim ya
(3,136 puan) tarafından
Amin inşallah canım
0 oy
(3,836 puan) tarafından
romatizma falan mi var acaba canim bi fikrin var mi ? 
(3,136 puan) tarafından
Hiçbir fikrim yok canım. Ama aşırı ağrıyor. Hamilelikte bu ağrılar ortaya çıktı
(3,836 puan) tarafından
anladım canım benim oyle sıkıntılarım olmustu romatizmam var penisilin vuruldum bi süre geçti şuan çok daha iyiyim. ama seninki başka birseyden kaynaklanıyor galiba geçmiş olsun
(3,136 puan) tarafından
Sağolasın canım sana da geçmiş olsun inşallah bir daha olmaz.
0 oy
(795 puan) tarafından
Benim ilk bebeğim ve bu ağrılar bende de vardı hamileliğimde magnezyum eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir demişti doktor günde 1 tane soda içerdim 
(3,136 puan) tarafından
İlaç kullanıyorum ama fayda etmiyor. Soda içiyordum birkaç hafta oldu bırakalı. Tekrar içmeye başlim inşallah işe yarar
0 oy
tarafından
Kaç haftadır çekiyorum tuhaf o ağrıları. Ama hiç iç yapamiyordum
(3,136 puan) tarafından
Benimde 20.haftadan sonra başladı bu ağrılar. Değil iş yapmayı yatakta dönmeye halim kalmıyor dönemiyorum ağlaya ağlaya artık hareket ediyorum
0 oy
(3,921 puan) tarafından
Magnezyum eksikliğinden de oluyo ama genede doktorunuza sorun
(3,136 puan) tarafından
Doktoruma sordum aynı şeyi söyledi ilaç verdi kullanıyorum ama fayda etmiyor
(3,921 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun bende çok çektim. Biliyorum muz ye bide doğal maden suyu ic
(3,136 puan) tarafından
Sağolasın canım. Annelik hiç kolay değilmiş. Maden suyu bir ara içiyordum birkaç haftadır bırakmışım tekrar içmeye başlayayım
0 oy
(1,379 puan) tarafından
Bn kızımda da bu hamileliğimde yaşıyorum bu ağrıları ilaç da kullanıyorum ama fayda etmiyor yatarken işkence çekiyorum resmen o yüzden gece olsun istemiyorum o derece bi de bnm 10 haftadan sonra başlıyor maalesef 
(3,136 puan) tarafından
Bende her iki hamilliğimde çekiyorum. Aynen 3 aydan sonra başlıyor ama böyle şiddetli değil. 20.haftadan sonra şiddetli olmaya başladı. İlaç bana mısın demiyor
0 oy
tarafından
Cnm benimde vardı doktora söyledim magnezyum eksikliği olduğu için dedi ilaç verdi iyi geldi bir daha gittiğinde sor muhakkak
(3,136 puan) tarafından
Doktorumda aynısını söyledi ilaçta kullanıyorum ama yok anam yok fayda etmiyor
0 oy
(775 puan) tarafından
Bende o şekilde oldum uyuyamiyordum bile hastenede yatıyordum bayram günü doktoruma söyledim bebek poposunu kasiklarina dayamış doğum. Başlamış dedi ama benim açılmam vardı ve ikizdi acil sezeryana alindim
(3,136 puan) tarafından
Anaaammm acaba benimde öyle mi? Bi arkadaşta da aynısı olmuş.  Allah korusun kızz daha 29 haftalığım çok erken. Geçen hafta gittim kontrole bi sıkıntı yoktu sadece suyun az demişti. Bende açılma falan olmuyor ilk gebeliğimde 41 haftayı yarılamıştım açılma hiç yoktu sancı çekiyordum mecbur sezaryan olmuştum.
(775 puan) tarafından
Bilmiyom kuzum suyu az ise havuç suyu iç kuzum
(3,136 puan) tarafından
Havuç suyu deneyecem. Su içmeyi unutuyorum o yüzden suyum azdır. En fazla 1 buçuk litre içiyorum ya da içmiyorum :(
0 oy
(374 puan) tarafından
Belki yel girmistir canim o bölgeye sıcak uygula ve sobanin onunde iyice isit o bölgeyi faydadi olur biraz ben de doğurana kadar cekiyordum o ağrıyı gecmiyor bitene kadar 
(3,136 puan) tarafından
Sıcak tutuyorum üstümü sıkı örttüm ama yine aynı ilaç kullanıyorum değişen birşey yok. 10 hafta daha çekecez bu ağrıyı mecbur
(374 puan) tarafından
Aynen canim Allah uardimcin olsun
(3,136 puan) tarafından
Allah razu olsun canım. Cümlemizin yardımcısı olur inşallah
0 oy
tarafından
Benimde çok olurdu magnezyum verdi onu kullanınca geçti bir doktora sor cnm 
(3,136 puan) tarafından
Kullanıyorum canım ama fayda etmiyor ki :(((
tarafından
Allah yardımcın olsun canm
(3,136 puan) tarafından
Amin canım cümlemizin inşallah. Çok teşekkür ederim
0 oy
(1,396 puan) tarafından
Bu anlattığın ağrıları o kadar iyi biliyorum ki vallahi yürüyemiyordum bile hele hele akşamları bi otarafa bı o tarafa dönüyordum son aylarım hep ağrıyla geçti doktor magnezyum ilaçları verdi hiç bı işe de yaramadı 
(3,136 puan) tarafından
Aynen öyle işe yaramıyor ilaçlar. 20.haftadan beri çakıyorum bu ağrıyı. Dönüyorum ana nasıl dönüyorum işkence gibi. Her hareket ettiğimde sızlıyor

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 195 göst.
25 Mart 2024 Aile kategorisinde Nagiiiss (96 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 88 göst.
0 oy
2 cevap 165 göst.
7 Aralık 2022 Aile kategorisinde Kelebek90 (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 83 göst.
4 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde dguny (5 puan) tarafından soruldu