0 oy
612 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

cuma gunu endoskopi ,kolonoskopi icin hastaneye gidecegim ikisinide arastirdim ve cok korkuyorum kolay mi ne kdr suruyo bilgisi olan aydinlatirsa beni iyi olucak ( kist icin ameliyat olucam onun icin bunlari yaptiriyorlar ):(

18 Cevaplar

+1 oy
(678 puan) tarafından
Merhaba geçmiş olsun benim eşim oldu kayinvalidemde  endoskopiyi  sürekli oluyor bayilrilarak  olacaksınız dimi bayiltilinca  hicbir sorun olmuyo hiç korkmayın ama bayılmadan zor tabiki bir kere bayılmadan olmuştu Kayinvalidem birdaha asla dedi 
tarafından
Sormayi unuttum bayiltilarakmi bilmiyorum devlette olcam
-Reklam-
+1 oy
(7,412 puan) tarafından
2 kere kolonoskopi oldum hic korkma canim. Hissetmiyorsun bile. 
tarafından
Gercekten hissetmiyomusun :(
(7,412 puan) tarafından
Yok canim inan boyle nasil anlataym makattan kameranin girdigini hissediyorsun ama acitmiyor. Kendini kasma serbest bırak. Bir gun once ilac verecekler kullan katı bise yeme bagirsaklarin iyice temizlensin. Ben ilkini oldum bagirsaklar temizlenmedigi icin terkarlanmak zorunda kaldim. Oyuzden.
tarafından
Evt verdiler lavman diye bi ilac onu kullanicam persembe aksami
(7,412 puan) tarafından
Evet canim kullan Allah in izni ile hic korkulacak bise olmadigini goreceksin.
0 oy
tarafından
Korkma canım birçok insan bunu yapıyor. Allah şifa versin inşallah 
tarafından
Insallah cnm sagol
0 oy
tarafından

Oldum her ikisinide kolonoskopi makattan oluyo içeriye kamera gönderiyolar biraz hava veriyolar içeri ben hemoroid için gitmişdim acı falan da olmuyo hiç endoskopide mide küçültme ameliyatı olmadan önce gittim ben uyutmadan yaptılar ağzına bi sprey sıkıyorlar uyuşuyo boğazdan aşağı hortum sokuyorlar o işde bayaaa bi mide bulandırıyo ama kusmuyosun çünkü akşam belirli bi saatten sonra asla bişey yiyip içmiyosun 

tarafından
Yok kızz bişey olmuyo sadece uğuşuyo azcık ağzın yarım saate kalmadan geçiyo bişey kalmıyo
(892 puan) tarafından
Mide küçültme ameliyatı mi oldun rahimecim.devlette mi oldi bide
tarafından
Aynen devlette oldum 2017 yılında şimdi kurallar nasıldır bilmiyorum
(892 puan) tarafından
Sebep neydi acaba bir sağlık sorunu falan mı vardı.
tarafından
Karaciğer yağlanması başlamış bende araştırdım 6 ay boyunca birde horlama başlangıcı uyku apnesi yani
0 oy
(878 puan) tarafından
Zaten ilaç yapıyorlar bişey hissetmiyorsun merak etme
tarafından
Insallah cnm ya
0 oy
(1,630 puan) tarafından
Genelde bayıltıp yapıyorlar canım. Hiç korkmana gerek yok. 
tarafından
Insallah bayiltirlar
0 oy
(671 puan) tarafından
Benim eşime geçen sene yapmışlardı canım uyutup yapıyorlar yarım saat anca sürer korkma bsy hissetmiyorsun 
tarafından
Insallah uyuturlar
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Ben endoskopi olmuştum canım mutlaka baygın olmayı iste sana tavsiyem 
tarafından
Insallah oyle bi secenek sunarlar kesinlikle onu isterim
0 oy
(119,461 puan) tarafından
Annem oldu korkma korkulcak bisi degil
0 oy
(2,020 puan) tarafından
Oncelikle gecmis olsun canim korkma. Endoskopi olmustum mide bulantin oluyor ama dusunmemeye calis baska syler dusun o an 
tarafından
Insallah kolay gecer ya :(
0 oy
(107 puan) tarafından
Kolay canim yarim saat kadar suruyor  Anestezi alacagin icin bir sey hissetmeyeceksin. Gecmis olsun
0 oy
(247 puan) tarafından
Uc kez endeskopi oldum ikisinde uyutmustular hoc birsey anlamadim cok kolaydi ucuncude uyutmadilar az kaldin oluyordum canim cikti sandim 5 ay oncede kolonoskopi oldum uyutmadilar okadar zorduki oldum cok bagirdigim icin tam cekim yapilamada anestesi olsun diyede butun islemlerimi tamamlamistim pandemiden dolayi uyutmuyoruz dediler eger tahlil falan aldiysalar anesteziyle eger almadiysalar kesin uyutmazlar 
tarafından
Ne tahlili ki cnm kan aldilar sadece o kdr zor mu yaaaa :(((
(247 puan) tarafından
Kan ekg ciger filmi  bunlari yapiyorlar tum sonuclari anestezi doktoruna 182 randevu alip gosteriyorsun oda onay veriyor anestezi almaya uygunmusun degilmisin diye bunlar olmadiysa uyutmazlar
(247 puan) tarafından
Bu arada sana uyustiriyorz yari  baygin olacaksin diyorlar hepsi yalan canin cikiyor doktorundan anestesi icin onay iste derim cok zoor
tarafından
O dediklerinin hepsini yaptirdim cnm ama ben baska bi hastanede ameliyat olucam bu dediklerim o hastanede yokmus onlari baska hastanede yaptiricam sonuclarida doktoruma goturcem ama doktorum o ilk dediklerinin hepsini istedi ve yaptirdim
(247 puan) tarafından
Ozaman anestezi verirler eger oyleyse korkma biraey hissetmiyorsun cok kolay
0 oy
(3,836 puan) tarafından
geçmiş olsun canım. benim annem bi kaç kere yaptirdi ikisinden de midesinden rahatsizdi. devlette olsa uyusturuyorlar. 
tarafından
Insallah oyle olur :(
0 oy
(48,731 puan) tarafından
gecmis olsun ozel hastane mi devlet mi
tarafından
Devlet ankara diskapi hastanesi
(48,731 puan) tarafından
ozelde bayiltiyorlar devlette bayiltmiyirlar diye biliyorum
0 oy
tarafından
Bebim annem ablam endoskopi oldu eşimin teyzesi kolonoskopi oldu korkuluğu bir şeyi yok canım çok şükür zaten çok kısa süren işlemler hemencecik biter inşallah 
tarafından
Insallah cnm ya :(
0 oy
(133 puan) tarafından
Endoskobi yi 6 sene önce yaptırmıştım benim canım çok tatlı degildir mesela ama her insanın da acı eşigi farklıdır ama mutlaka yaptırın rahatsızlıgınızı bilmeniz için geçmiş olsun inşallah kolay geçer 
tarafından
Insallah :(
0 oy
(3,921 puan) tarafından
Hiç bilgim yok
0 oy
(289 puan) tarafından
Ben oldum 2 ser kez özel de olsum ama ozelde tam bayiltiyolar bisey hisetmiyosun korkma ama devletde   bayiltmiyolar

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 350 göst.
0 oy
14 cevap 495 göst.
6 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde ❤❤❤❤MAŞÂLLAH❤❤❤❤ (2,765 puan) tarafından soruldu
+1 oy
12 cevap 510 göst.
27 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Trbznlugln (2,007 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 83 göst.
28 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Mirayin annesi (2,618 puan) tarafından soruldu

381,013 soru

11,406,740 cevap

34,944 kullanıcı

...