0 oy
268 göst.
Aile kategorisinde (1,238 puan) tarafından
Kısaca anlatmak istiyorum biz beraber doğum yaptık onunki erkek benim kiz 1 yaşında ikisi de ama oğlu aşırı hırçın sürekli tırmalar döver yere iter benim kızım ne vurmayı bilir ne itmeyi ama farkettim annesi yanında olmayınca asla karismiyo bazen bize bırakıp markete falan gidiyo o zaman farkettim ama annesini görünce direk kızıma saldırıyo bildiğiniz tirnaklariyla yüzünü diziyi vuruyo neden olabilir bu alışkanlığını nasıl unutturabiliriz komşumu  çok seviyorum asla kus olmak istemiyorum ama böyle devam ederse mesafe koymak zorunda kalıcam 

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Anne çok sıkıp sürekli azalıyorsa ondan olabilir yada kıskanıyordur annesini ondan yapıyordur 

7 gece uyuduktan sorna fısıltı şeklinde basında yasin okusun annesi çocukların hiecinligina iyi geliyo
(7,654 puan) tarafından
Kesinlikle annesinin davranışlarını uyguluyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kızım 8 aylık herkesin yüzünü tirmalar vurur hırçın mi oluyor şimdi ya:(
tarafından
Öfkesini dışa vurma şekli çocukların aslında..ilerlemesi yada azalması annenin babanın tutumuna bağlı....o şekilde davrandığı da ne dediğiniz nasıl davrandığınız çocuğun ilerdeki hareketlerini.etkiler..oyle durumda ilgilenmeyi.gormezden gelin ..vurma.yapma canını yakma dediginizde istediği olmuş olur..dikkatini o.an.baska bisiye çekebilirsiniz çekin..ise yarabilir..
(1,238 puan) tarafından
Işte bunlar hem alistoriyo hem de çocuğa zarar verirken mudahale etmiyorlar 2 gündür bunu gözlemliyorum komsum kendisi dedi bugün babası öğretiyi elime bsyler verip kendini dovdurtuyormus
tarafından
Yuh daha neler
(1,238 puan) tarafından
Anlamadığım tek benim çocuğuma vurunca ses etmemeleri şaşkınım ne zorluklarla dünyaya getirdim 7 yıl bekledim öyle yapınca çok zoruma gitti ben çocuk bilmeden vuruyo diye düşünüyodum ama bugün babası öğretiyo diyince çok üzüldüm
0 oy
tarafından

Benimde vardı tanıdık onun kızıda aşırı agresif bi çocukdu kızdı benim oğlan oynamak için yanına giderdi çocuğu ısırıyodu sürekli bigün bi bakdım çocuğun kolunu ısırmış mosmor olmuş azarladım kızı çocuğumu öyle görünce birdaha yanlız bırakmadım

(1,238 puan) tarafından
Iste benim anlayamadigim annesi yanında yokken yapmamasi
0 oy
tarafından
Bugunler de benim oglumda 3 yasina gircek oyle. Vurmasi kirmasi yok hamdolsun ama cok ters. Bi hafta once sozumu dinleyen uslu duran cocuk artik bi haftadir zerre beni takmiyor. Kizmak istemiyorum ama beni son raddeme getiriyor en son kiziyorum. Bazaya cikma diyorum normalde hemen inen cocuk bugun ne yaptiysam indiremedim en son aldim kendim indiridim. 

Baktim dis cikarxak ama bunla alakaso varmi bilmiyorum her disinde tuhaflasiyordu ama bugun bu ayri 
(1,238 puan) tarafından
Babası öğretiyormus şimdi söyledi annesi
0 oy
tarafından
Kiskaniyo olabilir..annesinin dikkatini çekmek istiyo olabilir....annesinin ona yapma vurma kizmasi bile onun annesinin dikkatini çektiğini benimle ilgilendi annem.dusuncesiyle yapiyo olabilir..bu durumu annesiyle konuşun..arkadaşınsa yanlış anlamaz yani..anne.olarak.dikkate alması gerekli....

(1,238 puan) tarafından
Hayir kıskançlık değil kesinlikle ogreriliyor çocuk ayırca anne ve babasından yuz biliyo onlar yokken asla dokunmaz karışmaz çocuklara fark ettim ve annesi de kabul etti babasının öğrettiğini
0 oy
(247 puan) tarafından
Benim oglumda oyleydi cok hircindi paylasmazdi itiklerdi isirirdi kizimda hic oyle degildi sakindi uyumluydu ikisinide ben yetistirdim birirne farkli birine daha farklimi davrandim yok coxuk her cocuk farkli oluyor ailesini hemen suclamayin bu konuda birde arkadasinizin cocugunu elestirmek yerine rahatsiz oluyorsaniz alakayi kesin bu yaptiginiz biraz ayip benim sizingibi arkadasim olsa direk iliskimi keserdim
(1,238 puan) tarafından
Ayrıca çocuk şımarık hemde aşırı derece benim kızım tüp bebek olmasına rağmen asla siartmadim bir çocuk annesinin babasının yanına bu şekilde davraniyosa tamamen anne ve babasından yuz bulduğu için.
(247 puan) tarafından
Ben ne diyorum oglumda kizimida ben yetistirdim birine ogrettim birine ogretmedimmi mesela kizim cok sakin kimseye kiyamaz oglumda hircindi anne babayla alakasi ney bunun
(247 puan) tarafından
Resmen elestirmissin cocugu sana sunu soyliyim sakin kimseyi kinama babada niye boyle birsey ogretir cocuguna onuda anlamis degilim
(1,238 puan) tarafından
Hayir canım.benim bak yine yanlış anlaşıldi
(1,238 puan) tarafından
Demek istediğim.hem alıştırıyorlar hemde dövünce ses etmiyorlar senin çocuğun başka çocuklara zarar verirken oturup izlemiyorsun heralde onlar asla ses cikarmiyo bilerek alistirdiklarini düşündüm 2 gündür kafam da bu var

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 58 göst.
0 oy
1 cevap 46 göst.
26 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Mavi-beyaz (1,685 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 47 göst.
25 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Minik20 (5,366 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 522 göst.
1 Şubat 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mevlanaa (4,859 puan) tarafından soruldu

381,399 soru

11,418,212 cevap

34,973 kullanıcı

...