0 oy
380 göst.
Diğer kategorisinde (689 puan) tarafından
Oglum surekli daliyor otizmden suphelenmelimiyim cildiricam bu cocuk niye boyle yapiyor tvnada daliyor ses vermiyor tv izlerken

15 Cevaplar

0 oy
tarafından
Canım normal onlar dıkkatını cekıyor kapattıgında da dönup sana bakmıyor mu
(689 puan) tarafından
Bakiyor
tarafından
Ee canm normal kı bızde de tv acık eşim gecen ne yaptı yonunu cevıremedı kızımın seslendı yanagını tuttu kafasını kaldırmadı kapattık tv yı hemen döndu guldu bıze 6 aylık kızım vala bazen mecbur kalıyorum ızlıyor cızgı fılm ne yapım dogdugundan berı aglama krızlerı bıtmıyor ben tekım burda
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kaç aylık canım.
(689 puan) tarafından
8 aylik
tarafından
Eğer supheleniyorsan uzman görüşü çok önemli. Ama bi çamaşır makinası bi tavana bakamasi yeterli değil. Hem daha çok küçük. Doktora gidene kadar emin olmak için göz temaslarına çok dikkat et.
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Köpük köpük olunca benimde kahve alıp geçip karşısına izleyesim geliyor ☺ tüm dikkatini alıyor olabilir canım koca koca insanlar bile tv ye dalıp gidiyor 
0 oy
tarafından
Yok kuzum onlar normal panik yapma 
0 oy
tarafından
Tv izletme bence
(689 puan) tarafından
Izletmiyorum babaannesiyle dedesi geldi onlar izlerken oda bakiyor ben cay pasta derken mutfaktaydim bi geldim bizimki dunyadan bir haber
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Benimki de çamaşır makinesi sever ve izler yürüteçte koşa koşa gider makineye hemen ne var ki bunda dikkatini çekiyo hareketli şeyler gayet normal herşeyi otizme yormayın 
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Sürekli dönüyor ya ondan dikkatini çekiyor tv ye de dalması normal korkma hemen 
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Benim oglumda makinanin calistigini gordugunde hizli hizli emekler banyoya bakar oyle 1 yasina girecek pyle bi.sikinti yok bence degildir yani ben cok.cocuk gordum makina izleyen
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Bazen benim bike hoşuma gidiyor hele fırın kekinnkabarmasiji oturur izlerim her dönen şeye bakması otizm değil birseye  takıntısı var  mı komutları yerine getiriyor mu göz teması kuruyor mu adına tepki veriyor mu daha birsuru analiz edilmesi gereken şey var tabi sen yine takipte ol tabi de sanmıyorum çokta fazla tv telefon verme 
0 oy
(3,836 puan) tarafından
daha küçükmüş bebeğin. Ben buyukken bile çamaşır makinesi izlerdim. acaba nasil yıkıyor diye merak ederdim
0 oy
(456 puan) tarafından
Kaç aylık oğlunuz çok uzun süreli tv izletmeyin otizm hastalığına sebep olur
(689 puan) tarafından
8 aylik cok izlemiyorum biz izlersek izliyor
0 oy
(1,219 puan) tarafından
Normal cnm ilk zamanlar kızımda öyleydi keşif yaparken tavana bile daliyordu camdan geçen arabalarda  saatlerce bakmaz sen dikkatini dagitinca bırakır bakmayı 
(689 puan) tarafından
8 aylik sorun yoktur demi kapayınca bana bakiyor seslenince bazen bakiyor bazen bakmiyorr
(1,219 puan) tarafından
Yok cnm korkma 1 buçuk yaşından sonra o dalma aliskanligi bitiyor eğer sen seslenince veya bı ses duyunca değişik baktığı yere bakmaya dev edip sana tepki vermezse belki diye bilirsin benim kızım  konuşmayı öğrenince gel gel bakalım diyordu hala ilgisini çekiyor beraber çalıştırıyoruz dönmeye başlayınca çalıştı diyip ayrılıyor çünkü onun ne işe yaradigini öğrendi herşeyi öğrenince ye kadar bunlar normal bazen bende çok korktum nesne olmayan duvara bile dakikalarca bakıyordu 6 aylıkken el saklatinca bana tepkime cevap veriyordu bakıyordu su aylarda normal
0 oy
(48,681 puan) tarafından
tv renkli sürekli hareket halinde dikkatini çeker otizm cok erken teshis konuluyor mu ki seslendiğinde bakiyor mu 
(689 puan) tarafından
Bazen bakiyot bazen bakmiyot
(48,681 puan) tarafından
küçük ama daha pesimi birakma sor doktora icin rahatlasin
0 oy
(402 puan) tarafından
Dönüp bakmayan bebek var mıdır ki yani her gördüğüm bebek izliyor yalnız.  :)))

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 67 göst.
26 Ocak 2024 Diğer kategorisinde bkulbilge (601 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 121 göst.
25 Kasım 2023 Diğer kategorisinde ⭐Beyza Nur⭐ (10,516 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 272 göst.
0 oy
2 cevap 63 göst.
28 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Hlyaa_96 (565 puan) tarafından soruldu