0 oy
147 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (983 puan) tarafından

Kizlar ek gidayı ne zaman veriyorsunuz? Ben sütünü icince bir saat sonra falan veriyorum acıkmadan bir iki çorba kaşığı miktarında patates püresine geçtik anne sütüyle karıştırıp veriyorum :)

5 ay 20 günlük tadımlara başladık doktor önerisiyle :)

5 Cevaplar

0 oy
(3,055 puan) tarafından
Kaç aylık ki canım
(983 puan) tarafından
5 ay 20 günlük canim tadimlara basladik doktor önerisiyle
(3,055 puan) tarafından
Bizde 4 aylıkta başlamıştık ben o zamanlarda yoğurt havuç püresi kabak püresi havuç kabak pirinç üçlü çorba veriyodum armut muz elma cici bebe de veriyodum ve yoğurtlu pekmez veriyodum belki işine yarar patates vs de verdim
(983 puan) tarafından
Sagol canim biz havucla basladik smdi patatese gectik
(3,055 puan) tarafından
Ben 3 gün kuralına uymadim canım o yüzden hatta arada ne yediysek onu verdim sağlıkla büyüsün yavrun
-Reklam-
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Biz 8ayligiz 9gibi kahvaltisini veriorum 2gibi oglen yemegini aksam 8gibi meyveli muhallebi yada kasik mamasi veriorum bazen aksqma dogru yedgim meyveden onada veriorum birlikte kemirioruz bir ben bir o cok fazla vermemeye calisiorum cunku hala meme reddimiz tam duzelmos degil cok zor tutturuorum
(983 puan) tarafından
Masallah canim insallah meme reddide düzelir, biz tadimlara basladik istahsiz bebek benimkide sutu  az iciyo dogdugundan beri ayni ama ek giadaya cok merakli masallah ver diye agliyo
(5,913 puan) tarafından
Benimki ek gidayida almak istemior zar zor biraz vermeye calisiom
(983 puan) tarafından
Bizimki istahsiz ama sukur ek gidada sorun cikarmadi birkac kasikta olsa ekstra kalori alir biraz kilo alir diye umuyorum cok zayifiz
0 oy
(1,297 puan) tarafından

Kahvaltisini uyaninca veriyorum hemen

Tereyag ekmek ici ceviz labne peynir birazda hafif tadlandiriyorum pekmezle bide meyve puresi  yer yatar 1 2 saat kadar sonra tarahana corbasi makarna pure ne olursa onu veriyorum arada danone filan yediriyorum emiyoda aksamda bizimle yer sonra yatmasina yakin pirinc unlu mama yaparim yer yatar
(983 puan) tarafından
Masallah canim pirinc unu kilo yapar diyorlar sence dogru mu?
(1,297 puan) tarafından
Evet canim dogru
(983 puan) tarafından
Bende pirinc unuyla mama yapicam yani sebze puresiyle karistiricam azda olsa ekstra kalori alir diye umuyorum
(1,297 puan) tarafından
Insallah fayda eder canim
(983 puan) tarafından
Insallah canim zayif kiz benim
0 oy
tarafından
Benm 8.5 aylik sabah kahvalti 11 de yapılır bazen 10 da sonra sutunu icer yatar yada abisiyle oynar saat 2 gbi corba vaya evde hangi yemk varsa onu azar azar veriyirum yada tarli bseyler aksamda ne yapsam ondan yedrıyorum az yiyor ama yatmadan önce meyve veya baska biseyvveririm 
(983 puan) tarafından
Masallah yarasin kuzucuga biz daha tadimlardayiz
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Herkes gündüz ver dedi ama ben akşam gelince veriyorum yoğurt asla yanlız veremem mama sandalyesi olması lazım. Gaz yapar dediler ama güzel uyku yapıyor. 
(983 puan) tarafından
Bana da doktor gündüz ver dedi alerjik bir durum olursa görelim diye
(13,202 puan) tarafından
İşte ben de mama sandalyesi alınca öyle vercem çok hareketli yanlız baş edemiyorum
(983 puan) tarafından
Bizim mama sandalyesi yok sirtina yastk koyup veriyorum
(13,202 puan) tarafından
Biz de alamadık daha zaten 5 ayın içinde

İlgili sorular

+1 oy
7 cevap 146 göst.
0 oy
11 cevap 233 göst.
0 oy
2 cevap 108 göst.
14 Aralık 2021 Diğer kategorisinde 1993cagla (337 puan) tarafından soruldu