0 oy
1,042 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Bi laf var ya o kadar doğru ki. Ev alma Komşu al diye. Yeni ev aldık asagimizda oturan kişi çok sıkıntılı. Kac kere evime sikayete cikti.Benim 1 buçuk yaşında oğlum var onun sesinden rahatsız oluyo evde inşaat oldu onda sıkıntı yaptı. Eve annemle kardeşim geldi. Erkek Kardeşimde 8 yaşında haliyle oğlumla biraraya gelince oynayıp koşuyorlar . Bu iki oldu . Güm güm diye bi vurdu ev inledi resmen. O kadar sinirliyim ki benim evime hiç mis çocuklu misafirli gelemeyecek. Kardeşime diyorum oda laftan anlamıyor annemi de dinlemiyor. E başka misafir geldiğinde soylersem de ayıp olur gelmez yani eve. Offf çok sinirlendim kızlar ya bana bi akıl verin ne yapcam. Şimdi kocama söylesem iner aşağı kötü şeyler olur diye söylemekte istemiyorum.  Ki soylede bisey var kendisi de evde kopek besliyor. Ama sesi oyle cok cikmiyor 

22 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kendi evimi kirami alt katindakinin eger kiraysa ev sahibini kibarca uyarabilirsin veya hanimiyla duzgunce konusabilirsin bi gun keek yap bi tabaga koy getir ust kattan geliyorum de mazur görün minnakim yeni yuruyo cocuktur gurultu oatirti olur de bende sizin seslerinizi duyuyorum ama komşuluk diye bisey demiyorum burda bana bisey olsa sizden yardim isterim size olsa ben seve seve koşarım de baktin yine laftan anlamiyo esine oyle söylersin t.acize giriyo yaptığı tahrik yani
-Reklam-
0 oy
(565 puan) tarafından
Sizin asgari düzeyde ses yapmanız suç değil ancak alt komşunun aşağıdan bişeyle vurması suç şikayet edebilirsiniz resmi makamlara 
tarafından
Yaa şikayet edebiliyor muyuz sevindim bak buna
(565 puan) tarafından
Ben öyle biliyorum canım yinede bi araştır haksız duruma düşme galiba şikayetler de gelip ses ölçümü yapılıyor belli bi desibelin üstündeyse ceza veriliyor ki çocukların o kadar ses çıkaracağını sanmıyorum benim alt katı dan da şikayete geldiler ama gayet yumuşak dille rica etti onunda kızı var 4 yaşında bende onun sesini ağlamalarını duyuyorum sürekli ama şikayet etmiyorum üst katım da da Bi teyze var erken saatte temizlik yapar bizim apartmanda kurallar sabah 8 akşam 10 arası sesli iş yapmamak diye şimdi kural böyle saat 8 den sonra yaptığı temizliğe bişey diyemiyorum ki şikayette etmem karşılıklı anlaşmaya çalışın şikayetle mahkemeyle uğraşmak çok daha zor bence

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 523 göst.
3 Şubat 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Casperiye (5,206 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 937 göst.
13 Ağustos 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 591 göst.
23 Temmuz 2024 Aile kategorisinde bebek2020 (603 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 560 göst.

397,689 soru

11,894,389 cevap

36,017 kullanıcı

...