0 oy
1,733 göst.
Diğer kategorisinde (6 puan) tarafından
Kızlar lütfen beni yargılamayın ama keşke dediğim yerler var kimseye içimi açamıyorum burda böyle size açabileceğim sanırım 2 yıldır evliyiz eşimle 20 yaşındayım seviyorum da fakat bazen kaynanamdan dolayı olsun yaptıkları şeyler soğuyorum erken yaşta oldugu için pişmanım kaynanam eşimin eski nişanlısı ile sürekli görüşüyor ve o olsaymış diyor sürekli bu beni rahatsız ediyor ve evlilikten soğuyorum eşim için hayatımı mahvettim tıp fakültesini kazandım ve gitmedim bıraktım aslında kendi ellerimle yaptım bilmiyorum kafam çok karışık keşke okusaydım evlenmeseydim diyorum kaynanamla aynı evde oturuyoruz buda beni etkiliyor eşim ayrı eve çıkarmam diyor tekrar ailemin yanına dönesim var daha önce eşim beni aldattı yani kızlar herşey sebeb oluyor soğumam için artık yürütemiyorum hamileyim de napcam bilmiyorum :( eşime evlilikten soğudum nasıl diycem bilmiyorum ya :((

31 Cevaplar

+4 oy
(945 puan) tarafından
Cahil bir insan da değil gibisin, neden bunlara katlanıyorsun ki? Şimdiden pişmansan çocuk olunca daha çok pişman olursun ama itiraf edemezsin kendine bunu. Yazık daha çok gençsin , bu hayatı 1 kere yaşicaksın
(945 puan) tarafından
Ay siz psikolog falan mısınız? İnsan psikolojisine meraklısınız herhalde?? Kocam aldattı diye ayrılmayayım yani mesela? Aynı şeyleri yine yapsın ben hep şüphe edeyim mesela? Benim bu kıza dediğim şey kaynanayı çekme falan değil. Kız aldatılmış. Ve o adam için kendi hayatından vazgeçen bir kadın bunları hak etmez. Bilmem anlatabiliyor muyum? Asıl sizin düşünce yapınız çok yanlış. Eşler aldatsın kadınlar kabullensin, sırf yuvam yıkılmasın diye katlanayım, ama eşim yuvam yıkılmasın diye bir taraflarına hakim olmak yerine karı kız peşine mi gitsin yani??? Çok yanlışsınız asıl siz yanlış yönlendiriyor sunuz.
(1,217 puan) tarafından
İlk hatada silsin mi piskologlar bile bi şans tanıyın diyor evlilik terapistleri
(1,217 puan) tarafından
Evlilik çocuk oyuncağı değildir gerçi sizin düşünce yapınıza göre gayet normal şeyler galiba ama bizim türk kültürüne ayrkırı artık insanlar azıttı meraza kadar değil pazara kadar olmuş
(945 puan) tarafından
Tamam canım senin başına gelirse ki Allah düşmanıma bile vermesin, sen öyle yap. Herkesin karakteri farklıdır.
(866 puan) tarafından
Iyi de neden tek taraflı düşünüyorsunuz. Bunu bi kadın yapsaydı yani aldatsaydı erkek affedecekmiydi .ikinci bi şans verecek miydi .hic pisman olmuş bi erkeğe benzemiyor bence öyle olsa eşine destek olurdu .annesinin eski nişanlısıyla görüşmesine musade etmezdi .bu bile psikolojik şiddettir.  Kadın evlendigine pisman zaten bir kez yüzü gülmeyecek se o evde evliliğin yürütmesinin ne anlamı var .insanlar hayat birleştirmek icin eşinden güç sevgi almak icin evlenir. Birbirlerine hayati zehir etsinler diye degil yürümüyor sa sırf evlilik devam ediyor desinler diye boşanmamak kime fayda sağlayacak. O kadın kocasına eskisi gibi olmayacak eş görevi yapamayack adam da zaten yapmıyor. Mezara kadar mantığı cok yanlış. Zaten bu düşüncede olunduğu icin erkek ler istediği gibi at koşturuyor
-Reklam-
+3 oy
tarafından
cümlenin sonuna kadar dedim ki kız kaç kurtul boşan üniversitesi oku bi baktım ki hamılesin malesef bebek olunca eşinle bağı koparman mümkün olmuyor. ahh tıp kazandığına göre cahilde bi kız değilsim ne acelen vardı 18 yaşında evlenecek kadar canım benım. hayatının en güzel yıllarını evlenerek koca kaynana kahrı çekerek bitiriyorsunuz kendinizi.gerçekten çok üzülüyorum şöyle postalara. 
+2 oy
tarafından
Şu an stres yapma bebegine odaklan sakin bisekilde dogumunu atlat ondan sonra eşine evini ayirmasi icin konuş eger o senin icin icin bunu yapmiyorsa sen kendin için üniversite sinavina calis tekrardan gir sinava kaç kurtar kendini bebeğini de annene birakirsin gozun arkada kalmaz oku ayaklarin uzerinde dur gelecegini  dusun o kapasiten varmis kendini harcama daha mukemmel insanlar cikar karsina sen de daha mantikli kararlar verebilecek güce gelirsin o zaman
+1 oy
(103 puan) tarafından
Tıp fak. Kayıt yaptrmadysan tekrar sınava gir baktın kazandın çek git oku ne katlanacksin insan oğluna. Senin yerin olmayan bir konumda olmayı kabullenme hem aldatıl hem kaynana kahrı çek hemde kocam ev ayırmaya gelince senden ayrilirim annemden ayrılmam desin.... S.git ne b.ok yersen ye deyip çek git üni oku. Ondan sonrs millet senin hayatına dahil olabilmek için g.tunde dolansin.yasin çok genç guzel bir hayat yaşamak varken bebeğin olacak diye katlanmak zorunda değilsin. Eşine anlamsız bir bağlılığın varsa da bu Stockholm sendromu dur bir kere ipleri kopardın mi ondan sonra o hayatada alisirsn
(6 puan) tarafından
Kayıt yaptırdım dondurdum eşimin ailesi istemediği için bende artık dayanamıyorum herşeyi bitirip ünimi okuyup kendi ayaklarımın üstünde durmak istiyorum ben okulda iken annem bakar cocuguma diyorum bilmiyorum böyle birşey düşünüyorum
(2,321 puan) tarafından
Devam et okuluna bebeğine annen bakar
(2,014 puan) tarafından
Yani üzülmeni istemem ama bi erkek için değermi kendi hayatından vazgeçmek. Gerçekten cahil biride değilsin, tıp kazanmışsın. Nasıl ikna oldun, kaynananla bir evde yaşamaya. 18 yaşında evlenmeye? Koca kaçmıyordu ya. Allah yardımcın olsun, evlerinizi ayırdığınız zaman mutlu olursunuz bence. Kaynanayla biraz zor
(103 puan) tarafından
Ohh süper kaydın varsa başlarsın işte tekrar bir minik bebek değil mi en güzel zamanlarinda sen kendi ayakları üzerinde durabilen eli ekmek tutan kariyer sahibi bir kadın olursun emin ol çocuğun seninle gurur duyar böyle karmaşık bir aile hayatında buyuyecegine kültürlü bir anneyle büyümüş olur
(119 puan) tarafından
Şuan tek üzüldüğüm şey tıp gibi biseyi kazanıp gitmemen olmuş ailen arkanda duracaksa bebeğin icin de guvenebiliceksen o adamı boşuna çekme derim kuzum tek sorunun kaynanan olsaydı eşim arkamda yanimda deseydin ozaman başkaydi ama anladığım kadarıyla aldatmada var ve bu 1 de kalmaz böyleler icin 1 sene sonra 2 sene sonrada olsa bu mutlaka tekrarlar hayatına bak kendine güven
+1 oy
tarafından
3 ayda ayrıldın mı hemen ya
(321 puan) tarafından
Allah bağışlasın beyimizi :) ben 25 im
tarafından
Amin seninkinide. Aaa bende olcam:)
(321 puan) tarafından
Kız bazen inanamıyorum yaşıma :)
tarafından
En son 19 diyodum bnde yaaa
(321 puan) tarafından
Ayy o yaşlar geri gelse gençtim güzeldim :)
0 oy
tarafından
düzenlendi
Hsjahsgaygagagaya
(1,217 puan) tarafından
Ayrılsanda kaynana kaynanadır canım ayrılınca da değişmez bendede var aynısı ama tartışma olunca onu sevindirmiycem diyorum daha çok gülüyorum eşime sarılıyorum kaynananla yaşanan sorunları eşine çok anlatma annesini kötüleyen birinden soğur oda bi süre sonra
tarafından
Kaynana yüzünden yuvanı mahfetme boşanmak çare degil! İnşallah düzene girer sin bir an önce ayrılırsın ailen konuşsun bence
(103 puan) tarafından
Evi ayirsan nasl herşey düzelecek canım al.da.til.mis.sin... bu durumun farkında mısın unuttun mu yoksa? Ya varya elinden bişey gelmeyen gidecek yeri olmayan arkasında duran bir aile olmayan insanlara bunu çok goremiyrm ama sen kariyerinde Nirvana ya cikabilecekken hala seni değersiz hissettirecek insanlarla beraber kalıp birşeylerin düzelmesi için emek harcamak istiyorsun neden peki senin hiçbir şekilde kıymetini bilmeyen bir adam için mi?? Valla boş uğraş mis gibi bebeğin olacak al bebeği git okumaya bak sen okulu bitireyim desen 27 yaşında anca olacaksın hayatın baharı ya en güzel zamanlarin valla koca mi yok her yer erkek kaynıyor kendine denk birini bulup yoluna bakarsın tıp kazandm demesen bunları yazmaya cesaret edemezdim ama senin hiçbir başarını desteklemeyecek ve değer vermeyecek insanlardan hiç ardına bakmadan kaçmaya bak..
tarafından
Alkışlıyorum seni turşusuyu.
tarafından
Dün gece uykulu uykulu düzgün okuyamamişim kuzum aldatmayı görmedim sebepsiz soğudun zannettim kızlar haklı valla
0 oy
(14,033 puan) tarafından
Senı ayrı eve çıkarmayan anasının kahrını çektiren adama bir zahmet acıma bunları söyle belki birşeyleri yol yakınken düzeltmeye çalışır 
0 oy
(841 puan) tarafından
Esin arkanda durmuyorsa seni eziyorsa isin zor bebek doğsun yine aynıysa ikinci hatayı yapma tekrar cicuk yapma iyice gozlemle sonra da kopar ipleri ailen arkandaysa
0 oy
(774 puan) tarafından
Valla ben katlanmadim kayınvalidem de bana eşimin kuzeni için onu alcaktim dedi hep başka sorunlar da oldu eşim evden çıkmam dedi bı tartışmada gittim annemin evine 3 günde ev buldu doğru değil ama başka türlü kurtulamazdim 
0 oy
tarafından
Ahh canm benm hamile olmasan biliyordum ne derdim ama hamilesin en iyisi eşini yavastan kendine baglamaua çalış onlari takma kaynanan zaten boşanmanz icin öyle yapıyordur sevindrme onlari eşinle hep mutluymus gbi davran
0 oy
(1,475 puan) tarafından
Bir cocgu birnde yapip birnde buyutmek kadr zor bişey yok 17 yasnda görücü usulü evlndm 1ci evlilgmden oglum var ve senin yasadiklarnin mislininde mislini yasadim ve pilim bitti 20 yasnda bosandm oglum 2 yasndyaken ve bu esime baba diyo biraz sabret duzelir belki hersey zamnla
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Allah yardımcım olsun canım 
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Bende böyle adamları anlamıyorum.ayri bi yuva kuramayacaksan ne diye evleniyorsun 
0 oy
(2,126 puan) tarafından
İnan canm aynı durumu yaşıyoruz bende ünv kazandım ama eşimi liseden beri tanidgm için bırakamadım kaybetmekten hep korktum oda askerdi nisanlandik geldi düğün yaptık keşke diyorum ben ünv bitirene kadar kendisi de evini yapsaydı beraber oturuyorum banada diyor ayrı oturmam kira vermem ne olaylar geçti yinede anasının dibinde ve her yaptığımı bırak dedigime bile karışan bir kaynanam var beni eşimden sogutuyor onun davranışları aslında bulunduğun durum seni sogutmus eşin ne kadar soğuk olursa olsun bence ayrı olsaydınız sen yine bir şekilde biseylere ikna ederdin birde hamilesin ya o yüzden insan bunalıma giriyor istersen eşini ikna et biraz ailene git iyi gelir
(6 puan) tarafından
Evet aslında evliliğinden soğutan şey kaynanamla aynı evde oturmak herşeye karışması belki alıp götürse bazı şeyler değişcek :(
(2,126 puan) tarafından
Canm bak psikolojik olarak bu hamilelikten de oluyor yeminle ben seni anlıyorum ama sakın sakın kaynanan yüzünden eşinle kötü olma rahat bırak asıl eşin görmeye başlar ben ilk zamanlar dört beş ay yanında oturmazdm artk dibine giriyorum nasıl da bakıyorlar ama umrumda değil benim mutlu olmam lazım güler yüzlü olmam lazım sende öyle yap insAllah eşin anlar öküzler anlamazlar da insAllah birgün ben umudumu kaybetmiyorum
0 oy
tarafından
Cahil gibi değilsin demiş ilk post bence cahilin dibisin. Hayatını mahfetmişsin kısacası hayatının içine etmişsin geçmiş olsun. Hamile olmadan halletseydin bu işi ne mutlu sana idi
(848 puan) tarafından
Mutlu oldunmu Bunu yazıp kızı demoralize ettigine .
tarafından
Tutulacak bi tarafı olsaydı keşke bende istemezdim üzmek neden isteyeyim. Bende üzüldüğüm için haline. Yani bi anne gibi düşündüm insan saç baş yolar. Allah yardımcın olsun nasıl bi Moral verebilirim ki kusura bakma
(848 puan) tarafından
Moral vermek zorunda degilsin . Aynı sekil bozmak zorundada hissetme kendini :))
tarafından
Ya he tamam ok hep melek dolu buralar bugünün şeytanı ben
0 oy
(678 puan) tarafından
Gerçekten büyük hata etmissin tip fakültesini kazandın ve gitmedin aynı ewe gelin gittin öylemi şuan hamileyim yazmasaydın arkana bike bakmadan koş dicektim ama işte hem emin olmayıp hem çocuk yapmakda hata olmuş herşey olacağına varır hele bir doğur bakalım alllah yardimcin olsun 
0 oy
(2,853 puan) tarafından
Daha çoooook pişman olacaksın .. ben her kadının mesleği olsun maddi güvencesi olsun diyorum erkeğin eline bakmayın.. severek de evlensen aynı eve girince erkekler değişiyor ya da tanımış oluyorsun başlıyor pişmanlıklar.. hele kayınvalidem eski nişanlısınin lafını edecek o dakika sustururum 
(6 puan) tarafından
Evet erkekler evlendikten sonra gerçekten değişiyor kafam öyle karışık ki diyorum herşeye sünger çekip geri fakülteme dönüp okumak istiyorum annemgil cocuguma baksa yani herşeyi düşünüyorum
(2,853 puan) tarafından
Hakkın yanmadiysa oku tabiki tıp fakültesi bırakılır mı garanti meslek kpss derdin de olmayacak yaşında küçük öyle bir karar alsan keşke
(103 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Annen varya güle oynaya bebeğine bakar hiçbir anne elindeki mesleği bir adama değismesini istemez zararın neresinden dönersen kardır benim annemi dusunuyrm imzayı attirmadan kendini parçalardı zaten hadi evlendim çocuk yaptm valla sadece huzursuzum ve okuluma dönmek istyrm desem parası olmayan bir kadın olsa bile evlere bebekle temizliğe gider yine beni doktor yapar yani eminim ki aklı başında olan her anne aynıdır sen sırtını elin adamına dayayacagina annene daya sen tıp okuycan kendine gel :) her yerden burs bulursun öğrenim kredin olur mis gibi geçinir gidersin çocuğun 6 -7 yaşına kadar bir şekilde gelir ondan sonra seninle geciremedigi her günün telafisini yapmak için çok zamanın olur sen daha çok gençsin lütfen bunu kendine yapma bak seni tanımıyorum bu insanların kahrını cekmeee
0 oy
tarafından
Valla canm hic inandiricj gelmedi tipi kazanip gitmeyip evlenmek.eger dogruysa bu kendine yazik etmissin ama gec degil git bir daha gir sinava once bir meslek edin bak o zaman hayatin nasil duzene giriyo.bende cok sıkinti cektim zamaninda ama meslegimi elime alinca.herkes bir geride durmayi ogrendi.
(6 puan) tarafından
Kazandım ama dondurdum istesem geri başlayabilirim ama eşimin ailesi bunu istemiyor bende herşeye sünger çekip geri fakülteme dönüp okumak istiyorum annemgil cocuguma baksa okulda iken en azından mahvettiğim hayatımı bir nebze de olsa düzeltirim cocugumu kimseye muhtaç etmem gibi düşünüyorum
tarafından
Aa bak ne guzel yapmissin hic dusunme.esin anasiyla otursun birak.hangi devirdeyiz kaynanayla oturmak nedir. Hadi bakima ihtiyaci felan olsa tamam derim ama bu sana eziyet.hic dusunme meslegini eline al bak o zaman nasil köp.ek oluyolar. Evladin icin oku
0 oy
(485 puan) tarafından
Canım seviyorsan boşanma ama burnunu sürttür illa ayrı eve çıkart yoksa çocuk olunca işler daha çok karışıyor bende 21 yaşındayım oğlum 8 aylık çok şükür hiç bı sıkıntımız yok ama kaynanamın yamina gidince bir sürü sorunumuz oluyor ayrilirsaniz kocan sana daha iyi davranır bence artık bu saatten sonrA bebeğin en güzel şekilde yaşasın diye uğraşırsin
(103 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Lütfen cahil cahil konuşmayın ya kadınların boşanmasının bir kusur olmadığını ayaklarının üzerinde durabildigi takdirde kendisinin kıymetini bilmeyen aşağılayan bir kadın olarak degersizlestirilen kadınların bunu çekmek zorunda olmadığını tavsiye edin
(485 puan) tarafından
Sizene ben düşüncemi söyledim sende düşünceni şöyle! Bura özgür bı platform senin istediğin şeyleri yazacak değilim...
(103 puan) tarafından
Kadın lütfedip kocasının ona iyi davranmasını beklesin öyle mi ?? Hem onu aldatsin hem genç yaşında birlikte yaşamayı kabul etsin hemde hayatında önemli bir yere konulamasin ama sırf bebeği var diye lütfedip ona iyi davranmasını beklesin.. lütfen mümkünse siz dusunmeyin.
(485 puan) tarafından
O degilde derdi neden seni gerdi herkez fikrini söylesin diye post açmış fikrini söyle defol git daha niye yorum yapanlara burnunu sokuyorsun
0 oy
(1,217 puan) tarafından
Herkes yok egitim önemli ekonomik özgürlüğü olmalı falan demişte ya biz bu ülkede üni dekanının öldüğünü de gördük kadın o kadar yıl oku çalış dekan ol ama sevgilin öldürsün seni herşey egitim değildir kaderdir kader kaderde biraz insann elinde sabret canm inşallah düzelir bu işler biraz sabır ılımlı olmak gerektiriyor 
(1,217 puan) tarafından
Belkide baş kaldırdığı içindir bunuda bilemeyiz ayrıca kocası değil sevgilisi dostuydu
(3,213 puan) tarafından
Kadın dediğin baş kaldıramaz diye düşünüyorsanız zaten tartışmanın anlamı yok size biçilen yaşamda mutluklar dilerim.
(1,217 puan) tarafından
Kaldırır tabiki yeri gelince ölsede boyun eğmez ama yeri geldiğinde
(3,213 puan) tarafından
Yeri ne zaman gelir peki
(103 puan) tarafından
Kader insanlarin tercihleri doğrultusunda şekillenir bagnazca bir inanca saplanmissiniz islamiyette kader kelimesi bu şekilde tasvir edilmiyor

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 538 göst.
20 Kasım 2019 Aile kategorisinde Gizem91 (20 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 1,237 göst.
12 Haziran 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 1,091 göst.
25 Kasım 2019 Aile kategorisinde Emine S (16,009 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 256 göst.