0 oy
266 göst.
Diğer kategorisinde (3,796 puan) tarafından
Âl-i İmrân, 3/160 - “Allah size yardım ederse artık sizi yenecek hiçbir kimse yoktur; eğer sizi yardımsız bırakırsa O’ndan sonra size kim yardım edebilir? Mü’minler yalnız Allah’a güvensinler.”

MANEVİ TEMİZLİK - Dinimiz maddi temizliğe olduğu kadar manevi temizliğe de çok önem verir. Bir mümin için ulaşabileceği en yüksek makam, yaratıcısının rızasını kazanmaktır. Bu ise ibadet ve taat sayesinde gerçekleşir. Belirli ibadetlerin yerine getirilebilmesi için maddi arınmanın yanında manevi arınma da şart koşulmuştur. Zira Allah’ın huzuruna ancak temiz bir kalp, halis bir niyet ve güzel ahlakla çıkılabilir. (Şu’arâ, 26/89) Manevi temizlik, iman ve ahlakla alâkalıdır. “Temizlik imanın yarısıdır.” (Müslim, Tahâret, 1) buyuran Peygamberimiz (s.a.s.), temizliğin bu yönüne vurgu yapar. Manevi temizlik için kişi ruh dünyasında bir arınmaya gitmeli, kalbini her türlü manevi hastalıklardan temizlemek için çaba sarfetmelidir. 

8 Cevaplar

+1 oy
(1,464 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Rasûlullah -sallâllâhu aleyhi ve sellem- Efendimiz şöyle dua etmişlerdir:

Anlamı: “Allah’ım! Gizli olarak işlediğim günahlarımı, açıktan işlediğim günahlarımı, hatâen işlediğim ve bilerek yaptığım günahlarımı, bildiğim ve bilmediğim bütün günahlarımı bağışla.” (Hâkim, De’avât, No: 1880, I, 510; bk. İbn Ebî Şeybe, Dua, 15, No: 29228

-Reklam-
+2 oy
(44,840 puan) tarafından
Paylaşım çok güzel.allah razı olsun senin bu paylasinlarina bayılıyorum ya☺️❤️❤️
(3,796 puan) tarafından
Teşekkür ederim cancağızım ❤️❤️
+1 oy
tarafından
Çok güzel paylaşım Allah razı olsun inşallah temizlenenlerden oluruz. Temiz nesiller getiririz inşallah
(3,796 puan) tarafından
Amin amin amin inşallah cancağızim
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Allah razı olsun canım. 
(3,796 puan) tarafından
Amin Allah hepinizden razı olsun canım ❤️
0 oy
(3,276 puan) tarafından
Allah razı olsun canım diğer post kapanmış paylaşımların hoşuma çarptı onlarida olucam 

Ne yaptın nasılsın 
(3,276 puan) tarafından
Çok şükür canım doktorlar ne diyir
(3,796 puan) tarafından
Geçici sinovit demişti kardeşim geleck nasıpse diğer aya eğer o gelene kadar geçmezse tamamen İstanbul a gidicm cnm
(3,276 puan) tarafından
Gever inşallah canım ya rabbim sana bol bol sabır güç kuvvet versin bolca dua ediyorum sana yazamasana hep aklımdasin❤
(3,796 puan) tarafından
Amin amin amin inşallah cancağızim sabır a çok ihtiyacim var artık

Ne mutlu bana senin gibi bir altın dost kazandım ♥️
(3,276 puan) tarafından
Sağol kuzum :*
0 oy
(1,297 puan) tarafından
Cok guzel paylasimlar yapiyosun canim allah razi olsun❤❤❤❤
(3,796 puan) tarafından
Teşekkür ederim ♥️ amin inşallah cancağızim Allah hepinizden razı olsun ♥️
0 oy
(1,807 puan) tarafından