0 oy
175 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Ben 33 haftalık gebeyim. Ufak kendimi yorsyim belim çok kötü ağrıyor. Ev falan süpüremiyorum mutfakta uzun uzun ayakta kalamiyorum. Belime sancılar giriyor bıçak saplanır gibi. Topalliyorum o derece. O yüzden fazla yorulmamaya çalışıyorum. Bide tansiyonum düşüyor gibi oluyor ayakta sabit duramıyorum oturamiyorum yatma gereksinimi duyuyorum. Biraz da bulantılar da başladı gibi. Sizde durumlar nedir

6 Cevaplar

0 oy
(878 puan) tarafından
Bende 32+1 haftalığım bende aynı durumdayim uyku da uyyamiyorum hele bel ağrısı hiç bitmiyor
tarafından
Uykudan bende sık sık utanıyorum. Bir de wc derdi :))
(878 puan) tarafından
Aynen derin uyku da uyusam hiç uyumamış gibi gözümü açıp etrafa bakıyorum vücut hazirlaniyormus bebeği emzirebilmek için birden uyum saglayamayiz uykudan uyanmaya diye
tarafından
Bilmiyordum canım... Allahualem ¯\_(ツ)_/¯
-Reklam-
0 oy
(667 puan) tarafından
Ah ahhh geçen sene buzamanlar bende aynıydım canım rabbim hez zamanda kurtarır inş bebişine kavuşursun
tarafından
Çok sağol canım dualarin için. Rabb'im bizleri  ve yavrularımızı selamete çıkarsin
(667 puan) tarafından
Amin canım:)
0 oy
(17 puan) tarafından
Ayyy aynı beni anlatmışsın bide bebeğimin hareketleri yavaşladı biraz seninde öyle mi 
tarafından
Benimki hep yavaş kız :D
(17 puan) tarafından
Benimde öyle sadecee hareket ettiğini hissediyorum tekme falan yok bide benimde başım dönüyor tansiyon mu bişey olmaz değil mi
tarafından
Ben bilmiyorum canım neyden kaynakli. İnsanoğlu kendini iyi tanıyandir. bunun ayrımını sen yap bir problem gözüküyorsa sağlık ocağında falan tansiyonunu ölçtur
(17 puan) tarafından
Pazartesi gidicem inşallah
0 oy
(1,084 puan) tarafından
Normal de 3 Mart görünüyor tarihimiz ama sezeryan olabilir hayırlısı olsun hakkımızda bizde çok şükür 35+4 olduk oturup kalkarken yataktan kalkarken falan zorlanıyorum sadece ama kısa sürüyor 
tarafından
Evet bende yataktan kalkarken veya pozisyon değiştirirken zorlanıyorum. Sormamda sakınca yoksa neden sezeryan gözüküyor canım? Normal doğuma zorlasan keşke
(1,084 puan) tarafından
Bende normal istiyorum aslında ama bebişin başı haftasına göre 2 hafta vücudu 1 hafta önde gidiyor devlet hastanesinde doktora da danıştım oda aynı konuştu haftasına uyguna dönmezse riske atamayız sezeryan olur dediler
tarafından
Bilemedim canım. Rabb'im sana hayır olanı nasıp etsin. Dua et kendine ve yavruna
(1,084 puan) tarafından
Öyle Allah’ıma sığındım zaten en sağlıklısı en hayırlısı neyse o olsun bizim için. Evladımı sağlıkla kucağıma alayım da benim için en önemlisi bu. Allahım hepimize nasip etsin sağlıcakla kucağımıza almayı
0 oy
(55 puan) tarafından
19 mart gözüküyor bakalım haftaya doktora gitcem ne dicek 33 hafta olduk şükür bel agrisi var uzun süre oturunca karnım taş oluyor uzanınca hareket ediyor rahatlıyorum hayırlısı olsun 2. Doğumum olacak ilki normaldi inşallah bu kolay olur dr epidural önerdi rahat edersin dedi 
0 oy
(44 puan) tarafından
Bizde 29+1 günlügüz artık bende ayakta cok duramıyorum basıt yemekler yapmaya calısıyorum ama onda bile belim o kadar cok agrıyorki bütün gün gecmiyor ev işi desen en basıt islerde bile yoruluyorum belim agrıo gece desen lavaboya kalkmaktan dönmekten uyuyamıyorum :(( biran önce zaman gecerde miniklerimize kavusuruz insallah 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 40 göst.
25 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Anne olmak (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 72 göst.
0 oy
0 cevap 25 göst.
0 oy
8 cevap 517 göst.