0 oy
239 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından

Kizlar on bucuk aylik olacak az kaldi kizim spina bifidali fiziksek olarak degil sorum o yuzden ama ismini cagirdigimda ara sira bakiyo bizi dinlemiuo goz temasi yok ama fizik hocalariyla cok iyi hatta bana hocalari cok zeki cok akilli dedi algisi falan super dedi hocalariyla goz temasi kuruyo ismi cagirilinca bakiyo onu dinliyo bize niye yapmiuo acaba ara sira yapiyo ama bebek bakiminda otizimden bahsettiler icime kurt dustu ellerini kanat gibi cirpiyo:(sizce bize bilerek mi yapiyo yoksa endilenmem lazim mi

5 Cevaplar

+1 oy
(14,036 puan) tarafından
Kız bazen umursamiyorlar oğlumda öyle :D korkma inşallah yoktur bir şeyi 
tarafından
Insallah canim ya kanay cirpma yapiyo sureklu dun okuyunca aklima takildi:(
-Reklam-
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Da erken dönemde deyilmi belli olurmu bilemedim Allah korusun inşallah
tarafından
Amin canim bende bilmiyorum ki kanat cirpma yapiyo dun gordum biri yazmisti aklima takildi
0 oy
(7,208 puan) tarafından
Bir fikrim yok ama bence bu teşhisi koymak için erken çünkü bazı bebekler umursamaz oluyor 
tarafından
Evet esimde diyo cok simarmis ondan oylr yapiyo diye ama kanat cirpma otizimliler yapiyormus
0 oy
(3,769 puan) tarafından
Öncellikle geçmiş olsun canım o ne dir blmiorm amma benim kızda 18aylljjken tehsis konuldu şuan çocukluk otizmi var gelişim geriliği
tarafından
Cok gecmis olsun canim benimki bel acijligiyla dogdu hocasi boyle cocuklar cok zeki olur diyor ama kanat cirpma dun biri paylasti aklima takildi benimkide yapiyo
0 oy
(806 puan) tarafından
Canım inşallah bişey yoktur endişelenme bak hocalarla herşeyde iyiymiş bize karşı bazen umursamaz oluyor cocuklar.. kötü düşünme otizm içinde şuan da çok erken teşhis koymak için yani bir buçuk iki yaşına doğru anlaşılır o durum. Takiple gözlem yap ama evham yapma olumsuz düşünme ☺️ sağlıkla büyüsün kuzucuk inşallah 
tarafından
Insalpah canim cok sagol zaten bisuru problemi var bide o cikmasin ya hocalari cok akilli diyor ama esimdr biz simartigimiz icin oyle yapiyor diyor insallah oyledir amin insallah canim benim tum evlatlarimiz saglikla buyusun❤
(806 puan) tarafından
İnşallah canım hic takma kafana sen dediğim gibi gözlem yap her zaman büyüdükçe nasıl oluyor. Ona göre bir yol cizersin ama eşinin dediği gibi de olabilir. Herşey bir ihtimal sonuçta ☺️ Allah dermansız dert vermesin canm ❤️
tarafından
Amin canim cok sagol televizyon artik izletmiyorum bu iki gundur hareketleri normsle dondu gercekten televizyondanmis suan oyuncaklariyla oynuyot guluyor
(806 puan) tarafından
Evet  ya belli bir sınırda olmalı diyor uzmanlar zaten 20 45 dk arasında olabilirmiş izleme süreleri. TV, telefon,tablet bunlarin olumsuz çok etkisi var. Uzak tutabildigimiz kadar tutalım bizim için de çocuklarımız içinde en iyisi
tarafından
Oyle valla benimki baya alismisti dunden beri televizyonu acmadim simdi kendi kendine oynuyor konusyor gercekten bunu anladim otizmin nrdeni televizyom cunku cok kaptiriyorlar kendilerini televizyona

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 149 göst.
3 Nisan 2023 Aile kategorisinde Mrv.1 (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 78 göst.
19 Mart 2023 Aile kategorisinde Mrv.1 (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 74 göst.
25 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 102 göst.
22 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ayselanne (367 puan) tarafından soruldu

381,363 soru

11,417,446 cevap

34,968 kullanıcı

...