0 oy
448 göst.
Diğer kategorisinde (591 puan) tarafından
https://www.instagram.com/reel/CKo3JQ0AAVY/?igshid=148yok2fe2vwx evlatlarımızda sınırlendıgımızde vurmaya calışırken aklınıza bunlar gelsınde vurmaya kıymayın arkadaşlar yazık gunah ben asla vurmadım kızıma ama bazen sinirlenince bagırıyorum artık onu bile yapmam alacak bı tonla kızarım sadece Rabbım evlatlarımız bagıslasın yokluğunu gostermesın inşallah 

10 Cevaplar

0 oy
(393 puan) tarafından
Rabbim şifa versin benim annem beni döverek büyütü malesef
(591 puan) tarafından
Kötü bişey ya ben öyle büyümedim aslada büyütmek istemem
(393 puan) tarafından
Annem ayri babam ayri dövdü :(
(591 puan) tarafından
Çok kötü bişey benim ne babam döverdi ne annem
(393 puan) tarafından
Şanslisin cnm kac kz  babam annemi döverken ayrrdim
(591 puan) tarafından
Yok canım Allaha cok sukur ne bize vurdu ne anneme Allah razı olsun babamdan hatta cogu ınsna keske annen baban gibi babam olsaydı derdı
-Reklam-
0 oy
(456 puan) tarafından

Dayak, vurmak çözüm değil çocuklar arsız oluyor 

imagebbu kitabı bütün arkadaşlara tavsiye ederim çok yararlı okuyorum 

(591 puan) tarafından
Aynen benim babam hep sey derdi dayak atınca bısey olmaz dayak eşşege atılır sen eşşekmısın derdi ve asla vurmaz Dı
(456 puan) tarafından
Benim babamda öyle derdi :)))) doğru söze ne denir
(591 puan) tarafından
Oyle valla ama bazı ınsanlar hep su kafada kızını dovmeyen dizini dover
(456 puan) tarafından
Dövenleride görüyoruz kızları sokak malı oluyorlar:(((( şiddet şimdiki çocukları dahada kötüye götürüyor
(591 puan) tarafından
Aynen oyle ben o kafada degılım önemli olan dayak atmak degil iyi egıtmek
0 oy
tarafından

Oyy yavrum kıyamam ya :'( ben önceden çok kızardım şimdi 3 aydır kızmıyorum bile. Vurmak aklımın ucundan bile geçmez Rabbim göstermesin 

(591 puan) tarafından
Bende kızıyodum simdi asla yapmıyorum yanı 1 aydır falan oyle bısey yapmıyorum kendimi sakınlestırıp gelip yanına oyun oynuyorum
tarafından
Aynen ben de kızacağım zaman hemen başka yere gidiyorum 2 dk oyalaniyorum o arada sinirim geçiyor sonra güzelce konuşuyorum
(591 puan) tarafından
Ayyy kzı benim ki daha yeni 6 aylık oldu konussamda anlamıyor ki
tarafından
O aydaki bebeye bagirilmaz zaten kiz :)) ben yürümeye başladı yani 15 aylıkken filan kiziyodum aşırı yaramazlık yapiyordu sonra düşündüm ben napiyorum dedim sanki kızmaktan anliyor diye kendime kızdım 22 ayliktan beri de hiç kızmıyorum sesimi bile yukseltmiyorum şu an 25 aylık ben sakinleşince oğlum da sakinleşti konuşunca anlıyor artık
(591 puan) tarafından
Kız zaten bagırmak dedıgım asel uyu artık falan
0 oy
tarafından
Ailem bir tokat atmadı şükürler olsun bende bir tokat atmam rabbim bize emanet evlat veriyor 
(591 puan) tarafından
Oyle valla canım cok sukur bende asla oyle bısey yapmadım Rabbım aslada seytana uydurmasın
tarafından
Aminnn
0 oy
(7,935 puan) tarafından
bir bucuk yaşında oğlum evi savaş alanına çevire biliyor önceden kızıyordum .Böyle bir kaç çocuk gördüm yaparsa yapsın yeterki sağlıklı olsun diyorum şimdi
(591 puan) tarafından
Aman canım etraf toplanır bısey olmaz varsın dagıtsın özgürce oynasınlar benim kızım kucuk henuz eok bısey anlamıyor ama varsın hersey berbat olsun
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Ben çok dayak yedim bulaşık yikamadim diye sacimdan bile suruklendim inat ettim yikamadim kardesimde öyle çok dayak yedi şanslılar ki biz ailemize sırtımızı cevirmedik kendimizden biliyorum ki dayak çözüm değil çocuk dahi olsa konuşup orta yolu bulmak gerek küçük kardeşim var o dayak yemiyor mesela yediyse de hafif yani ama kardeşimle ben çok yedik topalladigimi bilirim tokat yüzünden... Çözüm olmadığını en iyi ben biliyorum inada biniyo çocuk ve artık dayaktan korkmiyo böyle yara olarak kaliyo işte... Yaralarda geciyo gerçi ama asla çözüm değil şiddet...şimdi anne babam çok iyidirler ama ben büyüdüm kardeşim daha mutlu bı çocuk olarak büyür inşallah
(591 puan) tarafından
İnşallah canım dayak çözüm degil zaten
(7,791 puan) tarafından
E şiddet şiddeti doguruyo ben inşallah elimi kaldirmicam babası da öyle... Onlarda öyle görmüşler öyle uyguladılar ben herkesi ailem gibi sanırdım ama en azinda sadece şiddet olayları yoktu sevgileri de vardı yoksa şimdiye beter biri olur cikardim
(591 puan) tarafından
Gercı dogru insan neyi gorursecç karsındakınede onu aşılıyo
0 oy
(2,075 puan) tarafından
Bağırmaya bile kıyamıyorum. Burda bazen görüyorum şımarık mi yetişsin diye. Gerekiyorsa öyle yetişsin ezik yetişicegine
(591 puan) tarafından
Ya ben hiç dayak yemedim her dedıgım de olmus sımarıkmıyım inan oyle degılım ya gercekten ezik ve pasif olacagına oyle olsun
(2,075 puan) tarafından
Ben dayak değil de bu kaç cimcirme fln hatırlıyorum. Bu tür şeyler unutulmuyo zaten.
(591 puan) tarafından
Bılınc altına yerleşiyor cunku
0 oy
(848 puan) tarafından
Naptın yaa agladım resmen. Ama cok haklı kızmamalıyız vurmamalıyız. Dagıtsın kırsın döksün evi basıma indirsin Sesimi cıkarırsam canım cıksın Ant etmisim Dogdugu günlerde taa demistim bunu. Canı sagolsun. Suan 7 aylık gecen gün tabagı yere vurdu halı battı heryer cam oldu. Esimde gözüme bakıyor kızacakmiyim diye. Tabiki kızmadm Yapsın Temizlerim Kurban olsun ona bi dünya tabak
(591 puan) tarafından
Ne guzel bı annesın maşallah
(848 puan) tarafından
Sagol kuzum muhakkak sende oylesindir ♡
(591 puan) tarafından
Sagol canım Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Oyyy rabbim şifa versin
(591 puan) tarafından
Amin canım inşallah
0 oy
(1,077 puan) tarafından
Ah yavrum kıyamam. Bebeğim 7 aylık zaten küçücük ama ileride de böyle bir şey benim için söz konusu değil. Hep dua ettim eğer kaldıramayacaksam dövüp söverek büyüteceksem bana evlat verme Allahım dedim. Dayak benim için herkes için aynı. Eşim bana vuramıyorsa bende ona vuramıyorsam çocuğuma vurma hakkı nerden geliyor? Şiddetin hepsi aynı gücü yeten yetmeyene uygular. Bence vahşilik. Başka da bir şey değil. 
(591 puan) tarafından
Cok dogru bı dusunce canım

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 145 göst.
3 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 777 göst.
14 Nisan 2022 Aile kategorisinde Merirem (2,448 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 223 göst.
14 Aralık 2021 Aile kategorisinde Rabiafule2 (331 puan) tarafından soruldu